PDA

View Full Version : Jel neko konkurisao ove godine za Green Card Lottery ?

Strana : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15

driver
12.07.2006., 09:05
nisam bas 100% siguran, ali sam poprilicno siguran da oni vec znaju kolko ti cega imas, pozadinska provera bato...ne pitaju te ni koliko si puta bio u policiji ni sta si krao da li si krao itd ali znaju sve to. Vidi, oni se najvise boje (tako da se izrazim) da ne postanes socijlni slucaj i da moraju da te izdrzavaju, tako da je svakako prednost ako si "imucan" ili imas nesto u posedstvu naspram nekog ko nema nista.

To je sve jasno. Jasno je i da se vise teshko dobijaju jer oni ne zele da te izdrzavaju (a sve ove zemlje imaju takve socijalne programe od chije pomoci moze da se zivi), ali nigde niko me nije pitao koliko para imam :) Ovo za proveru vlasnishtva stana se nisam setio, mogao bi josh neki stan da uzmem na svoje ima, tek da povecam shanse :)

Nisam siguran ali mislim da za dobijanje vize za australiju recimo proveravaju takve stvari, pogotovo ako si "samac". Ne pitaju direktno (a mozda i pitaju) ali ako imas nekretninu na svoje ime, a trazis vizu, onda to njima znaci da ces se najverovatnije vratiti avionom nazad odakle si dosao i da neces da prebegnes...to im je fora sa time...Ako neko ima precizniji info - neka se ne stidi da kaze :) mozda nisam u pravu uopste. Znam samo da ja sad ako ocu da odem do burazera u kanadu, on mora debelu papirologiju da ispotpisuje da ja necu da prebegnem tamo i tek onda dobijam vizu. Zapravo mora da ostavi polog u parama prilicno velik za slucaj da ja "promasim avion"

Pa ja necu da uzimam turistichku visu da bi mi stan znachio u smislu da imam gde da se vratim. Ja hocu full radnu/boravishnu, za mene i porodicu (zenu i dete). Bilo bi dobro da mogu da im kazem "nosim 100k evra", to bi sigurno znachilo, a glupo je njima da me pitaju, i glupo je meni da to govorim ako me niko nije pitao :D

driver
12.07.2006., 09:07
Guru, za Kanadu ce ti traziti da im prilozis na uvid stanje na tvom racunu u banci (ukoliko nemas sponzora). Pravilo je da moras da imas odredjenu sumu novca koja malo duze "lezhi" u banci. Znaci ne moze onaj rad - neki ortak ti pozajmi cca 20.000$, ti uzmes kopiju stanja racuna sa mikrofilma na kome se vidi da imas 20.000$, a onda odmah sutradan vratis pare ortaku :)

Ortak mi za 15 dana ide u Kanadu, znachi sve je zavrshio, ali mu nisu trazili nishta u vezi para/imovine.

gx-x
12.07.2006., 12:03
hmmm....pa eto jos bolje. Ali opet kazem to ne znaci da oni NE ZNAJU sta on ima od para i imovine. PA valjda te pitaju "gde ces ziveti tamo i od cega?" , cudno bi bilo da te ne pitaju to...

PS. Nemoj ni slucajno da kazes da oces da nosis 100k u kesu tamo, ti to mozes da ostavis u banci, ali ti je zabranjeno iz ove rupe da izneses vise od (mislim) 5000e u kesu, ako moze i tolko :)

driver
12.07.2006., 20:42
Naravno da necu da nosim u keshu ko mafija u koznom koferu:), ima neka fora sa deponovanjem para u banku ili kako se vec zove :)

gx-x
13.07.2006., 01:42
da ima, zove se racun u medjunardnoj banci, bilo kojoj :D Sredstvo plcanja - plastika

Sasa
13.07.2006., 03:03
Za kanadu postoji procedura, kosta oko 5k evra ukljucuje polaganje engleskog, brdo papirologije i ako si iole normalan, sposoban, neosudjivan i imas 10tak k evra (po porodici- znaci ti sam ili ti, zena i dvoje dece, isto kosta) imas 90% sansi da se iselis u kanadu.
To za USA nema.

gx-x
13.07.2006., 03:40
lol sasa, ubio si ga ko zeca. Ja sam imao radnu tamo 2001, kostala me oko 700dm + garantni polog "domacina " koji mi je brat od strica. Nema govora o 10k evra. nemoj da plasis ljude bez veze, nego konkretno dokazi to. Meni je dovoljno garatno pismo na koje je moj "bratanac polozio" 5k CA dolara, i na to aplikacija za radnu vizu sa papirologijom oko 300dm tada.

ali ok, mozda gresim dusu, mozda su sada poskupeli za 700% ne znam stvarno. Znam da lupas po SK pa mozda si lupio i ovde.

edit: mrzi me kolko oces ali stvarno uzmi i dokazi bar na jedan nacin gde ti treba 10k evra da dobijes radnu dozvolu za kanadu...ja tvrdim da ti ne treba preko 2500e sa sve uverenjima osiguranima itd. Ti mozda mislis da si mambo jambo novinar i da znas sve ali ja sam obisao bukvalno poloa kugle i znam sta pricam, nesto sam obilazio na osnovu rodbinsi privilegija (tako nazovi garantnih pologa pa se uslepam) nesto cisto turisticki, imalo se moglo se....

Broz
13.07.2006., 04:36
Za kanadu postoji procedura, kosta oko 5k evra ukljucuje polaganje engleskog, brdo papirologije i ako si iole normalan, sposoban, neosudjivan i imas 10tak k evra (po porodici- znaci ti sam ili ti, zena i dvoje dece, isto kosta) imas 90% sansi da se iselis u kanadu.
To za USA nema.

Nisam siguran na koju proceduru mislis. Ako mislis na dobijanje kanadske zelene karte tj permanent residence car onda nije bas tako.
Proceduru sam platio 1500CAD i to je sve.
Druga stvar je sto sam morao da pokazem od momenta apliciranja pa do kraja procedure 10.000CAD u formi CD-a za svaki mesec. Nakon dobijanja papira ta su sredstva odmrznuta za dalje transakcije, naravno....
To je prakticno neka vrsta stavljanja holda ili sto bi rekli "rezervisanja".

PS:Samo bez pitanja sta je CD;)

Broz
13.07.2006., 04:42
Da samo dodam da nikakve ispite nisam polagao.

srcky
13.07.2006., 07:47
Da samo dodam da nikakve ispite nisam polagao.

Verovatno je mislio na IELTS ili CELPIP test za engleski (odnosno TEF za francuski). Inace, oni iako su preferirani nacin, nisu jedini nacin za dokazivanje znanja engleskog/francuskog, tj. moze i bez njih. Potrebno je da prikazes neku sumu od 6-7k CAD ako zelis da emigriras kao pojedinac (zahteva se odredjena suma u zavisnosti od velicine oblasti u koju zelis da inicijalno emigriras), ako je u pitanju muz+zena ta suma nije duplirana, vec je negde oko 8-10k CAD. Konkretno za Vankuver je 10k za par, i nesto jace od 7k ako si solo.

Sto se tice spomenute sume od 5k evra za dobijanje papira, to je obicna glupost...

driver
13.07.2006., 12:29
To za USA nema.

Toliko mozda koshta preko neke agencije. Direktno kada se ide, mene sa porodicom koshta 1900 CAN$.

Broz
13.07.2006., 15:16
Verovatno je mislio na IELTS ili CELPIP test za engleski (odnosno TEF za francuski). Inace, oni iako su preferirani nacin, nisu jedini nacin za dokazivanje znanja engleskog/francuskog, tj. moze i bez njih. Potrebno je da prikazes neku sumu od 6-7k CAD ako zelis da emigriras kao pojedinac (zahteva se odredjena suma u zavisnosti od velicine oblasti u koju zelis da inicijalno emigriras), ako je u pitanju muz+zena ta suma nije duplirana, vec je negde oko 8-10k CAD. Konkretno za Vankuver je 10k za par, i nesto jace od 7k ako si solo.

Sto se tice spomenute sume od 5k evra za dobijanje papira, to je obicna glupost...

Pa da, to sam ja i napisao, mislim na pokazanu sumu.

Inace da ne bude zabune evo sta je CD (Certificate of Deposit):)

A certificate of deposit is a promissory note issued by a bank. It is a time deposit that restricts holders from withdrawing funds on demand. Although it is still possible to withdraw the money, this action will often incur a penalty.

For example, let's say that you purchase a $10,000 CD with an interest rate of 5% compounded annually and a term of one year. At year's end, the CD will have grown to $10,500 ($10,000 * 1.05).

CDs of less than $100,000 are called "small CDs"; CDs for more than $100,000 are called "large CDs" or "jumbo CDs". Almost all large CDs, as well as some small CDs, are negotiable.

:wave:

Broz
13.07.2006., 15:17

Da, moj propust je sto sam upotrebio jedninu kad sam naveo cifru ali to je zato sto skoro svi znaju da sam srecno ozenjen:) Dakle pomenuta cifra je bila za mene i Jovanku :D

Mare
13.07.2006., 16:59
Jel moze neko jednstavno da pojasni sledece, imas nekoga u USA ko ti nije rod, ali zeli da garantuje za tebe, sta on treba da uradi (ukratko, moze i link), da li treba da da neki depozit, i sta ti maximum mozes dobiti u tom slucaju (bar iz 1., tj. sta se dobija odmah, a sta se moze postici kasnije)?

driver
14.07.2006., 08:37
To sa nekim ko ti nije rod je slaba garancija. Da bi ti garancija znachila, morash da imash nekog iz porodice, i josh bolje ako se taj tamo snashao. Tako cesh dobiti visu chak i da nemash ni kucheta ni macheta ovde.

kiza_m
14.07.2006., 09:03
To sa nekim ko ti nije rod je slaba garancija. Da bi ti garancija znachila, morash da imash nekog iz porodice, i josh bolje ako se taj tamo snashao. Tako cesh dobiti visu chak i da nemash ni kucheta ni macheta ovde.

Vrlo mi je poznata ta varijanta. Imam ortaka kome keva živi u Americi, udata za Amera, ima američko državljanstvo... Ortak svake godine uredno aplicira za vizu, ali zemlju još nije napustio :smoke:

driver
14.07.2006., 12:35
Aahaha, taj mora da je ubio 3 choveka :D:D

U kombinaciji kada ti je direktan rodjak (aka kewa/cale) tamo, i josh ima drzavljanstvo, visa se dobija iz zezanja.

Overkill
14.07.2006., 12:53
Aahaha, taj mora da je ubio 3 choveka :D:D

U kombinaciji kada ti je direktan rodjak (aka kewa/cale) tamo, i josh ima drzavljanstvo, visa se dobija iz zezanja.

Da...tako je moj ortak dobio vizu (cale mu je bio garant)...seo covek na avion i dalje od JFK aerodroma nije stigao...vracen je bez obrazlozenja...to jest receno mu je da ne moze da udje u SAD.

Broz
14.07.2006., 20:03
Da, ima ta fora sa vracanjem. To pise sitnim slovcima na americkim/kanadskim papirima. Ja sam mislio da to tu stoji bez nekog ozbiljnog razloga i da se takve stvari ne desavaju jer ako je covek prosao sve zivo da bi neke stvari dokazao i pokazao u ambasadi zemlje iz koje dolazi onda nema problema.
Medjutim na moje iznenadjenje takve stvari se desavaju svaki dan?!
Cuo sam da je mnogo ljudi vraceno sa aerodroma prvim avionom nazad iako su uredno dobili vize. Znam i kad smo ulazili u Kanadu i u USA da su tamo imali pravo da kazu "Svaka cast za imigracione vize ali vi ne mozete da udjete u zemlju". Isto vazi i za turisticke vize. Ne znam u cemu je trik ali ima nesto...
Provalio sam recimo da sve ona slova i brojevi na vizama i zelenim kartama znace nesto (za neka sam provalio i sta znace koriscenjem uporedne analize;))....

To sto taj covek nije dobio vizu a majka mu je americki drzavljanin znaci da nesto debelo nije u redu. U takvim situacijama se viza dobija laganom setnjom do ambasade....

Sto se tice ljudi koji nisu rod a daju garancije treba da sam odvojimo slucaj za zelenu kartu i slucaj za turisticku vizu. Za turisticku su stvari fundamentalno drugacije. Za zelenu kartu moze da garantuje bilo ko ko to zeli jer se potpisuju ozbiljni papiri prakticno ugovor da ce naredne tri godine biti prakticno sponzor dok se covek ne znadje tj zaposli i slicno (stan i hrana) i tu nema zezanja. Turisticka je drugo jer mnogo ljudi koristi tu vizu da se vise nikad ne vrati pa je tu njihova opreznost i paranoja na najvisem nivou sto je i razumljivo...

Mare
14.07.2006., 22:02
Sto se tice ljudi koji nisu rod a daju garancije treba da sam odvojimo slucaj za zelenu kartu i slucaj za turisticku vizu. Za turisticku su stvari fundamentalno drugacije. Za zelenu kartu moze da garantuje bilo ko ko to zeli jer se potpisuju ozbiljni papiri prakticno ugovor da ce naredne tri godine biti prakticno sponzor dok se covek ne znadje tj zaposli i slicno (stan i hrana) i tu nema zezanja. Turisticka je drugo jer mnogo ljudi koristi tu vizu da se vise nikad ne vrati pa je tu njihova opreznost i paranoja na najvisem nivou sto je i razumljivo...

OK, znaci za koju vizu onda osoba treba da podnese, i sta ide prvo, garancije pa podnosenje zahteva ili obrnuto? I da li su te 3 godine obavezne da se u potpunosti provedu u USA u celosti?

Sasa
16.07.2006., 01:34
Cekaj bre, sad ja nesto ne kontam.
Jel moze u USA da se dobije zeleni tako sto neko za tebe garantuje te tri godine? Bez ove papazjanije oko lutrije ? Samo garancija, 3 godine i to je to ?

Pozdrav!

churla
16.07.2006., 12:16
Ljudi, da li bi neko ko je to odradio (znaci klasicno iseljenje USA, CAN, AUS) da sublimira korake koje je potebno odraditi i uslove koji se MORAJU ispuniti. I konkretno koliki je problem da ako jedan od supruznika uspe preko neta da nadje posao/garancije, da oboje dobiju papire (nadam se u devojku koja je asistent na BU i radi doktorat iz mikrobiologije). Ja sam IT ing.
Nemamo nista u vlasnistvu pa ni devizni racun.

CORE 283
16.07.2006., 13:04
Za zelenu kartu moze da garantuje bilo ko ko to zeli jer se potpisuju ozbiljni papiri prakticno ugovor da ce naredne tri godine biti prakticno sponzor dok se covek ne znadje tj zaposli i slicno (stan i hrana) i tu nema zezanja. Turisticka je drugo jer mnogo ljudi koristi tu vizu da se vise nikad ne vrati pa je tu njihova opreznost i paranoja na najvisem nivou sto je i razumljivo...
Cekaj, po toj logici, bilo ko ko ima nekog ko ce da garantuje za njega te tri godine dok se ne snadje, moze da emigrira za usa? Otkada to tako funkcionise?!

Broz
16.07.2006., 16:31
Cekaj, po toj logici, bilo ko ko ima nekog ko ce da garantuje za njega te tri godine dok se ne snadje, moze da emigrira za usa? Otkada to tako funkcionise?!

Nnisi procitao svesto sam napisao i zato sada to tako izgleda kada se izvadi iz kontexta.
Dakle odgovor je:
1.NE, ne funkcionise tako i nikada nije
2.NE, ne moze se tako dobiti zelena karta

To sto sam ja napisao se odnosi na naslov treda dakle za one KOJI SU IZVUCENI i krecu u proceduru.
Na primer,teoretski, kada bi ti bio izvucen ja bih mogao da garantujem za tebe i potpisem te papire. To je veoma ozbiljna stvar i nije samo formalnost jer ako je potpisem i ti dodjes ali ja ne ispunjavam preuzete obaveze ti mozes da me tuzis.

Jel sad jasnije?:)

Sasa
16.07.2006., 19:30
Znaci, garancije trazis tek kad dobijes zeleni ?
A ako dobijes zeleni i nemas od koga da dobijes garancije ? Onda moras da imas kes ? A ako nemas ni kes, onda nista od zelenog ?