Šta je novo?

ZTE Blade G

Ubijes aplikaciju, ona mora ponovo da se pokrece, cekas dok je cpu odradi umesto da se ucita instant direktno iz rama.
 
Da, sve to ok, ako su tajminzi odradjeni na nivou, ali ovde (na ovom telefonu) mi ne deluje da on bas radi to kako treba... Posto se desava da pokrenem zahtevniju neku aplikaciju, tipa igricu neku, pa on onda ne izbaci iz rama neku nevaznu aplikaciju radi ove, nego se desi da ta neka aplikacija pukne... E a u ovom programcicu mozes sam da odedis koje aplikacije su najvaznije, tipa dialer, sms,... I koji redosledom da ubija i koliko rama da drzi dostupno i kada... Ok, znam da na androidu ne treba ovako nesto i uvek sam bio protiv ovih aplikacija, ali u ovom slucaju znaci, posto sam softver u ovom fonu ne odradjuje to bas kako treba...
 
Odradjuje softver nego 512 rama danas je loma ;D istu muku sam mucio sa G300 dok nisam flesovao neki custom rom i jos ga dodatno skresem i poizbacujem iz njega sve sto ne treba.
Ovaj telefon ce da progleda kad (ako) se rootuje.
 
Možda ima u telenoru...
 
Cao, ja sam takodje uzeo ovaj telefon pre dvadesetak dana. Posle 10ak minuta koriscenja telefon se restartovao, i onda je nastavio da se restartuje sve dok nisam usao u recovery mode. Uradio sam odmah factory reset, upalio telefon, instalirao par aplikacija sa google play-a i on se opet restartovao.

Vratio sam ga u telenor, opisao kvar, cekao 15 dana odgovor od BG elektronics-a koji su naravno konstatovali da je telefon ispravan i da radi po specifikaciji.

Telefon radi stabilno kada se ne koristi, cim se upali neka malo zahtevnija aplikacija, telefon se posle nekog vremena restartuje.
Moj savet, preskocite ovaj telefon, puno ljudi je prijavilo slicno ponasanje, ocigledno je da postoji i ispravnih primeraka, ali cete vrlo tesko ostvariti garanciju i dobiti zamenu.

Moje pitanje je da prijavite iskustva sa reklamiranjem ovog telefona i sa bg elektroniksom. Ako ima neko neki predlog sta moze da se uradi, jer je telefon potpuno neupotrebljiv.
 
Cao, ja sam takodje uzeo ovaj telefon pre dvadesetak dana. Posle 10ak minuta koriscenja telefon se restartovao, i onda je nastavio da se restartuje sve dok nisam usao u recovery mode. Uradio sam odmah factory reset, upalio telefon, instalirao par aplikacija sa google play-a i on se opet restartovao.

Vratio sam ga u telenor, opisao kvar, cekao 15 dana odgovor od BG elektronics-a koji su naravno konstatovali da je telefon ispravan i da radi po specifikaciji.

Telefon radi stabilno kada se ne koristi, cim se upali neka malo zahtevnija aplikacija, telefon se posle nekog vremena restartuje.
Moj savet, preskocite ovaj telefon, puno ljudi je prijavilo slicno ponasanje, ocigledno je da postoji i ispravnih primeraka, ali cete vrlo tesko ostvariti garanciju i dobiti zamenu.

Moje pitanje je da prijavite iskustva sa reklamiranjem ovog telefona i sa bg elektroniksom. Ako ima neko neki predlog sta moze da se uradi, jer je telefon potpuno neupotrebljiv.

Iz mog ugla sa Grandioznim ja ga vratio cetvrti put i pitanje je sta ce biti dalje. Tako da zelim tu svu srecu trebace ti svakako.
 
kad sam uzeo ovaj tel odmah posle 2-3 dana sam instalirao Memory Booster Pro i ukljucio auto clean, disable-ovo bloatware, i tel je radio savrseno, bez pregrevanja (grejao se nesto minimalno) i bez ikakvih problema (osim sto mi nisu radile jace igrice :D). pre dva dana kad je tu neko napisao da je nepotrebno to sto Memory Booster oslabadja toliko rama i da trosi neke cikluse, uninstalirao sam ga i danas mi se prvi put pregrejao dok sam citao mailove i koristio Tapatalk... pre sat vremena se ugasio sam od sebe, a samo mi je bio ukljucen Wi-Fi i sync... znaci ostavio sam ga na stolu, posle 10 min ga uzeo i bio je ugasen... moguca je neka povezanost? ima li logike? :p
 
Ovo je izgleda novi Grand X :d
 
Bratu i dalje radi kako treba, mada on nije neki advanced user...
 
Moj radi ok,jednom se restartovao kad sam cackao lokacije u igo i to je to, nije se bio pregrejao. Koristim ga onako normalno, uglavnom kao audio plejer, za surf i ponekad navigacija, ne pregreva se zasad. Mislim da je dobra kupovina za 1din, ali nikad ga ne bih kupio ovako van mreze, ZTE polako postaje slavan po kvalitetu izrade svojih telefona, od 10ak ljudi koje znam da su ga isto uzeli u telenoru, dva su se dosad pokvarila.
 
Napreduju, GrandX je bio 10/10 feler :)
 
Ja sam moj ZTE predao zeni posto sam postao ponosni vlasnik Umi X2 :).
Sto se tice problema sa ZTE-om do sada (vec mesec dana) imam ih samo (ponekad) sa baterijom sto sam vec pisao i za grejanjem...mislim da mi se mozda jednom resetovao za ovo vreme...sve u svemu za ove pare vise nego zadovoljan.
 
Kako da podesim da mi snima video u .mp4 formatu ?

Instaliraj LG Camera Pro i mozes da snimas... Cak mozes i HD rezoluciju da namestis :) Evo, probao i radi... Nisam mnogo cackao, mozda moze i bolje, ali i ovo je vise od "fabrickog"...
 
Stigla nova tura u Telenor, treba videti kakav je ovaj batch, dal' se kvari :)
 
Poslednja izmena:
@micens
reci mi da li ti slika menja format kad uljucis camcorder i rotiras telefon? meni je to radio sa ovom app
 
e evo sad i meni radi kako treba, verzija 6.4 :) lose sam se izrazio, nije da menja format nego nekako je izduzivao sliku kad ga okrenem iz horizontalnog polozaja u vertikalni... nije ni bitno sad vec.
 
Nazad
Vrh Dno