Šta je novo?

ZTE Blade G

Blade G, још увек без икаквог бага и рестарта код буразера. :)
 
Nesto sam razmisljao da uzmem iz telenora, pa sta vi mozete da kazete koji je najbolji od ovih i da mi napisete ponesto o svakom
Telenor Smart Pro, Telenor Smart Pro 2, ZTE Blade G, Samsung Galaxy Ace Plus

Ako je paket PiS500 nema sta da razmisljas, BladeG dobijas za 1din
 
Pozdrav nov sam ovde i imam pitanje za Vas. Sutra trebam da uzmem telefon u telenoru i razmisljam se izmedju ZTE blade G , samsung galaxy ace plus , sony xperia E . Koji od ova tri mi predlazete da uzmem ? Kamera mi je dosta bitna a i dosta vremena provodim na netu pa bi trebalo da je dobar i za surfovanje. Hvala Vam unapred.
 
Zte има највећи екран, па је и најбољи за сурф :-D
А има и најбољу батерију :)
 
Hvala. Juce sam ih gledao u telenoru i ucinilo mi se da Xperia ima najbolju sliku od ova tri. Ali ako je bolji zte njega cu uzeti.
 
Pozdrav! Posto nema nesto puno informacija o njemu, da napisem i ja nesto iz mog iskustva od par casova.
Bio sam danas u Telenoru, uzeo ovaj telefon za 1 din...Inace, tu gde sam ga ja uzeo u Subotici bio je poslednji komad :D Trazio sam neke recenzije i utiske na netu ali ih nema bas mnogo, jos je relativno nov model. Koliko sam shvatio imaju ga pored Kineza i Rusi, Cesi a valjda treba da se pojavi i u Francuskoj. Prvo sto sam pomislio kad sam ga pogledao je bilo: Cemu toliko praznog prostora iznad i ispod ekrana? :p Iznad je naravno zvucnik, druga kamera, senzor za svetlo i mala diodica za notifikacije.
Izrada je po meni ok, deluje malo duguljasto i da ima uzak ekran :D Poklopac baterije je nesto kao gumiran ili matiran, sta znam, uglavnom nije gladak kao na ZTE Skate koji sam do sada koristio i bio prezadovoljan btw :) Nema onog osecaja da ce ti iskliznuti iz ruke... Baterije ne moze da se izvadi.
Verzija Androida je 4.1.2. Sto se tice ovog Telenorovog ROMa, prenatrpan je nepotrebnim aplikacijama koje jedu RAM. Kontam da jako lose utice na performanse telefona i da bi mogao da se pokaze mnogo bolje sa nekim custom ROMom i mozda clockovanjem na sta cemo verovatno morati jos dosta da sacekamo.
Zvonjava je dosta tiha, dok je slusanje muzike preko playera dosta dobro na zvucniku. Zvuk tokom razgovora je dobar.
Toliko o mojim prvim utiscima, za dalja iskustva cu pisati ovde. Ja sam za sada zadovoljan dobijenim za te pare.
Pozdrav.
Rutuj ga i obrisi ta Telenor s***a.
HTML:
http://rootsrbija.iz.rs/root-cwm-zte-blade-g-v-880/
 
@n0p3zz
Da, znam za ovaj nacin. Iskreno malo mi deluje nepouzdano po komentarima. A i mislim da bih stim izgubio pravo na garanciju pa bih ipak da sacekam neko sigurnije resenje ili nandroid backup...
Sad nesto razmisljam, ima na zvanicnom ZTE sajtu da se skine neki apdejt za njega, pa ako neko zna, da li bi taj apdejt unrootovao tel po potrebi?
 
@n0p3zz
Da, znam za ovaj nacin. Iskreno malo mi deluje nepouzdano po komentarima. A i mislim da bih stim izgubio pravo na garanciju pa bih ipak da sacekam neko sigurnije resenje ili nandroid backup...
Sad nesto razmisljam, ima na zvanicnom ZTE sajtu da se skine neki apdejt za njega, pa ako neko zna, da li bi taj apdejt unrootovao tel po potrebi?

Ne blesavi se :d.
Ovo je najlakši i verovatno jedini root i cwm za ovaj ZTE model.
Rutovanjem ne gubiš garanciju niti bilo šta drugo...
 
Губи се гаранција рутовањем
 
Губи се гаранција рутовањем

Kada telefon rikne, serviser nema pojma da li si ga rutovao, otključao ili slično ;)
Meni danas sitže Blade G i odmak ide na rutobanje i cwmr :)
 
Poslednja izmena:
Када цркне матична плоча, али ако нешто друго оде шта ћеш онда?
 
Када цркне матична плоча, али ако нешто друго оде шта ћеш онда?
A šta će drugo da ode?
Dugmence ili ...?

Bilo šta drugo da ode oni menjaju delić ako ga je moguće zameniti (modul kamere ili sl.), ako nije, menjaju ceo fon i nemaju kada da ga kače da bi gledali da li ima SU ili nema...
 
Naravno da gledaju da li je rutovan, flesovan i sta je sve menjano.
 
Ako vi tako kažete...
 
gledaju ako ides da zamenis mikrofon,ali ako pukne ploca nista ne mogu da vide.. ne znam samo da li moze da se vrati u fabricko stanje a da oni ne vide da je rootovan ili flesovan
 
Ako vi tako kažete...

Iako se slazem sa tobom, nisi u pravu zato sto zivimo u ovom sistemu kad gledaju kako da te ostete i skinu garanciju...

Jeste da rutovanje nema veze sa ekranom, dugmicima, maskom itd, ali oni sve gledaju samo da ti pocepaju garanciju.

U Evropi je donet zakon da se rutovanjem ne gubi garancija (samo otkljucavanjem bootloader-a se gubi), ali daleko smo mi od Evrope.
 
Iako se slazem sa tobom, nisi u pravu zato sto zivimo u ovom sistemu kad gledaju kako da te ostete i skinu garanciju...

Jeste da rutovanje nema veze sa ekranom, dugmicima, maskom itd, ali oni sve gledaju samo da ti pocepaju garanciju.

U Evropi je donet zakon da se rutovanjem ne gubi garancija (samo otkljucavanjem bootloader-a se gubi), ali daleko smo mi od Evrope.

Sada je donet i zakon o obavezno otključanom BLu.
 
Stigao mi je Blade G i nisam baš zadovoljan svojim (jeftinim) izborom.
Bolje da sam uzeo Ascend G510. Mislim da je daleko kvalitetniji.

Najveću zamerku imam na nizak nivo zvuka slušalice fona kada slušam sagovornika.
Iako sam pojačao do max. meni je ono preslab zvuk.

E, sada 1no pitanje: Može li negde da se skine originalan ROM za ovaj telefon tj. da nije Telenorov?!?!?
 
Komsija iz kraja radi kao serviser mob. tel. i kaze da u zadnje vreme najvise donose zte u servis...
Ja se uvek pitam da li rizikovati da li ces da izguras 2 god. s ovim telefonom ili platiti malo vise i dobiti mnogo bolji telefon,primer LG l7 II
 
Stigao mi je Blade G i nisam baš zadovoljan svojim (jeftinim) izborom.
Bolje da sam uzeo Ascend G510. Mislim da je daleko kvalitetniji.

Najveću zamerku imam na nizak nivo zvuka slušalice fona kada slušam sagovornika.
Iako sam pojačao do max. meni je ono preslab zvuk.[/B]

Istu zamerku imam i ja...probao sam sa raznim "boosterima" ali nema velike razlike...
 
Uzeo i ja ovu igrackicu :) Za sada sam zadovoljan, sobzirom da me je kostao 1 dinar :D
Nego, videh na prvoj strani gde je "GiBo2pac" postavio kompletnu specifikaciju da pise da ima digitalni kompas, ali kod mene ni jedna aplikacija kompas-a, kao i SkyMap ne radi... Probao jos na dva ista telefona i definitivno ne radi :trust: E sad me zanima, da li je neko probao ovako nesto i da li se zna da li on hardverski zaista podrzava digitalni kompas ili ne?
 
Немам појма, нисам то ни тражио на братовом фону. Али ваљда ако пише треба да има...
 
Danas ću rutovati fon pa javljam proceduru (koga bude interesovalo).

bye
 
Telenor je izbacio neki update za ovaj fon (b05), navodno produzava trajanje baterije (verovatno su samo pogasili pola svog bloata :evil: )
 
Telenor je izbacio neki update za ovaj fon (b05), navodno produzava trajanje baterije (verovatno su samo pogasili pola svog bloata :evil: )
Ovaj moj Blade G je sa b05 apdejtom a ima i ceo firmware na ZTE sajtu sa oznaklom b05.
 
Немам појма, нисам то ни тражио на братовом фону. Али ваљда ако пише треба да има...

U tom slucaju, ako hardverski podrzava, ne valja mu kernel :S:

Danas ću rutovati fon pa javljam proceduru (koga bude interesovalo).

bye

Kad odradis proceduru i ako flesnes neki drugi rom ili slicno, ako nije problem da probas neku kompas aplikaciju da vidimo jel to radi...
 
U tom slucaju, ako hardverski podrzava, ne valja mu kernel :S:



Kad odradis proceduru i ako flesnes neki drugi rom ili slicno, ako nije problem da probas neku kompas aplikaciju da vidimo jel to radi...

Nema drugog roma :(
 
Treba videti da neko taj sa roma prepakuje za cwm. Onda vec moze da se budzi, oduzima-dodaje... a i ako se s**** nesto lako ga je uflesovati opet.

Jeste uspeli da stavite cwm?
 
Nazad
Vrh Dno