Šta je novo?

iPad 4

jox

Slavan
Učlanjen(a)
07.01.2003
Poruke
2,103
Poena
380
Upravo predstavljen....

Mnogi ljuti sto su tako brzo outdate-ovani sa iPad3.
Takodje, ovo mi se cini kao update najvise da bi se iPad align-ovao sa iPhone5 po konektoru.
 
Ja se samo nadam da ce pocetkom novembra moci da se kupi ipad 4 kod nas
 
Ne vidim zasto ne bi moglo, kao i do sada?
 
Kao i do sada znaci i do 5 meseci :) Gledano iz ugla naseg kupca koji je mogao da kupi iPad 3 (zvanicno) tek pre koji dan onda i jeste problem sto je izasao iPad4 ovako rano.
 
To jeste :) Samo se nadam da necu dugo cekati na ovaj novi :D
 
"samo" to sto je duplo brzi (i ima novi konektor).
 
interesantno da su čak i na sajtu izbacili a5x u komparacijama i uopšte kao da nisu pravili ipad3.
Stavili su ipad 1,2 i "ipad with retina disply".... Mufljuzi... Odbaciše a5x kao da nije nikada ni pravljen.. :D
http://www.apple.com/ipad/compare/
 
Izvinjavam se: IPad mini, Ipad 2 i Ipad 4...Ipad 3 je nestao..Kulovski, nema šta...



(Powered by frubar.net)

(Powered by frubar.net)
 
Poslednja izmena:
Ma to im je greska,koje se stide..:)
 
I jeste ih stid jer se previse greje. I sam imam ipad 3 al bez futrole je ko furuna. Hardverski gledano, promasaj kad je outdateovan samo pola godine kasnije.
 
I jeste ih stid jer se previse greje. I sam imam ipad 3 al bez futrole je ko furuna. Hardverski gledano, promasaj kad je outdateovan samo pola godine kasnije.

Procesor koji ima iPad 3 za tu rezoluciju je slab, zato su ga tako brzo poslali u zaborav, izmedju ostalog.
 
Rece covek na macrumors, Apple thanks you for being a beta tester of Retina iPad xd. Uostalom iPad 3 je savrseno brz, meni jedini razlog ovog upgrade-a je za neke igre i nesto brze rendovanje stranice i sve sto donosi taj duplo brzi CPU. Realno gledano ja sam mislio da ce iPad 3 biti najbolji iPad za pare do sada, ali se ispostavilo da je ubedljivo najgori, konektor zastareo, greje se, bolja Wi Fi antena koliko sam video itd. Ali i dalje iPad 3 je daleko od loseg uredjaja, stavise mislim da ce razlika u realnom radu biti minimalna, slicno kao iP4 i 4s, samo se nadam da Apple nece zaboraviti korisnike iPad-a 3 i da ce malo duze gurati full iOS.
 
Oko iOS-a mislim da nece biti problema, obzirom da i 3GS fura 6-icu
 
Inače, kad se pojavio prvi put ovaj novi iPad sa A6 procesorom na netu pre mesec dana, interno označavanje modela bilo je 3.6.
Sam Apple nije ovaj model označio kao potpuno novu generaciju uređaja, već kao stepenicu ka četvrtoj generaciji.
Iako su ga na special eventu jučer predstavili kao "fourth generation", na sajtu Apple-a izbegavaju da govore o generaciji uređaja, već ga jednostavno zovu "iPad with Retina display"
 
Inače, kad se pojavio prvi put ovaj novi iPad sa A6 procesorom na netu pre mesec dana, interno označavanje modela bilo je 3.6.
Sam Apple nije ovaj model označio kao potpuno novu generaciju uređaja, već kao stepenicu ka četvrtoj generaciji.
Iako su ga na special eventu jučer predstavili kao "fourth generation", na sajtu Apple-a izbegavaju da govore o generaciji uređaja, već ga jednostavno zovu "iPad with Retina display"

Kulovi..a trojka nije imala retinu?..gledao sam im sajt istog dana i smucili su mi se.Kurvinski su izbacili a5x i nakacili a6x kao da se nista nije desilo.Da su nam barem najacili izlazak resenog probllema sa procesorom pa da ne kupujemo ipad3.
 
Da su nam barem najacili izlazak resenog probllema sa procesorom pa da ne kupujemo ipad3.
Onda bi mnogo teze od svojih kupaca napravili magarce :) Al sada makar znam da ce da izbacuju uredjaje na 6 meseci. Ipad mini ocekujem da ce prvi kupci biti isto beta testeri a u maju izlazi pravi ipad mini. I za iphone 5 ce biti slicno. Zivi bili pa videli, u maju ce biti masovni izlazak novih uredjaja sa ispravljenim bagovima iz ios6 i doradjenim mapama. A betatesteri ce moci da kupe finalne proizvode.
 
Cekaj bre majka mu stara, kupujete li vi uređaje zato sto vam odgovaraju specifikacije/cena odnos ili sta? Uvek ce za 6 meseci ili godinu da izadje novi uređaj, koji je jel te bolji napredniji... Sta znam meni je to totalno nebitno, kupim ono sto mi u tom trenutku treba.

Btw, neke radnje free menjaju IPAD3 za novi Ipad ako je kupljen u proteklih 30 dana. Bas se pitam kad bi kod nekog drugog proizvodjaca ovo proslo? Ne branim nesto Apple ali taj opsti trip kako su maltane samo oni pohlepni i vole da zarade je vec malo truo...
 
Koliko god truo nije nista manje istinit. Takodje, ne mozes da kazes 6 meseci ILI godinu dana, jer je vremenski period izmedju ova dva ogroman.

Problem u ovom slucaju je sto su ljudi "do juce" kupovali ipad 3 po punoj ceni nadajuci se da je ostalo bar jos 6 meseci zivota u njemu.
 
problem nastaje kada proizvodjac namerno zakine kupcima nesto i tvrdi kako to nesto nije ni bitno, a sve kako bi u sledecoj generaciji proizvoda uveo isto to i trubio kako je to najveca revolucija ikada u tom proizvodu... i to sve naravno da bi naterao ljude da kupe novi proizvod... a interesantna je i reakcija ljudi koji se primaju na to: cas prednja kamera na tabletu nepotrebna, cas je najbolja stvar ikada, cas zadnja kamera ne treba, cas treba, cas je 3.5" idealna velicina, a 4 je mnogo veliko i dugacko, a evo sad cas daljinac od 4" postade idealan... msm odlucite se.
 
Problem u ovom slucaju je sto su ljudi "do juce" kupovali ipad 3 po punoj ceni nadajuci se da je ostalo bar jos 6 meseci zivota u njemu.

A po cemu zakljucujes da nije ostalo vise zivota u iPad-u 3? Pa i 3GS jos uvek dobija redovne s/w update-ove a kamoli iPad 3... ja ga recimo koristim i ne smatram da sam za bilo sta zakinut time sto je izasao novi model, najverovatnije ga necu kupiti, bar ne u skorije vreme. valjda je bitno da ti uredjaj odlicno obavlja poslove za koje si ga kupio a ne da bude najnovija generacija, najskuplji, najbolji... ne vidim uopste u ovakvom stavu zdravo razmisljanje mada koliko vidim to sto iPad 3 vise nije poslednja generacija iPad-a najvise pogadja bas one koji ga nisu ni koristili.
 
Pa oni samo kažu da je idealno ono što im je Apple rekao da je idealno, amazing, awesome, beautiful, great, incredible, really nice and unbelievable. Kako se menja proizvod, tako se menja i mišljenje. Sve osim toga ne valja. Ako je nešto u prethodnoj generaciji bilo drugačije, to se zaboravlja i nova generacija postаје "holly grail".

Nemam ništa protiv Apple proizvoda, al mi njihov marketing i način razmišljanja svi ste vi iste (ovce), svima odgovara isti tip uređaja dok vam se ne kaže drugačije malo ide na ...

Koliko god hardverski bili dobri, toliko ne želim da prihvatim njihovu filozofiju da je samo njihovo razmišljanje ispravno.

@webster: koliko bi ljudi u zadnjih mesec dana kupilo iPad 3 da su znali za novi model? I čisto sumljam da će za iPad-ove kupljene u Srbiji važiti to da ih besplatno menjaju za iPad4 ako su kupljeni u zadnjih 30 dana,
 
Poslednja izmena:
@webster: koliko bi ljudi u zadnjih mesec dana kupilo iPad 3 da su znali za novi model? I čisto sumljam da će za iPad-ove kupljene u Srbiji važiti to da ih besplatno menjaju za iPad4 ako su kupljeni u zadnjih 30 dana,

Ne znam bas za tvoje "sumlje" :D . ko je legalno kupio iPad u poslednjih mesec dana zamenice ga za novi model ali jos jos jednom pitam da li novi uredjaj kupujes samo zato sto je poslednja generacija i tek izasao ili da bi ti dobro obavljao poslove?
 
Poslednja izmena:
Ne znam bas za tvoje "sumlje" :D . ko je legalno kupio iPad u poslednjih mesec dana zamenice ga za novi model ali jos jos jednom pitam da li novi uredjaj kupujes samo zato sto je poslednja generacija i tek izasao ili da bi ti dobro obavljao poslove?

Imaš neki uređaj za X evra, dolara, dinara, nebitno. Neko ti kaže da uskoro dana stiže sledeća generacija, koja ima bolje karakteristike za istih X. Malo ljudi bi kupilo stariji model, pogotovu ako je ti X solidna svota i ne radi se o nekom uređaju za poslovnu primenu, već prvenstveno za zabavu.

Ja nisam ukapitao da ovih 30 dana Apple garantuje zamenu uređaja, već da to rade određeni prodajni lanci u USA, ako nudi sam Apple, onda tim bolje.
 
Nisu trebali da izbacuju uredjaj kod koga je jasno da procesor nije dorastao zadatku. I sami su zamenom petice priznali da su se zeznuli. Takodje, imam trojku ali nikome ne bih savetovao da je kupuje polovnu jer sa ovim grejanjem, ne verujem da ce moci da izdrzi vise od dve godine (taman da istekne garancija). Kad nakon 6 meseci zamenis proizvod to znaci da ti je prethodni proizvod imao problem u proizvodnji, i jasno je da za ovako zahtevnu grafiku i rezoluciju, petica radi mnogo vise nego sto bi trebao. Da ne pominjem da je wifi srnje tako da cesto kad je signal slab mogu sa lapom i dhd-om da surfujem dok ipad ni ne registruje signal. U kucnim uslovima sve radi ok kad je signal jak al kad odmaknem iz kuce, ako sam u nekom hotelu sa krs signalom vise ipad ni ne koristim za surf. Jednostavno, svi koji su uzeli trojku su sluzili kao testeri i to je svima jasno sem najzescim fanboyevima i ljudima kojima je sve sto je apple uradio idealno i sjajno. I ne, ne moze da se zameni uredjaj u roku od 30 dana u svakoj radnji. U ovlascenoj prodavnici u Lionu znam da ne moze posle 14 dana jer je kolega trcao da proba da zameni. Ako neko zna nacin da se apple natera da zameni u roku od 30 dana neka napise kako jer bih to mnogo cenio, a ne da plasira nagadjanja.
Ja razumem da neko ima deonice applea pa da se toliko klanja, ali ja sam dao kes za nesto sto se samo 4ipo meseci od kupovine ispostavilo da je lose proizvedeno i da moze mnogo bolje. I ni po jada da apple to isto nije znao pre pola godine kad je rushovao proizvod.
Ja cu svoj da koristim do crkavanja, a uz malo srece i uz ovo grejanje crci ce i pre dve godine pa cu da ga menjam za sestu-sedmu generaciju.
 
Nazad
Vrh Dno