Šta je novo?

iPad 4

Ajde i ja da se ukljucim u temu - malo je offtopic jer nije vezan samo za ipad nego sa wirelessom kod apple uredjaja generalno. Ne secam se da sam o ovome citao na Benchu, ali verovatno o ovome znate vise od mene.

Naime, od kada sam apdejtovao iphone 4s na najnoviji 6.1.3, bez jb-a posto jos uvek ne postoji za 6.1.3, stalno gubi wi fi mrezu kada se zakljuca telefon! Ja imam srecom neogranicen internet ali da nemam, zamislite tu budalastinu da se svaki put automatski diskonektuje sa wi-fi ja sto je navodno apple svesno napravio da bi smanjio potrosnju baterije. Bar tako kruzi prica po forumima. Ne rade imessages, push i razne pozadinske sinhronizacije koriste data protok. To sam prvi put video kod sestre sa njenim iphone-om 4S, simfree i poslednja verzija, ali tada sam imao jb na svom, i na ranijim sam uvek imao jb, i nije bilo ovih problema. Napominjem da taj problem nemam sa svojim ipadom 3, koji je takodje jb-ovan. To se navodno ne desava ako je wi fi jedina konekcija, a mogu da se opkladim da je sa ipadom koji ima 3/4G i sim karticu ista stvar kao kod ajfona.

Kakav god da je prijem, Apple wi fi je sa ovim "featureom" najgori na svetu. Kada se ukljuci u struju wi fi ostaje, samo kada je na bateriji ne, sto navodi na zakljucak da to jeste feature za cuvanje baterije. Takodje ako se ne zakljuca ekran ostaje wi fi (ali zomg ko je lud da drzi non stop upaljen ekran cime se tek trosi baterija), i isto tako ako se instalira neki od programa za odrzavanje wi fi signala u pozadini. Zamislite da postoje programi samo za to da odrze Wi Fi konekciju...
 
Poslednja izmena:
i na svakom androidu je default tako, pa posle u opcijama podesis da ne radi to. ja to uvek prvo uradim, da bi bio non stop online.
 
Ali ja ne vidim opciju gde to ima da se podesava u ios-u.
 
Ali mene brine ako ta opcija ne moze da se iskljuci, a po svemu sto sam citao na forumima ne moze. To vec nije normalno, slozices se. I nisam bas siguran da se razumemo. Wi Fi se ne vrati ni kada se otkljuca telefon, nego moras da se rucno ponovo konektujes, kucas sifru ispocetka ako je ima, ni to ne pamti.

Izgleda da je normalno da android u ima neke opcije a ios nema.
 
Poslednja izmena:
ah, to nije u redu, pogotovu sto se ne rekonektuje :/ siguran sam da jb/odredjeni programi resavaju problem, ali to je tako uvek kod ios- ako si napredni korisnik tesko ces uraditi sa svojim uredjajem ono sto ti zelis, a ne ono sto ti oni kazu, moras malo da se pomucis...
 
Ajde i ja da se ukljucim u temu - malo je offtopic jer nije vezan samo za ipad nego sa wirelessom kod apple uredjaja generalno. Ne secam se da sam o ovome citao na Benchu, ali verovatno o ovome znate vise od mene.

Naime, od kada sam apdejtovao iphone 4s na najnoviji 6.1.3, bez jb-a posto jos uvek ne postoji za 6.1.3, stalno gubi wi fi mrezu kada se zakljuca telefon! Ja imam srecom neogranicen internet ali da nemam, zamislite tu budalastinu da se svaki put automatski diskonektuje sa wi-fi ja sto je navodno apple svesno napravio da bi smanjio potrosnju baterije. Bar tako kruzi prica po forumima. Ne rade imessages, push i razne pozadinske sinhronizacije koriste data protok. To sam prvi put video kod sestre sa njenim iphone-om 4S, simfree i poslednja verzija, ali tada sam imao jb na svom, i na ranijim sam uvek imao jb, i nije bilo ovih problema. Napominjem da taj problem nemam sa svojim ipadom 3, koji je takodje jb-ovan. To se navodno ne desava ako je wi fi jedina konekcija, a mogu da se opkladim da je sa ipadom koji ima 3/4G i sim karticu ista stvar kao kod ajfona.

Kakav god da je prijem, Apple wi fi je sa ovim "featureom" najgori na svetu. Kada se ukljuci u struju wi fi ostaje, samo kada je na bateriji ne, sto navodi na zakljucak da to jeste feature za cuvanje baterije. Takodje ako se ne zakljuca ekran ostaje wi fi (ali zomg ko je lud da drzi non stop upaljen ekran cime se tek trosi baterija), i isto tako ako se instalira neki od programa za odrzavanje wi fi signala u pozadini. Zamislite da postoje programi samo za to da odrze Wi Fi konekciju...

Ovo "ask to join..." treba da ti je na off i nema potreba
ImageUploadedByTapatalk1368298952.920799.jpg
 
Poslednja izmena:
Ali mene brine ako ta opcija ne moze da se iskljuci, a po svemu sto sam citao na forumima ne moze. To vec nije normalno, slozices se. I nisam bas siguran da se razumemo. Wi Fi se ne vrati ni kada se otkljuca telefon, nego moras da se rucno ponovo konektujes, kucas sifru ispocetka ako je ima, ni to ne pamti.

Imas neki ozbiljan problem sa telefonom ili podesavanjima, probaj da odradis Reset Network Settings.
 
ed_hunter ,ne bih rekla da ima slabiji signal od Android tableta!Imam Nexus 7 pored njega koji nije nista bolji u tom pogledu!I vrlo dobro znam sta sam kupila i prezadovoljna sam!Volela bih da sam dobila neki konkretniji odgovor!

Evo konkretno jos dokaza da aluminijum na ipadu nije wifi friendly.na istom mestu ima slabiji signal na ipad 4 od iphone 5.Na ipadu je skoro neupptrebljiv i moram da trazim poziciju a na iphone5 to nije slucaj, vec radi odlicno.
 
To je samo dokaz da treba da reklamiras ipad 4, jer to sto si naveo nije normalno, i daleko je od iskustva ostalih ljudi sa ipadom (u koje spadam i ja).
 
Moj ima pun signal i ispred zgrade, znaci kroz nekih 5-6 zidova i 20 metara udaljenosti...
 
To je samo dokaz da treba da reklamiras ipad 4, jer to sto si naveo nije normalno, i daleko je od iskustva ostalih ljudi sa ipadom (u koje spadam i ja).

Isto je bilo i sa Ipad 3.sto sam i objavio u screenshotovima na firumu.Sada sam na nekom seminaru i jasmo je da ip5 ima bolji aignal.Spakovao sam ipad u torbu i nabadam po fonu
 
Nikada problem sa signalom na iPad-u takođe. I kada poredim sa svim drugim uređajima po kući (Nexus4, iPhone4s,Lumia820 i jos krsh drugih androida)
 
Nemam nemam ni ja problem.samo sam pravio komparaciju
 
Posto planiram da ga uzmem iz Kanade u varijanti 16GB Wi-Fi zanima me da li u slucaju kvara mogu da iskoristim applovu garanciju koju bi dobio uz ipad , ovde kod npr.macole???
 
Ja mislim da ne, jer Apple jos nema kancelariju u Srbiji a najblizi su ti u Madjarskoj.Mada se dosta zale da su Madjari nezgodni kod reklamacima pa cesto i totalno neopravdano odbijaju reklamacije.
 
iPad naravno da možeš pošto se legalno prodaje u Srbiji. Garanciju možeš ostvariti kod svih Apple AASP tj ovlašćenih servisa u svetu (među kojima je i Macola). Za iPhone garanciju ne možeš ostvariti kod nas, pošto se legalno ne prodaje u Srbiji...tako da bi za iPhone morao da ideš preko grane ;)
 
Uzeo sam Ipad4 32gb. Stalno sam slušao priče kako je sve u USA jeftinije a kod nas samo deru i slično. U ovom slučaju to nije slučaj, kako ne znam. U americi košta 599 dolara, ali treba obratiti pažnju da su sve cene tamo iskazane bez poreza jer oni drugačije to obračunavaju, svaka država ima drugačiju stopu što zna da zbuni ljude ovde kad gledaju cene pa pomisle kako je tamo sve drastično jeftinije. Kod nas košta 59.590 din koliko sam ga i platio, kad se to pretvori u dolare po zvaničnom kursu i oduzme pdv dobija se 577,5 dolara što je manje nego u apple store-u u USA. U Best buy-u je cena isto 599 dolara. U Nemačkoj je 595 evra maloprodajna cena. I još dodatno u Srbiji je garancija 2 godine u Americi jedna.
 
Zna li neko da li Tablet PC Apple iPad 4 Wi-Fi 16GB,
konkretno koje jezike podrzava i sta znaci oznaka modela MD513E/A koja je razlika od modela MD513GP/A
Hvala.
 
Стоматолог... обична гугл претрага каже да су ова таблета иста и да је разлика у тржишту за које су:

http://www.amazon.com/Apple-iPad-MD513E-Wi-Fi-White/dp/B00CBO49QE

http://www.enovo.ch/tablets/apple/detail_apple_ipad__4th_gen__wifi_16gb___white__md513gp_a_.html


Што се подржаних језика тиче, има их доста па ми ти боље реци који те занима и могу да ти проверим одмах на мом. (Нема српског, то могу одмах да ти кажем али има српске тастатуре, пишем са истом упрво).
 
Hvala ays, interesuje me nemacki jezik , trebalo bi da ima .
I jos nesto pitao sam u jednoj radnji kazu da iPad Apple kupljen kod nas ne mozes servisirati
konkretno u CH , garancija vazi samo kod nas, jel to tacno?
 
Наравно да има немачки језик у понуди.

Што се гаранције тиче, не могу да ти кажем са апсолутно сигурношћу али сам поприлично сигуран да МОРАЈУ да ти признају гаранцију за првих годину дана јер толико сам Apple даје за СВЕ своје уређаје за цео свет. За ових других годину дана, колико је обавезно нашим законом, то ти сигурно неће признати.

Позови iStyle и питај их, то ти је најбоље.
 
Hvala ays, interesuje me nemacki jezik , trebalo bi da ima .
I jos nesto pitao sam u jednoj radnji kazu da iPad Apple kupljen kod nas ne mozes servisirati
konkretno u CH , garancija vazi samo kod nas, jel to tacno?

Imas i deutsch i deutsch scweitz.
A za garanciju je pitanje, ja sam uz moj uredjaj dobio samo racun bez neke posebno pisane garancije jer imaju u sistemu kad je prodat i ne treba im papir. E sad za strane zemlje ne znam kako funkcionise ali mozes da poslaljes pitanje ch appleu.
 
Ovaj ipad 4 i dalje dokazuje da aluminijum nije wifi i gps friendly. Kupljen legalno iGo. Signal uhvati posle pola sata..a po nekada odustanem... signal je tanak i lako se gubi...Slicno je bilo i kada sam imao asus tf201.imao je aluminijumski poklopac pa su nam na kraju slali free gps externu antenu kako bi se GPS pobolisao..Posle su izbacili tf700 ali je u delu gps,wifi imao izrezan aluminijum i ubacenu plastiku..
ipad ima uzasan gps prijem a slabiji wifi... U svemu ostalom je izvanredan uredjaj.Kvalitet izrade kosookoki nece skoro savladati jer Apple daje domaci zadatak redovno...
 
Poslednja izmena:
:) Mislis nema GPS, a žali se na slab signal :d
 
Nazad
Vrh Dno