Šta je novo?

iPad 4

5Ghz ima relano manji domet i moguce je da na to udaljenosti i nema mreze na 5ghz.
 
5Ghz ima relano manji domet i moguce je da na to udaljenosti i nema mreze na 5ghz.

Zanimljivo je da na spratu ima jak signal ali u delu gde je soba,koja je tačno iznad rutera.. Ako idem dijagonalno dalje nestaje brzo..Nije bitno..Hvata dovoljno..Probaću danas da se igram ali prvo da sredim lap top i još neke havarije po kući..pozz
 
Ako sam dobro izracunao, a ne stavljam ruku u vatru da jesam posle 13h rada na nekom projektu, rekao bih da je transfer rate 26.7 mbps sto je u rangu transfera koji ja dobijam sa iPad-om 3 bez dual banda. procackaj malo podesavanja rutera cini mi se da ti ne radi dual band, sigurno to moze bolje - ruter imas dobar, ipad 4 ima dual band radio,gledao sam klipove na netu gde ljudi bez problema izvlace 60Mbps sa dual band-om.
 
Poslednja izmena:
Možda grešim u nečemu..bem li ga.. Meni ruter baca 2 frekvencije... 2.4ghz i 5 ghz..I one se vide kada skeniram signal... Ja biram na koju se kačim..Kao 2 AP da imaš.2 signala...Odaberem 5 ghz i prebacujem taj fajl...,.
 
Jel zna neko servis za ipad 4 u bg. Slomljen ekran je u pitanju.
Hvala.
 
Mislim da je bio samo touch. Našao servis, već pravljeno tj zamenjeno. Cijena sitnica, 120 ojra.
 
Uf, steta, jer ako je bilo samo staklo puklo mogao si proci za 40 evra koliko sam ja platio.
 
Nije moj uređaj. Bilo mi je bitno samo da nađem servis. Cena je odgovarala vlasniku.
 
Narode da li je neko koristio one dodatke tipa camera kit i td...?Da li je moguće koristiti samo za prenos određenih formata ili se može koristiti kao neki mali storage preko microSD ulu USB memorije?
 
Da li moze neko da mi kaze kako mogu da poboljsam WiFi signal?Vidi samo one mreze koje imaju po 3-4 crtice a sve ispod toga ne nalazi i ako nadje nece da se konektuje.I sa Reset Network Settings je isto,pa me zanima da li mozda treba da se uradi JB i instalira neki odredjeni tweak za to ili postoji neki drugi nacin?
 
ed_hunter ,ne bih rekla da ima slabiji signal od Android tableta!Imam Nexus 7 pored njega koji nije nista bolji u tom pogledu!I vrlo dobro znam sta sam kupila i prezadovoljna sam!Volela bih da sam dobila neki konkretniji odgovor!
 
aj da se uključim pošto je Ed malo napadniji :)
ence,iPad 4 je poznat po tome da ima maalo slabiji prijem zbog aluminijumskog poklopca koji ometa prijem signala.Na žalost za sad ne postoji ništa što možeš uraditi po tom pitanju...
 
Mozda je namesten test, nexus 7 kida koliko ima jak wifi signal ;)
 
NIje namešten,ja imam iPad4 i meni pokazuje konstantno 1-3 crtice ali radi perfektno...možda je neki bug.
 
Dok sam imao ipad mini signal mi je konstantno bio slabiji na ipadu nego na ostalim android uredjajima.
 
Pa tako prikazuje ali u radu nema problema...
 
Kod mene je u coskovima i na balkoncu provereno losiji signal, tu mi je jedino ipad gubio signal totalno pa sam uvek morao da ga "pecam".
 
Problem je sto mnogi ne citaju.Testirao sam asus tf700 i ipad 4. Ipad 4 ima slabiji prijem.to sam inu slici pokazao na forumu.aluminijum nije wifi friendly a to se nije pokazalo samo na ipadu.imao sam tf201 a posle i tf700 sa plasticnim delom za wifi modul.razlika ogromna. Kao odgovor na pitanje: wifi je prosecan i to je to.Nema tu leka.
 
pa sta onda oces ako imas dobar signal i ako si prezadovoljna?

Tvoje beskorisne i ogorcene odgovore sigurno vise necu!Ne znam iz kog razloga si ovoliko drzak i napadan?Mislila sam da ovde smes da postavis pitanje i ocekujes neki odgovor ili savet koji su od neke pomoci,a ne zauzvrat da se kajes sto si uopste pitao!Hvala ostalima na odgovorima,cula sam da mora da se JB uredjaj u ovom slucaju i instalira tweak WiFi Booster.
 
Tvoje beskorisne i ogorcene odgovore sigurno vise necu!Ne znam iz kog razloga si ovoliko drzak i napadan?Mislila sam da ovde smes da postavis pitanje i ocekujes neki odgovor ili savet koji su od neke pomoci,a ne zauzvrat da se kajes sto si uopste pitao!Hvala ostalima na odgovorima,cula sam da mora da se JB uredjaj u ovom slucaju i instalira tweak WiFi Booster.

Ja imam wifi booster i nemam bolji rezultat.Ali ako ti OS nije IOS 6.1.3 jb ti svakako preporucujem. Da napomenem:ja sam izmenjao top model e tableta u prosloj godini.. ( Ipad 3, ipad 4 , tf300,201,700).Ipad 4 je prosecan ali daleko od toga da je los u signalu.U svakom slucaju, najkvalitetnije je odradjen, kad je pakovanje u pitanju.Asus modeli su kante prema njemu, u tom pogledu.Mislim da ti je izbor tableta najbolji a ako mozes JB onda je pun pogodak.
 
Poslednja izmena:
Zar je moguce da su ljudi ovde toliko bezobrazni?
Prvo, apsolutno je glupost da ipad ima problema sa signalom jer ja sam probao par android tableta i moj ipad 4 ih pokosi (konkretno ruter mi se nalazi na drugom spratu, pa je u prizemlju signal jako los, tek na nekom mestu radi, dok na ipadu setam po celoj dnevnoj i kuhinji bez problema).
Drugo:
@ence: ipad ima fabricki lock gde ne izlistava mreze koje su slabijeg signala (jer su u 99% slucajeva beskorisne), i taj tweak upravo skida taj limit (dakle ne poboljsava signal, ali ti nikakvo poboljsanje niti treba niti si ga i trazila - ljudima je jako tesko da procitaju tvoj post) :)
 
Poslednja izmena:
@Nikola987,razumemo se u potpunosti i bas mi je drago zbog toga! :) Ovaj tvoj post me je oraspolozio jer sam se osetila kao neki krivac zbog pojedinca!Slazem se sa tobom od pocetka do kraja,hvala na pomoci! @DARK SIDE, hvala takodje na objasnjenju,sigurno cu uraditi JB!
 
Poslednja izmena:
iPAD poseduje vec godinu dana! Nesto stabilnije i bolje odavno nisam imao!
 
Nazad
Vrh Dno