Šta je novo?

iPad 4

Nebitno je koliko se proda primeraka necega, bitno je koliki je profit. A apple neverovatno zaradjuje na svojim uredjajima jer im je cena premium.
 
Nebitno je koliko se proda primeraka necega, bitno je koliki je profit. A apple neverovatno zaradjuje na svojim uredjajima jer im je cena premium.

Ne može biti nebitno, npr. 20 dolara profita na 100k uređaja i 10 dolara na 1 milion nisu ni blizu isto na kraju.
 
CNET je testirao trajanje baterije na nekoliko top tableta i izgleda da sa A6X procesorom iPad 4 trenutno ima najveću autonomiju:
untitled.png

http://reviews.cnet.com/8301-19736_7-57545908-251/battery-life-battle-royale-nexus-vs-ipad/

Vest se i dalje nalazi na Facebook stranici Samsunga Poljska. Btw, slučajno ili ne, zvanični JB update za S3 je prvo pušten u Poljskoj :)
Ma znam da je JB update prvo pušten u Poljskoj :)
Moguće da sam pomešao Twitter i Facebook kao izvor informacija, ali originalni link je bio izbrisan.
Sad sam probao da nađem na fejsu i ne ide: http://www.facebook.com/SamsungPolska
znam da je offtopic, ali jel može pomoć, ne uspevam da nađem gde se tačno nalazi?
 
Nebitno je koliko se proda primeraka necega, bitno je koliki je profit. A apple neverovatno zaradjuje na svojim uredjajima jer im je cena premium.
Pa profit i zarada nisu isto. Profit je razlika između bruto zarade i svih troškova. Bruto zarada možda jeste "neverovatna" ali su i troškovi veliki a najveći troškovi su uglavnom plate zaposlenih, zakup objekata i marketing. Bruto zarada se ne meri u valuti, kao što ovde mnogi računaju razliku između retail i proizvođačke cene, već se iskazuje u procentima. Bilo koji proizvod iz te sfere ne ide na tržište bez minimum 80-90% margine, premium proizvodi idu i sa 200% (recimo Bang & Olufsen ide i sa 350%) i to je to. Radna snaga je plaćena iznad proseka, marketing je agresivan i puno se troši i normalno je da su cene takve.

Na kraju priče profit, obrtni kapital i keš novac su nešto što generiše stanje i kretanje akcija na berzi a tu je situacija jasna.

iPad 4 sigurno ima nešto manju proizvođačku cenu u odnosu na iPad 3 pa je i time bruto zarada viša.
 
CNET je testirao trajanje baterije na nekoliko top tableta i izgleda da sa A6X procesorom iPad 4 trenutno ima najveću autonomiju:
untitled.png

http://reviews.cnet.com/8301-19736_7-57545908-251/battery-life-battle-royale-nexus-vs-ipad/


Ma znam da je JB update prvo pušten u Poljskoj :)
Moguće da sam pomešao Twitter i Facebook kao izvor informacija, ali originalni link je bio izbrisan.
Sad sam probao da nađem na fejsu i ne ide: http://www.facebook.com/SamsungPolska
znam da je offtopic, ali jel može pomoć, ne uspevam da nađem gde se tačno nalazi?

https://www.facebook.com/TelefonySamsung

To je zvanični fan page, ako dobro kontam, imaju mejl @samsung :)
 
"Word has it that Apple will also exchange iPad 3′s purchased in the last 30 days for a new fourth-gen."

Ovo bi bilo dobro da pojasne malo... Samo kupljene u apple storeu, ili bilo koje, or what...

Da li ima nekih vesti o ovome?
 
Da li ima nekih vesti o ovome?

To je izgleda na samim radnjama, apple radnja u lionu je odbila da zameni tako da treba proveriti u prodavnic gde je kuplheno. Najbolje je sto migros (nesto kao tempo) menja svu robu u roku od 30 dana i to im je poslovna politika tako da oni menjaju bez problema. Dakle, ne treba uvek kupovati proizvode u ovlascenoj radnji.
 
Stigao supruzi ovog puta Ipad 4 32 gb tj. zamenismo Ipad 3 za četvorku... Primerak trojka i moj IP 4s imaju toplije boje ekrana i to mi se više sviđalo... Ovaj primerak Ipad 4 ima hladnu neon boju i ne odgovara mi...Odbojno je... Ali opet to je lični afinitet.Nekome se možda to sviđa.... Valjda sam navikao na ovom primerku IP 4s, koji koristim.
Probao sam igru Beach buggy i CPU je bio jedva mlak..Problem grejanja ne postoji više.. Lightning konektor mi deluje krhkije od prethodnog.. Prednja kamera je dosta bolja...
I to je to..Ako nekoga zanima, testiraću....


(Powered by frubar.net)
 
Poslednja izmena:
Kaze Anand da iPad 4 ima najbolje kalibrisani ekran na trzistu.
 
Kaze Anand da iPad 4 ima najbolje kalibrisani ekran na trzistu.
Isti mu je ekran kao i na Ipad 3... I zaista je najbolji koji sam video..Ja imam Infinity tf700 ,koji je bio letos prvi HD ekran..Ali ovaj na IPAd3 i 4 je ubica..Ali bukvalno...
 
Testirao sam wifi signal na tf700 i ipad 3 pre mesec dana.Tada je tf700 imao ubedljivo jaci signal ma koliko puta da sam testirao.Sada su najavili da Ipad 4 ima bolji wifi ali nisu bili decidni da se to odnosi na rutere sa 2 frekvencije..
Elem, testirao sam malopre ipad 4 i tf700 infinity.Rezultat je ponovo isti.Tuche ga infiniti do koske.Jednostavno problem tf201 asus transformera-aluminijum nije wifi friendly se dokazao ponovo i kod ipad 3 i 4.
Testirao sam na spratu moje kice a wifi AP je u prizemlju. Dva testa na dva razlicita mesta.Jedno mesto je blind spot gde je wifi najslabiji a posle sam na mestu gde je wifi skoro pun.Prve 2 fotke su od infinity a druge od Ipad 4.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1355587489886.jpg
    uploadfromtaptalk1355587489886.jpg
    30.6 KB · Pregleda: 187
  • uploadfromtaptalk1355587504418.jpg
    uploadfromtaptalk1355587504418.jpg
    33.7 KB · Pregleda: 185
  • uploadfromtaptalk1355587757974.jpg
    uploadfromtaptalk1355587757974.jpg
    37.3 KB · Pregleda: 190
  • uploadfromtaptalk1355587768982.jpg
    uploadfromtaptalk1355587768982.jpg
    35.4 KB · Pregleda: 179
Poslednja izmena:
možda neće uticati na rezultate, ali moram nešto da napomenem - ne koristiš iste aplikacije na asusu i ipadu za merenje brzine
na asusu koristiš mobilnu aplikaciju za android telefone sajta speedtest.net, koji je možda najpoznatiji sajt za tu namenu
na ipadu koristiš aplikaciju sličnog imena, ali koju je pravio neki arapin i koja nema veze sa speedtest.net-om
da bi testovi bili realniji, potrebno je da skineš speedtest.net-ovu aplikaciju za iphone i koristiš na ipadu
 
Poslednja izmena:
Evo kako kod mene izgleda kroz 1 zid preko zvanicne Speedtest aplikacije, doduse nije 4ka ali moze biti samo bolje :

speedtest.jpg
 
Poslednja izmena:
možda neće uticati na rezultate, ali moram nešto da napomenem - ne koristiš iste aplikacije na asusu i ipadu za merenje brzine
na asusu koristiš mobilnu aplikaciju za android telefone sajta speedtest.net, koji je možda najpoznatiji sajt za tu namenu
na ipadu koristiš aplikaciju sličnog imena, ali koju je pravio neki arapin i koja nema veze sa speedtest.net-om
da bi testovi bili realniji, potrebno je da skineš speedtest.net-ovu aplikaciju za iphone i koristiš na ipadu

Ako se secas, i sa ipad 3 sam radio test ali sa istom aplikacijom.Rezultati isti.Pa sam onda isao i na web stranu za testiranje i opet isto.Aluminijum nije wifi friendly.
 
Edit
Evo za tvoju radoznalost odradih ponovo test sa iste tacke.Nekih 40 m od rutera sa istom aplikacijom.Ponovo ga infinity bije u snazi signala.Prslog puta si sumnjao da ipad3 nije bio ispravan jer mo je lagovao kod lupe za tekst i sl.Ali sada je tu ipaf 4.Ista prica.Zanimljivo je da je tu negde po snazi kao i asus prime,koji je takodje ceo od aluminijuma a sto su na infinity sredili dodavanjem plasticnog dela oplate u delu wifi modula.Imam tf300,imao tf201 ,ipad 3 i tf700.Ako je neko testirao wifi onda sam to ja..veruj mi..
Evo ipad 4

A evo i asus infinity
 
Edit
Evo za tvoju radoznalost odradih ponovo test sa iste tacke.Nekih 40 m od rutera sa istom aplikacijom.Ponovo ga infinity bije u snazi signala.Prslog puta si sumnjao da ipad3 nije bio ispravan jer mo je lagovao kod lupe za tekst i sl.Ali sada je tu ipaf 4.Ista prica.

Nisam sumnjao da nije ispravan vec sam rekao da ne znas da koristis lupu sto i nisi znao, kao sto si tvrdio da se na ipad-u ne moze lupiti screenshot, treba li se sad tamo vracati? evo okacio sam i ja rezultat speedtest-a, da li ja lazem ili sta hoces da kazes?

evo jos jednog testa :

 
Poslednja izmena:
ti nisi okacio uporedni test sa jos nekim tabletom, tako da ne znamo kako bi se neki drugi tab ponasao... u prevodu, nije merodavno ama bas ni malo.
 
Testirao sam wifi signal na tf700 i ipad 3 pre mesec dana.Tada je tf700 imao ubedljivo jaci signal ma koliko puta da sam testirao.Sada su najavili da Ipad 4 ima bolji wifi ali nisu bili decidni da se to odnosi na rutere sa 2 frekvencije..
Elem, testirao sam malopre ipad 4 i tf700 infinity.Rezultat je ponovo isti.Tuche ga infiniti do koske.Jednostavno problem tf201 asus transformera-aluminijum nije wifi friendly se dokazao ponovo i kod ipad 3 i 4.
Testirao sam na spratu moje kice a wifi AP je u prizemlju. Dva testa na dva razlicita mesta.Jedno mesto je blind spot gde je wifi najslabiji a posle sam na mestu gde je wifi skoro pun.Prve 2 fotke su od infinity a druge od Ipad 4.

Ipad 3 koristim za wifi samo u kuci, napolju i na poslu tab 2 ili mobilni jer imaju daleko bolji prijem signala.
 
Ipad 3 koristim za wifi samo u kuci, napolju i na poslu tab 2 ili mobilni jer imaju daleko bolji prijem signala.

Nesto slicno sam i ja primetio jos kod ipad 3,,,Daleko od toga da Ipad 3 i 4 imaju lose wifi signale, ali nisu u vrhu kada je u pitanju tablet svet..
 
Samo da javim: sutra ću videti da poručim 2.4 ghz i 5 ghz (dual band) wifi router. Obzirom da ipad 4 ima opciju prijema 5ghz testiraću i sa ovim podešavanjima..Dvoumim se još između d-link DIR-815 i asus RT-N53 jer za oba ima mnogo kuknjave da imaju nestabilan wifi-..--A sa druge strane ih hvale..Javljam kada odradim testiranja...
 
D li ocekjete da ce apple redovno u aprilu da predstavi novi model ipada? Pitao me prijatelj koji ima dvojku dal sad da uzme novi il da saceka prolece.
 
D li ocekjete da ce apple redovno u aprilu da predstavi novi model ipada? Pitao me prijatelj koji ima dvojku dal sad da uzme novi il da saceka prolece.

Po meni, ipad 4 ce dugo biti na visini zadatka.Jer IOS nije postao nesto revolucionarniji a sumnjam da ce postati uskoro hardwerski zahtevniji.Tako da bih ja isao na ipad 4.
 
Oki, covek me pitao kao kompletni noob al kako niko nezna to za sigurno, mogu da mu iznesem pretpostavku. Inace, vidim da na netu da se pominju april i septembar i da se nagadja izlazak ipad minija sa retinom kao i izlazak tanje verzije ipad 5.
 
Stglo ovo čudo... asus n54 wireless router.... RAde obe frekvencije ok... Testirao sam ponovo jedan sprat iznad router-a... Ipad 4 na 5 ghz i Asus tf700 na 2.4 ghz. Sada se Ipad 4 približio Asusu u brzini ali i dalje asus je za malo brži u download i upload režimu. Međutim u sobi gde mi je slabiji prijem Ipad nije mogao da mrdne na 5ghz (slabiji domet signala očigledno). U režimu tesiranja Asus ga je opet duplo prešao na 2.4ghz. Međutim, moram da napomenem da je ta razlika oko 10% u korist Asusa na mestima gde je signal dobar.
Korišćen je isti server i uređaji su bili na na istom mestu.Testirano je pojedinačno.






(Powered by frubar.net)
 
Poslednja izmena:
Ne razumem zaista koje rezultate ocekujes, dual band koji iPad 4 ima definitivno neces moci da osetis kada ti je ocigledno cap internet konekcije 4mb. speedtest testiranje nije pravi nacin da vidis koje su prednosti dual band wifi-ja na ipad-u 4. na ss-ovima koje si okacio razlike prakticno i da nema, ocigledno je da su oba uredjaja dostigli internet cap konekcije tako da razliku i ne mozes osetiti. nije poenta to sto se iPad 4 konektuje na 5GHz spektar koji ima dosta manji domet od 2.4GHz (moze se iPad 3 takodje konektovati na 5Ghz) vec u dual band-u koji koristi prednosti oba spektra. ako bas imas zelju da vidis prednosti dual band wifi-ja kod iPad-a 4 uzmi da kopiras preko WiFi-ja na njega neki veci fajl uz enable-ovan dual band na ruteru, tu ces osetiti prednosti dual banda.
 
Poslednja izmena:
Proguglaj malko.. kako je najavljivan ipad 3 i 4..brži wifi ... Ja sam samo probao obe frekvencije.,..RAzlike ima malo..Ali to je to..Poenta svega je da IPad 4 ima slabiji wifi od Tf700.---Sve ostalo me nije zanimalo..
 
Poslednja izmena:
Proguglaj ipak ti malo sta znaci 2.4GHz opseg, sta 5Ghz a sta dual band i zbog cega iPad 4 ima bolje wifi performanse od prethodnika. nije stvar u rucnom prebacivanju sa 2.4GHz na 5GHz opseg kao sto si ti opisao, mogao se i iPad 3 konektovati na 5Ghz, vec je poenta upravu u dual band-u i radiju koji simultano radi i na 2,4Ghz i 5Ghz. zbog toga i bolje performanse a neces kvalitet WiFi-ja izmeriti tako sto ces testirati sa internet konekcijom koja ima smesno mali cap. citiracu te :

Ipad 4 na 5 ghz i Asus tf700 na 2.4 ghz. Sada se Ipad 4 približio Asusu u brzini ali i dalje asus je za malo brži u download i upload režimu. Međutim u sobi gde mi je slabiji prijem Ipad nije mogao da mrdne na 5ghz (slabiji domet signala očigledno).

Jos jednom, izguglaj sta znaci 2.4Ghz opseg, sta 5Ghz, koje su prednosti a koje mane i jednog i drugog, i sta dual band predstavlja i na koji nacin je on znacajan za WiFi konekciju. normalno je da ce u 5GHz opsegu uredjaj imati manji domet, osnovna stvar 5GHz spektra. evo i pomoci cu ti malo :

5 GHz and 2.4 GHz are different wireless signaling frequencies that each have advantages for computer networking. Higher frequency networks are not necessarily superior to lower frequency ones, however. So-called dual band hardware combines the best of both types of hardware by integrating both types of radios into the product.
 
Poslednja izmena:
Proguglaj ipak ti malo sta znaci 2.4GHz opseg, sta 5Ghz a sta dual band i zbog cega iPad 4 ima bolje wifi performanse od prethodnika. nije stvar u rucnom prebacivanju sa 2.4GHz na 5GHz opseg kao sto si ti opisao, mogao se i iPad 3 konektovati na 5Ghz, vec je poenta upravu u dual band-u i radiju koji simultano radi i na 2,4Ghz i 5Ghz. zbog toga i bolje performanse a neces kvalitet WiFi-ja izmeriti tako sto ces testirati sa internet konekcijom koja ima smesno mali cap. citiracu te :



Jos jednom, izguglaj sta znaci 2.4Ghz opseg, sta 5Ghz, koje su prednosti a koje mane i jednog i drugog, i sta dual band predstavlja i na koji nacin je on znacajan za WiFi konekciju. normalno je da ce u 5GHz opsegu uredjaj imati manji domet, osnovna stvar 5GHz spektra. evo i pomoci cu ti malo :
Ne kapiraš ti mene... ali nema veze...Testirao sam na obe frekvencije i to me je zanimalo..a ne wifi sharing i sl... Kako dog da sam testirao, nije imao zavidan download.
kao što sam gore i napisao "Poenta svega je da IPad 4 ima slabiji wifi od Tf700.---Sve ostalo me nije zanimalo.."
 
Nazad
Vrh Dno