PDA

View Full Version : Šoping u Trstu

djordje29
28.07.2012., 13:59
16. avgusta palim za Trst i usput ću posetiti čuveni outlet centar Palmanova, pa me zanima da li je neko već bio tj. da li u tom nizu silnih prodavnica garderobe postoji neka pordavnica sa tehničkom robom, pošto planiram da kupim foto aparat ili grafičku kartu?

Skaarj
28.07.2012., 14:04
Iskren da budem, ne secam se nikakve prodavnice te vrste tehnike u Palmanovi. Ja sam bio prosle godine i Palmanova nije bas na mene ostavila neki poseban utisak.

danijel00
28.07.2012., 18:19
sasvim sigurno to neces kupiti tamo... takvih radnji nema.
iskreno ne verujem da ces ista kupiti u palmanovi... ne isplati se jednostavno (osim mozda kad su rasprodaje), a ono sto se isplati su uglavnom preveliki brojevi i slicne gluposti... uglavnom zalim 2 sata ubijena tamo

djordje29
28.07.2012., 20:10
Pa dobro, ostaće više para za Veneciju. :wave:

Marvel092
28.07.2012., 20:22
Pa dobro, ostaće više para za Veneciju. :wave:

Bolje da ne kupujes u Veneciji...posto se previse sprdaju sa cenama..

djordje29
28.07.2012., 21:12
Mislio sam na suvenire, možda neku kvalitetniju masku.

Marvel092
28.07.2012., 21:22
Mislio sam na suvenire, možda neku kvalitetniju masku.
A to vec moze :D

djordje29
29.07.2012., 09:31
:wave:

korisnik2007a
31.07.2012., 02:00
Maske su realno istog kvaliteta, i sve su iz kine, samo pravljene i plasirane na to trziste. Ali pazi - cene znaju da variraju od 5-10-60e, tako da gledaj gde i sta uzimas.

padawan
31.07.2012., 07:03
maske su kicherica, kupi magnet za frizider ^^

danijel00
31.07.2012., 09:09
Imas radnje gde se na licu mesta prave maske i naravno skuplje su (ali su i puno lepse). ulicne su skoro sve kineske. Slicno i za staklice...

Licno meni je to nesto za skupljane prasine (bio sam n puta u veneciji, nisam bas nista kupio sebi od suvenira).

Inace jedino sto se isplati u italiji sto se tehnike tice su ti saturn i mediaworld, i to samo stvari na rasprodaji (telefoni i eventualno fotoaparati), pa jos kad izvrisis povracaj poreza. Sve ostalo se slabo isplati... cak i telefone i fotoaparate mozes ovde uzeti za slicane pare na crno

padawan
31.07.2012., 09:42
Valjda se odeca isplati, npr neki armani... Ovde su cene jezive cak i na rasprodajama.

Uzgred, VIVA ima jako povlljne soping ture za 79e 4 dana trst-venecija (plus jos 20e za brodic do /od venecije). Za 100e, super se isplati, kome nije cimanje da ide busom.

djordje29
01.08.2012., 09:48
maske su kicherica, kupi magnet za frizider ^^

Ćuti, počeo sam da ih skupljam, gde god da krenem ja magnet moram da kupim. :d

Imas radnje gde se na licu mesta prave maske i naravno skuplje su (ali su i puno lepse). ulicne su skoro sve kineske. Slicno i za staklice...

Licno meni je to nesto za skupljane prasine (bio sam n puta u veneciji, nisam bas nista kupio sebi od suvenira).

Inace jedino sto se isplati u italiji sto se tehnike tice su ti saturn i mediaworld, i to samo stvari na rasprodaji (telefoni i eventualno fotoaparati), pa jos kad izvrisis povracaj poreza. Sve ostalo se slabo isplati... cak i telefone i fotoaparate mozes ovde uzeti za slicane pare na crno

U pravu si, što dati 10+ evreja za masku koja će ti samo skuplajti prašinu, sem ako se nisi pronašao u istoj, mada i ove što ti prave na licu mesta, ne zvuči loše. :trust:
Reci ti meni gde ima taj Saturn i Mediaworld pošto idem Trst, Venecija, Padova i Verona, a u Veronu idem već drugi put. :P

Valjda se odeca isplati, npr neki armani... Ovde su cene jezive cak i na rasprodajama.

Uzgred, VIVA ima jako povlljne soping ture za 79e 4 dana trst-venecija (plus jos 20e za brodic do /od venecije). Za 100e, super se isplati, kome nije cimanje da ide busom.

Kažu da je brodić do Venecije 15 evreja. Ja idem preko Grand tursa ali je aranžman od Viva agencije, to je u suštini to 4 dana 79, a ja sam uzeo od 5 dana za 99 evreja.

danijel00
01.08.2012., 12:36
http://www.mediaworld.it/punti-vendita/index.php

pa odaberes Seleziona la regione: VENETO i onda biras Localita ;)

Saturn kolko vidim http://www.saturn.it/ nema na ovu stranu...

canejr
01.08.2012., 16:04
Đorđe,
Ti reče da ideš u šoping u Trst. Tamo imaš veliki tržni centar Torri d'Europa (recimo da se tako piše) i u njemu veliku MediaWorld radnju. Prizemlje ili prvi sprat, skroz levo. Ima svačega od tehničke robe, prilično dobar izbor, mada grafičke baš i nisam viđao. Cene? Zavisi. Neke stvari su definitivno i standardno mnogo jeftinije nego ovde (GPS). Neke se isplate tek na akciji. Neke tek posle povrata PDV-a. Btw, cene na MediaWorld sajtu su uglavnom web cene i nemoj da se iznenadiš ako u radnji nešto bude skuplje ili nečega uopšte i nema. U Trstu postoji još samo jedan tržni centar (Đulija) i tamo je neka druga radnja, prilično loš izbor. Inače, tržni centri rade ceo dan, ali radnje kompjuterske robe po gradu i dalje dvokratno, a kupovina je kao i kod nas. Obično nema ništa u radnji, nego naručiš i čekaš par dana.

No, imaš i bolju foru. Koristiš cene sa sajta kao orijentir. Onda, na putu do Trsta (ako ideš samostalno) svratiš do Zagreba/Rijeke i pogledaš tamošnje cene. Mnoge prodavnice u Rijeci daju popust za keš (5-10%), pa bude povoljnije od Italije. Uzmeš i formulare za povrat PDV-a (minimalna kupovina po istom računu mislim da je 80-100 evra, potraži na netu). Kad izlaziš iz Hrvatske ka Italiji, overiš PDV formulare, u povratku svratiš do iste radnje i uzmeš nazad pare. Vrlo jednostavno. I sve unapred dogovoriš u radnji, prilikom kupovine.

djordje29
01.08.2012., 18:34
Hvala vam obojci za savete, dobićete magnet. :D :wave:

Evo, cene kao kod nas, jedino što ti vrate PDV što nije baš zanemarljivo. ,)
Mene ovaj aparat interesuje ali ga nemaju na stanju.

http://compraonline.mediaworld.it/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=20000&storeId=20000&productId=4494554&langId=-1&category_rn=13251

Glavni sajt
http://compraonline.mediaworld.it/webapp/wcs/stores/servlet/StoreCatalogDisplay?storeId=20000&catalogId=20000&langId=-1

A skontaj ove cene

http://compraonline.mediaworld.it/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=20000&storeId=20000&productId=4494556&langId=-1&category_rn=13251

http://www.itsvet.com/proizvod/nikon-d3100-+-objektiv-18-105mm-vr/comp_tehn_camera/30/1092

Simke1984
01.08.2012., 19:16
I ne zaboravi da se cenjkaš ;-)
Venecijanci su opasni trgovci

djordje29
01.08.2012., 21:11
;)