Šta je novo?

Mirovanje (ili sta vec..) fixnog?

alfaunits

Znamenit
Učlanjen(a)
24.06.2006
Poruke
44,725
Poena
1,365
Jel' postoji sada neka fora da miruje fixni ili mora da se gasi? Posto mi je istekao ugovor za ADSL sa popustom, vracam se na SjBB... pa fixni... mora da leti sa racuna ;)
 
Jel' postoji sada neka fora da miruje fixni ili mora da se gasi? Posto mi je istekao ugovor za ADSL sa popustom, vracam se na SjBB... pa fixni... mora da leti sa racuna ;)

Kako mislis mirovanje, ako ne platis fiksni 2 meseca iskljuce ti nema tu mirovanja, ukoliko zelis da zadrzis broj moras da placas barem mesecnu preplatu od 600 din
 
Ja koliko znam nema vise te varijante mirovanja. Ja takodje planiram da cim istekne ugovor za adsl, fiksni ukinem jer stvarno vise nema potrebe za njim i koliko vidim dosta ljudi je to vec uradilo. Ja sam vec svoj jedan fiksni telefon ugasio i mislim da je fiksni telefon vise neka navika svih nas da ga imamo nego li realna potreba. Bilo mi je cudno taj dan kada sam ga odjavio,vec sutra, nista ne boli :)
 
Ma meni je do prosle godine bio u mirovanju vec 3-4 godine ;) I cak je pozitivna promena sto nijedan tupadzija iz banke ili telemarketer ne moze da me zove kad spavam i nudi mi extra povoljan kes kredit za djubre koje mi ne treba :) (pa... otprilike tim recima skoro i nude :D)

Cini mi se da je moglo nesto tipa da se broj seli na KiM a da ne smeju to da odbiju... ne drzi mi se telefon zbog broja, uopce me briga, vec zato sto cu mozda hteti ADSL posle.
 
Pa nisam siguran koliko ce adsl u buducem vremenu biti konkurentan ukoliko ga ne budu razdvojili od fiksnog telefona. A kada ga budu razdvojili, a mislim da ce i morati, onda fisksni nece biti uslov za net i kao takav ce tek postati nebitan, ovo je neko moje razmisljanje
 
Predaleko gledas, ja razmisljam u sledecih 2-3-4 godine... a do tada nece izaci fixni kao uslov za ADSL.
 
Ovi uvaljuju fiksnu liniju i pretplatu za nju, kablovski operater uvaljuje tv kanale hteo to ili ne itd....na taj nacin zadrzavaju korisnike i ubiraju kintu iako net ne uzimas recimo..
 
Poslao sam im mail pocetkom juna u vezi mirovanja telefona i dobio potvrdan odgovor.
Evo c/p odgovora:

Поштовани,



Постоји могућност да се телефонски прикључак стави у стању мировања, најдуже 90 дана. Захтев за привремено искључење (одлазног и долазног саобраћаја) по захтеву корисника се подноси искључиво у пословници Телеком Србија а.д. уз фотокопију личне карте и то може тражити само корисник лично или овлашћено лице, (Овлашћење оверено у Општини или Суду), јер се потписом обавезује да ће доћи да активира прикључак у року од 90 дана. Месечна претплате долази на наплату иако је телефонски прикључак искључен по захтеву корисника. Ову услугу је могуће тражити само једном у току године. Приликом подношења захтева, претходни дуг (ако постоји) мора бити измирен.



Носилац претплатничког права или лице које има овлашћење може захтевати демонтирање (отказ) телефонске линије, одласком у пословницу Телеком Србија а.д, уз фотокопију личне карте, након чега се губи претплатничко право и телефонска линија бива демонтирана. Услуга демонтирања телефонског прикључка на захтев корисника се реализује на лицу места и иста је бесплатна. Приликом поновног подношења захтева за нови прикључак плаћа се пун износ од 5.900,00 динара, са ПДВ, за заснивање претплатничког права.



Приликом подношења захтева, претходни дуг (ако постоји) мора бити измирен.
 
E ovo je Super. Iskljuce ti telefon na 3 meseca, ne mozes da ga Koristis 90 dana a Svaki mesec stize racun za Pretplatu :wall:
Vise se isplati da ga sam iskljucis iz zida nego ovaj njihov dil.
 
^ Uze mi reči sa tastature ;)

Kod mene u stanu je već neko vreme bukvalno iščupan telefon iz zida, jer me *****i iz banke/pošte/pekare zovu u 6 ujutru (?!) i nude svoje proizvode... Uskoro planiram da pređem na kablovski SBB, tako da će biti pa-pa fiksnom telefonu :p
 
Ugasio fixni pre godinu dana... ili vise cak... nisam ni primetio da mi fali :)
 
Kod mene u stanu je već neko vreme bukvalno iščupan telefon iz zida, jer me *****i iz banke/pošte/pekare zovu u 6 ujutru (?!) i nude svoje proizvode...
Lepo rekoh - to je najbolja stvar iskljucenja fixnog :D Jedino sto ako se skroz demontira nece mi vise stizati CMC "besplatna putovanja za dvoje" :( Ah kako cu bez toga :D

N'o, ideja je kako ne platiti uvodjenje opet ako mi zatreba ADSL :)
 
To ne moze krastavac. Ali generalno, ako planiras na SBB da ostanes bar 10 meseci, onda nema sta da razmisljas. 10 meseci pretplate je isto ko i ponovno uvodjenje telefona :d
 
Nije isto... mirovanje - dan pause/resume.
Gasenje i reaktivacija verovatno nije :(

A ovi iz SjBB-a su mi naj.... prvo moraju da dodju da puste KTV, pa tek za koji dan da dodju da puste net :D
 
Vezano za ovu temu jos jedan razlog vise zasto ga treba ukinuti i ugasiti i unistiti:) stigne mi racun za fixni op 700 din ,kako 700 kad ga i ne koristim,okrenem racun i vidim 500 Pretplata i 195. 195 dodatna usluga,odmah pozovem i pitam sta je to kad llik ladno kaze ponovno ukljucenje aparata jer je bio iskljucen jer prosli racun isto 500 din nije bio placen....ejjj ljudi 195 din za sta,500 pretplata za sta? za to sto ne koristim fixni...pa to je stvarno strasno...
 
Vezano za ovu temu jos jedan razlog vise zasto ga treba ukinuti i ugasiti i unistiti:) stigne mi racun za fixni op 700 din ,kako 700 kad ga i ne koristim,okrenem racun i vidim 500 Pretplata i 195. 195 dodatna usluga,odmah pozovem i pitam sta je to kad llik ladno kaze ponovno ukljucenje aparata jer je bio iskljucen jer prosli racun isto 500 din nije bio placen....ejjj ljudi 195 din za sta,500 pretplata za sta? za to sto ne koristim fixni...pa to je stvarno strasno...

U osnovnu cenu pretplate je uracunat i odredjen broj impulsa (telefonski saobracaj). Potrosio ili ne pretplata mora da se plati jer Telekom koristi svoje resurse da bi ti obezbedio uslugu u trajanju od mesec dana (struja,raubovanje opreme,zakup prostorija...). Ranije je period neplacanja i iskljucenja bio mnogo duzi ali je danas zbog TIS-a (Telekomov informacioni sistem) to svedeno na svega par minuta od izdavanja zahteva do njegove realizacije. Pitanje da li to vredi 195 dinara je na mestu (na savremenim centralama je to par klikova misem za ukljucenje/iskljucenje odlaza/dolaza). Ukoliko ti se ovakav pretplatnicki odnos ne dopada ti ga jednostavno prekini. Ne radim u Telekomu niti mi je cilj da ga branim jer i sam imam zamerki na njihov rad i poslovnu politiku (malo ulaganje u telekomunikacionu opremu u mom mestu) ali je potrebno reci punu istinu.
 
Istina je da deru.
Da je ta cena pretplate normalna, recimo do 200din pa ajde... isto i za rts, no ovo je bezobrazluk sto rade.
 
I treba ljudi da otkacinju fiksnu liniju, do 200 kinti pretplata sto rece dovah pa i ajde, ovako na bezobraznu foru shishaju ljude kao da su ovce...
 
jeste samo su u telekomu svesni da se fiksni jako slabo koristi pa moraju pare da uzmu od predplate. pa te uslovljavaju da koristis fixni da bi mogo da imas adsl i iptv. a tenutno je oko milion takvih brojeva koje vlasnici ne mogu da stave u mirovanje zbog adsl iptv usluge i ako fixni i ne koriste;)
 
Da, ali ja sam mislio na ove sto ne koriste adsl i iptv a ni fiksni a deru ih skoro 600din mesecno...takvih ima jos vise...
 
^ ti koji ne koriste net njima trebha fixni ;D
 
Kako mislis to, ja prvi ne koristim net njihov a ni fiksni mi ne treba...
 
Pa otkazi ga...
Bolje reci (pitati) sto ga nisi vec otkazao...
 
Ja jesam otkazao. Nisam lud to da placam kad mi stabilni ne treba.
 
Nazad
Vrh Dno