Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A bila bi fora da je ono iznenadjenje novi kanal Prva+ :d
 
Jel ima neko trio paket? Koja je procedura (cekanje, takse, odjavljivanje, oprema, itd) uvodjenja SBB fiksnog?
 
Pa ako bude tog povecanja, bice sutra u toku dana, nece sigurno da 00:01 da krenu u 3. smenu i da podesavaju portove svima ili sta vec ...
 
Je l' ima neko problema sa skype video pozivima? Evo vec 2 nedelje mi se desava da tokom skype video poziva prvo se slika zaledi, a zatim ton i neretko pukne veza. Net relativno OK radi, ponekad bude neki prekid na minut, ali za ove 3 godine sam vise imao prekida u protekle 2 nedelje nego u celokupnom prethodnom periodu.
 
Jos 20 minuta :p
 
Ne znam vama ali meni ne radi net od 00h. Slucajnost? Hmm..

Tebe su resili da oslobode cekanja.. :)

Meni su trenutno prilicno losi rezultati speedtesta, ping cak 42, ne pamtim od kad mi je ovoliko od kad sam kod SBB-a. down takodje oko 8, up 0.60 , mozda je i ovo neki znak.. :)
 
Poslednja izmena:
3034016864.png

I ne, nisam zbog toga budan, mladji klinac mi ima temperaturu ..... da se zna....
 
3034243288.png


Meni smanjili :d
 
Je l' ima neko problema sa skype video pozivima? Evo vec 2 nedelje mi se desava da tokom skype video poziva prvo se slika zaledi, a zatim ton i neretko pukne veza. Net relativno OK radi, ponekad bude neki prekid na minut, ali za ove 3 godine sam vise imao prekida u protekle 2 nedelje nego u celokupnom prethodnom periodu.

Pogledaj moje postove na ovoj temi, ili pogledaj ovde objedinjeno. Do danas nista nisu uradili, osim sto su obecali da ce mi zameniti ruter, 29. septembra i do danas nista.
 
Zvao malopre SBB, "biće ovih dana", "strpite se još malo" ...
 
Da da bice samo ne znam sta , najverovatnije ce biti neko poskupljenje .
 
Nije mi jasno cemu to skrivanje datuma od korisnika, nemoguce je da ne znaju oni za kad se sprema to, ajde ne u dan, ali npr u toku te i te nedelje ili kraj meseca bilo sta, znaju vrlo dobro ali eto ne zele da kazu.. Samo mi nije jasno zasto, dal je to neka strogo cuvana tajna, sta li je u pitanju...
 
Pojavila se prva plus, to je to sto se tice iznenadjenja za ovu godinu.
 
Pogledaj moje postove na ovoj temi, ili pogledaj ovde objedinjeno. Do danas nista nisu uradili, osim sto su obecali da ce mi zameniti ruter, 29. septembra i do danas nista.

Kad sam se cuo sa njima, rece mi lik iz teh. podrske da iskljucim router i povezem direktno racunar sa modemom. Sinoc sam to probao i sve je radilo normalno. Tako da pocinjem da sumnjam da me izdaje legendarni WRT54GL i da je on uzrok problema. Za ovih 4-5 godina koliko ga imam, nikad ni jedan jedini problem nisam imao sa njim, ali eto, izgleda je i on odsvirao svoje.
 
Ma sve njima ne valja, samo oni nikada nisu krivi. Tu su pricu i meni prodali, iako mi je ruter radio odlicno. Pa me jos "naterali" da potpisem novi dvogodisnji ugovor kako bi mi dali njihov cisco modem/ruter, koji je kako su rekli odlican i sigurno ne pravi nikakve smetnje. Od tada ne samo sko skype vise skoro i ne koristim, jer ne mogu svaki put da gledam u pasulj da li ce internet u tom trenutku raditi ili ne, vec sam dobio i citav niz NOVIH problema, poput nemogucnosti da preko mac adresa dodelim fiksne adrese u lan-u (sto je ocigledno bag rutera, ali objasni ti to indijancima), pa onda cesto kada ukljucim komp(ove) ne samo sto nemam internet, vec ni ruter nece da se odazove, Onda moram da restartujem ruter(sto traje 10-15) minuta, pa tek onda dobijam internet i tako dalje i tako dalje. Sve u svemu teski diletanti! Koliko sam ranije bio zadovoljan sa njima (korisnik sam vise od pet godina), toliko sada ne mogu ocima da ih vidim. Samo se nadam da ce se pojaviti neki normalan provajder u mom kraju i ima da budem prvi koji ce da im se zahvali na saradnji. A tek sada ako jos dignu ove brzine na ovako raspaloj mrezi kakav ce tek tu haos da nastane, ne smem ni da pomislim.
 
Skrivanje verovatno jer su uvek imali problema oko tog povecanja, nikad nije islo glatko. Ovako nisu dali datum da ih niko ne bi drzao za rec, ali vi ocigledno uzeli informacije od salterusa za relevantne pa ih ponovo drzite za rec i negodujete sto niste dobili nove brzine 15og u 0001. Niko vam nije obecao brzine, niti svi provajderi povecavaju 15og, pa da se bunite..

Evo meni skocio ping sa 4 na 9, ne mogu da igram igre dok se to ne stabilizuje, bas vam hvala, vi sto ste pod ugovorom :d (sarkazam :p).
 
mislim da je trenutno vecanje: kako da im damo sto manje, a da im to naplatimo sto vise...
i da se trenutno ciganisu oko kbps/RSD/godina_ugovora matematike.
 
A sta je sa nama koji nemamo ugovor, nego imamo brzinu 6/512, krastavac, podstanar sam pa bas necu da se igram sa ugovorima, oce i nama povecati? Bio sam zadovoljniji Vektorom, za iste pare, 1500 kinti sam imao 20/2, doduse sa ugovorom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno