Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A pogotovo sto su skoro podigli cenu "odrzavanja" sa koliko bese, 700-800 na 1000.
 
Nemam pojma više šta je koliko ...

Ja sam pod obavezom, D3 fraj, njihov ruter, i stiže mi račun 2551 dinar ..... šta je tu šta, više nemam ni živaca da gledam, samo popunim ebank i šaljem....
 
15/1.5 bi bilo osetno povecanje al da se dogodilo pocetkom godine. Sada je konkurencija daleko ispred. 20/2 bi bilo konkurentno, jos u kombinaciji sa d3 gratis i nekim wifi ruterom pride za potpisnike novog ugovora ili produzenja starog ... Bilo bi super. Mada, nisam toliki optimista sto se tice sbb-a u ovom trenutku.
 
Evo sa njihovog foruma:
Sad nemam pojma, ja znam da je pre bilo, ako ne najaviš u poslednjem mesecu, automatski produžavaju obavezu.
Sada su izgleda to ukinuli.

.....

Kada istekne ugovorna obaveza, nastavlja se korišćenje usluge sa istim paketom i istom cenom kao i dok je trajala ta obaveza. Ugovor nije raskinut već je samo istekla odredba ugovora po kojoj je pretplatnik obavezan da koristi usluge koje je uveo u navedenom roku. Za raskidanje ugovora i prestanak korišćenja date usluge pre tog roka postojali su penali (mislim da je bilo 5000 dinara, jednokratno). U periodu trajanja ugovorne obaveze, pretplatnik može menjati vrstu pretplate (npr. mix paket S zameniti za M ili obratno, dodati HD paket ili ga isključiti itd.) a može potpisati i novi ugovor za drugu vrstu usluge (npr. duo mix, trio mix itd) ili sklopiti novi ugovor sa novim trajanjem vremenske obaveze korišćenja određene usluge (npr. hoćeš da zameniš D3 SD risiver za D3 V2.0 a da ne plaćaš naknadu za zamenu uređaja - može ako potpišeš novi ugovor sa novim rokom trajanja obaveze).

Inače, iz iskustva: istekla mi je ugovorna obaveza za D3 mix S još pre godinu i kusur. Uslugu koristim pod istim uslovima (ista brzina, ista cena) kao i svi ostali kojima 24 meseca obaveze još traje.
 
Jesu li te zvali na telefon da te leraju za novi ugovor ?
 
Ako mene pitaš, prvo mi objasni šta znači da me leraju? :trust:

Nije me niko zvao iz SBB-a kad su istekle te dve godine.
 
Koliko mi lose rade online igre zadnje vreme, zbog toga sam pobegao sa telekoma,a ovde bukvalno jos gore... E bem ti drzavu..
 
Pa stvarno bi bilo lepo da povecaju pakete duplo. Download mi i ne treba toliko koliko upload, tu je uvek kriza
Ikom je povecao pakete sa 6 na 12Mbit-a, kolega mi pokazao racun. Mogao bi i SBB isto.
 
Moram da priznam da mi je cudno da nema obavestenja o povecanju i kolikom, a navodno je sutra.
 
Heh, "uskoro" ... Da je sutra valjda bi tako i napisali. Cirkus ...
 
Ako ne dignu na bar 3 upload onda mi nista ne znaci... Download mi je vec 16 i sasvim mi je OK, ali bi voleo da upload dodje na bar 3.
 
Ukoliko ne odgovorite, probacu da odgovor dobijem putem telefona kod g. Victorie Boklag, a ukoliko ni ona ne zeli da mi odgovori ostavicu na forumu njen telefon, pa ce mozda nekom drugom odgovoriti.

Hahahaha :d
 
Definicija USKORO kod SBBa

Ja sam mislio da ja držim rekord, kada su mi na mail sa prigovorom na kvalitet internet konekcije, koji je bio potkrepljen dokazima, logovima, screenshotovima itd. odgovorili posle tačno 100 dana :D
 
Mail sam poslao 7. februara 2012. a odgovor dobio 18. maja 2012. Odgovor je bio generički:

Poštovani gospodine xxxxxxxxxx,

U trenutku Vaše žalbe, postojale su manje poteškoće sa Internet
saobraćajem, koje su otklonjene u najkraćem mogućem roku.

Prilikom poslednjeg testiranja Vašeg modema nismo primetili nepravilnosti
u njegovom radu, dok na čvorištu, na koje je i Vaš modem povezan, ne
postoje poteškoće sa signalom i Internet protokom.

Ako Vam Internet i dalje otežano ili usporeno radi, razlozi za to mogu
biti različite prirode, a najčešći uzroci su problemi sa ruterom, aktivni
torenti, spyware, malware, virusi, ili možda neki drugi softver koji radi
u pozadini bez Vašeg znanja, pa Vam preporučujemo da za početak, proverite
Vaš računar sa antivirusnim i antispyware programima sa najnovijim
zaštitnim definicijama, kako bi otklonili mogućnost postojanja malicioznih
programa, ili pokušajte da ograničite protok na torent aplikacijama,
ukoliko iste koristite.

Nakon toga savetujemo Vas da, privremeno, pokušate da pristupite Internetu
ne koristeći ruter (ako isti koristite), povezujući modem direktno na
računar putem mrežne karte, i da proverite koji Vam sve procesi koriste
Internet konekciju, jer je moguće da postoje programi koji koriste Vaš
protok bez Vašeg znanja pa Vam samim tim usporavaju Internet konekciju
(jedan od programa koji detaljno proverava koji sve softver koristi
Internet vezu jeste "NetLimiter", besplatan je i možete ga preuzeti sa
svih većih sajtova koji se bave softverskom tematikom, a koji nude usluge
download-a svojim posetiocima).

Ako ste postupili po svim našim gore navedenim savetima, a i dalje imate
problema sa Internet brzinom, dostavite nam putem povratnog email-a
testove brzine (u vidu slike ili linka ka uradjenom testu), koje možete
odraditi koristeći Internet prezentaciju http://speedtest.sbb.rs

Takodje, na adresi http://gost-d3.users.sbb.rs/speed/ možete započeti
preuzimanje test fajl-a, a prilikom njegovog preuzimanja, browser ili
download manager će Vam ispisati brzinu preuzimanja koju nam možete
proslediti (u vidu screen shot-a ili u vidu običnog teksta) jer nam to
može poslužiti kao dodatni podatak koji se tiče brzine Internet
saobraćaja.

Ako ste u prilici, pomenute testove uradite nekoliko puta u toku dana
(ujutru, popodne, uveče) i u periodima kada smatrate da je problem sa
Internet konekcijom najizraženiji.

Kad brzinski i ostali testovi budu u toku, nemojte koristiti torent ili
drugi download saobraćaj, i postarajte se da Vam u pozadini ne radi
nijedan drugi program koji koristi Internet, osim Internet browsera. Isto
tako, povežite modem direktno na računar (najbolje bi bilo preko mrežne
karte, jer povezivanje modema na USB port može dovesti do smanjene brzine
Internet protoka, budući da je kablovski modem prvenstveno mrežni uredjaj)
i nemojte koristiti ruter dok radite pomenuta testiranja.

Za sva pitanja Vam stojimo na raspolaganju, a za dodatne informacije
možete kontaktirati i našu tehnicku podršku putem Kontakt centra na
telefon 011/330-52-52.

Primite naše izvinjenje zbog zakasnelog odgovora.
Zahvaljujemo se na razumevanju i saradnji.

S poštovanjem,
xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
SBB CONTACT CENTER
+381.11.330.52.52
---------------------------
Bulevar Zorana Djindjića 8a
11070 Beograd, Srbija
---------------------------

Posle toliko vremena, mogao je mail da počne i sa "Ima li živih na ovoj adresi?" :d
 
Poceli su izgleda, shteka net celo jutro, ne mogu slagalicu da odigram bez 5-6 gubitka veze... :smash:

Kakav li ce lom biti kad krene vece brzine :D
 
Pošto sam od skoro na SBB-u kažite mi da li je neko do sada dobio smanjenje računa zbog prekida u radu interneta/televizije? Znam da zbog sporijeg protoka nema osnova jer u ugovoru piše da protok nije garantovan ali šta kad ti često puca veza, pa ne radi 2 dana i slične stvari(a vidim da se neki ljudi baš žale)
 
ukratko, ako nemas neki duzi vremenski period net/TV - tipa 12 sati i sl, prijavis smetnju i trazis smanjenje racuna.
e sad, meni su rekli - nema problema, zovite opet krajem ovog / pocetkom sledeceg meseca kada se formira racun za prethodni da vam se umanji iznos. posto sam zaboravio to da uradim, ne znam da li bi stvarno prihvatili...
 
Ne znam za SBB, kod mene od februara radi gotovo savrseno, ali sam imao veeeelike probleme sa orionom.. Resio sam tako sto sam slikao modem, koji je bio bez uspostavljene internet konekcije i u isto vreme slikao ekran racunara gde mi je bio onaj zuti trougao za limited conn. Sve to tako uslikano poslao u RATEL i za nepunih mesec dana dobio 2 umanjena racuna jedan za 1000 din drugi za 200 cini mi se... Zavisno od broja dana u tom mesecu koliko net nije radio.. Samo moras prvo da zoves i sbb par puta da se vidi da si kontaktirao i njih..
Ja sam bio iznenadjen kad sam dobio ovo jer nisam ocekivao, probaj ne gubis nista...

edit:

Nemoj da pristajeskad ti u razgovoru kazu da je kod njih sve uredu, imaju jasnu evidenciju u bukvalno sve sto se desava na odredjenom nalogu, tako da je nemoguce da ne vide neki kvar, prekid, bilo sta... Budi malo ostriji s njima, inace ce pricati kao roboti unapred naucene price..
 
Poslednja izmena:
Nemam ja probleme za sada nego čisto pitam "zlu ne trebalo". Dešava se da se zaglupi D3 risiver pa moram da ga restartujem i jednom nisam imao net prepodne ali to je u odnosu na probleme koje ljudi imaju ništa. Hvala na informacijama u svakom slučaju
 
Pa desava se, doduse sto kazes , sta ljudi prezivljavaju ovo sto se desava je nista.. Npr meni nekad nece da pusti neku snimak od pocetka, ili pukne na pola, nema imena u onom pregledu itd.. Mahom su problemi vezani za TV, internet super funcionise...

3032917093.png

p.s. Ovo 0.4 sto je visak, verovatno znaci da su poceli da odvrcu slavine i pustaju veci protok polako.. :D :d
 
Poslednja izmena:
Vise znaci dozvoljenu varijaciju +/-. :-devil-:
 
Jos 2 sata do 15.-og a sbb ni muuu ni buuuu ... Mozda nema nista od povecanja brzina ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno