Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mene isto. Ja imam 16/1.5, sto znaci da ce sad biti 20 ili cak 24/2 mozda 3 upload? :d
 
Pa sta si radio? Jesi im se zalio? Jesu nesto radili? Sta? Ja ne znam vise sta da radim. Ovo mi traje od jula. :(


@nenadjow
Netbalancer


Zvao ih, oni kao izasli na teren i po njima je sve u redu. Nisu dolazili do mene. Jednostavno sam digao ruke, a i mrzi me da se sa njima njakam.

O prekidima neta da i ne pricam. Pre neki dan me taj njihov prekid debelo kostao.
 
Ako sam dobro razumeo, od 15.10. se povećavaju brzine na 15/1.5Mbit? :) Cool. Cena neće rasti?
 
Da, ali sve je to nezvanicno...
 
Mene isto. Ja imam 16/1.5, sto znaci da ce sad biti 20 ili cak 24/2 mozda 3 upload? :d

Ne nadaj se da ce upload biti 3,jer toliko nemaju ni oni koji placaju 3800 din
Najbolje je sacekati 15-ti i videti sta to SBB planira,ali sam uveren da nece biti povecanje bez ugovorne obaveze.
Meni je do skoro net bio 5/0.50 i tako vec 3 god. unazad.Sreca pa spadam u krajeve gde je fiber dostupan,tako da sam promenio paket,za svega 100 din skuplje,dobio sam 15/4
 
U kom si kraju i da li oni uopšte šire taj fiber, sada kada je posustao Targo?
 
Zabole ih, tek sada kada TT ima probleme.
 
Ja mislim da je taj SBB fiber mit. Ja sam na Dedinju, a oni pricaju od pocetka da je Dedinje pokriveno i i dalje kazu da nemaju tehnicke mogucnosti.
 
Ovo je nezvanicna informacija o povecanju, tj. u celosti sa susednog foruma se prenosi (SBB-a), od novinara koliko mi se cini Telegraf portala...

od gandalfsivi » 09 Okt 2013, 12:44

Fali jer ce bas tako da bude.
15 down, 1.5 up.
Info je iz SBB-a, navodno od 15.10. krece.
Dodatno nece biti po automatizmu kao do sada sto je bilo nego neka komplikacija. Ne bih da iznosim detalje, jer i meni zvuci glupo, al videcemo.

od gandalfsivi » 09 Okt 2013, 14:23

Napisacu deo: ta nova brzina ce kostati 200din vise :)
Bice neki promotivni period 3 meseca for free, a ima jos nekih sitnica koje se sada odlucuju. Meni to deluje nesprovodljivo i kontam da ce biti nekih promena u poslednjem momentu.
Videcemo vrlo brzo.

I jos jedna dopuna, ako je bilo izvinjavam se

Evo sad sam bio da platim tv i net i imam informaciju iz prve ruke.

Ovo je sto se tice ljudi koji nemaju trenutno sbb net i hoce da ga uvedu, ugovor je od 2 godine.

Dakle od 15-og ovog meseca - 15/10/2013
pocetni paket koji je bio 10/1 i kostao 1500 din
sada postaje 15/1.5 i kosta 45 dina skuplje nego sadasnji paket od 10/1

Sto se tice korisnika koji vec imaju ssb net od 10/1

NECE BITI POVECANA BRZINA TEK TAKO,
moze da bude povecana i sve sto treba da se uradi jeste da se ode tamo licno ili dodju na poziv
da se obnovi ugovor tj. krece novi na dve godine i takodje kosta 45 dinara skuplje nego trenutni.

U koliko neko ima 10/1 net i ne ode da produzi po novim uslovima tj kreira novi ugovor
ostace na staroj brzini i staroj 45 din jeftinijoj ceni.
 
Poslednja izmena:
Meni su rekli da samo može u centru NS-a, a drugar koji je u Jevrejskoj ulici (novosadjani znaju) pitao i kaže nema mogućnost...

Kad su mi jednom došli da promene kablove, ja ih pitao za fiber i oni su mi rekli da to niko nije uzeo, samo firme neke i to naravno platili su opremu, nije džabe bilo.
 
Oni ocigledno ne mogu ili ne zele ni ovu postojecu mrezu da odrzavaju kako treba, tako da mene veoma plasi svako povecanje brzina, ili takvi "besplatni" pokloni. Meni je njihov tehnicar rekao, kako nemam(o) prava da se bunim(o) sto mi internet ne radi kako treba, jer su nam oni (SBB) vec nekoliko puta "besplatno" duplirali brzinu. Ako sada povecaju brzine, samo ce dodatno opteretiti ovu i tako krhku mrezu i napravice jos vece ******.
 
Poslednja izmena:
Meni lično ništa ispod 20/2 ne odgovara tj. ne pada mi na pamet da potpisujem nov ugovor koji mi je istekao skoro...
Koristim news za skidanje sa neta i moj usenet provajder ima pakete(između ostalih) od 12 i 20...
Tako da ako mi ne ponude po istoj ceni ili za 45din većoj paket od 20download brzini ja ostejam pri 10/1...
Ne želim ropstvo na 2 godine pa da me zaborave sve do 2015 :)
Tako ću i kada mi istekne i ugovor za mobilni...Mrzim ugovore na 2 godine...

Hoću bre da se oni za mene bore, da mi daju ponude kao starom i vernom korisniku :)
 
Ja nisam produžio ugovor, istekao u avgustu, a i dalje imam 16/1.5 i plaćam isto kao da sam pod ugovorom.
 
Da, s tim sto kad ti istekne stari, vracaju te na 6/0.5 .....

Ne vraćaju, ostaje na onom paketu koji je koristio.

Danas sam bio do SBB-a i rečeno mi je da nove brzine startuju od 15.10, da će osnovni paket biti 15/1.5 samo uz nove ugovore i da još ne znaju da li će možda biti moguće sklapanje ugovora na godinu dana samo za net ili će morati sve da ide na 2 godine.
 
Cemu im sluzi onaj sajt ? :lupko:
 
E, to mi nije rekla, priča se da će biti 45-200 din skuplje.
 
Posto nema nikakvih informacija da nesto vrede, lepo da sacekamo tri dana, pa da vidimo.
 
To sa potpisivanjem ugovora je imbecilno, ne verujem da neko takvu glupost moze da smisli. Neka mi povecaju racun za 50 dinara i ovako sam pod ugovor obavezan da placam, ne vidim da im smeta da kablovska poskupljuje.
 
Ako sve ovo bude tačno što se plasira u javnosti "indirektno" onda se postavlja i sam zaključak o čemu se tu radi. Pošto grupacija UG hoće po što većoj ceni da proda sve to, onda im je u cilju da na svemu zarade i podignu vrednost kompanija što očigledno u prilog ide ova činjenica da će samo novi korisnici imati veće brzine, sve je kristalno jasno.

Može svako proveriti koliko je akcija bila u poslednjih nekoliko meseci na svim poljima iz njihovog domena, što više ponuditi, izjednačiti pretplate za kablovsku u Srbiji kod sestrinskih kompanija, privući nove korisnike, dodati "flat" za fiksnu, sad ovo sa ugovorima, mobilna telefonija (uskoro), D3i, itd...
 
Poslednja izmena:
Nije istina. I dalje imam 10/1...

Evo sa njihovog foruma:

Скоро је неко поменуо да му је наплаћена Д3 иако има неки пакет ... а онда су му објаснили да је пакет исцурио а да га није продужио (нити се аутоматски продужава) па му наплаћују све по списку. Теби би пустили основни постпејд 6144/512 и наплатили 1.566, онда 210 као месечну ренту за Д3 пријемник, па 210 за Д3го, плус одржавање, телефон, ХД пакет ... ако оћеш бржи нет тј 18/1, то би коштало 3.803 уместо оних 1.566 ... па се прерачунај. Као што су пенале за раскид уговора заменили накнадом за пуну цену онога што иде у пакету, тако су престали да аутоматски продужавају пакете, овако ће за првих месец-два да наплате више а после тога ће тај корисник већ да дотрчи да потпише нов уговор. Ма лукаве љисице су то. Зато и нећу сада да потписујем за шугавих 15/1,5 ако буде толико. За 20/2 бих размислио до краја месеца па кад одем да платим харач онда ћу да одлучим, за 20/5 идем одмах.

Sad nemam pojma, ja znam da je pre bilo, ako ne najaviš u poslednjem mesecu, automatski produžavaju obavezu.
Sada su izgleda to ukinuli.

Imaš D3 ?


E, to mi nije rekla, priča se da će biti 45-200 din skuplje.

45-50, OK... nije OK, ali OK, to čisto da razdvoje stare i nove pakete ... za 200 mi baš utrne neka stvar da plaćam više .....
 
Poslednja izmena:
Nije problem ni 200 al je shajze sto ne daju wifi rutere vise i sto upload ide na kasicicu. Cekamo famozni utorak da vidimo sta i kako.
 
Meni, vala, jeste .... Sve preko 1550-1600 mesečno za najmanji paket neta je mnogo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno