Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi jel zna neko koja je default šifra za SBB wireless modem?
Čim mu pristupim preko IP adrese baca me na DOCSIS WAN stranicu i traži šifru.
 
username admin, password w2402 . Može da se desi da user i pass prođu ali da ti piše this feature is not enabled. U tom slučaju ta podešavanja jedino ISP može da ti podesi .
 
zašto mi na svakih par meseci izgori kraj koaksijalnog kabla koji ulazi u spliter odakle se račva na tv i modem, što onemogućava internet i snižava kvalitet slike, a zna i da sredi spliter, skraćivanje kabla rešava taj problem ali mi polako ponestaje kabla :d

koaks. kabl.jpg
 
Lepo cika kaze, velika mreza+ radi za socijalu a mora da izadje na toliko i toliko terena dnevno i tu ne moze da se uglavi jedna revizija lokalne mreze( jednom mi je uspelo da iscimam radnika da se penjemo po banderama i meri signal na svakoj u ulici i nasli smo neispravan element posle zamene 2 godine nije pukao net sad to vise nece da rade). Moje je misljene da sad treba da rade na reviziji kapaciteta, iliti u prevodu da pojacaju mrezu i sve kablove izoluju od smetnji, zamene dotrajale kablove. Pocnu da menjaju shuplju opremu a sve to u cilju poboljsanja kvaliteta. To kosta i mislim da se nikome ne mili. Ja zivim u Zemunu i situacija je sve gora i gora. Signal je drasticno pao i malo malo u kraju ima problema sa strujom i ne radi net. Bukvalno svaki dan ne radi po bar 4 sata. 2x nedeljno ne radi ni tv, a desava se da cekamo i po 2 dana da proradi sve. Postalo je sramotno al kao sto neko rece, sbb je jedino sto prolazi ovde stoga, nema izbora. Eventualno da uzmem neki paket 3g modem i koristim isti kad je sbb u prekidu.
 
E da vidimo i to cudo stvarno odavno nije bilo ubrzanje , jos kad bi bilo duplo i download i upload da povecaju to bi bilo eXtra .
 
Neke glasine o osnovnom paketu idu od 15/1 do čak 24/2, mada je ovo poslednje malo verovatno čini mi se.
 
Ko prica? Neki info?
 
Неки предвиђају и 12/1 чисто да испоштују обећање о убрзању сваке године.
Извор је СББ форум.
 
mislim da ce od svega da budu samo vece cene...
 
Brat juce uzo valjda duo mix paket,znaci D3 + internet ,kolko vidim 15(ili 16) mb / 2 (ili 1,5) mb/ s :).Speedtest mu pokazuje down konstantno iznad 16mb a upload konstantno iznad 2mb ,pa oni koji imaju iskustva sa sbb netom i merenjima nek sami zakljuce kolko je :).Da je adsl znao bih da ako pokazuje 16mb onda se vodi kao da ima 20mb :) .Radnik koji je ukljucio net i d3 kaze da ce najmanja njihova ponuda biti 15mb!? E sad jel se odnosilo samo na mix pakete ili i sam net ,to ne znam.

E sad ono sto mene interesuje kolko je ako hocemo da uzmemo jos jedan d3 reciver,kolko za njega placamo mesecno?I kako se veze,jel direktno za onaj prvi ili su nezavisni?
 
To je samo aktivacioni paket, vratice mu brzine cim prodju papiri u SBBu. Uzeo sam D3 juce, ista situacija. Za ovo drugo pitanje imas informacije na SBBovom sajtu.
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da ce biti neki fazon 16/1.5.. To mi je najrealnije..
 
15 down, 1.5 up.
Info je iz SBB-a, navodno od 15.10. krece.
Dodatno nece biti po automatizmu kao do sada sto je bilo nego neka komplikacija. Ne bih da iznosim detalje, jer i meni zvuci glupo, al videcemo.
Sa SBB foruma.
 
ako tako bude - super, manje cu da im placam za istu uslugu.
 
Sa drugog foruma:

Evo sad sam bio da platim tv i net i imam informaciju iz prve ruke.

Ovo je sto se tice ljudi koji nemaju trenutno sbb net i hoce da ga uvedu, ugovor je od 2 godine.

Dakle od 15-og ovog meseca - 15/10/2013
pocetni paket koji je bio 10/1 i kostao 1500 din
sada postaje 15/1.5 i kosta 45 dina skuplje nego sadasnji paket od 10/1

Sto se tice korisnika koji vec imaju ssb net od 10/1

NECE BITI POVECANA BRZINA TEK TAKO,
moze da bude povecana i sve sto treba da se uradi jeste da se ode tamo licno ili dodju na poziv
da se obnovi ugovor tj. krece novi na dve godine i takodje kosta 45 dinara skuplje nego trenutni.

U koliko neko ima 10/1 net i ne ode da produzi po novim uslovima tj kreira novi ugovor
ostace na staroj brzini i staroj 45 din jeftinijoj ceni.
 
Ma to je nemoguce, povecace svima. Sta sad, ja sam potpisao duo mix pre mesec dana i da idem opet da potpisujem ugovor na 2 god :D
 
Meni ne pada na pamet da se opet zarobim na 2 godine samo da bi mi povećali brzinu.
Meni kao starom korisniku, kao i drugima, bi trebalo da povećaju automatski...
Mada meni 10/1 je sasvim dovoljno... :)
 
Meni je lik koji je dolazio zbog smetnji, gubitka signala i mislion problema rekao kako oni nama malte ne "poklanjaju" duplo vece brzine po istim cenama i da nema sta da se bunimo sto je mreza losa. :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno