Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
SBB se stvarno odnosi prema korisnicima kao smeću :D Sve je super kada potpišete ugovor, a posle možeš da crkneš :D Ne znam, meni i dalje iskače error s vremena na vrijeme na reciveru, digao sam ruke od njega... Jednog lijepog dana možda dočekam i CAM modul...
 
SBB infrastruktura

SBB razvodna kutija kod mene posle menjanja bandere (prošlo skoro mesec dana):


Ako vam to nije dovoljno da stvorite predstavu , iz još jednog ugla:


:bottle: :crash: :wall:
 
I kod mene su bandere u pitanju, ali sve to izgleda mnogo lepse, kvalitetnije i urednije nego kod tebe :D
 
SBB razvodna kutija kod mene posle menjanja bandere (prošlo skoro mesec dana)
Vrlo je moguće da oni uopšte ne znaju za to.
Sličnu situaciju sam i ja imao u kraju (EDB odvalila sve to sa bandere, kada su čačkali nešto oko kablova za struju), visilo tako neko vreme, ja pošaljem mail SBBu, posle par dana dobijem odgovor da su obavestili tehničku službu, ovi se pojavili posle 3-4 dana i namestili...

Tako da, obavesti ljude da postoji problem. :)
 
Poslednja izmena:
Drugari imam duo mix i novi d3 ...

Poslednjih dana mi se desava da u vecernjim satima, posle 22h secka slika pojavljuju se kockice itd. U opcijama...
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1379978735982.jpg
    uploadfromtaptalk1379978735982.jpg
    55.9 KB · Pregleda: 195
Meni su updatovali softvare juce..

Jel ima neko problem sa zujanjem cisco epc3925 modema?

Ne znam da li je to dovoljan razlog da se zalim..Bas se jako cuje..
 
Drugari imam duo mix i novi d3 ...

Poslednjih dana mi se desava da u vecernjim satima, posle 22h secka slika pojavljuju se kockice itd. U opcijama...

Signal je ok, verovatno je problem u zagušenju na tvom čvoru, česta pojava kod kablovskih provajdera, previše korisnika a rezervisani resursi mali.
 
Pa zar jemoguće da SBB nije dobar?:d
 
Kako kome, kako kome... kao i sa kolima i ženama...
 
Posle TRI IPO meseca natezanja i redovnog placanja, ovo je rezultat.

[youtube]iTLFcGfYdbM[/youtube]
 
Jesi li trazio drugi modem ?
 
Posle dva meseca natezanja, ponudili su mi da potpisem novi ugovor, kako bi mi dali cisco ruter/modem. Pored ovog problema sa upload-om (i cesto pingom) dobio sam i novi problem, a to je da vrlo cesto kada ukljucim racunar, ne samo sto nemam internet, nego ni control panel rutera nece da se odazove. Pomislio sam da je nesto do mog racunara, ali posto imam dva desktop-a povezana na ovaj ruter, oba preko ethernet-a, probao sam i na tom drugom i isti slucaj. Da sve bude jos zanimljivije, kada se bezicno sa telefona povezem, internet radi i ruter se odaziva. Onda moram da restartujem ruter (sto traje 10-15) minuta i posle toga "radi". Kazem "radi" jer radi od toga da skype recimo mogu da koristim na ~100 kbps (unesto 1mbps kako je islo ranije), do toga da ne mogu da posaljem obican mail sa attachment-om od nekoliko mb, kao na primer juce, kada sam 5-6 puta pokusavao da posaljem obican mail i isto toliko puta mi se veza prekidala, a upload u tim momentima nije uopste postojalo, dakle bio je 0. Tehnicar koji mi je dolazio je rekao kako verovatno neko u kraju ima neki stari uredjaj tv verovatno i on salje neke smetnje i zato mi tako radi i kao tesko ce oni to pronaci jer smetnje nisu stalne. Opet da sve bude JOS zanimljivije recimo juce kada je on dolazio internet je podnosljivo lose radio. I ja mu kazem da zamenimo ruter, da vidimo da li je do njega, a on kaze da ne moze jer trenutno radi, a on nema na osnovu cega da pravda novi. Naravno cim je otisao, opet je pocelo sve da zeza, do toga da nisam taj mail mogao da posaljem. Opet sam zvao i kao rekli su da ce OPET (po hiljaditi) put poslati nekoga da mi kao zameni ruter. Sad'nadam se da ce ga stvarno i zameniti, jer ovo je stvarno neizdrzivo. A i ako ga zamene, da li ce raditi sve kako treba, to je opet veliko pitanje. Sto je najgore nemam neku alternativu. Presao bih na Targo, ali ne prolaze kroz moj kraj (Dedinje). :(
 
E, to stari TV koji ima moc da srusi mrezu...

Ja imam prekide, dolazili dvaput, naravno dodju kad sve radi. I kazu da nista ne mogu da urade...
Sada opet moram sutra da zovem, pa da vidim. Bilo je prosle godine isto tako, pa se posle nekog vremena resilo, nemam pojma sta su uradili...
 
Mogu oni da nađu na kom se kablu generišu povratne smetnje ali ih zabole, tj. zabole lakat tog koji dolazi. Tipično za dosta zaposlenih u našoj zemlji, na sve strane kuknjava kako nema posla a ovi što rade se nadmeću koji će manje truda i rada da uloži. Otuda i loša usluga, loš odnos prema korisnicima i sl. Čudno je, sa druge strane, da nema kontrole tih i takvih zaposlenika koji ne doprinose ničemu već stvaraju lošu sliku o kompaniji.
 
To je srpski kvalitet i predanost. Kod nas je smisao za posao, tako sto napravis nesto dobro, a onda kada postane popularno, degradiras kvalitet (ne da je primenjivo na SBB, bili su totalan krs pre, sada su bolji i ljubazniji, od kada su strana firma).
 
Ma boli me uvo da li su ljubazni. Da sve radi kako treba, ne bih morao ni da proveravam njihovu ljubaznost. Ja bas mislim obrnuto. Ja sam kod njih vec jedno 4-5 godina. I od pocetka pa sada do jula kada su mi poceli ovi problemi, sve je radilo savrseno i bio sam toliko zadovoljan, da sam ih svuda hvalio i preporucivao. Medjutim od kada su mi poceli ovi problemi i od kada sam video koliko su oni zapravo nezainteresovani i nesposobni, toliko su mi se smucili da kada bih imao bilo kakvu alternativu, osim budjavog adsl-a presao bih odmah.

Najveci biser je sto mi je covek koji je dolazio da proveri u cemu je problem, rekao kako je to "normalno" da imam probleme, jer oni su sada velika mreza sa mnogo korisnika i uvek moraju da postoje neke smetnje. Kada sam mu rekao kako mi je sve radilo savrseno godinama, on kaze, "pa da ali mi smo tada bili mala mreza, a sada smo velika". :(
 
To je taj problem da sa povećanjem broja korisnika ne raste i personalno/tehnička osposobljenost. Pretpostavljam da im je broj korisnika kroz godine porastao za 2-3x a da je broj ljudi zaduženih za održavanje mreže marginalno veći. Dodaj na to i da kao narod, generalno, nismo preterano vredni i predani poslu i eto sistema koji negde radi a negde se raspada.
 
Ja sam jako zadovoljan sa SBB-om ali ne i sa cenom koja bi morala biti manja bar 30 % za sve pakete kao i upload veci bar 50%
 
Osnovni flat paket je kod svih većih igrača ~1500-1600 din i to sigurno neće ići na dole, tako da SBB nema nikakvog razloga da obara cene. Brzine su već nešto drugo i krajnje je vreme da nešto urade po tom pitanju.
 
Imam ovaj SBB-ov cable docsys modem. Na njemu imam par racunara prikacenih ethernet kablom. Problem nastaje kada racunari odu u stand by i kad probudim nekog od njih redovono nema interneta i moram da resetujem modem... na racunarima mi izbacuje gresku kao da je ethernet cable broken ili nije povezan. Svi kablovi su super povezani i par minuta nakon restarta sve opet radi. Kako da se ovo sredi?
 
Jel ti se desava da kad net prestane da radi, mozes da cujes tihi kosntantan "beep" sound iz modema. Ja cujem a imam slican problem, gde se to desi najcesce kad iskljucim PC vezan za modem
 
Imam ovaj SBB-ov cable docsys modem. Na njemu imam par racunara prikacenih ethernet kablom. Problem nastaje kada racunari odu u stand by i kad probudim nekog od njih redovono nema interneta i moram da resetujem modem... na racunarima mi izbacuje gresku kao da je ethernet cable broken ili nije povezan. Svi kablovi su super povezani i par minuta nakon restarta sve opet radi. Kako da se ovo sredi?

Properties mrezne karte, pa CONFIGURE, pa POWER MANAGEMENT, pa iskljuci ALLOW THE COMPUTER TO TURN OFF THIS DEVICE TO SAVE POWER.
 
SBB prevaranti,sibicari i firma sa 1.000 direktora !!! Ponasaju se ko direktori i odredjuju pravila od salteruse do glavnog direktora !!

Imam ugovor sa SBB do 04.10.2013 godine za internet uslugu ( kablovski ugovor mi je ranije istekao ali nisam mogao raskinuti dok mi traje ugovor za internet jer su povezane usluge ).
28.09.2013 godine sam pozvao CALL CENTAR 19900 da se raspitam oko isteka ugovora tj. sta treba da vratim od opreme i pojedinosti.I dobio sam informaciju da treba da vratim modem,da izmirim sva dugovanja i da je najbolje da dodjem dan nakon isteka ugovora.
Pogledajte prilog Снимак целог екрана 4.10.2013 110310.bmp

Danas 04.10.2013 sam otisao do poslovnice SBB u mom gradu i dobio obavestenje da ako raskinem danas ugovor da treba da izmirim i dugovanje za ceo OKTOBAR mesec jer se POSTPAID INTERNET raskida na kraju meseca bez obzira na datum u kome podnesete zahtev.Mene UGOVOR JASNO OBAVEZUJE na 12 meseci placanja i datumom isteka ugovora imam pravo da raskinem ugovor kome je istekao rok vaznosti.Raspravljao se i govorio da do sada sam bio korisnik vise provajdera ( Telekom,PTT,DIGI ) i da nigde nisam imao problema oko prestanka ugovora.Radnik u poslovnici je ostao uporan i na kraju sam se vratio kuci.
Vratim se kuci pozovem opet CALL CENTAR i u razgovoru sa operaterom dobijem uveravanje da sam 100 % ja u pravu i da treba da izmirim racun za septembar i 5 dana u oktobru prilikom prestanka ugovora.I kazu mi da odem sutradan u poslovnicu i vratim opremu.
Nakon sat vremena pozovem opet,da bih bio siguran da se ne pojavim u poslovnicu (nije bas blizu,taksijem moram doci do nje) i da opet naidjem na radnika koji ce me vratiti kuci.Javlja se drugi operater kome opet objasnjavam situaciju i koji mi kaze da se javim u PONEDELJAK da vidim sta su ODLUCILI !?!?!?!?!?!?!?

Znaci sa CETIRI osobe u SBB sam razgovarao imam JEDAN UGOVOR O ZASNIVANJU PRETPLATNICKOG ODNOSA i sve CETIRI osobe pricaju RAZLICITE PRICE !!?!?!?!!
scan0001.jpg

To je zato sto se ne postuje zakon i gde svaki radnik ima svoje zakone sprovodjenja politike firme,BEZOBRAZLUK I SRAMOTA za SBB !!!!!
 
Poslednja izmena:
Jedan info ako neko moze da potvrdi, cuo sam iz nekih izvora da je SBB prodat VIP-u, da li je neko dobio slican info kako bi potvrdili da je tacno?
Da ne bude zabune, ja ne znam da li je istina ili nije, samo zelim da proverim.
 
Bilo je priče da se SBB prodaje, i da je VIP jedan od zainteresovanih, nigde do sada nije potvrdjeno da je prodat. Odakle ti info?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno