Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako ti druga ip adresa treba samo zbog nekih file hosting site-ova batali ih i koristi torrent.
 
Sinoc sam posle duzeg vremena ostavio nesto da se skida sa neta (torrent), i otisao da gledam TV. Gledao sam kanal na 281, ID, ali posle 5-10 min, slika se zamrzne i tako stoji. Prebacim na npr. 285 tamo sve ok, vratim na 281, crno kao da su prekinuli emitovanje. Posle par minuta se pojavi opet slika na 281, nastavim da gledam, ali onda opet posle par min se zamrzne. I tako vise puta. Onda pocnem da gledam 289, reality ch. potpuno isto, malo radi, pa se zamrzne, onda se posle 5-10 min opet pojavi. Nisam primetio da mi se 285 glavio, ali njega sinoc i nisam gledao , vise kada nestane slika na ova dva.
Sada kada se prisetim, mislim da mi se i pre desavalo da mi se zamrzne tako neki kanal, kao da prekinu emitovanje, ali ne bas tako cesto.
Retko gledam TV, odnosno upalim ga obicno na kratko, takodje i ne downloadujem skoro nista. Mozda zato i nisam imao vise problema ?
 
Uredno se zajebavaju u Nisu, zadnjih nedelju dana i nesto, ujutru nema interneta, ili dodje pa nestane.
Kvalitet usluge je da nemam reci, trebalo bi da nadoknade to smanjenjem racuna ili davanjem vece brzine na odredjen period.
A trebalo bi i generalno da povecaju brzine, upload narocito.
 
Sinoc sam posle duzeg vremena ostavio nesto da se skida sa neta (torrent), i otisao da gledam TV. Gledao sam kanal na 281, ID, ali posle 5-10 min, slika se zamrzne i tako stoji. Prebacim na npr. 285 tamo sve ok, vratim na 281, crno kao da su prekinuli emitovanje. Posle par minuta se pojavi opet slika na 281, nastavim da gledam, ali onda opet posle par min se zamrzne. I tako vise puta. Onda pocnem da gledam 289, reality ch. potpuno isto, malo radi, pa se zamrzne, onda se posle 5-10 min opet pojavi. Nisam primetio da mi se 285 glavio, ali njega sinoc i nisam gledao , vise kada nestane slika na ova dva.
Sada kada se prisetim, mislim da mi se i pre desavalo da mi se zamrzne tako neki kanal, kao da prekinu emitovanje, ali ne bas tako cesto.
Retko gledam TV, odnosno upalim ga obicno na kratko, takodje i ne downloadujem skoro nista. Mozda zato i nisam imao vise problema ?

To se desava, pricas o D3? Tako se s**** emitovanje povremeno, nema veze da li skidas. Skidanje ima veze ako koristis D3i.
 
Sinoc sam posle duzeg vremena ostavio nesto da se skida sa neta (torrent), i otisao da gledam TV. Gledao sam kanal na 281, ID, ali posle 5-10 min, slika se zamrzne i tako stoji. Prebacim na npr. 285 tamo sve ok, vratim na 281, crno kao da su prekinuli emitovanje. Posle par minuta se pojavi opet slika na 281, nastavim da gledam, ali onda opet posle par min se zamrzne. I tako vise puta. Onda pocnem da gledam 289, reality ch. potpuno isto, malo radi, pa se zamrzne, onda se posle 5-10 min opet pojavi. Nisam primetio da mi se 285 glavio, ali njega sinoc i nisam gledao , vise kada nestane slika na ova dva.
Sada kada se prisetim, mislim da mi se i pre desavalo da mi se zamrzne tako neki kanal, kao da prekinu emitovanje, ali ne bas tako cesto.
Retko gledam TV, odnosno upalim ga obicno na kratko, takodje i ne downloadujem skoro nista. Mozda zato i nisam imao vise problema ?

Meni se isto ovo desilo, ali ja nisam skidao nista sa torenta, tako da nije do toga. Jedan kanal radi, jedan ne radi. Mozda je ovo zbog onoga sto su prebacivali sa servera na server podatke, ono sto je najavljeno.

To se desava, pricas o D3? Tako se s**** emitovanje povremeno, nema veze da li skidas. Skidanje ima veze ako koristis D3i.

Ja nemam D3. Znaci obicna kablovska.
 
Kakvi su mi ovi parametri, skoros am uzeo SBB, ne razuemm se "ni lek"..

Igre mi zadnje vreme rade veoma lose...

Downstream Channels
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 3.9 dBmV 40.3 dB
Channel 2: 4.7 dBmV 42.0 dB
Channel 3: 4.6 dBmV 41.8 dB
Channel 4: 3.9 dBmV 41.4 dB
Channel 5: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 6: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 7: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 8: 0.0 dBmV 0.0 dB


Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 37.7 dBmV
Channel 2: 0.0 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV
 
Nemam pojma ni koju tv imam, mislim da je neki cisco ruter, placam mislim ono osnovno 900 din ili malo vise, sa netom je racun oko 2.5k.
Da, i ja bih rekao da to nema veze sa torrentima, jer mi se i pre desavalo, a retko nesto i skidam sa neta.
Takodje me smaraju sto nemaju prevode na dosta kanala, odnosno imaju hrvatski.
Smorim se najgore sa lipnjem, rujnim, gledam neki krimi serijal gde je to osnova. Kako shvatiti da se on uselio u rujnu, a ona u ozujku, dok je vlasnik ubijen u travnju ?
e krastavac.
 
Poslednja izmena:
Nemam pojma ni koju tv imam, mislim da je neki cisco ruter, placam mislim ono osnovno 900 din ili malo vise, sa netom je racun oko 2.5k.
Da, i ja bih rekao da to nema veze sa torrentima, jer mi se i pre desavalo, a retko nesto i skidam sa neta.
Takodje me smaraju sto nemaju prevode na dosta kanala, odnosno imaju hrvatski.
Smorim se najgore sa lipnjem, rujnim, gledam neki krimi serijal gde je to osnova. Kako shvatiti da se on uselio u rujnu, a ona u ozujku, dok je vlasnik ubijen u travnju ?
e krastavac.

Najbolje ti je da pohvatas original, lakse ces od hrvatskog za mesece. :D
 
ladno ne cujem kada citam, propustim :p
 
Kakvi su mi ovi parametri, skoros am uzeo SBB, ne razuemm se "ni lek"..

Igre mi zadnje vreme rade veoma lose...

Downstream Channels
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 3.9 dBmV 40.3 dB
Channel 2: 4.7 dBmV 42.0 dB
Channel 3: 4.6 dBmV 41.8 dB
Channel 4: 3.9 dBmV 41.4 dB
Channel 5: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 6: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 7: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 8: 0.0 dBmV 0.0 dB


Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 37.7 dBmV
Channel 2: 0.0 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

Parametri su ti idealni za eurodocsis 3.0 modem :)
 
Hvala.. Pocinje da me iritira jedna stvar, modem pocne da zuji, cvili mnogo jako, sam od sebe.. Evo sinoc sam morao da ustanem da ga ugasim..
Ne znam da li da reklamiram to.
Cisco epc3925 mu je ime valjda..
 
I meni se dešava da modem jako zuji. U pitanju je model koji u sebi ima i wifi. Zvao sam ih, bili serviseri, navodno smanjili jačinu dolaznog signala i otišli. Posle par dana ponavlja se zujanje, tako da mi ne preostaje ništa drugo nego da ih ponovo zovem.
 
...Kvalitet usluge je da nemam reci, trebalo bi da nadoknade to smanjenjem racuna ili davanjem vece brzine na odredjen period.
A trebalo bi i generalno da povecaju brzine, upload narocito.

A onda dođu ovde zaposleni u SBB i nabadaju iskustva korisnikai ubeđuju ju ih da neveruju svojim očima.

INače ideja ti je oslična ali dok god je ovo Srbistan i dok ima vaca bićei šišanja. SBB ako jedan od najveći monopolista u zemlji radi šta hoće potrošače niko neštiti a RATEL svaku glupost SBB aminuje
 
Imao sam poduzi update D3, zna li neko sta je izmena?
 
Jel' kod SBB-a jedina akcija trenutno pisljiva 3 meseca besplatno uz TrioMix pakete?
 
^ I to samo za nove korisnike.
 
Ima li ikakvog nagoveštaja u tragovima o povećanju brzina?
 
Ali bi bilo lepo. 16/1,5 je prestalo da bude impresivno.
Sad mi je i sporo, narocito me upload nervira, ali to namerno najmanje i povecavaju.
 
Ima najave - uz preseljenje na NBG ili Senjak dobija se mogucnost brzeg Fiber powera, i to dzabe! :) :) :)
 
Ja bi bio zadovoljan i sa 16/4 :D
 
25/5 bi bilo pristojno, ali nece nam dati taj upload.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno