Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vec duze vreme imam problem sa internetom kod SBB-a. Zvao sam ih milion puta, par puta su dolazili i tako dalje. Da ne davim sada sa tom pricom. Sada su kao nesto radili na cvoristu pa su me pitali da li je sada protok ok. Ja ne primecujem neku razliku. Ono sto zelim da pitam je da li neko zna posto sam zaboravio, koji je opseg signala koji je potreban za nesmetano funkcionisanje interneta? Meni je sada ovakva situacija. I interesuje me da li je normalno da imam samo dva kanala za upload?
 

Prilozi

  • Untitled-1 copy.jpg
    Untitled-1 copy.jpg
    77.1 KB · Pregleda: 214
Nivoi signala su korektni i zbog njih ne bi imao nikakve probleme u vezi protoka i odziva konekcije. Pitanje je postoje li povremeni prekidi ili usporavanja i kakvi su nivoi signala u tom trenutku, izlaze li onda izvan specifikacija? Ako je sa signalom uvek sve kao na slici onda je problem negde drugde, najverovatnije neko zagušenje zbog prevelikog broja internet korisnika na tvom čvorištu. Dva kanala za upload su ok, negde je jedan a negde četiri, ali za upload brzine koje se kod nas koriste i više nego dovoljno.

p.s. sbb stranica sa tehničkom dokumentacijom u kome su navedeni prihvatljivi nivoi signala
 
Poslednja izmena:
Vuče, nađe li alternativu SBBu? Za net je jedino TT, ali kod mene neće da ulaze...
 
Vuče, nađe li alternativu SBBu? Za net je jedino TT, ali kod mene neće da ulaze...

Za sada ništa, od TT-a sam video samo flajer okačen o vrata prošle godine i to je to. U zgradi imam pored SBB-a još KDS ali je on daleko lošiji i po pitanju TV ponude i internet paketa, imao sam ga 2008 pa znam, a od internet provajdera su mi se javljali Orion sa izjavom da su doveli optiku do naše zgrade pa kao nude neke internet pakete povoljnije od ADSL-a mada verujem da je ipak reč o Direct@home konekciji i KBC koji ima antenu na našoj zgradi pa bi mogli da mi dovedu UTP kabl do stana, ali tu je i dalje reš o wifi konekciji uz sve poznate probleme koje korisnici tog provajdera imaju.

Kako god da okrenem ispada da mi je SBB za sada logičani izbor, a kako radi zadovoljavajuće i nemam neku preku potrebu da ga menjam.
 
Pih, još uvek mrcvare upload, samo zato bih ih menjao.
 
Da, ali ping preko cmd-a mi je 7ms, a speedtest pokazuje 506ms. Ogromna je razlika.
 
Nisam ni video speedtest ping, realno pinguj sajtove/ip adrese koje najčešće koristiš i ako je tu sve ok speedtest ti nije bitan niti je potrebno ulaziti u razloge zašto je prikazao tako veliki ping.
 
Sad sam probao par sajtova. Ne znam. Deluje mi ovo dosta lose. :/ Ping preko speedtest-a mi je bio do pre 2-3 dana ispod 10ms, dok nisu nesto "popravljali" na optickom cvoru.

Kod:
C:\Users\Milanche>ping forum.burek.com

Pinging forum.burek.ha.rs [91.222.6.71] with 32 bytes of data:
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.

Ping statistics for 91.222.6.71:
    Packets: Sent = 4, Received = 0, Lost = 4 (100% loss),

C:\Users\Milanche>ping burek.com

Pinging burek.com [91.222.6.71] with 32 bytes of data:
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.

Ping statistics for 91.222.6.71:
    Packets: Sent = 4, Received = 0, Lost = 4 (100% loss),

C:\Users\Milanche>forum forum.benchmark.rs
'forum' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

C:\Users\Milanche>ping forum.benchmark.rs

Pinging forum.benchmark.rs [95.211.220.198] with 32 bytes of data:
Reply from 95.211.220.198: bytes=32 time=38ms TTL=58
Reply from 95.211.220.198: bytes=32 time=40ms TTL=58
Reply from 95.211.220.198: bytes=32 time=41ms TTL=58
Reply from 95.211.220.198: bytes=32 time=41ms TTL=58

Ping statistics for 95.211.220.198:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 38ms, Maximum = 41ms, Average = 40ms

C:\Users\Milanche>ping telenor.rs

Pinging telenor.rs [217.65.192.17] with 32 bytes of data:
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.

Ping statistics for 217.65.192.17:
    Packets: Sent = 4, Received = 0, Lost = 4 (100% loss),

C:\Users\Milanche>ping sbb.rs

Pinging sbb.rs [82.117.194.4] with 32 bytes of data:
Reply from 82.117.194.4: bytes=32 time=6ms TTL=62
Reply from 82.117.194.4: bytes=32 time=6ms TTL=62
Reply from 82.117.194.4: bytes=32 time=7ms TTL=62
Reply from 82.117.194.4: bytes=32 time=7ms TTL=62

Ping statistics for 82.117.194.4:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 6ms, Maximum = 7ms, Average = 6ms
 
Pinguj google. A to sto ti je ping na speedtestu 506ms moze biti i do browsera i\ili flashplayera.
A i ne znam sta si dva puta pingovao burek i telenor kad si odmah iz prvog video da nema odgovora. Samo da znas neki site-ovi koji ne odgovoraju na ping zbog toga sto su tako konfigurisani iz bezbedonosnih razloga.
 
To je greška koja se povremeno pojavljuje na D3, vezana je za EPG i neki problem sa tcp protokolom preko koga EPG radi tj. dobija informacije. Ja sam ga do sada dva puta video ali ima korisnika kojima se javlja mnogo češće. Iritantno je to što kada se pojavi informacija o grešci neophodno je da se daljincem ista ukloni, neće sama da nestane sa ekrana. Realno bi trebalo da se u softveru uređaja to ispravi da svaki meni ima neko vreme trajanja, pogotovo informacije o greškama.
 
Uzeo sam duo mix, generalno sam
zadovoljan u odnosu na telekom adsl..

E sad, kako se pristupa modemu? Jel ima nekih podesavanja u njemu sto bi rekli "da bolje radi" ?
 
192.168.100.1 ako se ne varam, mada nemas sta da podesavas na modemu.. Da li si mislio na Home Gateway ili ruter? Na kakva podesavanja tacno mislis? Ako radi dobro i ako se ne razumes, nemoj nista da cackas :)
 
Neko u Zemunu ili Nbg sa problemom sa signalom?
 
192.168.100.1 ako se ne varam, mada nemas sta da podesavas na modemu.. Da li si mislio na Home Gateway ili ruter? Na kakva podesavanja tacno mislis? Ako radi dobro i ako se ne razumes, nemoj nista da cackas :)


Ne znam sta je, model je cisco epc3925..
Kada otkucam 192.168.100.1 ne desava se nista.. Pise Empty response..
 
@nidzakv

192.168.0.1 , ostavis prazno za username i pass i stises LogIN
 
Poštovani korisnici, usled preseljenja u novi, moderan datacentar i unapređenja naše IT infrastrukture, u noći između subote i nedelje može doći do otežanog rada sledećih servisa:
HBO GO
D3 GO
Portal Moj SBB
Sajt www.sbb.rs
SBB forum
SBB zona
E-mail sistem za domen sbb.rs
Od nedelje u 12 časova očekujemo da svi servisi rade normalno.
Izvinjavamo vam se unapred zbog eventualnih smetnji i zahvaljujemo na razumevanju.

http://sbb.rs/Servisne+informacije/5533/Moguce+smetnje+u+radu+servisa.shtml
 
Prepolovljen mi upload na Vidikovcu. Ima li jos neko slican problem ?
 
To je greška koja se povremeno pojavljuje na D3, vezana je za EPG i neki problem sa tcp protokolom preko koga EPG radi tj. dobija informacije. Ja sam ga do sada dva puta video ali ima korisnika kojima se javlja mnogo češće. Iritantno je to što kada se pojavi informacija o grešci neophodno je da se daljincem ista ukloni, neće sama da nestane sa ekrana.
Kod rođaka se to dešava na svakih 15-20 minuta, odokativno ...
 
Kako se menja IP adresa imam SBB net. pokazuje mi da je adresa dinamicka.
U napred hvala na odgovoru!
 
Skoro, pa nikako. Čak i gašenjem modema na duži period neće dovesti do promene javne IP adrese.
 
Ako nema ruter, verovatno moze da promeni mac adresu mrezne karte na PC-u + restart modema i PC-a.
 
Koristim ovaj model : ruter/modem - Cisco EPC3925. Probao sam restartovanjem I gasenjem da promenim IP adresu I nije uspelo.
Kako se menja Mac adresa moze objasnjenje :D U napred hvala svima na pomoci! :)
 
Posto koristis isti modem/ruter kao ja, mozes li da probas da dodelis urejajima koje kacis na svoju mrezu (mobilni, laptop, desktop) fiksne ip adrese, preko njihovih mac adresa, pa da vidis da li ti ruter to pamti, posto moj ne moze da zapamti nikako.
 
U ponedeljak i utorak nije mi radio internet, zvao teh. podršku, kad pre sat vremena opet isto. Izgubim konekciju i posle ne dobijam IP adresu ( ne svetli internet lampica ) par puta sam resetovao ruter, menjao njihov i moj koji imam ( TP Link TD-W8901G ) i evo proradi nekako, sad dokle će...da li još neko zadnjih dana ima ovaj problem, paket je Total Mix ?!
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno