Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel moguce da su toliki pacovi da nisu mogli da stave u neku odvojenu ponudu eurosport HD kanal, ali neeee, stavili su zajedno sa svim HD kanalima pa moras da platis 500 dinara ako hoces da gledas eurosport HD. Cigani najveci.
 
Kazi im sta tebi odgovara, neka naprave paket kanala po tvojoj meri i zelji.
 
Da li je moguce od SBB uzeti samo internet?

Imam retardiranu PTT KDS kablovsku, koja prakticno i nema net, tako da ih ne bih menjao jer imaju 4 Arene i 2 Sportkluba.

Naucio sam da citam info na sbb stranici... ignorisite pitanje :D

Ko može da bude korisnik kablovskog Interneta?
Korisnik kablovskog Interneta može da postane bilo ko, ko je pretplatnik SBB kablovske televizije.

Da li je za pristup Internetu neophodno da budem pretplatnik kablovske televizije SBB-a?
Da. Ne postoji mogućnost da signal za Internet distribuiramo nezavisno od kablovske televizije.
 
Poslednja izmena:
Uvodjenje bpi+ znači rasterećenje mreže, odnosno izbacivanje svih modema koji ne bi trebalo da su online :)
 
Zar nema svaki svoju MAC adresu? Ne razumem kako neko može da se nakači na crno, ako svaki modem ima svoj broj, i kontrolišu "u centru" ....
 
Kako ja shvatih, MAC adrese nisu bile bas jedinstvene pa su neki likovi valjali "klonirane" modeme za neku sumu novaca. Cifra je kako sam cuo bila oko 80€...
 
I "original" i "klon" mogu da rade istovremeno u mreži?
 
moguce da je to bio heroxware ,zar jos nisu promenili softver modema ???
 
Da li je moguce od SBB uzeti samo internet?

Imam retardiranu PTT KDS kablovsku, koja prakticno i nema net, tako da ih ne bih menjao jer imaju 4 Arene i 2 Sportkluba.

Naucio sam da citam info na sbb stranici... ignorisite pitanje :D

Ko može da bude korisnik kablovskog Interneta?
Korisnik kablovskog Interneta može da postane bilo ko, ko je pretplatnik SBB kablovske televizije.

Da li je za pristup Internetu neophodno da budem pretplatnik kablovske televizije SBB-a?
Da. Ne postoji mogućnost da signal za Internet distribuiramo nezavisno od kablovske televizije.
Kako to mislis da PTT KDS nema internet?
Imaju internet. Ja sam sa SBB-a sticajem okolnosti presao na mesto gde je PTT.
 
bpi+ bas to i radi, nije dovoljno da neko samo unese tudju mac adresu pa da klon i original rade istovremeno, sad samo original nastavlja sa radom a klon ispada.
 
Jel ima neko visak WiFi router za SBB? Da je relativno nov i da radi?
 
Ovih dana mi net nesto trokira a i prvi put mi je zatrebao wifi ruter pa sam se zainteresovao kada mi ugovor istice, iako ne znam na sta imam pravo uopste. Iskopah papire na kojima pise 09.08.2011, znaci 2 godine je proslo pre manje od mesec dana. Zanima me dokle sam ja pod ovim ugovorom, jer mi redovno stizu racuni, i sta ce mi stici sad za desetak dana, valjda samo tih 8 jer sam toliko pod ugovorom? Ono sto me buni je da ja sad nisam pod ugovorom, i septembar mesec je krenuo a ja imam 10Mb net (to je u detaljima rutera)?

Zanima me na sta imam pravo sad, da li mogu da potpisem ugovor i uzmem WiFi ruter, ili optiku (gde uopste ima SBB optika, ne vidim nista na njihovom sajtu), ili da ne potpisujem ugovor nego da uzmem nesto drugo?
 
Poslednja izmena:
Ugovori, barem oni "standardni" na godinu dana se automatski produžavaju za još godinu dana ukoliko potpisnik ugovora ne najavi nekih mesec dana pre isteka ugovora da ne želi produženje.
Ne znam da li je isto/slično i sa onima na 2 godine, pročitaj sitna slova kao i u svakom ugovoru. Ako ti i dalje stoji ista brzina kao ranije znači da si pod nekim ugovorom.
Nov ugovor možeš da potpišeš, WiFi rutere daju uz one na 2 godine, barem je ranije bilo tako.

Nego, zna li neko kada će biti nekog ubrzanja?
 
Poslednja izmena:
Meni na primer nisu automatski produžili ugovor iako su mi prilikom potpisivanja naglasili da je to pravilo.
 
Ni meni nisu prosli put, niti pise u ugovoru. Pise da je ugovor na "neodredjeno vreme", i nigde na njemu ne pise na koliko je meseci, mada je na 2 godine (toga se secam kada sam potpisivao). I odakle im uopste pravo da me automatski obavezu na jos 2 godine? Isto kao kad bi ti mobilni provajder produzio ugovor bez davanja novog telefona, i kao "krastavac sto nisi javio pre isteka :p".

Da su mi automatski poslali novi ugovor sa racunom da potpisem i vratim, pa i da prodje. Ovako nemaju nikakav dokument koji sam ja potpisao, ne znam kakav je to ugovor...
 
Poslednja izmena:
Imam jdeno pitanje za nekog ko zna da mi odgovori, naime imam na jednu racvu tj podelio sam signal na dva tv , tako mi vec dve godine i sve je u redu dok televizor nije poceo da izbacuje neke linije kao sneg , tj kao da se naelektrisao , pokazuje na oba tv i to je sve tako dok mi kompiuter radi u sobi , kad se kompiuter ugasi sve je odlicno , proveravao sam ulaz u tv na kablu s, sve sam ponovo odradio one ulaze u racvu i u tv i opet isto , ne znam sta da radim a da ne izbacim komp van sobe , nesto mu smeta kod kompa a sta ne znam ?
 
Da takav je (prvi link). Imam i jedan iz 2004. :d koji je stari i potpisan u njihovom HQ a ne kod mene kuci. I sta sad da radim? Jel imam neko pravo ili su me automatski obavezali "na neodredjeno". I ako je na neodredjeno, zasto moram da im isplacujem do isteka 24 meseca, ako nigde u ugovoru ne pise 24 meseca? Ovo pitam hipoteticki, ni ne znam da li moram ali logicno da moram, inace cemu ugovor ako mogu samo da ga raskinem bez penala.

Sad vidim, stiklirano mi je pod 1. i 3. (tu pise 24 meseca). U svakom slucaju ja cu ih zvati sutra, a veceras sam pitao da vidim da se neko nije sretao sa istom situacijom i ima resenje, da me ne izvrte preko telefona.
 
Poslednja izmena:
Ugovor sa linka 1 imaju svi koji imaju D3 i net.Ugovorena obaveza važi 12 ili 24 meseca.Posle toga si bez ugovorene obaveze i nastavljaš po istim pravilima bez ugovorene obaveze po isteku odabranog perioda ,dokle god ne odlučiš bilo šta da promeniš.
 
Ugovor sa linka 1 imaju svi koji imaju D3 i net.Ugovorena obaveza važi 12 ili 24 meseca.Posle toga si bez ugovorene obaveze i nastavljaš po istim pravilima bez ugovorene obaveze po isteku odabranog perioda ,dokle god ne odlučiš bilo šta da promeniš.

Mozes li mi ovo pojasniti malo? Nastavljam po pravilima bez ugovorne obaveze, ili nastavljam po istim pravilima kao sto je po ugovoru, samo vise nisam pod ugovorom? Jer ja sad imam 10Mb kao da sam pod ugovorom, a ne bi trebalo?
 
Kad ti istekne ugovorna obaveza nastavlja se korišćenje usluge po cenama kao i do tada samo što za raskid ugovora ne moraš da plaćaš nikakve takse za raskid. Npr. imao si d3 mix paket sa 10mb brzinom interneta. To isto imaš i dalje po istoj ceni. Ako hoćeš da uzmeš novi stbox v2.0 dobijaš ga za 2034 dinara ili za 0 dinara ako potpišeš novi ugovor sa 24m obavezom.
Sličan je princip kao sa ugovornim obavezama kod mobilnih operatera.
 
Uf pa to je odlicno. Tako mi je i bilo logicno ali prosli put mi je pala brzina i zvali me da dodje covek da potpisem ponovo. Nista, ostavio sam im pitanje na sajtu pa cu videti da li mogu da dobijem WiFi uz mix paket, jer je kao akcija prosla... ako ne daju ima da leti pojacivac i razvodna kutija iz mog potkrovlja, pa neka idu po banderama oko moje zgrade i neka im skida EPS instalaciju 5 puta kao do sada :d.

Hvala na odgovorima, javljam sta sam uradio :wave:.
 
Ako uzmeš bilo šta od njih ili promeniš paket moraš da potpišeš novi ugovor na 24 meseca.Meni nikad nisu smanjivali brzine,a jednom sam bio skoro godinu dana bez obaveze.
 
To je ok. Ionako ne planiram da se selim, a i nemam mogucnosti za drugi net (jer imam opakih problema sa fiksnim telefonom). Imao sam i sa SBBom problema kada sam uveo, ali sad je 99% vremena ok.
 
NIje ok jer je SBB i njihova platforma neiposivo đubre. PO nekoliko meseci nemogu ili neće da reše gomilu problema koje imaju
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno