Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li su mi parametri signala OK? Brine me Power Level...

Downstream Channels


Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 1.3 dBmV 38.2 dB
Channel 2: 2.3 dBmV 37.5 dB
Channel 3: 2.4 dBmV 38.6 dB
Channel 4: 2.3 dBmV 38.4 dB
Channel 5: 1.7 dBmV 38.0 dB
Channel 6: 2.2 dBmV 38.7 dB
Channel 7: 1.9 dBmV 38.6 dB
Channel 8: 1.7 dBmV 38.6 dB


Upstream Channels


Power Level:
Channel 1: 50.5 dBmV
Channel 2: 50.7 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV
 
^ kako si odradio taj test?
 
To je samo status sa prve strane kad priđeš ruteru preko httpa - 192.168.0.1
2013-07-08-205515-about.png
 
Poslednja izmena:
Da li su mi parametri signala OK? Brine me Power Level...

Za downstream su odlični, e sad za upstream se "ok" smatra sve do 53-54 dBmV. Ukoliko ti pređe tu granicu treba pratiti sa vremena na vreme (SNR ti je takođe odličan 38-39 dB je on a za taj modem je sve odlično preko 36). Radiće i sa 54-55 ali to su granice parametara. Sa 58 radiće sa packet lossom a sa 61 neće biti konekcije. Imaš fore još par decibela :D
 
Zar SBB vec nije u vlasnistvu Mid Europa Partners i EBRD? Tako da ne vidim zasto bi ista bila pozitivno za nas, vec je u inostranim rukama.
 
Deutsche Telekom koji je kupio hrvatski, crnogoski i makedonski telekom ima pravilo fer koriscenja i kod flat rate paketa interneta, tako da ogranicavaju neprekidni download ili upload...

Za Telekom Austia nisam cuo slicne informacije, mada mislim da je i Telekom Austia u vlasnistvu Deutsche Telekom-a...
 
Ako može gore od ovoga kako sad radi onda ....
 
Kako to gore radi?
 
Komparacija prideva, da li te to buni? Treba li dodatno pojašnjenje
 
Ne znam gde si, ali ja sem jednog problema pisao sam (ono sa DNS-om koji je kratko trajao i dosli sutradan ljudi i sredili signal) nemam ama bas nijednu primedbu. Imam 4 prijatelja koji su na razlicitim lokacijama i isto nemaju problema. Pricam za NS. Ne kazem da nema problema, ali eto.
 
Kg

Ping dva meseca sređivali, u večernjim časovima u poslednje vreme česti kratkotrajni prekidi. A kad je reč o TV to je tek za priču 3 meseca greška 28 nije otkonjenja, premotavanje 72 unazad prestaje pre samog kraja, presporo "šaltanje" kanala, pojavljivanje info o ip prekidu i po desetak put au toku praćenja programa itd
 
Kg

Ping dva meseca sređivali, u večernjim časovima u poslednje vreme česti kratkotrajni prekidi. A kad je reč o TV to je tek za priču 3 meseca greška 28 nije otkonjenja, premotavanje 72 unazad prestaje pre samog kraja, presporo "šaltanje" kanala, pojavljivanje info o ip prekidu i po desetak put au toku praćenja programa itd

Kad rece KG, jel ima neko problem oko bolnice i milicije u KG?
Ynaci, mene raybise, evo 5. dan yovem ko blesav, nit ko dolayi nit ko yove.... ko da se urotilo sve protiv mene... :(
 
Ynaci, mene raybise, evo 5. dan yovem ko blesav, nit ko dolayi nit ko yove.... ko da se urotilo sve protiv mene... :(

Ako im pises ovako, mozda te ne razumeju :D

Inace da primetio sam da je samo u NS-u sto se tice izlaska na teren brzi onako bas. BG ocaj, a da ne pricam za ostale gradove.
 
U Va su ranije bili uzasni (pre 6+ godina), koristim sbb net vec 4 godine i bilo je tu manjih problema par puta ali sam generalno veoma zadovoljan i posle 2 godine one stroke od KDS neta u NS ovo je raj.
E sad, sto se cena tice ubijaju sa povecanjem kablovske a realno idealno bi bilo da je 10/1 paket 1000 din, stvarno mi ne treba nista brze (osim upload-a al za crvenu umesto 1500 din bih cutao).
 
Poslednja izmena:
Komsija uzeo net pre neki dan. Kao 6Mbit paket (valjda uz TV) cena 1566 dinara. Ja mu nesto sredjivao i preko torenta neke igre "uzimao" kad ono 1.8Mb/s download..... Koja je to fora ?? Na speedtest mu baca ~20Mb......
 
DoX, to je promocija, traje 5 dana ako se dobro secam. Posto pretpostavljam da si mislio 1.8MB/s, a ne 1.8Mb/s.
 
Ako im pises ovako, mozda te ne razumeju :D

Inace da primetio sam da je samo u NS-u sto se tice izlaska na teren brzi onako bas. BG ocaj, a da ne pricam za ostale gradove.
Zar nemaju oni "obavezu" da izadju na teren u roku od 3 dana, ili tako nešto?
Što se tih tehničara koji dolaze na kućnu adresu tiče, nikada nisam imao problema sa čekanjem (BG).
 
Meni su se 3 druga iz BG-a zalili, pa ono zato sam tako rekao. Inace... Gde pise to 3 dana? Znam da su neki i 7-15 dana cekali (ne znam koji gradovi su bili u pitanju).
 
Ako napisu reklamaciju, mislim da im je rok 3 dana. Ako operater na korisnickoj sluzbi ne napise nista, mogu kad zele.
 
DoX, to je promocija, traje 5 dana ako se dobro secam. Posto pretpostavljam da si mislio 1.8MB/s, a ne 1.8Mb/s.

To sam mislio ali uglavnom zna se na sta sam mislio... :D .. Hvala na klarifikaciji iako ne vidim nikakav znacaj u tome da ti daju promociju... Mislim cemu to kad.. Ne znam..
 
Skini sad brdo stvari na brzaka :D
 
To sam mislio ali uglavnom zna se na sta sam mislio... :D .. Hvala na klarifikaciji iako ne vidim nikakav znacaj u tome da ti daju promociju... Mislim cemu to kad.. Ne znam..

Promocija da bi mogao da gledas sve kanale/iskusio "najbrze" moguce pakete, da se sledeceg mesec pitas sta da uplatis/da li da menjas ugovor. :p Ne radi se bezveze.
 
Imam jedno noob pitanje. Do skora sam imao stari all star modem na kome sam mogao da vidim kolika je setovana brzina modema. Upstream i Down stream i koja je modulacija. Posto mi se pokvario prijemnik za tv majstor mi je promenio i modem. Dobio sam cisco modem/ruter sada ne mogu da nađem podatke o setovanoj brzini modema i modulacijama. Da li tako nešto kao informacija uopšte postoji na ovim novim modemima?

Hvala,

N
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno