Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
CITIRAM KORISNIKA: "Sky Uk"

Uskoro SBB izlazi sa ponudom svih njihovih kanala sd i hd sa kabla putem interneta i to bez obzira koji net posedujete kod kuce.Saltanje kanala je brzo a kvalitet slike je odlican.Ovo ce biti revolucija na kablovskom trzistu jer ce iz temelja protresti kablovske operatere koju se ne mogu takmiciti sa ponudom sbb-a koji vec ima skoro 30 hd kanala a o ostalim kanalima da i ne govorimo.Gde do sada nije stigao SBB kabl sada stize sbb net-tv.Targo TV zajedno sa Telekom IPTV-om moze odmah da kupi svoje prnje i da se koncentrise samo na opticki NET jer ce im uskoro to biti jedino sto ce im se isplatiti.

Ovo je verovatno san nekog od glavešina SBB. NIkad ni jedan proizvod koji je izašao iz njihove kuhinje se ne može nazvati odličnim. Uvaljivali su ljudima net i nazivali ga kablovskim kad nije ni definiciju istog zadovoljavao. Uređaji su i više nego loši. SBB GO je smejurija od rada, SD kanale prodaju fod imenom digitalna televizija gde je kvalitet slike očaj. Prebacivanje sa kanala na kanal presporo ( da nepričam št aje do skoro bilo i zkucavanju prilikom šaltanja), grešku koja se pokazuje pri paljenju D3 uređaja dva meseca nemogu da otklone itd itd.
Imaju monopol na tržištu gase kanale kad im se ćefne, dižu cene uz blagoslov ratelovaca (kao da su kod njih zaposleni) a od kvaliteta imaju samo teta odnosno tete koje rade kao "podrška" i koje se stručne za odgoovore tipa "to mi stručno nazivamo zaglub, samo ga ugasite i upaliteb i imja sve da radi"
 
Zanima me koja bi bila najpovoljnija varijanta, da uključuje net, kablovsku digitalnu i telefon.
Ima li nekog popusta ako se uzima tako u paketu?
Ako neko ima iskustva sa Altinom, kakva je situacija tamo sa sbb-om.
 
Hvala Falcone, dobra ponuda, a nije loša ni ova duo mix, tv plus net, za 2550.
Za fiksni ću još da razmislim da li mi uopšte treba.
 
obrati pažnju da D3go besplatno dobijaš samo u trio varijnati
 
Da pomenem svoje, do sada uzasno negativno, iskustvo sa sbb.

Molimo SBB da pusti kabl do nase zgrade, koja ima ikom koji je blago receno katastrofican, i ima 34 stana. Posle par godina uspemo da dobijemo pozitivan odogovr, ali naravno, vukli su nas za nos mesec i po dana, dok nije propala ona promocija za 1 din prikljucenje. Kada smo mi skupili potpise da oni uopste udju u zgradu, trazi nam neki drljavi akviziter (jer za tog lika nema drugog naziva) da skupstina stnaa PRIPREMI stanove za potpisivanje ugovora. Kako da pripremimo? Pa objasnite im sta SBB nudi i sta ce da dobiju, meni date spisak tih stanova koji hoce da potpisu ugovor i ja cu doci.
Druga nebuloza je stigla danas, gde nam traze da MI dobijemo odobrenje skupstine zgrade pored nas da mogu preko njih da predju NJIHOVI kablovi. Sve bi to bilo polu-nenormalno, da nije rec o drzavnoj imovini koja se izdaje, tako da nema sanse da se dobije takvo odobrenje jer nema kome da se obratimo. Da li me ceka da slucajno ja pustim kabloe i kroz zgradu, da se ne muce ljudi?

Stvarno ne razumem ovaj srpski mentalitet "radio, ne radio, svira mi radio".
 

Nesto mi ne lici na njihovu krivicu ? Nisu oni krivi sto tebi Ikom lose radi ? A postoje sada pravne zackoljice za koje se firme tuze ako rade na svoju ruku i zasto bi oni rizikovali zbog 30 stanara ?? Normalno je da vi trazite odobrenje od zgrade za prelaz kablova ako isti vec ne prelaze preko iste ? I kakve sad promocije zarti nije bitnije da dobijes kvalitetan tv i cable signal od tricave promocije od 3 meseca ??
 
Poslednja izmena:
cek, cek, cek. Nisam pomenuo ikom, on je los i to je konstanta. Ja sam KLIJENT, a sbb je PROVAJDER usluga. Mene APSOLUTNO ne zanima nacina na koji signal dolazi do mog stana. Ja placam uslugu. Nije moje da radim pravno-tehnicke aspekte njihovog posla. Ja sam podneo zahtev, oni su rekli provericemo tehnicke mogucnosti i rekli sve je ok. Pribavljanje saglasnoti druge zgrade je pravno-tehnicka stvar SBB, ne moja.

Ovo je trzisna utakmica, ako njih ne zanima do 900.000 din godisnje od moje zgrade (pretpostavka da svako uzme tv + net), ok, nek uzme ikom i nek vozi dalje. Meni nije jasan komunisticki princip, koji se zasniva na kartelskom ponasanju. U mojoj ulici je bilo razgranicenje ikom sbb na parne i neparne brojeve zgrada.

Nisam pominjao promociju od 3 meseca pretplate, vec prikljucne takse od 2000-4000 din po stanu.
 
Znam ali ti spominjes " uzasno iskustvo, komunisticki princip, itd " a nemas ni dana iskustva sa mrezom i radom na mrezi ? Tih virtuelnih 900.000 je pod velikim znakom pitanja jer niko ne garantuje da ce se svi stanari prebaciti na SBB nego mozda samo 3, dovoljan je potpis 51 % vlasnika al ne znaci i obavezno uvodjenje u taj minimum. Sto znaci da u tvojoj zgradi mozda lezi nekih 100 000 dinara minimalne potrosnje sto ces sloziti se i nije neko interesovanje i profit.

U Srbiji ne vlada trzisni princip ako je jedna strana katastrofa a druga nudi najbolje, to je monopol jer i nemas konkurenciju otuda i njihovo ponasanje koje tebi nije jasno. Na kraju tebi je u interesu vise nego njima da bi imao normalan net, sta ti je problem da potrazis odobrenje za prolaz kablova ... Ili to ili sedi i pati se na Ikomu ...

Moze li pojasnjenje sta mislis pod " Komunisticki princip baziran na kartelu " .. ovo me cisto zanima informativno :)

U mojoj ulici je bilo razgranicenje ikom sbb na parne i neparne brojeve zgrada.

Ako je to ovo onda je to jos i ok, ne bi bilo fer da je neko uzeo 80 % a neko 20 ... ovako su bratski podelili :)
 
Poslednja izmena:
prvo, nema potrebe da se vredjamo oko tih dana provedinih na radu u mrezi, ne vidim razlog, ali dobro.

sto se tice garancija, da, ZAHTEVANO je sklapanje barem 51% ugovora, dakle, 49% i ceo poso propada. 900.000 je gornja cifra, ali su se obezbedili na 450.000.

tvoja konstatacija da 100.000 nije nesto, pa drago mi je da se u ovoj zemlji okrecu tolike pare da 100k gore dole predstavlja mali deo profita firme i samim tim mogu da se propuste.

Zasto i dalje tvrdim kartel i monopol: od pocetka uvodjenja kablovske u mom kraju, kompanije ikom i sbb (ne podizvodjaci, bas oni) su se podelile po teritorijalnom principu. Ja nikada nisam imao mogucnost da izaberem uslugu jedne ili druge kompanije, jer je moja strana ulice pripala ikomu, a druga strana ulice samo sbb. Ja sam bio PRINUDJEN da koristim usluge smao jedne kompanije.

A sto se tice sta je meni problem da trazim odobrenje, hajde ti meni da pojasnis kome ja trazim odobrenje ako je vlasnik zgrade fima u stecaju koja rentira zgradu trima privatnim firmama i jedan deo filijali republickog zavoda za zdravstveno osiguranje? Skupstina te zgrade NE POSTOJI.
 
@Kritika
"SD kanale prodaju fod imenom digitalna televizija gde je kvalitet slike očaj."
------
kad naidje oblak, antena im ima slabiji prijem :d

@djpaan
"sto se tice garancija, da, ZAHTEVANO je sklapanje barem 51% ugovora, dakle, 49% i ceo poso propada."
-----
Oni traze 51% i onda je to njihovo vlasnistvo i ne mozes vise da ih izbacis iz zgrade. Posteno receno, za takvu imovinu bi oni trebali da plate, umesto sto izigravaju nekoga ko je u situaciji da ucenjuje. Srpski kablovski operateri i internet provajderi se jos uvek ponasaju kao mafijaske "porodice" koje dele teritoriju i ubiru reket. Nadajmo se da ce se to vremenom razbucati.
Mi smo u zgradi za tv imali pojacivac i sistem antena na krovu. I sada zgrada ima 5 kablovskih operatera, ruglo od kablova po hodnicima i sve je to tudje. To je sve zahvaljujuci glupim stipsama kojima je bilo mnogo i jednom godisnje da daju po 100 dinara za odrzavanje tih antena i pojacivaca kucne instalacije, a nekima je bilo skupo i da kupe dzek od 2 banke i gurali su zice u antensku uticnicu pa kvarili sliku celoj vertikali. I mi svi sada godisnje placamo svote za koje bi smo mogli da kupimo celu kucnu instalaciju sa stotinak programa, ali svake godine. I "lukavi" "kablovski" "distributeri" zaradjuju na gluposti stanara.
 
Poslednja izmena:
sto se tice garancija, da, ZAHTEVANO je sklapanje barem 51% ugovora, dakle, 49% i ceo poso propada. 900.000 je gornja cifra, ali su se obezbedili na 450.000.

Nisi razumeo, kod mene je isti slucaj bio, potreban broj potpisa za uvodjenje je 51 % ali tih 51 % nije obavezno i da uvede nego je dovoljno i 3 komada, to je neki minimum za slucaj u nasoj zgradi, 3 x 2500 din na godinu dana = 90 000, ne mora biti 450 000 ali realno postoji mogucnost i da svi predju.

Nisam te vredjao nego si sam naveo " uzasno, komunisticki, karteli itd "

Trenutno SBB ima najbolju ponudu kao i uslugu, uzmi ili ostavi princip

A sto se tice sta je meni problem da trazim odobrenje, hajde ti meni da pojasnis kome ja trazim odobrenje ako je vlasnik zgrade fima u stecaju koja rentira zgradu trima privatnim firmama i jedan deo filijali republickog zavoda za zdravstveno osiguranje? Skupstina te zgrade NE POSTOJI.

A sta oni stave kablove i onda se nadje neki i dodje im na kucu sa tuzbom :) Realno nisu pod moranjem zato su te lepo zamolili, nadji potpis i dobices .. Po meni u redu.
 
Poslednja izmena:
Ne, trazili su 50% saglasnosti za uvodjenje i 50% potpisivanja ugovora, dakle sigurica 450.000.

Da li ce njih neko da tuzi, to mene ne treba da interesuje. Ja sam pitao da li mogu da dodju, oni zvanicno odgovarajuda su se stvorili tehnicki uslovi, dakle njihovo je da to provere sve. Ovo je navodno uredjena zemlja i jasno je propisan nacin na koji neko treba da posluje.

Ponovicu, ja trenutno nemam ponudu sbb, samo ikom. To sto se ja cimam da se stekne uslov da dodje i ponuda sbb to je slucajnost
 
Ne znam zasto pocelo je cesto da mi se pojavljuje u Google Chromeu prilikom surfovanja u gornjem levom uglu : Shockwave Flash has crashed i onda moram da Reloadujem stranicu, takodje 2x mi se danas pojavio takozvani " Blue screen of Death" i morao sam restartovati PC. A za ovih godinu dana koriscenja nijednom nisam imao problem sa racunarom . Koristim SBB paket 10/1 i dobio sam njihov Cisco Home gateway na koriscenje.
Sedim sad u sobi , stavio Samsung mob. pored mene i izmerim preko Speedtesta 9.4mb/s download, upload i ping su ok , zatim izmerim preko kompa 2.5mb/s download , upload i ping su ok.Jako cudna situacija.
I da napomenem da mi je Wireless signal 3 crtice od 5, sto je sasvim zadovoljavajuce.
Ako neko od vas ima savete neke , poslusacu vas! :)

Pozdrav.
 
Ne znam zasto pocelo je cesto da mi se pojavljuje u Google Chromeu prilikom surfovanja u gornjem levom uglu : Shockwave Flash has crashed i onda moram da Reloadujem stranicu, takodje 2x mi se danas pojavio takozvani " Blue screen of Death" i morao sam restartovati PC. A za ovih godinu dana koriscenja nijednom nisam imao problem sa racunarom . Koristim SBB paket 10/1 i dobio sam njihov Cisco Home gateway na koriscenje.
Sedim sad u sobi , stavio Samsung mob. pored mene i izmerim preko Speedtesta 9.4mb/s download, upload i ping su ok , zatim izmerim preko kompa 2.5mb/s download , upload i ping su ok.Jako cudna situacija.
I da napomenem da mi je Wireless signal 3 crtice od 5, sto je sasvim zadovoljavajuce.
Ako neko od vas ima savete neke , poslusacu vas! :)

Pozdrav.

Do Chrome-a je (Shockwave crashed). I meni je počeo zabadati na YouTube-u. Za sad to nije baš tako često, pa se nisam interesovao da tražim rešenje. Ali, ako se problem produbi, moraću da nešto preduzmem.

Za BSOD. Uzmi sam dump bsod-a (obično je u C/Windows) i otvori ga u BlueScreenView programu. Pisaće ti tamo koji drajver/komponenta pravi problem.
 
Poslednja izmena:
Kakve ima to veze sa SBB-om i internetom uopste?

Procitaj drugi deo mog posta , pa ces razumeti sve.

@dzoni hvala za savet ucitao sam online preko nekog sajta ovaj moj .dmp fajl sto sam nasao i kaze
DEFAULT_BUCKET_ID: WIN7_DRIVER_FAULT

BUGCHECK_STR: 0x50

PROCESS_NAME: mbam.exe
 
Poslednja izmena:
Piše sve. Malwarebytes te zeza. Il' ga obriši ili skini neku drugu verziju koja ti ne pravi probleme. :)
 
Procitaj drugi deo mog posta , pa ces razumeti sve.

@dzoni hvala za savet ucitao sam online preko nekog sajta ovaj moj .dmp fajl sto sam nasao i kaze
DEFAULT_BUCKET_ID: WIN7_DRIVER_FAULT

BUGCHECK_STR: 0x50

PROCESS_NAME: mbam.exe

Ponavljam, kakve to ima veze sa SBB-om? To sto ti download sporiji na racunaru, nego na telefonu, znaci da je do software-a i podesavanja istog, a ne SBBa.
 
Koristim SBB net i imam probleme sa netom (a ovo je SBB topic) , cesto se gubi i signal i sl. .. sa tim najnovijim gatewayom i zato sam postovao ovde da vidim da nema mozda jos neko slicne probleme kao i ja..
Pozdrav!)
 
Koristim SBB net i imam probleme sa netom (a ovo je SBB topic) , cesto se gubi i signal i sl. .. sa tim najnovijim gatewayom i zato sam postovao ovde da vidim da nema mozda jos neko slicne probleme kao i ja..
Pozdrav!)

A ovo je SBB forum: http://forum.sbb.rs/ gde se takve stvari prijavljuju. Na stranu da nigde nisi spomenuo da imas problema sa netom, nego si naveo primere gde ti ocigledno software brljavi.
 
SBB je definitivno najbolji u Srbiji za internet za razliku od Telekoma
 
Kad izneseš takvo zvučno tvrđenja onda napiši i čime si merio sve internet provajdere u Srbiji i zašto pominješ samo Telekom.

A ako nisi merio i nemaš odgovarajuću metodologiju za poređenje onda promeni tekst i reci meni se najviše sviđa SBB ili moje subjektivno mišljenje na osnovu rekla kazala ili nekom drugom parametru je da je SBB najbolji zbog toga i toga
 
Kakva je ovo fora, na sajtu pise da se wi-fi modem ne dobija uz duo mix paket? I jel neko zna, na sajtu nisam nasao, ako potpisem ugovor na 24 meseca, da li dobijam kablovsku + net za 3 meseca po 1 dinar, ili samo jedno od ta 2? I da li dobijam uopste ta 3 meseca gratis. Ranije je bilo..
 
Dobijaš i kablovsku i net za 1 din 3 meseca ako potpišeš ugovor do 15-og
 
Kakva je ovo fora, na sajtu pise da se wi-fi modem ne dobija uz duo mix paket?

Akocija uz duo mix je čini mi se trajala do početka ovog meseca (inače nedobija se iznajmljuje se i to debelo plaćaš):d
 
Ok, hvala. Moracu ipak licno da odem da vidim sta i kako..
 
Moram da poreknem ono sto sam napisao pre neki dan da je sve u redu kod mene sa sbb(doduse tad je bilo).Poslednjih dana ima kratkih prekida vise puta u toku dana.To nije strasno za obican surf,sli za online igre jeste.Samo ne znam sta im znaci to da su gameri krivi.Pa bilo je gejmera i do pre mesec dana i to verovatno i vise jer su sad verovatno mnogi na odmoru,a i lepse vreme,vise se provodi vremena napolju nego kuci za komp-om.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno