Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Onaj channel 2 sa 55.1dB je potrebno smanjiti jer te granične vrednosti su uvek problematične, mala oscilacija signala i ode van specifikacija.
 
Šta ode van specifikacija?
 
Šta ode van specifikacija?

Pa signal ode izvan specifikacija!?!

Čim na upstreamu signal dođe do 54-55 dBmV tu je na samoj granici upotrebljivog, a pošto parametri signala uvek osciluju usled raznih uticaja vrlo mala promena dovodi da isti bude izvan specifikacija za ispravan rad i tada dolazi do usporavanja, povećanog pinga i prekida u konekciji. Zato je, u praksi, taj upstream power level potrebno da bude do 50dBmV, kako bi imao dovoljnu marginu da usled povremenog slabljenja i dalje bude na upotrebljivom nivou.
 
preko 50 dB na Upstreamu nije u granicama dozvoljenog a jos ti nisi udario pecat zato :d

Izvini ali izbnosiš netačne informacije da preko 50dB nije u granicama prihvatljivog a pritom u drugom delu rečenice iznosiš dno dna "foru".
Zato te molim sledeći put izbegavaj.
Ako meni neveruješ i dalje si ubeđen u ispravnost svog komentara pročitaj dokument
Serbia Broadband – Srpske Kablovske Mreže d.o.o.
TU - TEHNIČKI USLOVI
Za Internet


pa se ueveri sam. Inače u pitanju je strana broj 4


Pa signal ode izvan specifikacija!?!

Čim na upstreamu signal dođe do 54-55 dBmV tu je na samoj granici upotrebljivog, a pošto parametri signala uvek osciluju usled raznih uticaja vrlo mala promena dovodi da isti bude izvan specifikacija za ispravan rad i tada dolazi do usporavanja, povećanog pinga i prekida u konekciji. Zato je, u praksi, taj upstream power level potrebno da bude do 50dBmV, kako bi imao dovoljnu marginu da usled povremenog slabljenja i dalje bude na upotrebljivom nivou.
Tu se već slažemo ali to reci monopolistima iz SBB koji su tako nešto propisali
 
Na par lokacija gde koristim sbb (sto privatno sto sluzbeno) sam imao problema sa kvalitetom signala i sbb je uvek to resavao relativno brzo. Ako im posaljem dokaze da konekcija ima problem uvek se odazovu i rese problem. I dok njihov tehnicar ne dovede nivoe signala na zadovoljavajuce ne pustam ga da ide :)
Zato su uvek "rado" umeravali signal na daleko bolje vrednosti od propisanih.
 
Poslednja izmena:
Firmware Build Time: Jun 13 10:07:52 2013
Bootloader Revision: 2.3.0_R1
Current Software Revision: epc3925-ESIP-16-v302r125573-130606c

Se ovo meni cini ili su mi uprvo updatovalo firmware na ruteru ovom novom?
Sad mi se malo pre ruter resetovao
 
Firmware Build Time: Jun 13 10:07:52 2013
Bootloader Revision: 2.3.0_R1
Current Software Revision: epc3925-ESIP-16-v302r125573-130606c

Se ovo meni cini ili su mi uprvo updatovalo firmware na ruteru ovom novom?
Sad mi se malo pre ruter resetovao

Takodje i na ovom koji koristim ista promena.
Primetio sam i par promena/novih opcija (scan 2,4GHz APs...)
 
Da li vam je to prošlo automatski ili?

Kod mene je i dalje Firmware verzija epc3925-ESIP-16-v302r125533-110811c odnosno:

Bootloader Revision: 2.3.0_R1
Current Software Revision: epc3925-ESIP-16-v302r125533-110811c
Firmware Name: epc3925-ESIP-16-v302r125533-110811c.bin
Firmware Build Time: Aug 11 20:50:22 2011
 
Jedan info samo, sta ima znaci da se uz mix pakete dobija mogucnost gledanja tv-a na laptopu, tabletu, smartphonu?! Odnosno na koji nacin?
 
Jedan info samo, sta ima znaci da se uz mix pakete dobija mogucnost gledanja tv-a na laptopu, tabletu, smartphonu?! Odnosno na koji nacin?

uz trio mix je besplatan d3 go, a uz duo mix se placa 100 kinti mesecno.
 
@zeljko

Hvala za info. Da li je još nekom prošlo ažuriranje automatski
 
Aha, nisu to napisali na flajeru... D3GO mislim. Jel neko presao na fiksnu SBB-ovu? Ako je ok ovo deluje daleko povoljnije od ove drzavne.

Ja evo inace na dvve lokacije nemam net i dalje. Resetovao modem ali nista, cisco 2100
 
Poslednja izmena:

Prilozi

  • starije.jpg
    starije.jpg
    57.6 KB · Pregleda: 311
  • novo.jpg
    novo.jpg
    47.2 KB · Pregleda: 273
@c-p-r

koristim fiksni telefon i trio mix paket.u pocetku je fiksni telefon bio blagi uzas sa sijaset problema.imao sam nekoliko poseta servisera i problem je resen tako sto je moj stari modem zamenjen novim dotcis3 modemom.dok nisu zamenili modem svaki dan sam zvao tehnicku podrsku..i jedan mesec nisam platio fiksni telefon,jedan mesec internet a jedan mesec HD...problemi su bili nekad smesni nekad zalosni,recimo: kad radi telefon nema HD,kad radi telefon i HD nema internet,kad ima internet nema telefon...brzina interneta je bila korektna ali je ping bio katastrofalan,HD, kad je radio, dobro je radio ali vise nije radio nego sto jeste.fiksni nekad ne radi uopste,nekad sam kao tu ali u stvari nisam,nekad mogu da zovem ali ne mogu mene da zovu i obrnuto...veselo vece...dok me na kraju nije pozvao neki sef,poznao sam ga po glasu,:d,i resio problem za par sati...
 
Poslednja izmena:
Ae da pitam ovde, ne znam gde bi drugo.. Treba da pogledam sta od uredjaja ima na americkom playstore-u.. Da li nekako mogu to da izvedem, posto mi trenutno pokazu ono da ne moze iz moje zemlje da s pristupi top delu prodavnice.. Da li bi posao odradio neki IP Changer ili sta vec, ako ima neka preporuka?
 
CCC, ne znas za tunnel bear? :)
 
Meni ni sa tim ne funkcioniše. I pored clear data i clear cache, preko weba...
 
^ Meni radi i na androidu i na kompu...


Evo za komp:

TB.png
 
Poslednja izmena:
Moze li neko da mi objasni, zasto SBB internet radi normlano tokom skidanja, dok bilo kakav streaming putem web-a i ATV-a ne moze ni krene, kadada sam isao na pintest.net javlja mi problem tj. error na pocket loss... zapravo izgleda imam 100% pocket loss :/
U mrezi je nakacen modem i jos 3 TV-a posto je dvospratna kuca u pitanju.

Znaci prvo ide Glavno kablo --> Spliter --> 1. Modem 2. Kablo do jos jednog splitera sa 3 prikljucka.
Slika je kristalno dobra, internet se isto ponasa kao kad su televizori ukljuceni kao islkuceni. O cemu se ovde radi? Juce je internet bio sasvim normalan, cak sam i WOW upalio i sve je bilo dobro, dok sada ne mogu upalim bilo kakav Live Stream sa neta na primer, dok download ide normalno do 1mb/s
Sta da radim? :/
 
Danas problemi za sve konekcije hostovane van zemlje. U lokalu radi normalno, sve van granice se vuce.
 
Meni yt radi skroz ok. Forum mi se vuce kao i speedtest.net ali samo sajt, dok kad krene da meri brzinu radi normalno. Sestra i cale mi prijavljuju da im igre preko fejsa jako laguju kao i internet radio.
 
Meni ceo dan radi normalno. Nazalost, ceo dan sam nakacen na kompanijski VPN (tamo negde u belom svetu) i nisam primetio nikakvo stucanje, zastoj i sl...
U isto vreme internet radio radi normalno.

Pozdrav
 
Nije problem samo u BG, evo i u NP barem meni se vuce kao mrtav konj.
Kad testiram brzinu i upload sve normalno, ali zato stream ne radi uopste, ni jedna online igrica tipa WOW, lol itd. nece se ni pokrene jer kaze kao nema interneta.
Kad pingujem neki sajt cas ima cas nema. Kad sam radio test na pingtest.net javlja Pocket Transver Error tako da ne mogu nikako ni da nakacim.

Cak sam pokusavao direktno iz zgrade ono bez splitera i zezancija da prikacim, isto ******, na istom setupu koje je juce radilo OK.
A sto je najgore ne vidim nigde nikakvo obavestenje u vezi ovog?

Drugi dan sa prelaska sa ADSL-a i vec problemi i problemi, bre mail ne mogu otvorim normlano, vec is 50 pokusaja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno