Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Isto bi ti savetovao da instaliras Mozilu,Operu i jos neki brovser i da pokusas sa njih da skines podatke sa neta,moguce je i da oni budu uzrok nepravilnog rada ...
 
Evo ss-a iz modema:

SBB_modem_signal.png

Inace, problem je resen. U pitanju je neispravni WIFI na Asus N10E ruteru!

Kad sam prespojio direktno na SBB modem, poleteo je internet, takodje, isto tako radi i kada preko kabla povezem preko ovog rutera, samo je WIFI nesto zezao.

Ruter zamenjen za TPlink 740, sa njega pisem, za sada radi ODLICNO.

Hvala na pomoci!
 
Evo ss-a iz modema:

Pogledajte prilog 116267

Inace, problem je resen. U pitanju je neispravni WIFI na Asus N10E ruteru!

Kad sam prespojio direktno na SBB modem, poleteo je internet, takodje, isto tako radi i kada preko kabla povezem preko ovog rutera, samo je WIFI nesto zezao.

Ruter zamenjen za TPlink 740, sa njega pisem, za sada radi ODLICNO.

Hvala na pomoci!
Gde dobijete ove podatke ja dobijem onaj sa "karticama" . 2100 Cisco Cable modem je u pitanju, valjda isti kao i kod drugih.
 
Ovo je stranica sa parametrima signala sa novijih Cisco modema, tvoj 2100 je stari i verovatno imaš stranicu kao ovu u attach-u:
 

Prilozi

  • cisco.png
    cisco.png
    41.7 KB · Pregleda: 180
Poslednja izmena:
To što ti navodiš nisu parametri novih modela nego starih. Probaj sa novim d apristupi adresi http://192.168.100.1 pa vidi šta ćeš dobiti
 
Ja i jesam stavio screenshot starog web interfejsa, a tako sam i napisao (ako se tvoj odgovor odnosi na moj post)
 
Poslednja izmena:
Celo Skojevsko naselje (Luke Vojvodića) se upravo kablira optikom, SBB je naručioc radova, biće gotovo za nedelju dana a kad će da puste to zavisi od njih, u svakom slučaju prvi sam u redu da probam :)
 

Prilozi

  • 2013-06-13 08.49.09.jpg
    2013-06-13 08.49.09.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 253
Ovo se kopaju neki rovovi. Tako je i do sada bilo. Optika dodje u naselje a onda coax odradi svoje od zgrade do zgrade (k2k metodom). Kad pocnu da razvlace optiku od zgrade do zgrade onda mozemo necemu da se nadamo. Ovo samo moze znaciti da u tvom kraju imate opterecen cvor pa da mozda prave jos jedan zarad rasterecenja.
 
Ne, do svake zgrade je dovedena cevka, a danas su uduvavali optički kabal.
 
@Velja, pa srećno onda sa optikom, nadam se da će uskoro i druge delove grada krenuti da rade! Po ovoj priči kako ide vrlo sporo šire optiku. Meni se čini da oni nemaju ni puno posla, svako naselje ima opički čvor (nisam siguran koliko pokriva priključaka jedan), ali pošto ne rade optiku do stana, njima ostaje onda samo posao od cvorišta do zgrade, što po meni nije veliki posao za ovako sporo širenje, ili mozda grešim?
 
SpeedTest mi daje ok rezultate a ping mi pokazuje 8
PingTest mi pokazuje ping 35
Download i sve radi perfektno medjutim stalno mi puca PES kad igram online. Odjednom se diskonektuje sa servera.
Kako da proverim da li mi je protok konstantan, da li ima mozda nekih prekida i smetnji u vezi?
 
A da nije problem na njihovim serverima? Sto isto moze da se desi. Jedan dan je steam ocajno radio, u partiji samo krene disconnect i svi pucaju. Prvo sam mislio da je do mene, ali kasnije video da se i ostalima desava...
 
Kako izgledaju ove info ?




Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -1.6 dBmV 39.0 dB
Channel 2: -1.2 dBmV 39.5 dB
Channel 3: -1.7 dBmV 39.4 dB
Channel 4: -2.5 dBmV 38.6 dB
Channel 5: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 6: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 7: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 8: 0.0 dBmV 0.0 dB


Upstream Channels


Power Level:
Channel 1: 41.7 dBmV
Channel 2: 43.3 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV
 
Odlično
 
Dakle ovako..
imam ovaj modemcic sktz01a.velika.jpg i sve je lepo nema prekida nema nicega, ali me interesuje da li i vi ostali cenjeni korisnici milog nam SBB-a, morate posle cirke 15-20 dana koriscenje neta da restardujete modem, kako bi radio bolje.. Naime, situacija je sledeca.. Internet radi fino dok surfujem, medjutim, online igranje je skoro pa nemoguce (dok ga ne restartujem) nakon toga sve se vraca u normalu nikakav lag ili bilo sta, ali dok ga ne restartujem, ubi Boze i tako je nekih 15-20 dana i opet krece frka i opet je resim tako sto restartujem...
 
Dakle ovako..
imam ovaj modemcic Pogledajte prilog 116597 i sve je lepo nema prekida nema nicega, ali me interesuje da li i vi ostali cenjeni korisnici milog nam SBB-a, morate posle cirke 15-20 dana koriscenje neta da restardujete modem, kako bi radio bolje.. Naime, situacija je sledeca.. Internet radi fino dok surfujem, medjutim, online igranje je skoro pa nemoguce (dok ga ne restartujem) nakon toga sve se vraca u normalu nikakav lag ili bilo sta, ali dok ga ne restartujem, ubi Boze i tako je nekih 15-20 dana i opet krece frka i opet je resim tako sto restartujem...

Pa ok je na 15 dana, nije frka da ga tako retko restartujes ako vidis poboljsanje nakon toga.
 
Ja imam onaj matori scientific atlanta, koji sam dobio jos pre mnogo mnogo godina, 6 ili 7, ni ne secam se kada sam ga restartovao poslednji put :)

Jos sam ja hteo da menjam modem, kao ajde mislim ovaj je zastareo, mada ako je ovo 15 dana normalno, onda je to jedno veliko sra.nje....
 
Ja imam onaj matori scientific atlanta, koji sam dobio jos pre mnogo mnogo godina, 6 ili 7, ni ne secam se kada sam ga restartovao poslednji put :)

Jos sam ja hteo da menjam modem, kao ajde mislim ovaj je zastareo, mada ako je ovo 15 dana normalno, onda je to jedno veliko sra.nje....

Bas to, msm zasto bi uopste morao da ga restartujem, msm 15 dana je 2 nedelje to prodje dok trepnes, a onda kad ga restartujem cekam jos toliko da se poveze (5-10 min), ali ajde nije to frka samo zasto, ili su mogli ako vec ima takav problem da naprave nesto da mozes da ga podesis da ti se npr svaki drugi dan restartuje u odredjeno vreme kad nisi na netu, npr 5, 6 h ujutru.. Inace da, poboljsanja su JAKO primetna posle restarta, npr posle restarta ladno pustim YT i igram online, a pre restarta je nemoguce samo da igram.. Napominjem igranje iako mi nije najbitnija stavka, ali se samo tu javljaju problemi..
 
Bas to, msm zasto bi uopste morao da ga restartujem, msm 15 dana je 2 nedelje to prodje dok trepnes, a onda kad ga restartujem cekam jos toliko da se poveze (5-10 min), ali ajde nije to frka samo zasto, ili su mogli ako vec ima takav problem da naprave nesto da mozes da ga podesis da ti se npr svaki drugi dan restartuje u odredjeno vreme kad nisi na netu, npr 5, 6 h ujutru.. Inace da, poboljsanja su JAKO primetna posle restarta, npr posle restarta ladno pustim YT i igram online, a pre restarta je nemoguce samo da igram.. Napominjem igranje iako mi nije najbitnija stavka, ali se samo tu javljaju problemi..

jel tebi to prvi modem od SBBa to kako ti opisujes nix dobro
 
da kod ranijih podeljenih modela modema to se ne desava da li primecujes da se malo vise greje drugo 5-10 minuta ukazuje na slabije parametre
 
Pa topao je, ali nista preterano, manje nego D3 uredjaj.. Juce kad sam ga restartovao mu je prvi put trebalo skoro 10 min, jer je nekoliko puta pokusavao da uspostavi konekciju, ranije je bilo znatno manje..

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -2.2 dBmV 39.0 dB
Channel 2: 1.7 dBmV 38.7 dB
Channel 3: -4.1 dBmV 38.2 dB
Channel 4: -2.0 dBmV 37.6 dB
Channel 5: 1.2 dBmV 39.3 dB
Channel 6: -0.6 dBmV 37.2 dB
Channel 7: 0.6 dBmV 38.3 dB
Channel 8: -4.3 dBmV 35.9 dB


Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 46.4 dBmV
Channel 2: 55.1 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV
 
Poslednja izmena:
Ali je u granicama dozvoljenog
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno