Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bila je juče čini mi se informacija u dodatku VN. Olito imaju neku dozvolu ili će im to biti kompenzacija što ih druikaju za prenos brojeva u fiksnoj
 
Ma sigurno ce gostovati u mrezi nekog drugog domaceg operatera - domaci roming...
 
Ne podnosim vise ovaj Sbb..izgleda da ima neki problem na cvoristu , dve ulice ispod mene na Zvezdari... i njih mrzi da posalju ekipu da pogledaju detaljno to...
I tako svaki drugi dan meni brzina bude oko 3 ili 4mb/s (download) umesto 10mb/s ( dok je upload konstantno odlican) ... Bio je juce tehnicar kod mene i kaze signal je super i da nije nista do mog kompa/rutera ... i jos mi kazu kao, proveravaj ti narednih par dana speedtest ,pa nam salji rezultate kad budu losi , skroz su opusteni...
 
Lepo ti kaže čovek, proveravaj par dana i sačuvaj rezultate merenja sa speedtesta pa im pošalji crno na belo da problem postoji. Jedino tako ćeš imati neosporan dokaz da usluga koju dobijaš nije zadovoljavajuća i ona koju plaćaš. Nijedan provajder ne šalje ljude da vrše detaljne provere na osnovu usmene žalbe korisnika i zato je uvek potrebno imati što više konkretnih dokaza.
 
Tehnicar je pricao sa naprednom podrskom i zakljucili su da je neshto do cvorista (javljaju im se greske neke) i kao, da cekaju sto vise ljudi da prijavi ,da bi izasli na teren ,i kazu da je tesko ustanoviti sta tacno predstavlja problem na cvoristu...tako nesto rekoshe...

inace vec sam im slao za prethodna 3 dana speedtest rezultate gde se vidi koliko je zapravo ocajan download speed...(
 
Poslednja izmena:
Jel ima na njihovom forumu žalbi iz tvog komšiluka? Proveri pa ih združeno napadnite svaki dan ako treba sa po bar jednim e-mailom. Nema druge ako se već ponašaju tako pasivno.
 
dovoljno je da zovne korisnicki servis i ako u tom trenutku operater vidi greske na cvoru ili problem na modemu on ce izdati nalog ekipi da izadje na teren. 1-2 dana max. ako je nesto jednostavno resice, ali ako se te greske pojavljuju u nepravilnim vremenskim razmacima razmacima, pa im bude tesko da utvrde odakle, ko, sta, kako; onda imamo problem

ja sam na kraju pisao ratelu, posle nekih mesec dana je dosao odgovor gde se ovi iz sbb kao nasli uvredjeni jer su oni izlazili da resavaju problem, pa kako sam se ja tuzio jer ugovor nije na moje ime( kao trebalo je cale od 70 godina da se smara sa njima oko pinga i packet lossa) i tako. posle toga vec nekih 15-tak dana net radi korektno. boze samo da ne ureknem, svaki put kad sam ih malo pohvalio desi se haos sa signalom
 
Napustio sam SBB posle 10 godina, cim sam dobio odgovarajucu alternativu (mobilni paket sa odgovarajucim protokom).
Razlozi:
- los odnos prema korisniku (ukinuli 330-52-52 za podrsku korisniku i uveli 19900 bez istaknutog obavestenja o ceni poziva(inace je specijalni broj kada se zove sa mobilne mreze)
- nezainteresovanost za unapredjenje usluga (nedostaju osnovne stvari tipa pregled uplata, iznos racuna)

Naglasavam da mi je njihov net korektno radio tokom trajanja ugovora.
 
Poslednja izmena:
I ko je sad u toj tvojoj prici na gubitku ?
 
Poslednja izmena:
Onda je rešenje 19900 ili [email protected] i nemoj da staneš dok neosposobe uslugu koju plaćaš
 
Poslednja izmena:
Zanima me sta se desava sa instalacijama ako se prekine ugovor kada istekne....MIslim na kablove ne na modem i resiver...Unapred hvala na odgovoru....
 
Ako prekines placanje odrzavanja kabl secnu. Ako prestanes da placas samo net onda nemas net.
 
nismo se razumeli da li posto prekinem njihove usluge da slucajno ne dolaze da skidaju instalaciju u stanu ili samo iskljuce a instalacija ostaju u stanu....mozda malo glupo zvuci ali od njih me nista ne bi cudilo...:)
 
Jel ima nekih najava da ce da podizu brzine skorije?
 
Zavisi sta ti je to skorije.
 
nismo se razumeli da li posto prekinem njihove usluge da slucajno ne dolaze da skidaju instalaciju u stanu ili samo iskljuce a instalacija ostaju u stanu....mozda malo glupo zvuci ali od njih me nista ne bi cudilo...:)

Samo te isključe u kutiji ispred stana, a kablovi u stanu ostanu. Mada ima i drugih primera, moj brat je kupio stan pre 4-5 godina i prethodni vlasnik je tad odjavio kablovsku. Međutim nisu mu "iskopčali" kabal i brat od tad besplatno ima TV.
 
@ seizmos

2 3 4 meseca...
 
Ima u njihovoj reklami kako neprestano podižu brzine:d

p.s.
Zaborave da kažu da mnogo češće a pogotovu uz svako podizanje brzine podižu i cene
 
Samo te isključe u kutiji ispred stana, a kablovi u stanu ostanu. Mada ima i drugih primera, moj brat je kupio stan pre 4-5 godina i prethodni vlasnik je tad odjavio kablovsku. Međutim nisu mu "iskopčali" kabal i brat od tad besplatno ima TV.

Mom drugaru su recnuli parce kabla iz kanalice koja vodi od kutije na spratu isprd ulaznih vrata pa sve do mesta gde kanalica sa kablom ulazi u stan kroz rupu na zidu iznad ulaznih vrata. Dakle, fali pola metra kabla.
Drugar je otkazao pretplatu na odrzavanje. Posle kad je hteo ponovo da se prijavi za koriscenje, morali su da mu provlace novi kabl kroz kanalicu.
 
Mom drugaru su recnuli parce kabla iz kanalice koja vodi od kutije na spratu isprd ulaznih vrata pa sve do mesta gde kanalica sa kablom ulazi u stan kroz rupu na zidu iznad ulaznih vrata. Dakle, fali pola metra kabla.
Drugar je otkazao pretplatu na odrzavanje. Posle kad je hteo ponovo da se prijavi za koriscenje, morali su da mu provlace novi kabl kroz kanalicu.

Kod mene u kutiji je ulaz u razdelnik zaključan sa nekim "ključem" koji ne znam kako se skida. Izgleda kao da je našrafljen ali vrti se u beskonačno. To je brate logičnije nego kabal da se seče
 
Jel ima neko problem sa visokim pingom u igrama..400 :)
 
Ja ne :) Mislim imam sa americkim serverima kada igram ili tako nesto daleko... Ovako u evropi je 40-50 ;)
 
Drugari, sorry ako se ponavljam, ali da li neko koristi D3Go? Koristio sam ga na laptopu i sve je bilo ok, ali od pre nekih desetak kada kliknem na neki kanal, piše An error has occurred, code=8 "No Data". Na reklamaciju SBBa, kao i uvek dali odgovor kao da sam retardiran, tipa da proverim opremu i da na njihovom sajtu imam uputstva kako da instaliram plug-in. Da li neko zna rešenje za ovaj problem?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,

uveo sam SBB pre 10ak dana i imam "cudan" problem sa SBB pa me zanima da li je jos neko imao slican:

Problem je u tome sto veza uzasno nestabilno radi (16/1.5 paket). REcimo da svaki treci speedtest ne zavrsi do kraja. Sa duge strane, kad zavrsi, 3 od 5 puta pokaze brzinu koju treba.
A kad pustim dobar torrent, drzi po 1.7, 1.8MB/s sto mislim da je okej.
KAda pustim dl iz browsera, razni provereni serveri, kao da povuce brzo pa se ukopa, pa onda 3-4 sekunde ne skida nista pa opet po malo i tako. U glavnom, torrent ide kao lud, a kroz chrome/ff ne mogu da skinem paket od 60MB za manje od 15ak min sto je bruka.

Imam onaj Cisco modem i Asus N10E ruter na koji se kacim preko wifi.

SBB podrska kaze da je signal OK i da su mi par puta "nesto radili sa ruterom, daljinski" ali nikakve koristi od toga.

Neki savet?
 
Proveri nivo signala na modemu za koji ti iz SBB-a kažu da je ok, stranica je 192.168.100.1 a u postu #2304 imaš kako ta stranica izgleda i gde su nivoi signala odlični. Ako je signal izvan specifikacije za normalan rad moraš to rešiti, tj. pozvati SBB da pošalju nekoga da ti proveri instalaciju. Ako je signal ipak ok proveri kako se ponaša konekcija kada ne koristiš ruter već računar povežeš direktno kablom za modem. Ako su problemi i dalje prisutni neko zagušenje se javlja na tvom čvorištu, tj. ima previše korisnika i tu će ti trebati neki vid višednevne statistike da bi to poslao SBB-u kao dokaz da sa konekcijom ipak nije sve u redu. Bez vidljivih dokaza o usporenjima ili prekidima u konekciji nećeš ništa uraditi.
 
Hvala majstore na ovako iscrpnom odgovoru, cim dodjem sa posla, probam pa javljam!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno