Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Od jutros mi je STB zaglavio na proveri update-a i ne mrda. Cak i sat na uredjaju je stao. Restart isto dovodi do toga, samo azurira vreme.

Prijavih kvar danas, pa cu videti kada ce doci da poprave.

Uradi hard reset STB-a. Iskljucis uredjaj (na prekidac sa zadnje leve strane), drzis istovremeno Vol-, Ch- i Ch+ pa onda ukljucs uredjaj. Kada na displeju ispise Done ponovo iskljucis na prekidac. Zatim ukljucis uredjaj i sacekas da ucita softver.
 
Uradi hard reset STB-a. Iskljucis uredjaj (na prekidac sa zadnje leve strane), drzis istovremeno Vol-, Ch- i Ch+ pa onda ukljucs uredjaj. Kada na displeju ispise Done ponovo iskljucis na prekidac. Zatim ukljucis uredjaj i sacekas da ucita softver.

HVALA! Odglavio se! :)
 
Pozdrav, treba uskoro da uzmem SBB net i kablovsku, verovatno u DUO paketu..
Interesuje me par stvari ako neko zna provereno da me ne mrace operateri,
da li postoje popusti za net i kablovsku za ljude sa invaliditetom koji su u penziji, jer ce se na "tu" osobu voditi?

Takodje, da li postoji neki modem na koji treba da insistiram da bi net bolje radio da se tako izjasnim,
posto sam na adsl-u za 6 godina koriscenja imao iskustva da neki modemo daju bolje parametre, stabilniju vezu, nizi ping, bolji DL itd..

Hvala unapred.
 
Ja ti mogu reci da svi dobijaju isti modem, tako da tu ne mozes nista drugo dobiti.

Sto se tice popusta mislim da nema to. Nisam siguran, ali mislim da nema.
 
Pozdrav, treba uskoro da uzmem SBB net i kablovsku, verovatno u DUO paketu..
Interesuje me par stvari ako neko zna provereno da me ne mrace operateri,
da li postoje popusti za net i kablovsku za ljude sa invaliditetom koji su u penziji, jer ce se na "tu" osobu voditi?

Takodje, da li postoji neki modem na koji treba da insistiram da bi net bolje radio da se tako izjasnim,
posto sam na adsl-u za 6 godina koriscenja imao iskustva da neki modemo daju bolje parametre, stabilniju vezu, nizi ping, bolji DL itd..

Hvala unapred.

Naravno da ima popust, ovo ti je email zvanično od SBB-a šta ti je sve potrebno od dokumenata kao i druge smernice.

SBB odobrava oslobađanje od plaćanja mesečnog održavanja, isključivo i samo invalidnim licima prve kategorije (100%) i penzionerima (10%).
Ukoliko je naš korisnik ili član korisnikovog domaćinstva invalidno lice, postoji mogućnost ostvarivanja popusta od 100% na uslugu mesečnog održavanja kablovske televizije. Da bi korisnik ostvario ovakav popust neophodno je da dostavi (putem mail-a) sledeću dokumentaciju:

- fotokopiju rešenja nadležnog organa kojim je utvrđen potpuni gubitak radne sposobnosti
- fotokopiju akta o vlasništvu tog lica na nepokretnosti u kojoj se uvodi ili je uvedena kablovska televizija SBB -a,
- fotokopiju Ugovora o zasnivanju korisničkog odnosa za uslugu KTV,
- fotokopiju lične karte,
- izvod iz matične knjige rođenih ne stariji od 15 dana (ili trajni izvod po novom zakonu).

Korisnik biva oslobođen plaćanja mesečnog održavanja na period od 12 meseci. Najmanje 15 dana pre isteka tog perioda, neophodno je da korisnik obnovi zahtev i to dostavljanjem poslednjeg čeka za invalidsku penziju ili primanja za tuđu negu i pomoć. U slučaju da se zahtev ne obnovi, popust se automatski ukida po isteku 12 meseci trajanja. Invalidna lica ne mogu po ovom osnovu ostvariti popust na ostale usluge SBB -a. Ovo se odnosi na 100% invalidna lica, odnosno invalidna lica prve kategorije / stepena.

Ukoliko je nosilac korisničkog Ugovora za kablovsku televiziju penzioner i istovremeno vlasnik stana/ kuće, može ostvariti popust u iznosu od 10 % na ime mesečnog održavanja, podnošenjem potrebne dokumentacije:

- dostavljanjem dokaza o vlasništvu nepokretnosti u kojoj je uvedena kablovska televizija SBB -a
- fotokopije Ugovora o zasnivanju korisničkog odnosa za uslugu KTV
- fotokopije lične karte

- poslednjeg čeka od penzije

Hvala Vam na razumevanju i stojimo na raspolaganju za sve dodatne informacije.
 
Lelee, koliko dokumenata treba, da cimam coveka da vadi sve to, lakse mi je da placam punu cenu.. Stvarno su bre..

A i nije vlasnik nego se vodi u LK da zivi tu..

Jor jedno pitanje

Jel postoji kod kablovskog neta brzi i spori rezim rada, kao sto kod adsl-a port moze biti fast ili interleaved mode?
 
Lelee, koliko dokumenata treba, da cimam coveka da vadi sve to, lakse mi je da placam punu cenu.. Stvarno su bre..

A i nije vlasnik nego se vodi u LK da zivi tu..

Jor jedno pitanje

Jel postoji kod kablovskog neta brzi i spori rezim rada, kao sto kod adsl-a port moze biti fast ili interleaved mode?

Takvi su uslovi šta da se radi, a odgovor na drugo pitanje upoređuješ dve različite tehnologije tako da nema nikakve veze sa adsl tehnologijom niti će to uticati na brzinu tvoje konekcije koliko platiš toliko i dobiješ (+, -), a ono najvažnije bilo kakve promene u kablovskom modemu nije moguće vršiti od strane korisnika kao što ti je slučaj kod adsl gde možeš da menjaš režime koje si naveo...
 
Poslednja izmena:
Ne moze ni na adslu da se menja to.. Samo ovi u centrali..
 
Pogledajte prilog 115582

Potreban ti je razdelink 1/3 za koaksijalni kabl, kako bi razdelila signal na TV, računar sa TV karticom i kablovski modem.
To bi trebalo da ti SBB obezbedi, uz eventualno neku sitnu nadoknadu (200-300 din za razdelnik).
Ako je kablovski modem samo modem, sa jednim lan portom, potreban ti je i dodatni ruter (TP Link, DLink itd).
Ukoliko SBB daje kablovski modem sa ruterom u sebi (neko je to gore spomenuo), i ima najmanje 2 lan porta, ne treba ti dodatni ruter.

Hvala :)
 
Nema podešavanja vezana za update, to ide automatski kada SBB pusti neki update. Jedina provera update-a je kada se risiver isključi sa napajanja pa kod prvog paljenja proverava.

Hvala na odgovoru ali kod mene svaka dva dana proverava iako ga ne isključujem sa el. mreže, ponekad se pojavi i nešto tipa "lost tlc connection, epg ..." I stoji sve dok ne pritisnem ok na daljincu. Signal i parametri su odlični (pre par dana su mi bili da reše problem sa smetnjama ali ovo mi se od samog početka pojavljuje). Možda zato što uopšte i ne gasim risiver.
 
I kod mene se u poslednje vreme javlja problem sa TCP konekcijom i EPG-om koji tada ne radi, ali nemam problema sa učestalom proverom update-a. Inače risiver gasim samo na daljincu, a na prekidač pozadi kada se totalno blokira, što se ponekad desi.
 
Svi provajderi ovih dana dizu brzine, menjaju cenovnike i sl. a sbb cuti.
 
Coolira korisnike vec duze vreme :D , bar vam up nije 30ti deo downloada ;)
 
Voleo bih da sbb ovog leta izjednaci download sa Ikomom, ako ne sa Vektorom. Upload ne moraju da diraju ako im je problem. I da ne diraju cene :)
 
Klasika od strane SBB-a, kako kažu dok je menadžment dobar i kasa puna, prvo ona glavna SBB-a onda i sporedne kase nema za njih zime tj. povećanja brzine biće ove godine sigurno, posle predstavljanje njihove nove usluge verovatno čuvaju za septembar (D3i) i to sve lepo upakuju u neku promociju i eto od prilike neko poređenje...
 
Ma samo neka oni lepo isprate konkurenciju, ne moraju da budu lideri :)
 
Smarate bre vi ljubitelji risivera i tv-a. otvorite temu u TV podforumu i nastavite diskusiju. Ovo je tema za internet.
 
Ma mene nesto zeza...malo radi malo ne. Sad mi trenutno izbacuje HDMI power saving mode.
 
I kod mene se u poslednje vreme javlja problem sa TCP konekcijom i EPG-om koji tada ne radi, ali nemam problema sa učestalom proverom update-a. Inače risiver gasim samo na daljincu, a na prekidač pozadi kada se totalno blokira, što se ponekad desi.

Da da, baš to se pojavljuje. Smeta mi jer kad mi je prikaz na plazmi često tv ostavim da radi bezveze ne gledajući ga nego da "zuji u pozadini" pa kad se to pojavi kao obaveštenje neće da nestane posle desetak sekundi tj sve dok ne pritisnem ok na daljinskom, a plazma i statična slika ne idu jedno sa drugim.
 
Ovde mozete nastaviti diskusiju oko risivera i tv ponude.
 
Off topic:
da podelim informaciju sa vama. Od jeseni SBB krece sa mobilnom telefonijom...
 
Pa nemaju licencu, kako misle to da ostvare ?
 
Da kupe telekom? :D
 
To kao nešto na fazon Verizon što radi
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno