Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala :)

Da, da. Vec ima postavljena kablovska, ali ne znam koji paket, i fox crime-a nema vise vec par meseci..

ma ja se secam da treba kao neki razdelnik pa jedan deo ide u tv karticu a drugi deo u deo za internet, ali ne znam kako bi to sad islo kada su dva racunara u pitanju, plus tv i moja tv kartica.. Ovo sa adsl-om ima ruter pa se bezicno nahvatam na mrezu, ali druga osoba cini mi se da ima bas racunar tj. kompjuter, ne laptop..
 
Poslednja izmena:
Ja sam uz ugovor na dve godine na mix paket dobio wireless ruter na koriscenje, tada je bila takva akcija...
Mozda jos uvek daju ruter.
 
Osnovna analogna kablovska nema nikakve pakete, imaš 65 (+info) kanala u osnovnoj ponudi i to je to. FOX crime je ranije bio i u analognoj televiziji a sada ga ima samo u osnovnoj ponudi digitalne televizije za koju je potreban D3 risiver za svaki TV, a to se plaća dodatno.

Ruter možeš uzeti i običan žični (~15€) ili neki WIFI (~20€) sa tim da je uvek bolja WIFI varijanta jer imaš 4 porta za računare bez wifi mogućnosti (LAN kabl) + uvek možeš povezati neki laptop, tablet ili telefon preko wifi-a.
 
Meni je bas spor, Google otvara skoro 30 sek! Mora da je do oluja sto su protutnjale danas.
 
Ja nisam imao problema... Cak sam i igrao dotu2 + se dopisivao preko hangouts-a na telefonu i nisam video nikakva usporenja...
 
Osnovna analogna kablovska nema nikakve pakete, imaš 65 (+info) kanala u osnovnoj ponudi i to je to. FOX crime je ranije bio i u analognoj televiziji a sada ga ima samo u osnovnoj ponudi digitalne televizije za koju je potreban D3 risiver za svaki TV, a to se plaća dodatno.

Ruter možeš uzeti i običan žični (~15€) ili neki WIFI (~20€) sa tim da je uvek bolja WIFI varijanta jer imaš 4 porta za računare bez wifi mogućnosti (LAN kabl) + uvek možeš povezati neki laptop, tablet ili telefon preko wifi-a.

Problem je sto su sobe odvojene.. Peripetija ima mali broj.. Znaci ne moze na jedan d3 risiver da se prikaci tv i jos ja sa tv karticom.. Zar tu nema vise onih porta ili kako se to vec kaze iz kojih ide kabl pa da moze makar dva TV-a da se prikaci na jedan risiver? Suludo je uzimati 2..

Kad ovoga nema u NS-u.. avcom.rs/internet-servisi/kablovski-internet oni imaju sve u osnovnom paketu od onih divnih kanala.. i plus net.. kud vise..

Sta mi onda vi preporucujete da uradim? Koji paket ili kako vec da uzmem ili ostanem na onom osnovnom i osnovni paket za net ili pak onaj od 6mb?
 
Poslednja izmena:
Nemas potrebe za 2 d3 resivera. Stavis spliter i direktno kacis kabl na tv karticu. Sta vise modem+2 uredjaja su oni u obavezi da ti ugrade za dz.
 
Poslednja izmena:
Diode svetle za one uredjaje koji su prikljuceni (pc, tel...), a od sistemskih prve cetiri sa leve strane, wifi i send/receive.
Numeracija brojeva nemam pojma kako ide, dobio sam broj na 40.....
Zahtevao sam da broj ne bude ni u kakvom imeniku i nema vise spam poziva :)

Hvala ti za info, dakle nesvetli ti lampica za isb ako ti nije uključen usb i nesvetle ti lampice za sva 4 utp porta ako na njima nisu prikačeni računari?

Što se broja tiče tu nema pozivnog i zbog načina implementacije i zbog cene zar ne i od koliko cifara su brojevi?
 
Hvala ti za info, dakle nesvetli ti lampica za isb ako ti nije uključen usb i nesvetle ti lampice za sva 4 utp porta ako na njima nisu prikačeni računari?

Što se broja tiče tu nema pozivnog i zbog načina implementacije i zbog cene zar ne i od koliko cifara su brojevi?

Da, ne svetli za utp port na kome nema prikljucenog uredjaja. Ukoliko je prikljucen komp sa gigabitnim adapterom svetli zeleno, u suprotnom svetli zuto.

Pozivni broj je 011 i broj tel je sa 7 cifara. Ako zoves iz Bg onda naravno ne okreces pozivni.
 
Problem je sto su sobe odvojene.. Peripetija ima mali broj.. Znaci ne moze na jedan d3 risiver da se prikaci tv i jos ja sa tv karticom.. Zar tu nema vise onih porta ili kako se to vec kaze iz kojih ide kabl pa da moze makar dva TV-a da se prikaci na jedan risiver? Suludo je uzimati 2..

Kad ovoga nema u NS-u.. avcom.rs/internet-servisi/kablovski-internet oni imaju sve u osnovnom paketu od onih divnih kanala.. i plus net.. kud vise..

Sta mi onda vi preporucujete da uradim? Koji paket ili kako vec da uzmem ili ostanem na onom osnovnom i osnovni paket za net ili pak onaj od 6mb?

Nemas potrebe za 2 d3 resivera. Stavis spliter i direktno kacis kabl na tv karticu. Sta vise modem+2 uredjaja su oni u obavezi da ti ugrade za dz.


Sa jednim risiverom imaš kanale iz digitalne ponude na jednom TV-u, može i na više TV uređaja ali svi će imati isti kanal jer se izbor kanala vrši na risiveru. Druga opcija je da ostali TV uređaji i TV kartica idu klasičnim antenskim kablom ali tada na njima možeš gledati kanale iz osnovne (analogne) ponude. Za praćenje digitalnih kanala nezavisno potreban je i drugi risiver. Ponuda je takva kakva je, ima ograničenja kada je uslov više TV uređaja u kući i kada se insistira na kanalima kojih nema u osnovnoj analognoj ponudi.


Moja preporuka je da se uz standardnu pretplatu koja podrazumeva održavanje kablovskog sistema i analognu TV ponudu uzme i postpaid FlasHome S d 6 Mbps. Tu nema ugovorene obaveze.
Ukoliko se baš insistira na pojedinim kanalima a ugovorena obaveza nije problem moja preporuka je MIX S paket, gde se uz ugovor na 2 godine i po nešto nižoj ceni dobija 10Mbps internet paket i D3 risiver za jedan TV uređaj sa start paketom kanala. Tu postoji mogućnost i doplate nekih dodatnih paketa.
 
Poslednja izmena:
Može li da se podesi da d3 2.0 risiver ne traži osvežavanje softvera tako često?
 
Nema podešavanja vezana za update, to ide automatski kada SBB pusti neki update. Jedina provera update-a je kada se risiver isključi sa napajanja pa kod prvog paljenja proverava.
 
Da, ne svetli za utp port na kome nema prikljucenog uredjaja. Ukoliko je prikljucen komp sa gigabitnim adapterom svetli zeleno, u suprotnom svetli zuto.

Pozivni broj je 011 i broj tel je sa 7 cifara. Ako zoves iz Bg onda naravno ne okreces pozivni.

Hvala ti još jednom za info. Meni gore sve lampice i posle promene uređaja, čak pokazuje aktivnu konekciju na telefeonksom iako ga naravno nema. To je razlog zašto trenuto izbegava aktivaciju usluge iako mislim da je povoljna u trio mix paketu.

Reci mi molim samo još jednu informaciju u vezi sa Downstream kao i Upstream, koliko ti je aktvinnih kanala u jednom varijanti a koliko u drugog?
 
Hvala ti još jednom za info. Meni gore sve lampice i posle promene uređaja, čak pokazuje aktivnu konekciju na telefeonksom iako ga naravno nema. To je razlog zašto trenuto izbegava aktivaciju usluge iako mislim da je povoljna u trio mix paketu.

Reci mi molim samo još jednu informaciju u vezi sa Downstream kao i Upstream, koliko ti je aktvinnih kanala u jednom varijanti a koliko u drugog?

Downstream 4 kanala, Upstream 1 kanal.
 
Kakve rutere wifi SBB sad daje?
Pre svega mislim na "kvalitet" i stabilnost veze sa sitima, da li iko ima iskustva, dobio sam sms da ako produzim ugovor na 2 godine dobijam wifi ruter
 
Sa jednim risiverom imaš kanale iz digitalne ponude na jednom TV-u, može i na više TV uređaja ali svi će imati isti kanal jer se izbor kanala vrši na risiveru. Druga opcija je da ostali TV uređaji i TV kartica idu klasičnim antenskim kablom ali tada na njima možeš gledati kanale iz osnovne (analogne) ponude. Za praćenje digitalnih kanala nezavisno potreban je i drugi risiver. Ponuda je takva kakva je, ima ograničenja kada je uslov više TV uređaja u kući i kada se insistira na kanalima kojih nema u osnovnoj analognoj ponudi.


Moja preporuka je da se uz standardnu pretplatu koja podrazumeva održavanje kablovskog sistema i analognu TV ponudu uzme i postpaid FlasHome S d 6 Mbps. Tu nema ugovorene obaveze.
Ukoliko se baš insistira na pojedinim kanalima a ugovorena obaveza nije problem moja preporuka je MIX S paket, gde se uz ugovor na 2 godine i po nešto nižoj ceni dobija 10Mbps internet paket i D3 risiver za jedan TV uređaj sa start paketom kanala. Tu postoji mogućnost i doplate nekih dodatnih paketa.

Hvala. Poslusacu savet, jer iskreno ne doplacuje mi se vise ic, prezivecu bez Fox crime-a. Ne bih da idem u troskove dodatne kad je to vec tako kako je.. I ja taj FlasHome od 6mbps mogu do 25. u mesecu kao najkasnije da odjavim sledeci mesec? I taj net mora biti prikljucen na racunare? Nema onaj wirless? Trebace mi jedan spliter koji ce imati 4 porta dva za tv i 2 za racunare? Nadam se da ce to oni za dz da mi obezbede..
 
Hvala. Poslusacu savet, jer iskreno ne doplacuje mi se vise ic, prezivecu bez Fox crime-a. Ne bih da idem u troskove dodatne kad je to vec tako kako je.. I ja taj FlasHome od 6mbps mogu do 25. u mesecu kao najkasnije da odjavim sledeci mesec? I taj net mora biti prikljucen na racunare? Nema onaj wirless? Trebace mi jedan spliter koji ce imati 4 porta dva za tv i 2 za racunare? Nadam se da ce to oni za dz da mi obezbede..

Nema splitera za racunare, treba ti ruter.
 
Misli se na spliter za koaksijalni kabl jer je ranije pominjano da na računaru ima i TV kartu, a što kaže Sarex pored tih koax splitera trebaće i neki ruterčić ako se želi internet na više od jednog računara.

@Nouvelle
Splitere obezbeđuje SBB a za ruter ih pitaj, pa ako ne daju moraš kupiti svoj (15-20€)
 
Poslednja izmena:
Hvala. Poslusacu savet, jer iskreno ne doplacuje mi se vise ic, prezivecu bez Fox crime-a. Ne bih da idem u troskove dodatne kad je to vec tako kako je.. I ja taj FlasHome od 6mbps mogu do 25. u mesecu kao najkasnije da odjavim sledeci mesec? I taj net mora biti prikljucen na racunare? Nema onaj wirless? Trebace mi jedan spliter koji ce imati 4 porta dva za tv i 2 za racunare? Nadam se da ce to oni za dz da mi obezbede..

Nema splitera za racunare, treba ti ruter.

Ima, ali sve jedno mu treba ruter.

Mozes li molim te da das link da pogledam taj spliter (Trebace mi jedan spliter koji ce imati 4 porta dva za tv i 2 za racunare)?
 
^
U pitanju je zabuna, ja sam pricao o povezivanju racunara (mreza) a izgleda da je u pitanju povezivanje tv kartica.
 
AKo želiš dva televizora treba ti spliter kao na slici ali ne sa 4 razvodnika nego dva odnosno 3 ako jedan ide kamodemu odnosno ruteru. Ruter najčešće ima 4 UTP porta tako da signal možeš d arasporediš na 4 računara. EPG3925 ima u sebi i mdem i ruter dakle ako postaviš slpiter sa tri nastavka 2 idu do dva televizora jedan do HG uređaja i odatle posle do 4 računara
 
Od jutros mi je STB zaglavio na proveri update-a i ne mrda. Cak i sat na uredjaju je stao. Restart isto dovodi do toga, samo azurira vreme.

Prijavih kvar danas, pa cu videti kada ce doci da poprave.
 
Od jutros mi je STB zaglavio na proveri update-a i ne mrda. Cak i sat na uredjaju je stao. Restart isto dovodi do toga, samo azurira vreme.

Prijavih kvar danas, pa cu videti kada ce doci da poprave.

A kad normalno radi update da li resetuje/prekine net bar na sekundu?
 
Ne bih rekao. Nikad mi nije prekidao net.
 
Ovako. Ima jedan TV, dva racunara, i jedan od tih racunara ima TV karticu. I sad. Na oba racunara treba da ide net, tj. da racunari imaju net. I naravno TV da ima tv programe i drugi racunar koji ima tv karticu da ima tv programe. Nadam se da sam dobro objasnila. Ja sam nekada imala to, ali nije bilo u mom vlasnistvu, i mogla sam da imam net i tv programe na mom racunaru, nevezano od tv-a koji je bio u dnevnoj prikacen na kablovskoj. E, sad je situacija drugacija i kompleksnija pa ne znam sta sad.
 
Diagram1.png

Potreban ti je razdelink 1/3 za koaksijalni kabl, kako bi razdelila signal na TV, računar sa TV karticom i kablovski modem.
To bi trebalo da ti SBB obezbedi, uz eventualno neku sitnu nadoknadu (200-300 din za razdelnik).
Ako je kablovski modem samo modem, sa jednim lan portom, potreban ti je i dodatni ruter (TP Link, DLink itd).
Ukoliko SBB daje kablovski modem sa ruterom u sebi (neko je to gore spomenuo), i ima najmanje 2 lan porta, ne treba ti dodatni ruter.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno