Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Galvanski izolator rešava smetnje u analognoj slici, ako su smetnje u slici koju dobijaš preko D3 risivera problem može biti risiver, kabl koji povezuje risiver i tv ili sam tv aparat.

A za sve probleme u slici svakako pozovi SBB.
 
Poslednja izmena:
Hoces da kazes da je kod mene to problem tj taj galvanski izolator da kab bi njega imao slika ne bi imala kao prljave linije na tv ? i da li to uopste sbb stavlja ako im reklamiras ?

Probaj da promenis rezoluciju na 720p, ja sam upravo takve probleme imao sa 1080i. Prljave linije i neko cudno treperenje.
 
Probaj da promenis rezoluciju na 720p, ja sam upravo takve probleme imao sa 1080i. Prljave linije i neko cudno treperenje.

Meni je rezolucija na 720p meni je hd ready nije full hd tv , ustvari ne znam dal to ima neke veze i da li ja mogu na 1080i ,meni samo neke crne linije doddje kao prljav ekran
 
Ako je HD ready, trebalo bi da podrzava ulaz 1080p/i s tim sto posle smanji sliku...
 
Koliko treba da bude signal optimalno meni se krece od 40 % do 50 % a jacina signala mi je nesto - 7 ili tako nesto ?
 
Koliko treba da bude signal optimalno meni se krece od 40 % do 50 % a jacina signala mi je nesto - 7 ili tako nesto ?

Power Level - jačina primljenog signala. Vrednost ovog parametra treba da bude izmedju -12 i 12, idealno oko 0.
SNR - Signal to Noise Ratio - odnos signala i šuma na liniji. Optimalna vrednost ovog parametra je preko 34.

izvor
 
Vec par dana mi ne radi epg na d3 2.0 risiveru.Kakav je slucaj kod vas?Resetovao sam risiver na fabricke postavke i nista nije pomoglo.
 
A jesi li ugasio risiver, pa ukljucio? Kod mene to obicno resi problem.
 
Zvao sam sad korisnicki servis imam neke crne linije na digitalnoj kao prljav ekran i onaj mi rece da je 100 % do usb kabla ,e sad pitam jel imao neko takav problem u vezi kabla i dal je moguce da je do njega, i on mi rece da ne pise reklamaciju nego da ja kupim kabl jer je 100 % do njega , a ja sad nesto razmisljam nisam se setio da mu kazem , zato ja da kupujem kabl zar to nije njihova duznost da zamene, nebitno dal taj kabli kosta i 50 din ako sam nesto platio onda da imam punu pogodnost
 
Kakvog USB kabla? Mislis HDMI? Zovi opet i prijavi smetnju i trazi da dodju. Morace da ti zamene sta god je potrebno.
 
Zovi 19900 Mada epg inače njima očajno radi, sporo pre svega a veoma često nepokazuje isravno sinhronizaciju
 
Kako im radi telefonija ?
 
Zvao sam ih i pokusali smo neke opcije ali nista nismo uspeli da uradimo pa cekam da dodje njihov serviser.Inace risiver dosta sporije prebacuje sa kanala na kanal,neki put mu treba po 5-6 sekundi da prebaci na novi kanal. U pitanju je d3 2.0 risiver.Koristim kod sbb-a njihov hd paket i od pre par dana kanal hustler je stalno otkljucan a trebalo bi po defaultu da bude zakljucan.Da li se nesto poremetilo od kako ne radi epg stvarno ne znam.Videcemo sta ce njihov serviser da kaze.


Zovi 19900 Mada epg inače njima očajno radi, sporo pre svega a veoma često nepokazuje isravno sinhronizaciju
 
Ako je baš taj otključan onda nemoj da se buniš nego ih još i časi:d
 
Da li iz epc3925 vučeš liniju?
 
Da li iz epc3925 vučeš liniju?

Da, tel.aparat je direktno ukljucen u epc3925.
Jedino sto sam ustanovio je da ukoliko se razdelnikom povezu dva tel.aparata, onda ta kombinacija ne radi.
Nije mi preko potreban drugi telaparat, tako da nisam zvao kor.servis da pitam kako to resiti.
 
Bio malopre majstor iz sbb-a.Zamenio razdelnik koji ide izmedju modema i tv-a i kompa i sve se vratilo u normalu.Epg radi normalno sada,a i kanal hustler koji treba da bude zakljucan je sada zakljucan.Odnosno trazi pin kod.Znaci radi sve kako i treba.Tako da je problem bio samo do obicnog razdelnika.Merio je i signal i kaze da je idealan.
Signal



This page provides important information about the status and quality of the communications between your cable modem and the cable modem network.
Downstream Channel
The data shown in the table below provides information about the signal coming from the network to your cable modem.
Downstream Status Operational
Channel ID 44
Downstream Frequency 754000000 Hz
Modulation 256QAM
Bit Rate 10240000 bits/sec
Power Level 0.4 dBmV
Signal to Noise Ratio 39.6 dB
Upstream Channel
The data shown in the table below provides information about the signal being transmitted to the network from your cable modem.
Upstream Status Operational
Channel ID 4
Upstream Frequency 61840000 Hz
Modulation 64QAM
Bit Rate 1024000 bits/sec
Power Level 41.7 dBmV

Sad da li je ovo ok videcemo.












Ako je baš taj otključan onda nemoj da se buniš nego ih još i časi:d
 
Da, tel.aparat je direktno ukljucen u epc3925.
Jedino sto sam ustanovio je da ukoliko se razdelnikom povezu dva tel.aparata, onda ta kombinacija ne radi.
Nije mi preko potreban drugi telaparat, tako da nisam zvao kor.servis da pitam kako to resiti.

Kako ti rade lampice na tom HG uređaju gore sve ili? i Kako su nemerisali brojeve i da li je i dlaje opcija da nemožeš da biraš
 
Kako ti rade lampice na tom HG uređaju gore sve ili? i Kako su nemerisali brojeve i da li je i dlaje opcija da nemožeš da biraš

Diode svetle za one uredjaje koji su prikljuceni (pc, tel...), a od sistemskih prve cetiri sa leve strane, wifi i send/receive.
Numeracija brojeva nemam pojma kako ide, dobio sam broj na 40.....
Zahtevao sam da broj ne bude ni u kakvom imeniku i nema vise spam poziva :)
 
Bio malopre majstor iz sbb-a.Zamenio razdelnik koji ide izmedju modema i tv-a i kompa i sve se vratilo u normalu.Epg radi normalno sada,a i kanal hustler koji treba da bude zakljucan je sada zakljucan.Odnosno trazi pin kod.Znaci radi sve kako i treba.Tako da je problem bio samo do obicnog razdelnika.Merio je i signal i kaze da je idealan.
Signal

Kako misliš hustler treba da bude zaključan? On je deo hd paketa i ako si pretplaćen na hd paket imaćeš i taj kanal. A to da li ti traži pin zavisi od tvojih podešavanja da li je određeni kanal blokiran ili ne (viewer settings/channel blocking).
 
Znam da je deo hd paketa.Po defaultu trazi da se unese pin kod da bi ga otvorio.Kod mene je problem nastao tako sto je prestao da radi epg i automatski mi za taj kanal nije vise trazio pin kod jer ja nisam nista stelovao vec je sve bilo fabricki podeseno.Kad je juce majstor zamenio jedan razdelnik i epg proradio,prebacivanjem na kanal hustler bio je potreban pin kod.A kad nije radio epg hustler se otvarao bez pin koda.
Znaci problem je bio samo do epg-a.


Kako misliš hustler treba da bude zaključan? On je deo hd paketa i ako si pretplaćen na hd paket imaćeš i taj kanal. A to da li ti traži pin zavisi od tvojih podešavanja da li je određeni kanal blokiran ili ne (viewer settings/channel blocking).
 
Treba mi pomoc. Ja bih odjavila telefon i samim tim gubim adsl internet, a zadrzala bih kablovsku, ali bih da imam paket koji sadrzi Fox Crime, life, axn, i ostale programe koji sadrze pregrst filmova, serija, ne znam da li tu moze i hbo, jer ovi nasi 'obicni' programi su prepuni turskih serija i indijskih i arapskih i latinoamerickih, nikako na veliku zalost francuskih (mada njih ima pink family pa mi dodju u obzir neki pinkovi kanali osim onog koji iskace iz vodokotlica sa farmom, njega bih odmah izbacila), spanskih, i britanskih i itd..

E, sad.. ja bih da to moze da ide na dva racunara i na jedan tv i opet moj racunar posto imam tv karticu, da li je to izvodljivo? I koji paket u tom slucaju uzeti? Da imam pristojan net, normalne kanale (one xxx nikako, bolje za to da mi daju sve moguce sportske kanale). Gledala sam na sajtu sbb-a (inace sam u NS-u) i ja tamo ne mogu da se snadjem, te cena ovog paketa, te onog, te mesecno odrzavanje, te u okviru tog paketa ima opet neko biranje programa pa brzine neta i onda dok stignem do cene zavrti mi se u glavi.. Ja tamo ne mogu da se snadjem sta da uzmem. Gledam neki duo mix posto mi telefon nikako ne treba, samo net i tv kanali.

Moze li pomoc?
 
Cena mesečnog održavanja je 1036 din i to je minimalni iznos koji ti obezbeđuje analogne tv kanale i preduslov je za uzimanje interneta. U osnovnoj ponudi ima tih kanala koje si navela (osim HBO, on se plaća dodatno kroz neki D3 paket).
Na taj iznos se dodaje cena nekog internet paketa, najjeftiniji flat paket je FlatHome S brzine od 2Mbps po ceni od 1566 dinara u prepaid varijanti, što znači da plaćaš unapred i nemaš obavezu da plaćaš svaki mesec. Ukoliko taj paket uzmeš kao postpaid imaš za iste pare brzinu od 6Mbps i plaćaš po isteku meseca (kao i održavanje-TV), sa tim da, ukoliko želiš da preskoćiš neki mesec korišćenja neta, moraš najkasnije do 25. u mesecu odjaviti internet paket za sledeći mesec. Postpaid je i najlogičnija varijanta korišćenja nekog internet paketa ukoliko ne želiš ugovorenu obavezu. Ukoliko potpišeš ugovor za internet na godinu dana dobijaš brzinu od 10Mbps.

Da bi podelila internet na dva računara moraš kupiti ruter jer SBB daje samo modem koji je dovoljan za korišćenje interneta na jednom računaru. Ruteri kreću sa cenom od oko 15€ pa naviše.

Znači minimalna mesečna cena je ~2600 din. za analognu TV + internet. (bez ugovorene obaveze)

Duo mix koji pominješ podrazumeva i digitalne kanale i D3 risiver za jedan TV, dok bi ostali morali ili sa dodatnim risiverom (plaća se oko 200 din mesečno) ili da idu analogno.
 
Poslednja izmena:
Ti si već korisnik sbb kablovske? Uzmeš mix s paket i plaćaš 1036+1515 (ugovor na 2 godine). Imaš internet 10/1 i start paket digitalne televizije. Ovo oko gledanja tv-a na kompjuteru uz pomoć tv kartice ne znam kako ide ali za dodatnih 102 dinara možeš da gledaš d3go na 3 uređaja (kompjuteri, telefoni, tableti...)

edit: uleteo vuk ispred ali to je to u principu
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno