Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sve zavisi od instalacije u zgradi... Nemoj da generalizuješ stvari. Moj box od 6 radi konstantno na 7,6... A sbb pogubi pola kanala kad padne kiša...

Nema sta da generalizujem, govorim za sebe.. Naravno da ne mogu da znam da li je kod nekog bolja ili gora situacija. I moji cale i keva, kao i baba imaju kod kuce Open IPTV od 6 i radi im dobro, ALI su im ovi strucnjaci iz telekoma rekli da imaju 300 min za fixni, umesto 300 impulsa, a tih 300 impulsa su 120 rsd koji se odbijaju na kraju racuna, znaci napravis racun za fixni 1500, oni ti odbiju 120 i ostaje ti 1380 da platis.. Dok kod sbb-a imas 200 min pa ti cepaj, dobro s druge strane tamo imas mobilni i sve to stoji, ali ne bih se vracao kod njih, imam postpaid mobilni paket u MTS-u i znam koliko ih apsolutno boli briga za korsinika.. A u SBB-u kad sam rekao da ako ne mogu da dodju u naredna 3 dana da cu zvati ove iz oriona da dodju i prikljuce mi net, zvali su me 3,4 puta posle da se dogovore samnom kad mi SUTRA odgovara da dodje monter, u nedelju.. A ja kad mi nesto ne radi kako treba kod mojih (IPTV) u nedelju, nemam koga da pitam iz telekoma o cemu se radi, radi po jedan operater ili ne rade, posto je nemoguce da ti se jave..
 
Koji je optimalni Downstream Channels i Upstream Channels za nove SBB home gateway uređaja i koliko kanala treba da bude je aktivno? Koliko se razlikuju vrednosti od starog upustva koji se može naći na sajtu SBB ?
 
To i mene zanima isto , jer posedujem njihov Gateway .. jer mi nesto bas baguje net od juce pa se brinem da nije do signala ... prijavio sam i SBB-u problem..
Jednostavno radi net i onda odjednom kao da ga je neko ugasio :) nece da ucita stranice i slicno i posle 2 minuta proradi pa se onda ucitavaju strane jako dugo pa onda lepo radi i tako u krug...
jako cudna situacija :|
 
Poslednja izmena:
Na 10/1 sam video 8 kanala na downstreamu i 2 na upstreamu, nisam siguran koliko upstream kanala je na nekim "većim" paketima. Što se tiče nivoa signala važe iste vrednosti kao i ranije a koje su opisane u dokumentu o tehničkim uslovima, downstream snr >34dB, downstream power level -12 do +12dBmV idealno 0dBmV, upstream power level ne veći od 55dBmV, uz napomenu da je najbolje da su vrednosti ipak koji dB dalje od graničnih.
 
Kako vam rade hd kanali?Meni kao da su malo usporeni.Slika ne secka ali deluje kao da je malo usporena.Primeti se bas.Signal na kanalu sk premium hd je s/n ratio 38,kvalitet signala 62%,jacina signala -4 db.Slicno je i na ostalim hd kanalima.U pitanju je zemun.Jos jednom pre par meseci je bilo isto ovako i sutradan se popravilo.Da li neko zna kako se bese radi onaj hard reset na d3 2.0?Mozda bi to pomoglo.
 
Hard reset:
Iskljucis uredjaj (na prekidac sa zadnje leve strane), drzis istovremeno Vol-, Ch- i Ch+ pa onda ukljucs uredjaj. Kada na displeju ispise Done ponovo iskljucis na prekidac. Zatim ukljucis uredjaj i sacekas da ucita softver.
 
Jel ima razlike između tog "hard reseta" i opcije za reset iz technical settings/system/reset settings? Ja sam jednom uradio "soft reset" i isto je učitavao softver kao kod prvog paljenja pri instalaciji. Pretpostavljam da hard reset ima smisla kada uređaj postane potpuno neupotrebljiv i kada ne reaguje na bilo koju komandu sa daljinca ili samog uređaja.
 
Poslednja izmena:
Odradio sam sinoc hard reset.Nasao uputstvo na netu.Ali nista nije pomoglo.Jednostavno slika je bila ista.Verovatno je nesto do sbb-a.Probacu kasnije kad dodjem kuci da vidim da li se nesto popravilo.
Nego da pitam u prethodnoj poruci sam naveo kvalitet i jacinu signala.Da li je to ok ili da reklamiram kod sbb-a.Odprilike je na svim hd kanalima isti kvalitet i jacina signala.Koliko sam uspeo da vidim na brzinu.
 
Jel ima razlike između tog "hard reseta" i opcije za reset iz technical settings/system/reset settings? Ja sam jednom uradio "soft reset" i isto je učitavao softver kao kod prvog paljenja pri instalaciji. Pretpostavljam da hard reset ima smisla kada uređaj postane potpuno neupotrebljiv i kada ne reaguje na bilo koju komandu sa daljinca ili samog uređaja.

Ja sam konkretno imao problem sa zvukom, narocito na radio kanalima ("pucketanje/prstanje" kao da je zvucnik probio). Hard resetom je problem resen. Pokusavao sam sa resetom iz menija, neuspesno :(
 
Evo malopre sam upalio tv i sad sve radi normalno.Mislim da je bio neki problem do sbb-a.Sad je slika odlicna na hd kanalima.
 
Prikacio sam d3 v2 uredjaj na monitor i koristim ga paralelno sa racunarom. Neko vreme je radilo jako lepo, a zadnja dva dana kad iskljucim d3 uredjaj monitor ostane ukljucen. Kao da ga uredjaj nekako drzi budnim. Kad uredjaj iskljucim na dugme monitor se iskljuci. Jel zna neko sta bi mogao da bude problem?
 
Kako si uspeo da ga prikačiš na monitor
 
Prikacio sam d3 v2 uredjaj na monitor i koristim ga paralelno sa racunarom. Neko vreme je radilo jako lepo, a zadnja dva dana kad iskljucim d3 uredjaj monitor ostane ukljucen. Kao da ga uredjaj nekako drzi budnim. Kad uredjaj iskljucim na dugme monitor se iskljuci. Jel zna neko sta bi mogao da bude problem?

Kriv je poslednji firmvare na D3 uređaju. Ranije sam posle gašenja D3 risivera dobijao poruku na TV-u da nema signala, posle zadnjeg update-a nema te poruke i vidim da, dok se ne isključi na prekidač, uvek ima signala na HDMI-u.
 
Poslednja izmena:
Hdmi-dvi kabl, monitor nema hdmi.

@Vuk Znaci jedino neki update pomaze. Valjda ce biti u skorije vreme.
 
Pa da, SBB tako radi, jednim updateom srede neke probleme i ubace nove opcije ali (skoro) uvek i nešto pokvare :)
 
Koristim Sbb 10/1mb paket i Cisco Home Gateway...
Zakacen sam na moju Wireless mrezu signal je odlican.. Medjutim..Internet radi i odjednom prestane sa radom i nece da ucita nijedan sajt... i tako se ja mucim jedno 10min bez konekcije (iako sam navodno Konektovan)i onda zatim proradi odjednom ucitavanje sajtova opet...
Postaje veoma iritirajuce... Cak sam uspeo i da snimim preko mobilnog situaciju u tom trenutku kada zabaguje net.. evo linka
http://www.youtube.com/watch?v=acPUc13srzo&feature=youtu.be

Pa bih zamolio za savet, ako neko mozda zna potencijalni uzrok
Poslao sam i SBB-u email pa cekam odgovor...
Hvala unapred :)
 
Poslednja izmena:
Probaj da stavis googlove dns-ove, mada ovaj njihov cisco je dosta los, mozda je i do njega. Ja sam posle 2 dana vratio moj stari ruter.
 
Gateway? Na sta tacno mislis? Kod mene d3 + hdmi-dvi kabl + monitor radi savrseno, jedino sto sam rezoluciju morao da smanjim na 720p, na 1080i je slika bila nekako cudna.
 
Sad bas probao. Kada sam stavio na 720p radi kako treba. Sa 1080i nisam dobijao sliku vec pomenutu gresku.
 
Kabal...dva cinca na jednoj bananica stereo na drugoj strani. Imas iza na risiveru audio out...spojis na In na ploci...risiver je spojen sa hdmi na hdmi na monitoru...graficka sa hdmi na dvi na monitoru. Sliku prebacujem menjanjem input-a na monitoru...jedino sto uvek moram pojacati line in u Sound settings. Nadam se da sam lepo napisao :)
 
Imam jedno pitanje digitalna mi je ok slika je super , medjutim da li je to do digitalne i nekih podesavanja ili do samog tv-a, na ekranu imam neke iritirajuce crne linije kao dodje prljavo kao neka skrama , pa me interesuje da li je do tv ili digitalne ?
 
Imam jedno pitanje digitalna mi je ok slika je super , medjutim da li je to do digitalne i nekih podesavanja ili do samog tv-a, na ekranu imam neke iritirajuce crne linije kao dodje prljavo kao neka skrama , pa me interesuje da li je do tv ili digitalne ?

Mozda je slican problem kao kod mene. Ja sam morao umesto splitera koristiti galvanski izolator.
 
Mozda je slican problem kao kod mene. Ja sam morao umesto splitera koristiti galvanski izolator.

Pa ne znam ja gore na tavanu imam spliter sa tri izlaza i plus jos jedan sa dva izlaza poto imam i net odozgo ,ne znam sta je u pitanju , obicno se bolje vidi ta skrama na HD kanalima gde je slika cistija posto imam mesec dana promotivan period , jel vredi zvati sbb sluzbu za to ?
 
Galvanski izolator se stavlja na izlaz ka običnom analognom TV-u a neće smetati ni starim SD risiverima, na izlaz za D3 v2.0 prijemnik i kablovski modem se ne stavlja jer u prvom slučaju onemogućava rad EPG-a a u drugom slučaju onemogućava rad modema.
 
Galvanski izolator se stavlja na izlaz ka običnom analognom TV-u a neće smetati ni starim SD risiverima, na izlaz za D3 v2.0 prijemnik i kablovski modem se ne stavlja jer u prvom slučaju onemogućava rad EPG-a a u drugom slučaju onemogućava rad modema.

Hoces da kazes da je kod mene to problem tj taj galvanski izolator da kab bi njega imao slika ne bi imala kao prljave linije na tv ? i da li to uopste sbb stavlja ako im reklamiras ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno