Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene sve fercera ok.

 
Neka ih leshe sa divljim prikljuccima onda, a samim tim i ogromnim shumom na cvoristima, pa pored finansijskog gubitka imaju i tehnicke poteskoce sa korisnicima neta skoro na svakom vecem cvoristu u Srbiji .

Da je SBB provajder kakav bi trebao da bude to o čemu pišeš bi za njih itekako imalo smisla, ali izgleda da nije i da ovde posluju shodno ovdašnjem duhu i mentalitetu. U nekoj uređenijoj zemlji ne bi tako mogli, ni oni a ni ovi "samopriključeni" korisnici koji prave budele od svih ostalih koji pošteno plaćaju za usluge koje koriste.
 


Meni je isto OK 16/1.5
 
^^ Da je SBB provajder kakav bi trebao da bude ne bi naplaćivao uvođenje digitalnih prijemnika ni tzv sbb kuću (drugi tv), ni mesečnu rentu za digitalne prijemnike, 1036 dinkića bi moralo da bude dovoljno da to pokrije
- ali ne previše su alavi na pare, pa čekaju da im korisnici plate troškove digitalizacije
- a za kompletnu digitalizaciju bi morali da nabave stotine hiljada dig. prijemnika (pa neka koštaju samo 20$ pa je jasno koji je to trošak za njih) i da ostanu bez par stotina hiljada korisnika koji su zadnji put imali love za novi tv 90 godine
- za tehničke poteškoće sa netom ih baš zabole, većina je zadovoljna da im net radi dovoljno dobro da mogu da odu na facebook ili uhvate buđavi potok prenosa lš u 240p rezoluciji, a onih 2% koji kukaju na ping slobodno mogu da raskinu ugovor i odu da dave telekom, njima će biti lakše a konkurenciju će blatiti po forumima tehnički potkovani ljudi
 
Poslednja izmena:
Ja hvatam u 480p LS, jel onda ne spadam u vecinu? :p
 
to je super, baci na pm gde ih nalaziš :)
- dobro to za rezoluciju sam lupio odokativno, ko zna koliko je to zapravo, često se jedva vidi lopta, rezolucija je dobra za ekran od 3 in :S: pa tu onda ide xy reklama, seckanje i zamrzavanje slike, pucanje stream-a, pola meča nećete videti i onda u sredu uključite rts hd i gledate prenos bez reklama, ono imate osećej da ste na stadionu i u poluvremenu samo čekate da naiđe cura koja prodaje zanimacije za zube...
 
Treba mi WiFi na SBB netu, a ortak koji je bio na ADSL-u ima TD W8901G wireless ADS2+ modem ruter.Ja mislim da on ne moze da se poveze sa Cisco Cable modemom koji ima SBB da bih dobi WiFi?Ili sam u krivu?
 
Rekao bih da ne može. Ako nema WAN port, onda ne može.
 
Uzeo sam par privatnih torrent trackera. Mislim da sam ok prosao.

Ako tako gledas i sport mozes gledati preko neta, tako da ti je post... Svako uzima prema svom ukusu, a meni je i HBO OD od koristi. Neke i ne interesuje sport
 
Poslednja izmena:
a sta su to privatni torrent trackeri?
 
To su oni sto nisu javni da može da dođe i kurta i murta pa da skine nesto i uopšte ne seeduje. Na privatne se moraš registrovati i održavati ratio iznad 1 - koliko skineš toliko treba i da vratiš. Na jače privatne trackere se ulazi samo sa pozivnicom.
 
Ako tako gledas i sport mozes gledati preko neta, tako da ti je post... Svako uzima prema svom ukusu, a meni je i HBO OD od koristi. Neke i ne interesuje sport

Nadji mi gde mozes na netu da gledas stream lige sampiona recimo u 1080p bez glicheva i ispadanja servera ? Sopcast koristim redovno al nije tako dobar kako je zamisljeno da bude, mnogo ima onih koji bi da ne plate poput mene, pa na kraju bude povuci potegni. Sa privatnjaka skines perfektan snimak sat vremena po zavrsetku tekme. Pa sad ko sta voli, to i odabere :)
 
Ma nemam ja nameru da trazim za tebe bilo sta samo komentarisem tvoju izjavu da je sport u hd-u jedino sto vredi uzeti na SBB-u. Ne koristim torrente vise (tj jako retko), a i nemam vise zivaca da svlacim 10-15 gb po filmu. Svako prema svojim afinitetima.
 
Jedna lepa vest iz SBB-a :)

Poštovani korisnici,

Sa zadovoljstvom Vas obaveštavamo da ćemo u toku noći obogatiti našu D3 platformu sa još pet novih HD kanala u okviru HD paketa:
·Fox Movies HD – pozicija 114
·Fox Life HD – pozicija 115
·Fox Crime HD – pozicija 116
·Fox HD – pozicija 117
·24 Kitchen HD – pozicija 172

Ovi kanali će se u narednih trideset dana nalaziti i u Start paketu, pa će svi korisnici D3 usluge koji imaju HD digitalne prijemnike moći promotivno da ih prate.

Srdačan pozdrav i ugodno gledanje novih HD kanala želi Vam Vaš SBB.

http://forum.sbb.rs/viewtopic.php?f=108&t=21813&start=20#p224605
 
nisu jos pustili ove hd kanale da ne bude zabune, u toku noci ce :D
 
Samo na kablu, mi sa TotalTV nismo dobili ništa novo.
 
da li i vi nemate nikakav info u menijima, svuda mi vec danima pise NEMA INFORMACIJA, znaci na svakom kanalu za svaki program... to znaci da placam digitalnu da bih uvek imao te informacije dostupne, a vec vise od 15 dana ih nemam... znaci nema ni premotavanja niti bilo kakvih informacija u TV VODICU....

zna li ko kako to da resim ili je generalan problem? moze li da se resetuje dekoder ili tako nesto, posto ocigledno ne skida nikakve informacije...
 
treba da uradis hard reset,pozovi 19900 i oni ce ti objasniti kako se radi hard reset i posle ce ti sve raditi i meni se to desavalo i sada nemam problema.
 
Kako to u našoj zemlji bude izgleda od diplomatije i pregovora po svemu sudeći više nema ništa tj. propali su načisto. Uskoro će i sama kompanija izaći sa zvaničnim obaveštenjem o tome šta se desilo, a naša ružičasta televizija preko svojih "novinarčića" pokušava poslednjim trzajima da dođe do novih korisnika.

U prilog tome govori i sledeći novinski članak... TV VODIČ: Kako promeniti kablovskog operatera?

Samo se pitam šta će se desiti kada istoimena kompanija bude prodata koja se spominje u tom članku.
 
Kako to u našoj zemlji bude izgleda od diplomatije i pregovora po svemu sudeći više nema ništa tj. propali su načisto. Uskoro će i sama kompanija izaći sa zvaničnim obaveštenjem o tome šta se desilo, a naša ružičasta televizija preko svojih "novinarčića" pokušava poslednjim trzajima da dođe do novih korisnika.

U prilog tome govori i sledeći novinski članak... TV VODIČ: Kako promeniti kablovskog operatera?

Samo se pitam šta će se desiti kada istoimena kompanija bude prodata koja se spominje u tom članku.
Pa dobro sad ovaj tekst je glupost reklamerska.Vesa Jevrosimovic drugar Z.M. stoji iza ovog portala, pa da malo pogura...
 
Ma daj... lupaju gluposti! SBB sam ima korisnika kao svi ostali zajedno a nesto ne vidim ljudi da se mnogo raduju Telekomom. Neka provere koliko ljudi ima probleme sa seckanjem tv, slabim netom ili uzasnom ponudom kanala.
 
Ma daj... lupaju gluposti! SBB sam ima korisnika kao svi ostali zajedno a nesto ne vidim ljudi da se mnogo raduju Telekomom. Neka provere koliko ljudi ima probleme sa seckanjem tv, slabim netom ili uzasnom ponudom kanala.

Ma koji telekom ono je ocaj zivi.. Bio sad za praznike kod devojke na rucku i zvoni fixni, i pocinje da secka slika na tv-u i tokom celog razgovora slika secka.. Vazi sto bi ono placao ... SBB ima neke svoje brljotine, ali ako nista drugo do sad su mi svaki put izasli u susret, a najvise sam bio prijatno iznenadjen kad su dosli i u nedelju mi doneli opremu.. Ovi iz telekoma se u nedelju ne javljaju na telefone..
 
Da li neko ima problema da mi trotluju torrenti sa torrentleech-a, koristim utorrent i uz adnjih par dana se vuku ~30kb/s a net ide 10Mit/s, jos sam forsirao kriptovanje da se nemogu detektovati ali ne vredi, inace sam na utorren 3.0 verziji
 
Ma koji telekom ono je ocaj zivi.. Bio sad za praznike kod devojke na rucku i zvoni fixni, i pocinje da secka slika na tv-u i tokom celog razgovora slika secka.. Vazi sto bi ono placao ... SBB ima neke svoje brljotine, ali ako nista drugo do sad su mi svaki put izasli u susret, a najvise sam bio prijatno iznenadjen kad su dosli i u nedelju mi doneli opremu.. Ovi iz telekoma se u nedelju ne javljaju na telefone..

Sve zavisi od instalacije u zgradi... Nemoj da generalizuješ stvari. Moj box od 6 radi konstantno na 7,6... A sbb pogubi pola kanala kad padne kiša...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno