Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
****te, 30 kanala pokrenuo odjednom? Nisam nešto pratio, video sam samo da kod Telekomovog IPTVa već idu ....

Odosmo totalno u qrac....

Ja bih već danas otkazao televiziju, da nije uslov za internet, a ako stvarno podignu cenu zbog pinka, da im ebem mater baš ....
 
Ako zele da naplate pink onda neka ga ubace u paket.

Inace, televizija nije preduslov za net. Ti dobijas kablovski prikljucak i placas mesecno odrzavanje sistema i uz to dobijas televiziju "besplatno" posto si toliko ljubazan da doniras pare za njihovo odrzavanje. Internet uslugu posebno naplacuju.
 
Već su dobili odobrenje Ratela ranije zbog usklađivanja rasta troškova - mislim da ne mogu da podignu cenu mesečnog održavanja na svoju ruku.
Ako je dignu, plaćam im po staroj ceni, pa neka me tuže ili seku.
 
Ja cu promeniti operatera za net, a kablovska mi ostaje svakako samo je necu placati vise, ionako pola komsiluka istu koristi a ne placa. I ovako dizu cene bez najave i razloga a sa druge strane usluga za kablovsku tv je losa prilicno. Ali komentari sa onog linka vesti sa telegrafa, tuga koliko zatucanih...
 
Iz onog telegrafovog clanka pa komentari :d ..."Ne moze pink da pokrene kanala koliko ja mogu da ih blokiram…;) to je zdravo razmisljanje Block Block:) kod mene je tako vec godinama unazad, za pink i ostali thrash!
 
Inace, televizija nije preduslov za net. Ti dobijas kablovski prikljucak i placas mesecno odrzavanje sistema i uz to dobijas televiziju "besplatno" posto si toliko ljubazan da doniras pare za njihovo odrzavanje. Internet uslugu posebno naplacuju.

:) Ha, ha, ha... Dakle legalno su se pokrili, a narod su ovce za šišanje. Održavanje naplaćuju a TV je za džabe? Pa trebalo bi valjda obrnuto, da naplaćuju TV a održavanje je uključeno u samu uslugu. Prave od nas budale a Ratel naravno uvek na njihovoj strani.
 
ne, nego ce RATEL da radi za nas, jer od nas prima platu :p
 
Sve što može da se zaključi jeste da SBB i PINK ulaze polako u medijsko prepucavanje to je očigledno, pa se onda neke izjave sa FB profila dali bili zvanični ili ne čuje i sledeće:

Milica Mi - DA NE BUDE NEKE ZABUNE SBB NIKADA NIJE DOBIO PONUDU OD PINKA ZA NOVE KANALE. I NJIHOVO SAOPSTENJE O 1 EVRO JE CISTA GLUPOST.I TACKA.

Onda na sve to se uključuju i drugi oštečeni koji kažu da PINK MN nije isplatio plate 5 meseci, onda Miljan Damnjanovic kaže da mu duguju 1m dinara već dve godine tj. dali na osnovu nekog učestvovanja u nekom kvizu ili šta već...

Ovo me podseća tj. dobar je scenario isto kada je Ž.Mitrović podigao medijsku hajku na Hrvatsku kada su mu zaplenili jahtu koja i dalje u sporu, i posle toga sve se smirilo i otišlo u redovan postupak, isti scenario nema nikakve razlike...
 
Ajoj kako cu sada bez grand 1 i grand 2 kanala da zivim, nema vise smisla.
 
Eto jos jedan razlog da predjem kod drugog provajdera,taman mi je trebao jedan od vec hiljadu razloga koji imam a ovaj je najveci do sada pa nek se posle zapitaju malo...
 
^^ Na linku pise 100.000, ne milion... no nije ni bitno. ALi korisnica koja se zali na nemogucnost gledanja farme ahhahah. :wall: Ja vise verujem ovima iz SBB-a, i vise bi voleo jedan dobar kanal nego ceo paket tih gluposti. Tj/ najvise bi mi odgovaralo da uzimam samo net bez kablovkse tv
 
Ja cu promeniti operatera za net, a kablovska mi ostaje svakako samo je necu placati vise, ionako pola komsiluka istu koristi a ne placa. I ovako dizu cene bez najave i razloga a sa druge strane usluga za kablovsku tv je losa prilicno. Ali komentari sa onog linka vesti sa telegrafa, tuga koliko zatucanih...

Kako je moguće da koristiš nešto a da neplaćaš, zar SBB ne isljučuje kablovsku neplatišama?

ionako pola komsiluka istu koristi a ne placa

A zbog ovakve filozofije koja je sveprisutna u našem mentalitetu smo tu gde smo, poslednja rupa na Balkanu.
 
Poslednja izmena:
Evo u Rakovici, ceo kvart skoro ne placa kablovsku. Svi su uredno iskljuceni ali ne vredi. Prikace se dok si rekao keks. Nema zakonskih sankcija.
 
Kao sto se ljudi nelegalno vezuju na mrezu, isto tako SBB nelegalno rasprostranjuje svoje kablove preko bandera, koje su im skidali barem 3 puta do sada u mojoj ulici. Sad je pola preko bandera, pola preko krovova, za koje ponovo ne placaju nista, a trebalo bi. Ja placam uslugu, a u ugovoru se nigde ne podrazumeva sirenje mreze preko moje zgrade.

Nema potrebe da blatite ljude, nije kao da ce neko ostati gladan bez tih para. Sto da placaju SBB kada drzava placa ciganima (romima) total TV???
 
Pomanganje socijalno ugrozenih nije lose stvar, naprotiv. Pa upravo je to odlika najrazvijenijih drzava, da su u mogucnosti da pomognu onima koji nisu u stanju da se sami brinu o sebi, a takvih uvek imas u svakom drustvu. Problem je kod nas sto je sve to napravljeno da lici na nesto a pritom ne radi.
Sve je losa kopija, dok se sustina zapostavlja, jer sustina boli, i to najvise one najoodgovornije, politicare.
odosmo off-topic, ali bilo mi bezveze da su sada romi krivi sto nam je drzava takva kakva jeste.
 
Poslednja izmena:
Smatram da je osnova SBB kompanije da radi na poboljšanju svojih usluga (veće brzine interneta, manje žalbi korisnika, veći kapaciteti čvorišta, uvođenje optike, rešavanje prioritetnih problema, efikasnija tehnička ekipa...) i konačno rad na kvalitetu usluge...

Džabe njima PINK paket ako to ne rešava tehničke probleme koje imaju, a takođe u svakom momentu kompanija SBB može da se odluči na opciju uvođenje internet ponude bez ugovorne obaveze ili samo internet ponuda na ugovor... imaju oni mnogo načina da napune svoj budžet i povećaju prihode...
 
Poslednja izmena:
onima koji nisu u stanju da se sami brinu o sebi
i oni koji NEĆE da se brinu o sebi su dva različita pojma ....

Gledao sam ko zna koliko dokumentaraca o njima, retko, retko neko kaže "nema posla", a VEEELIKA većina kaže "Država nam ništa nije dala, država nas ne rani, država nam brani" ...
 
Kako je moguće da koristiš nešto a da neplaćaš, zar SBB ne isljučuje kablovsku neplatišama?

Tesim sebe na neki nacin jer koliko vidim u sirem okruzenju samo ja placam a svi koriste.

U sustini mi tv i ne treba, recimo nesto sto gledam je taj NBA playoff koji ne prenose, eto ima neki stream koji ne placam ali nema na tv-u. Zato na tv-u imamo deset verzija kojekakvih "rijalitija" koji su puni primitivizma i prostatluka i ispade da se za to placa.
 
^ To je osnova svake kompanije koja zeli da bude uspesna.
Kao korisnik SBB dugi niz godina, i pored problema kojih je bilo, mogu da kazem da im je usluga po pitanu interneta ok, u odnosu na konkurenciju ovde.
Siuran sam da sam prethodnih godina bio kod nekog drugog provajdera da bi problema isto bilo, jednostavno problemi su sastavni deo tehnologije koju koristimo. SBB ih ne resava nista losije od drugih, mada sigurno ima izuzetaka.
Brzine su za vecinu korisnika dovoljne (mada bi upload mogao da bude malo veci).
Nadam se da ce pratiti svetske trendove, pa da ce im i u buducnosti usluga biti konkurentna.
Jedinio razlog da napustim SBB bi mozda billa neka ponuda koja bi obuhvatale mobilnu, fiksnu telefoniju, tv i internet, po povoljnijoj ceni.
 
Poslednja izmena:
Ovo za neplacanje kablovske je sasvim moguce. Prijatelj je "radio" u kds-u nemam pojma sta i kako ali kacilo se tu na crno koliko hoces. KDS mi slao ljude tri ulice dalje da mi se zale sto ih ja svaki drugi dan ne pustam na tavan da podesavaju kutiju.

Tek u zgradama sta se radi..
 
Poslednja izmena:
Ko ih hebe kad nece da izbace analognu kablovsku iz upotrebe u potpunosti. Svi kabl operateri nek stave da bude digitalija i problemi sa neplacanjem ce nestati.
 
loša ti je računica, većina građana ima televizore stare > 25 godina, gde će da ubace hdmi ili šta već kod takvih korisnika, mislim da je to glavni razlog što nisu izbacili analogni signal još pre par godina
 
D3 ne bi mogli da koriste samo oni koji imaju TV bez ikakvih AV ulaza, nisu neophodni HDMI već je dovoljan najobičniji kompozitni RCA ili SCART. Pitanje koliki je broj takvih TV aparata u upotrebi sa obzirom da su poslednji koji imaju samo antenski ulaz proizvedeni krajem 80-ih. Sa druge strane SBB najverovatnije nema računicu da investira u nabavku D3 risivera za svakog korisnika.
 
Neka ih leshe sa divljim prikljuccima onda, a samim tim i ogromnim shumom na cvoristima, pa pored finansijskog gubitka imaju i tehnicke poteskoce sa korisnicima neta skoro na svakom vecem cvoristu u Srbiji .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno