Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
SBB drugi dan postavlja optičke kablove na teritoriji na kojoj je Targo počeo, a gde pre toga nisu bili niti su nameravali da dolaze: Novi Beograd, Genex kula.
 
Da li moze neka slika (spreda i pozadi) od tog SBB-ovog Home Gateway EPC3925?
 
Ima li vas koji koristite ovaj novi uredjaj Cisco Epc3925 i kakva su vam iskustva?Za koji dan iz SBB-a ce doci da instaliraju uz Duo Mix paket ali se dvoumim da li uopste to da menjaju jer sam zadovoljna i starim Cisco 2100 na koji mi je vec povezan Wireless ruter pa se bojim da nesto ne poremete novim.Pozdrav!
 
Ima li vas koji koristite ovaj novi uredjaj Cisco Epc3925 i kakva su vam iskustva?Za koji dan iz SBB-a ce doci da instaliraju uz Duo Mix paket ali se dvoumim da li uopste to da menjaju jer sam zadovoljna i starim Cisco 2100 na koji mi je vec povezan Wireless ruter pa se bojim da nesto ne poremete novim.Pozdrav!

Razlika je u tome da neces morati da koristis dodatno taj tvoj wajrles ruter vec ces u ovom novom imati 4 priljkucka za 4 racunara za kablove i plus u njemu imas wajrles ,tako da ti ovaj mnogo bolji tj sto kazu oni za kafu 3/ 1 tako i ovo pozz :D
 
Upravo su mi namontirali novi Home Gateway i D3 risiver 2.0. Home Gateway ima Gigabitne ethernet portove, što je odlično. A wireless je izgleda od 300Mbit-a. Prilično dobar uređaj. Sada ne znam šta da radim sa svojim wireless ruterom... :)
 
Upravo su mi namontirali novi Home Gateway i D3 risiver 2.0. Home Gateway ima Gigabitne ethernet portove, što je odlično. A wireless je izgleda od 300Mbit-a. Prilično dobar uređaj. Sada ne znam šta da radim sa svojim wireless ruterom... :)

Prodaj ga ili ga cuvaj nikad se ne zna :D A koliko im je trebalo da ddodju da ti postave opremu ,mislim vremenski posto sam i ja podneo zahtev ?
 
Ja sam vec par godina korisnik kablovske i neta. Dok sa pre malo vise od godinu i na duo mix paketu. Da li mogu ja da trazim zamenu modema za taj noviji cisco-ov? Hvala unapred.
 
A koliko im je trebalo da ddodju da ti postave opremu ,mislim vremenski posto sam i ja podneo zahtev ?

12 dana. Pri potpisivanju ugovora rečeno mi je da će biti u roku od dve nedelje.

Ja sam vec par godina korisnik kablovske i neta. Dok sa pre malo vise od godinu i na duo mix paketu. Da li mogu ja da trazim zamenu modema za taj noviji cisco-ov? Hvala unapred.

Pozovi ih i pitaj. Niko ti neće bolje reći od njih. :)
 
Hocu. Nego misleh da je neko vec radio zamenu.
 
evo sad mi bio ovaj iz sbb-a i nije mi doneo ruter posebno nego mi doneo modem za wifijem mozda je i bolje manje guzve na stolu :D
 
To bas ovaj cisco?
 
Pa da. Više ne daju rutere, već Cisco Home Gateway. Lepo ja napisah na prethodnim stranama.
 
Ajde pa napravi test wifi-a koliko slabi signal na koliko zidova i metara.
 
pa i nije nesto jak,ali meni i treba samo u kuci gde je modem

evo maloppre otisao u gornju kucu i skoro da je nestao signal jedva ga hvata tako da nije jak kao router sto je i normalno ,ali meni ine treba za velike daljine
 
ljudi pomagajteeee

naime od kad mi je ugradio iz sbba onaj novi modem sa wifijem u sebi internet me zeza samo tako i nemam ga a gore lampice kao da ga imam cak na telefonu ga hvatam i surfujem a na komp ga nemam sta je u pitanju sa ga koci na kompu model je cisco epc3925
 
Neispravan uređaj menjaj. Verovatno ti gore i lampice da su ti povezana sva 4 porta i usb i blinka telefon
 
da sve svetli
znaci da ih zovem da mi donesu novi valjda hoce da dodju
 
Slicna prica je bila i kod mene, na laptopu se jedva konektuje a kad uhvati konekciju nema protoka. U pitanju je Atheros kartica, problem je rezen sa update-om drajvera, posle toga je sve sljakalo kako treba. Ako imas net na telefonu nema razlog da ga nema i na kompu a da je do rutera.
 
Nesto sad razmisljam treba ovi da mi dodju da mi nameste duo paket , e sad nesto nisam razmisljao dal moze , ovako imam jedan tv u kujni jedan kod babe u staru kucu , jedan u sobi kod mene i jedan u sobi kod brata to je ukupno 4 tv e sad gore na krovu imam racvu sa tri prikljucka i plus jednu racvu sa dva prikljucka , u prve tri ide jedan tv ,i internet i prikljucak za jos jednu racvu od dva a tu idu dva tv odvojeno,stim sto je sa jedne podeljen signal na mene i brata u sobe ,tj kao sto sam rekao ukupno 4 tv ,sta tu moze da se uradi da mi ostane tako isto ,znam da ne sme vise od 3 tv ,da li mogu isto da napravim racvu u sobi za men i brata ?
 
Poslednja izmena:
Nesto sad razmisljam treba ovi da mi dodju da mi nameste duo paket , e sad nesto nisam razmisljao dal moze , ovako imam jedan tv u kujni jedan kod babe u staru kucu , jedan u sobi kod mene i jedan u sobi kod brata to je ukupno 4 tv e sad gore na krovu imam racvu sa tri prikljucka i plus jednu racvu sa dva prikljucka , u prve tri ide jedan tv ,i internet i prikljucak za jos jednu racvu od dva a tu idu dva tv odvojeno,stim sto je sa jedne podeljen signal na mene i brata u sobe ,tj kao sto sam rekao ukupno 4 tv ,sta tu moze da se uradi da mi ostane tako isto ,znam da ne sme vise od 3 tv ,da li mogu isto da napravim racvu u sobi za men i brata ?

U sustini da li ja mogu da imam na jedan tv digitalnu na ostala tri kablovsku , plus jos jedan da ja podelim sa tog treceg signal kad oni odu ? :D
 
Ako budeš zadovoljan slikom možeš pošto svako račvanje smanjuje signal za po nekoliko dB.
 
Pa konkretno ja sam imao drajvere iz 2001 proguglao po netu nadao najnovije i instalirao ih. I posle toga je sve radilo. Da li ti je wireless Ateros?

nemam pojma meni je wireless u modemu razumes,nzm gde se gleda kako se zove wireless?
od cega da trazim drajvere mrezne kartice ili modema?
 
Mrežne karte. Ali svetlelje svih lampica čak i za uređaje kojinisu povezani je neneispravan rad modema odnosno home gateway uređaja i to nema ama baš nikakve veze sa mrežnom kartom
 
Hmmm... Imam cesto probleme sa DNS-om, pisao sam ranije. Postalo je vec ucestalo da u toku dana tri puta dobijem greske kako DNS ne radi. Prvo me nije nerviralo, ali sad me vec nervira.


Nazvao sam SBB, kazu da nema problema, sve je u redu. Onda je rekao kao sacekajte da vidim nesto sa kolegom. Posle 2-3 minuta cekanja, rekao je da se vidi prekid neki usled loseg signala. Nesto se primecuje kod njih. U ponedeljak dolaze verovatno, posto sam rekao da sam zauzet za vikend.

P.S. Menjao sam DNS-ove, sve moguce koje sam nasao na netu i problem je i dalje tu. Sad kako to moze da bude do signala ne znam, ali ono, ni ne zanima me, samo da ja to ne vidim kad otvaram stranice.
 
Ja takodje imam probleme, i to samo prepodne.Poslepodne sve je u redu.
 
Useljavam se u novi stan i "nasleđujem" duo mix paket.Koliko vidim oni imaju onaj mali crni kablovski modem i i cisco z3375.
Pošto bih želeo i wifi da povežem kompove zanima da li treba da pazim kod kupovine rutera ili se modem slaže ok sa svim ruterima?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno