Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nije istina :D
 
Zar nije lakse nazvati 4899899? Odnosno koji god da je pozivni u gradu u kojem se nalazis, nego da cekas neko da ti da informaciju na forumu.
 
Zar nije lakse nazvati 4899899? Odnosno koji god da je pozivni u gradu u kojem se nalazis, nego da cekas neko da ti da informaciju na forumu.

Ok nazvacu ali mislio sam da eto posto se ovde pominju dosta stvari oko sbb - a pa reko da pitam mozda je neko upucen , i da, da li je zvanje ovih brojeva besplatno ?
 
Nije besplatno nego se tarifira po ceni lokalnog poziva.
 
Nije problem pozvati, problem je doci na red.. :D Pre dobijem odg ovde nego tamo.. :D
 
Mozda je vec bilo pitanje ali da ne bi prelistavao temu ponovo, pa mene interesuje da li je istina da je digitalna tv na jednom tv ,plus net od 10 mb sa wifi uredjajem 1550 din, plus ako zelis kablovsku na ostalim televizorima placas nezavisno od ovog prvog 1036 din , i da da li taj novi ruter ili modem ima opciju da se na njemu prikljuci jos neki komp na kabli , pozzz svima hvala unapred !!!

Veoma jednostavno i lako, izaberes Duo Mix paket i imas sve sto pise na njihovom sajtu uz cenu od 2550 dinara, dobijas digitalnu televiziju na jednom televizoru i poseban risiver za digitalnu televiziju sa daljinskim upravljacem za taj risiver, klasicni od TV-a nece da moze :) i analognu na koliko zelis televizora, to im kazes kada dodju da montiraju opremu, internet brzine do 10/1 mb/s, ugovor se potpisuje na 24 meseca ili u prevodu dve godine.

Trenutno imas akciju pa uz kablovski modem dobijas i WiFi ruter sa kojim mozes da povezes bezicno sta god zelis, ako uredjaj sa kojim pristupas ima WiFi, takodje mozes i kablom da povezes cetiri racunara (utp kabal)... akcija traje dok ima zaliha tako da i to proveri dali imaju na stanju u tvom gradu gde zelis da uvedes SBB.

Prikljucak na SBB iznosi 3900 dinara, proveri dali ima neka akcija kada pozoves korisnicki servis pa mozda bude i besplatno ako je akcija...

Za sve ostale informacije broj 19900 (korisnicki centar sbb kompanije), svi pozivi se tarifiraju prema cenovniku telekomunikacionog operatera sa kog se poziva, ako zelis detalje proveri sa svojim pruzaocem usluga sa kog pozivas taj broj...

U svakom slucaju sta god da izaberes od paketa Mix, Duo & Trio Mix ti moras biti korisnik kablovske televizije tj. moras imati kablovski prikljucak da bi koristio bilo koju drugu uslugu kod SBB-a, uzimanje samo interneta kod SBB-a nije moguce (poslovna politika firme).

Rezime: U navedenom paketu ti je sve uracunato i ne placas dodatno 1036 dinara odrzavanje KDS sistema, sve je uracunato u tu cenu od 2550 dinara.

@filkaja Ako nije istina sto lepo nisi napisao sta je istina i dao odgovor, nego se podsmevas, a po toj logici bi i tebi trebali da se smeju ako pogledaju tvoja pitanja za SBB...
 
Poslednja izmena:
^ Vise nije odvojeno modem i wireless ruter, vec je to jedan uredjaj sada. Home Gateway.
 
^ Vise nije odvojeno modem i wireless ruter, vec je to jedan uredjaj sada. Home Gateway.

SBB korisnički servis 1 » 25 Feb 2013, 09:32

Uz potpisivanje ugovora na 24 meseca za Trio Mix, i Super HD Mix pakete dobijate na korišćenje Wireless Ruter (TP LINK TL-WR740N). Uz potpisivanje ugovora za Super HD Mix L Plus i uz Super HD Mix XL Plus na 24 meseca, dobijate na korišćenje Home Gateway uredjaj.

Za sada je moguće dobiti Home Gateway uredjaj samo uz već pomenute uslove.

Ruter koji se dobija uz pomenuti paket http://www.tp-link.com/en/products/details/?categoryid=241&model=TL-WR740N

SBB korisnički servis 1 » 02 Apr 2013, 09:27
Korisnici koji potpišu ugovornu obavezu za Duo mix, i korisnici koji potpišu ugovor za Trio mix dobijaju wireless uredjaj na korišćenje.
 
Poslednja izmena:
Veoma jednostavno i lako, izaberes Duo Mix paket i imas sve sto pise na njihovom sajtu uz cenu od 2550 dinara, dobijas digitalnu televiziju na jednom televizoru i poseban risiver za digitalnu televiziju sa daljinskim upravljacem za taj risiver, klasicni od TV-a nece da moze :) i analognu na koliko zelis televizora, to im kazes kada dodju da montiraju opremu, internet brzine do 10/1 mb/s, ugovor se potpisuje na 24 meseca ili u prevodu dve godine.

Trenutno imas akciju pa uz kablovski modem dobijas i WiFi ruter sa kojim mozes da povezes bezicno sta god zelis, ako uredjaj sa kojim pristupas ima WiFi, takodje mozes i kablom da povezes cetiri racunara (utp kabal)... akcija traje dok ima zaliha tako da i to proveri dali imaju na stanju u tvom gradu gde zelis da uvedes SBB.

Prikljucak na SBB iznosi 3900 dinara, proveri dali ima neka akcija kada pozoves korisnicki servis pa mozda bude i besplatno ako je akcija...

Za sve ostale informacije broj 19900 (korisnicki centar sbb kompanije), svi pozivi se tarifiraju prema cenovniku telekomunikacionog operatera sa kog se poziva, ako zelis detalje proveri sa svojim pruzaocem usluga sa kog pozivas taj broj...

U svakom slucaju sta god da izaberes od paketa Mix, Duo & Trio Mix ti moras biti korisnik kablovske televizije tj. moras imati kablovski prikljucak da bi koristio bilo koju drugu uslugu kod SBB-a, uzimanje samo interneta kod SBB-a nije moguce (poslovna politika firme).

Rezime: U navedenom paketu ti je sve uracunato i ne placas dodatno 1036 dinara odrzavanje KDS sistema, sve je uracunato u tu cenu od 2550 dinara.

@filkaja Ako nije istina sto lepo nisi napisao sta je istina i dao odgovor, nego se podsmevas, a po toj logici bi i tebi trebali da se smeju ako pogledaju tvoja pitanja za SBB...

Hvala lepo na opsirnom odgovoru ,sve sam lepo razumeo samo mi nije jasno oko interneta jer je meni to u sustini najbitnije , imam dva racunara kuci ne lap top vec racunari , pa me interesuje da li ta dva kompa mogu da spojim tim ruterom ili modemom sto se dobija, inace sada imam ruter onaj stari scientific atlanta 6 mb bez obaveze i nemam net na dva racunara e zato sad pitam sta se dobija od uredjaja da bi mogo da povezem na dva racunara kablom jer bi mi to odgovaralo da ne kupujem dodatno modem ili sta vec pozz !!!
 
Hvala lepo na opsirnom odgovoru ,sve sam lepo razumeo samo mi nije jasno oko interneta jer je meni to u sustini najbitnije , imam dva racunara kuci ne lap top vec racunari , pa me interesuje da li ta dva kompa mogu da spojim tim ruterom ili modemom sto se dobija, inace sada imam ruter onaj stari scientific atlanta 6 mb bez obaveze i nemam net na dva racunara e zato sad pitam sta se dobija od uredjaja da bi mogo da povezem na dva racunara kablom jer bi mi to odgovaralo da ne kupujem dodatno modem ili sta vec pozz !!!

Pročitaj još jednom moj odgovor, napisao sam ti šta i kako i koliko, kao i poslednji odgovor u ovoj temi.
 
Poslednja izmena:
Pročitaj još jednom moj odgovor, napisao sam ti šta i kako i koliko, kao i poslednji odgovor u ovoj temi.

Da vidim sta si napisao da se uz duo paket dobija wajrles uredjaj tj uredaj koji ima wajrles i 4 porta za 4 racunara , ali alo me buni to sto su nesto pricali da sad dele taj home gateway koji ima samo 1 port i wifi mrezu , u stvari da li on ima samo 1 port ili vis,ezbog toga mi je bitno da da je ovaj ruter u pitanju
http://www.tp-link.com/en/products/details/?categoryid=241&model=TL-WR740N hvala u svakom slucaju
 
Da vidim sta si napisao da se uz duo paket dobija wajrles uredjaj tj uredaj koji ima wajrles i 4 porta za 4 racunara , ali alo me buni to sto su nesto pricali da sad dele taj home gateway koji ima samo 1 port i wifi mrezu , u stvari da li on ima samo 1 port ili vis,ezbog toga mi je bitno da da je ovaj ruter u pitanju
http://www.tp-link.com/en/products/details/?categoryid=241&model=TL-WR740N hvala u svakom slucaju

U poslednjem mom pisanju preneto sa zvanicnog foruma SBB-a imas odgovore uz koji paket ide koji uredja i to pise... U svakom slucaju opcija 19900 SBB korisnicki servis za svaki slucaj da proveris iznete informacije ili link ka SBB forumu pa postavi pitanje dobices precizan odgovor... SBB FORUM
 
Veoma jednostavno i lako, izaberes Duo Mix paket i imas sve sto pise na njihovom sajtu uz cenu od 2550 dinara, dobijas digitalnu televiziju na jednom televizoru i poseban risiver za digitalnu televiziju sa daljinskim upravljacem za taj risiver, klasicni od TV-a nece da moze :) i analognu na koliko zelis televizora, to im kazes kada dodju da montiraju opremu, internet brzine do 10/1 mb/s, ugovor se potpisuje na 24 meseca ili u prevodu dve godine.

Trenutno imas akciju pa uz kablovski modem dobijas i WiFi ruter sa kojim mozes da povezes bezicno sta god zelis, ako uredjaj sa kojim pristupas ima WiFi, takodje mozes i kablom da povezes cetiri racunara (utp kabal)... akcija traje dok ima zaliha tako da i to proveri dali imaju na stanju u tvom gradu gde zelis da uvedes SBB.

Prikljucak na SBB iznosi 3900 dinara, proveri dali ima neka akcija kada pozoves korisnicki servis pa mozda bude i besplatno ako je akcija...

Za sve ostale informacije broj 19900 (korisnicki centar sbb kompanije), svi pozivi se tarifiraju prema cenovniku telekomunikacionog operatera sa kog se poziva, ako zelis detalje proveri sa svojim pruzaocem usluga sa kog pozivas taj broj...

U svakom slucaju sta god da izaberes od paketa Mix, Duo & Trio Mix ti moras biti korisnik kablovske televizije tj. moras imati kablovski prikljucak da bi koristio bilo koju drugu uslugu kod SBB-a, uzimanje samo interneta kod SBB-a nije moguce (poslovna politika firme).

Rezime: U navedenom paketu ti je sve uracunato i ne placas dodatno 1036 dinara odrzavanje KDS sistema, sve je uracunato u tu cenu od 2550 dinara.

@filkaja Ako nije istina sto lepo nisi napisao sta je istina i dao odgovor, nego se podsmevas, a po toj logici bi i tebi trebali da se smeju ako pogledaju tvoja pitanja za SBB...

u pravu si potpuno sam nsam se podsmvao samo sam znao da nije tqcno sto j rekao a da dqm ovakav odgovor kao ti nisam znao
izvinite svi koji st uvredjeni to nije bila namera momci

evo jos jednog glupog pitanja
da lu bih mogao nekako oreko sbba da nabavim wifi ruter po manjoj ceni inace imam duo mix paket hvala
 
nisu debeli nego sam na casu na touchscreenu na brzinu ispisao tek sam posle video kako je ispalo al bilo je kasno :D
 
Pa zar se tako uči škola, cccc :) Ovim mladim generacijama ništa nije sveto :D
 
za tvoju informaciju 5.00 uspeh svake godine u ekonomskoj (finansijski tehnicar),sve zavrsim pre svih i onda ladim :D
 
A ovo što sam ja naveo je iz ličnog iskustva od pre 4 dana, kada sam potpisao novi ugovor. Još nisu došli da zamene opremu, ali to su mi rekli pri potpisivanju ugovora.

:D šta reći i očekivati od SBB-a... samo toliko... firma u firmi nad firmom u firmi nad firmom itd...
 
zvao sam 19900 i rekao da imam duo mix paket od januara jos i zatrazio wifi ruter ,oni mi rekli u roku od 4 dana mozda i pre doci ce i donece mi,ja pitam to je besplatno jel da,oni kazu jeste jer imam vec duo mix paket :D

tako da sam ustedeo 2000rsd :D
 
zvao sam 19900 i rekao da imam duo mix paket od januara jos i zatrazio wifi ruter ,oni mi rekli u roku od 4 dana mozda i pre doci ce i donece mi,ja pitam to je besplatno jel da,oni kazu jeste jer imam vec duo mix paket :D

tako da sam ustedeo 2000rsd :D

Sve je to ok ljudi ,nista moracu da da pozovem da ih pitam koji uredjaj daju za ks jer svako prica razlicito jedan home gataway jedan tp link ,nebitno videcemo pozz
 
Sve je to ok ljudi ,nista moracu da da pozovem da ih pitam koji uredjaj daju za ks jer svako prica razlicito jedan home gataway jedan tp link ,nebitno videcemo pozz

Da zoveš to si sigurno trebao odavno da uradiš, jer kao što vidiš informacije su oprečne iako dolaze od zvaničnih izvora to nije merodavno jer svako vrti svoju ploču zato ti je savetovano ili do poslovnice da odeš ili da nazoveš, ako čekaš odgovor na forumu svako će reći svoje iskustvo ili preneti sa foruma itd... da se ne ponavljamo :) sve je jasno...
 
@Lizalo

home gatawey uređaj epc 3925 se trenutno iznamljuje uz duo a zasigurno uz trio paket jer je to način da dobije i priključak za telefon
 
ja sam se posle dve godine vratio na SBB nakon povratka na staru adresu .. nudili su mi DUO MIX sa call centra, ja sam hteo obican MIX S, misleci da za 1515 din na 24 meseca imam net + standardni TV, ali zapravo, na cenu od 1515 se placa i mesecno TV, znaci uz ugovornu obavezu na 24 meseca, dobio bi 50ak dinara nizi racun nego sada, 10 umesto 6 Mbit/s i start D3, valjda ... buduci da mi 50 din, 4Mbit/s i taj D3 ne znaci sveukupno nista, potpisao sam klasican post paid mesecno kao i pre sto sam imao ... dosli povezali sledeceg dana, i na srecu, radi net (pisem ovo zbog toga sto sam kablove provukao bez testa ispod lajsni, pa da nisam imao signala, sam bi sebi skocio u stomak)
 
Neuporedivo bolje i efikasnije resenje je nasloniti glavu na lajsnu a zamoliti nekog od komsija ili ukucana da izvede par skokova odozgo :p
 
@Lizalo

home gatawey uređaj epc 3925 se trenutno iznamljuje uz duo a zasigurno uz trio paket jer je to način da dobije i priključak za telefon

I ja mislim da je taj uredaj ,vidim da on ima 4 porta to znaci da mogu jos neki komp da prikljucim na njega kablovima sem onog jednog standardnog nezavisno od wajrlesa ?
 
Da 4 UTP porta za 4 računara, USB i 2 telefonska za logično dva telefona

Ne znam da je neko naterao ovaj USB da radi tj d aje uspešno na njega povezao neki disk kao "mrežno skladište"
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno