Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zvao ih za Fiber i dobio odgovor: Zao nam je ne mamo Fiber za opstinu Stari Grad :( imao sam utisak ko da zovem iz nekog sela :S

Znam da su poceli tamo gde je dosao Targo ali su bas ne fer da centar nema Fiber a NBG da ima koji Blam
 
Poslednja izmena:
nema konkurencije = nema usluge.
 
Jutros bili ovi iz SBB-a i prikljucili mi kablsku medjutim, slika mi nije bas kako bi trebala da bude, jako losija nego na IPTV-u.. jel to normalno ili... Cekam jos da mi donesu ovih dana modem i sta vec ide uz trio mix paket, jel ide i telefon taj neki koji oni daju ili????
 
Na Vidikovcu upravo sada upload ide duplo sporije nego sto bi trebao. Jel se nesto testira ili je cvor u problemu ?
 
Ili je sbb u problemu odnosno njegovi korisnici
 
Ja sam zvao da mi urade splajsovanje magistralne optike i 50m do gajbe. Ne da ih ne zanima. Totalno su ne zainteresovani da rade bilo sta van okvira. Zasto izaci korisniku u susret?
Jedna propala zemlja sa kratkovidim zaposlenima koje boli uvo da bilo sta pobojsaju. I onda mi pricaju o poslovanju i razvitku. Da posaljem klijentu stick sa podacima putem goluba pismonose!? :mad:
 
Pitanje za ljude nakacene na SBB kabl...
da li mozete da pristupite warez-bb.org sajtu ?
naravno,bez proxija. Hvala :)
 
Hoce li prvog definitivno neko ubrzanje ?
 
Hoce li prvog definitivno neko ubrzanje ?

Ukoliko bude to ubrzanje, da li ce to obuhvatiti i one koji su imaju ugovor vec? Bas sam prekjuce potpisao ugovor za trio mix paket, pa me interesuje da li bi se to povecanje i na mene odnosilo s obzirom da sam ugovor potpisao na 10/1 brzinu?
 
Naravno. Uvek je tako bilo.
 
Čini mi se da nigde zvanične najave nije bilo, obično se o tome trubi jer to posle opravda i povećanje cene
 
Ako ne bude 1. marta, bice sigurno 1. aprila. :D
 
Do nove godine bi trebalo da povecaju :D
 
Verovatno ce da ponude neku novu pametnu uslugu uz simbolicnu nadoknadu umesto ubrzanja.
 
Ne može. Inače, nije problem do provajdera. Na pcberzi neki napisaše da ako koristiš Operu i upališ ''Turbo'', wbb radi sa svih provajdera. Neko ko se razume šta mu je ''Turbo'' na Operi će verovatno skontati o čemu se radi.

http://blog.warez-bb.org/page/3/#/2013/02/server-issues-3 Čekaj na rešenje problema.

Turbo ide preko njihovog proksija, da bi smanjio kvalitet slika, i prikazao korisniku te smanjne, zbog ovih sa slabom konekcijom.
 
Verovatno ce da ponude neku novu pametnu uslugu uz simbolicnu nadoknadu umesto ubrzanja.

Joj, najvise se plasim tih pametnih usluga. 1. marta bi bilo tacno godinu dana od prethodnog ubrzanja, red je da nas ocaste brzinom.
 
warez-bb radi preko proxy/VNP sa USA adresom.
 
Auuu kakav bezobrazluk..
U utorak mi prikljuci neka monterska ekipa kablovsku i potpisem ugovor sa njima na trio mix paket i prikljuce mi kablovsku sve regularno, kaze meni majstor za par dana bice sve zavrseno, ja ga pitam hoce li do petka, znam da za vikend nece biti, kaze tesko u petak, ali pon skoro sigurno. Ja se malo smorim, ali ok, cekacu sta cu.. Malo pre zovem SBB cisto da vidim sta je i kako je dam broj ugovora, kaze mi zena da se ceka jos uvek na prikljucenje kablovske i da ce kad to bude bilo gotovo izdati nalog za ove ostale usluge i posle toga treba da se saceka 7-10 dana... :mad: Oni 3 dana nisu nasli za shodno da odu i dostave dokumenta, 3 dana! Pitao sam je da li mogu da ponistim ovaj ugovor, posto on realno jos vuek nije vazeci, tj uslugu jos uvek ne koristim, rekla mi da se obratim u poslovnici njihovoj za resenje problema. Jedno je sigurno ja necu da cekam jos 12 dana, u Orionu imam TViT za 3-4 dana i bolje cu to da zavrsim sutra i da mi u utorak srede sve nego ove da cekam jos 2 nedelje, sta bi ste vi predlozili?
 
Bolje sacekaj sbb da pusti uslugu. Kakav crni Orion i bakraci ...
 
Zna li se kakvo je stanje Fibera u NSu? Da li uopste ima u bilo kojem delu grada?
 
Bolje sacekaj sbb da pusti uslugu. Kakav crni Orion i bakraci ...

Znam oriona sam se napatio, ali me nervira ta neodgovornost, pa ako je tako sa nekim ko treba da bude korisnik naredne 2 godine i 24 meseca im daje po 3 soma, sta onda psle da ocekujem.. Znaci da cekam jso 12 dana bez neta i telefona.. dobro ajde.. nadam se samo da ce se posle i slika popraviti malo, posto je sad trenutno kao da sam u Kosjericu nakacen na onu antenu (bez ``pojacivaca`` ) :trust:

p.s. a gospoda sa SBB foruma me elegantno kulira vec juce i danas...
 
Poslednja izmena:
Cini mi se da je neko trazio standarde u vezi kvaliteta signala down/up. SBB je izdao jos 2009 godine dokument pod nazivom TU - TEHNIČKI USLOVI za internet , pa ako nekom zatreba evo i optimalnih parametara... Na te tehnicke uslove se SBB poziva i u opstim uslovima koji su sastavni deo ugovora...

Parametri od značaja u Downstream channel delu su:
Bit Rate - propusni opseg za prijem podataka.
Power Level - jačina primljenog signala. Vrednost ovog parametra treba da bude
izmedju -12 i 12, idealno oko 0.
SNR - Signal to Noise Ratio - odnos signala i šuma na liniji. Optimalna vrednost ovog
parametra je preko 34.

Parametri od značaja u Upstream channel delu su:
Bit Rate - propusni opseg za slanje podataka. Korisnički paketi koji sadrže u svom
imenu “PLUS” imaju dodatni propusni opseg za razmenu podataka između sebe (u
daljem tekstu pod terminom “Lokal”), pored opsega za komunikaciju sa Internetom. Ovaj
parametar je zbir vrednost propusnog opsega za Internet i za “Lokal”, ukoliko postoji.
Power Level - jačina odlaznog signala. Optimalna vrednost ovog parametra je u opsegu
40 do 50 dbmV, a prihvaljiva odstupanja su kada je vrednost izmedju 35 i 55 dbmV.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Došlo je vreme da se obnavlja ugovor. Ali ništa posebno ne daju ukoliko se potpiše ugovor na dve godine (osim 2.0 risivera). Vredi li sačekati malo neku akciju? Ima li neko info da li će biti neke u skorije vreme?
 
risiver i 100 rds jeftinija uluga za d3go i pedesetak za internet uz neto veću brzinu. Ništa posebno
 
Ako ne obnovis ugovor sa SBB-om, ostaje ti ista usluga po istoj ceni. Razmisli da li da ga obnavljas, ako nemas neke pogodnosti.

Pozdrav
 
Danas sam dobio d3 risiver i decko koji ga je doneo mi rece da ce od marta net biti pojacan, download na 15mb upload na 1.5mb
Prenosim sa komsijskog foruma.
 
Iz njegovih usta u bozje usi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno