Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni se modem zaglupljuje kad ima previše p2p konekcija. Smanjio sam na ukupno 300 konekcija na torrentima i od tad se ne zaluđuje.
 
Meni je ukupan broj konekcija na torrent klijentu negde oko 100. Za jedan torrent mi je dovoljno i 15 ako cemo pravo, svi imaju seedbox i download leti :)
 
Treba neko i da seeduje :)
 
Meni su rekli da kada dođe sledeći račun, da ih zovem i da će da umanje za period kada net nije radio. Ako je istina i ako to svi uradimo, možda Sbb počne i da razmišlja o korisnicima, a ne samo o prihodima.
 
sta je to seedbox
 
ma jarekao to neki program,naravno da znam sta su seederi i te zajebancije oko torrent skidanja,stalno skidam preko torenta,nego sam mislio da je to nesto drugo,ok
 
Filke, pises kao da si prosuo dvolitru kole po tastaturi :D

Sta kazu sbb-ovci, oce da nam kompenzuju gubitak zivaca zbog onoga od pre neki dan time sto bi nam povecali brzine 1. marta ? :)
 
onaj od 10 paket ide na 12, od 16 na 18 itd sve po 2mbit povecavaju :)
 
Povećaće za 2 Mbit/s, ali je pravo pitanje da li je ovo na konto proširenih kapaciteta ili "moraju" zbog konkurencije, pa ćemo kao šatro imati +2, ali u realnosti zagušenje...
Što se mene tiče, čim/ako Targo sa optikom dođe na Banjicu odoh ja od SBB-a. Da budem jasan, internet mi radi relativno korektno, bez nekih većih padova i zaglupljivanja modema (izgleda da oko mene nisu neki zahtevni korisnici), a TV retko gledam (slika je manje-više ok), ali kod Targa ću dobiti kudikamo sigurniju optiku za manje pare, što je u ovim kriznim vremenima meni važna opcija.
 
Shatro ili for real ? Odakle ti info ? :)

Bila su neka dvojica tu u mojoj ulici cackali nesto kod neke bandere i ja tu nesto poceo da filozofiram i u tom zanosu ih pitam za povecanje kao sta misle da li ce biti nesto za upload, jer imam bednih 1.5 na 16 down i oni kao razumeju mene, za sada se kao "prica" samo o povecanju od 2mbit za download... Kao krastavac svi u Srbiji samo skidaju, a jako mali procenat upload-uje i tu ih SBB sve peca :)
 
pazi...duo mix je samo 10/1 ...koliko ja dobro shvatam .....mozes da doplatis za brzi net...(3 opcije):

BRŽI NET 20 (20/1.5 Mb/s) - 900 din
BRŽI NET 50 (50/2 Mb/s) - 2800 din
BRŽI NET 100 (100/4 Mb/s) - 5300 din

nigde se ne pominje 16/1.5
 
http://www.speedtest.net/result/2512113769.png

juce sam se prikljucio.....evo rezultata paket je duo mix ...u ponudi trenutno stoji 10/1...ali rezultati kazu drugacije..povecanje?

To je očigledno paket 16/1.5. E sad dal' se nešto zabagovalo ili su povećali čuće se

Dobio je modem u kojem je učitan konfiguracioni fajl sa paketom 16/1.5mpbs i čim sbb dobije papire o završenoj isporuci kod korisnika uključiće mu paket za koji je potpisao, obično se to desi narednog dana. Zar ste zaboravili kako je bilo ranije, svi su inicijalno dobijali 256/128kbps.
 
Nije povećanje, moguće je da kao nov korisnik da si dobio tako nešto u promotivnom periodu od jednog meseca.

Inače ping danas ponovo očaj
 
Izgleda da ja imam sreće što se tiče funkcionisanja SBB-a, kod mene u komšiluku i okruženju su svi uglavnom na PTT KDS-u pa nema problema sa padom brzine i povećanjem pinga. Ali i pored toga SBB se nikada nije mogao pohvaliti niskim pingom





ovo je neki minimum, ispod ovoga uglavnom ne ide.
 
Stara boljka SBB-a koju vuku od svojih najranijih dana. Tamo gde je čvorište dobro odrađeno i gde nema previše korisnika sve radi ok, tamo gde su otkupili gotovu "krov2krov" infrastrukturu i nisu mnogo uradili da je poboljšaju uglavnom ima problema.
Ali da se ne lažemo, nemali broj problema je u kućnoj instalaciji, previše splitera, nagnječenih kablova sumnjivog kvaliteta i loših konektora koji takođe utiču na kvalitet konekcije. Imao sam dosta iskustva sa time i uglavnom gde je bilo problema uticaj je bio najčešće u kućnoj instalaciji. Dosta puta ljudi sami postavljaju splitere za dodatne tv aparate, instaliraju predugačke kablove kupljene po smešnim cenama i premeštaju modem misleći da će raditi kao prvog dana kada im je instalirano.
 
Stanje sa SBB-om je baš tako kako si ga opisao,mada bi i ja trebalo da pregledam vod i splitere do modema.Da li bi dobio nesto na kvalitetu ako bi smanjio transmit power level ispod 50?
Untitled.png
 
Transmit power bi trebalo da bude ispod 50, iako je maksimalna operativna vrednost oko 54-55dBmV u slučaju kada je preko 50dBmV nema dovoljne margine i kada signal iz raznoraznih razloga oslabi u ovom slučaju sigurno pređe preko 54-55dBmV i eto problema i prekida. Prevelik transmit power level je ubedljivo najčešći problem i uvek je uzrok loša instalacija. Proveri i snr na downstreamu, trebalo bi da bude preko 30, idealno 35-40dB.
Ono što možeš da uradiš je da vod za modem uzmeš sa prvog splitera i da na njemu nemaš drugih uređaja, ako to nije moguće onda bar teži da na tom kraku kabla imaš što manje "potrošača".
Na kraju ako i budeš radio neke prepravke a ne budu urodile poboljšanjem signala pozovi sbb da ti oni odrade sve kontakte kako treba i umere signal na pojačivaču.
 
Ako je u granicama optimuma ili blago izlazi iz tih okvira SBB neće hteti ni da čuje da interveniše iako i u njihovim tehničkim uslovima piše da nezadovoljava parametre.

Inače koliki ping je prihvatljiv po SBB
 
Ako dignu samo za 2 Mb to je smejurija. Sa kim bi se u tom slucaju izjednacili ? Iza njih bi ostao jedino ptt kds koji je i sada iza. Bar 5 Mb povecanje za pakete na ugovornoj obavezi bi bilo pristojno ali i dalje iza konkurencije.
 
pazi...duo mix je samo 10/1 ...koliko ja dobro shvatam .....mozes da doplatis za brzi net...(3 opcije):

BRŽI NET 20 (20/1.5 Mb/s) - 900 din
BRŽI NET 50 (50/2 Mb/s) - 2800 din
BRŽI NET 100 (100/4 Mb/s) - 5300 din

nigde se ne pominje 16/1.5

Prvih par dana od prikljucenja imas 16/1.5, poslije par dana dobijes ugovorenu brzinu.
 
Untitled.png
Evo na brzinu neka skica razvoda instalacije.Kablovi su ok,bar su tako rekli iz SBB-a(kažu da je bitna debljina srednje žice, ono okolo je samo masa).Jedino što bi moglo da se izvede je da se spliter 1 zameni za varijantu 1 in/3 out,pa da izbegnem spliter 2.Naravno u koliko postoji 1-3 spliter za tu namenu.SNR mi je 34,9.Probaću ovo pa ću videti.U svakom slučaju hvala na savetima.
 
Poslednja izmena:
Upravo jedna od varijanti koju sam pretpostavio da imaš, modem ti je čak iza tri splitera pa imaš slabljenje od preko 10dB (3 x 3.5dB). Ako možeš zameni prvi spliter varijantom 1 na 3 a modem direktno na jedan od izlaza i poboljšanje signala će biti biti primetno. U tom slučaju spliter 4 postaje višak.

Kada to sve odradiš može se desiti da ti power level na downstreamu izađe izvan specifikacija (-/+ 15dBmV) jer ćeš imati dosta manje slabljenje signala i u tom slučaju bi ti bila neophodna asistencija SBB-a.

edit:
Sada vidim da si napisao gde su moguće izmene, ako nikako ne može varijanta da modem ide na prvi spliter onda uradi kako si zamislio, ubaci da prvi spliter bude 1 na 3 i izbaci spliter broj 2, svakako će biti poboljšanja.
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    16.2 KB · Pregleda: 155
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno