Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Aha, eto slucajno sam saznao da svi imaju problem :d

Opustite se ljudi, meni ovako radi svaki drugi dan. U mom kraju imaju 3 umesto potrebnih 5-6 cvorista. Trenutno su u fazi prosirivanja mreze, jedno cvoriste mi stavljaju u dvoriste ('ladno se rimuje :D). Sada je na cvoriste koje treba da opsluzi 200 modema nakaceno preko 400. Pa to je zurka, pogotovo u vecernjim satima kad svi navrnu na net. Samo misticno net krene da puca na svakih par minuta. Jos pre par meseci sam odustao od zvanja tehnicke podrske kad znam da ne mogu nista da urade. Mogu vam reci da mi je mnogo lakse, mnogo se manje nerviram :)
Alternativu (neku smislenu) u mom kraju nemam, tako da cutim i smrdim, krastavac.
 
Sad videh da nas je mnogo sa identičnim problemom a mene guska iz tehničke faraba pola sata u stulu sve fenomenalno ali eto baš kod vas u ulicu kraju delu grada , gradu srbiji trenutno nefunkciniše baš najbolje.

Inače dule911 neznam da li si imao prilike da budeš prisutan kad se putem http://192.168.100.1/ tj ovog tipa http://192.168.100.1/reset (sa admin nalogom dakle kome nemaš inače pristup podešavaju parametri veze). Tehničaru dogovoru sa centralom može da ti uslovno rečeno menja čvorište u cilju manjeg opterećenja. Čvorište inače nije najadekvatniji izraz da neko nemisli d aje reč o fizičkoj promeni
 
Poslednja izmena:
Meni evo i jutros se nastavljaju problemi, Beograd. Bolje bi im bilo da je ovo neko povećanje, inače... Čuj opusti se, kod mene stalan ping? Pa oni su zreli za tužbu u tom slučaju :p
 
Ja sam jutros imao mozda 5min neta, nakon toga sve uzas neki te sam resetovao modem i sad isti nece da primi signal a poceo je uzasbo dq se greje (valjda pokusavajuci da uhvati isti).

Ps-bgd centar grada...
 
Problem ima i moj ortak (opština Zvezdara), do skora je imao odličan net, a od pre 15 dana u naletima padovi u brzini dw/up, ping uzasan, sporo otvaranje stranica. Zvao ih je i klasičan je dobio odgovor " reset modem, te izvadite kabl te ponovo ubacite kabl, kod nas je sve ok...." ma barabe !
 
Poslednja izmena:
Problem jos uvek nije otklonjen!! Packetloss, Beograd, 10% !!
 
I u Pozarevcu isto kao juce, dakle katastrofa, cim probam neki mp imam prekid konekcije na svakih 10 sekundi, kad testiram pingtest net kvalitet varira od D do A...
 
Eto, sredilo se. :d A neki zapeli da pređu na ADSL. :smash:

Šalu na stranu, u nedelju mi se desilo da kad mi je najviše trebalo da imam bar pristojnu internet konekciju na poslu (imamo orion adsl), da 2/3 sajtova ne radi jer je telekom u svojim vezama ka svetu imao prekid. E onda sam probao da se nakačim preko Telenora, tether sa telefona itd. i ni preko njih nisam uspeo da se nakačim tamo gde je trebalo. Na kraju sam otišao kući i sa SBB-a završio posao (pa morao da se vratim u kanc da odradim šta još treba).
 
Meni od sinoć od 21h ne radi uopšte Adsl , opština Lazarevac, evo smaram se preko telefona da saznam šta je, ima li još neko da mu uopšte ne radi pošto vidim da se nekima normalizovalo?
 
Madjarska



Nis

 
Sto je tako lose prema Nisu, koji bi trebao da bude u lokalu, a prema Budimpesti bolji, ne kontam?
 
kapacitet linka?
 
SBB uzima net od madjara.

Ukupni protok broadband saobracaja u SBB pristupnoj mreži dostiže 12/3 Gb/s Beograd, 6/2 Gb/s Srbija i
7/2 Gb/s Vojvodina.

Uspostavljen je Peering sa najrelvantnijim domadim ISP-ovima (Eunet, BeotelNET, Orion, YUBC, B92Net,
Neobee, Akademska mreža, Telenor, Verat).

Zakup internacionalnih kapaciteta
• MPLS mreža u Beču (SBB) i Sarajevu (Telemach BA)
• VPN prisustvo u Ljubljani/Mariboru (Telemach), Zagrebu (partner)

Tier 1 Internet upstream na 4 x 10GE (4 fizički različite putanje), regionalni peering, Google
Global Cache

Tri dobavljača (upstream – “Tier 1” ISP) u četiri pravca
kapaciteta 4xSTM64: 2xTelia, Global Crossing i Tinet.

Veleprodaja (downstream ISP) dostigla 4Gb/s i 31 “Tier 3” IP
tranzitnih korisnika.

Peering razmena u Srbiji prelazi 700Mbps, ukupna razmena
>1.5Gbps.

Detaljna specifikacija topologije mreze sa sve hardverom i svim detaljima mozete naci na ovom linku
 
Jel to razlog za ovakav kolaps od sinoc ?
 
SBB kompanija je odlucila da na svom TW nalogu @mojsbb predje sa korporativne komunikacije na humor komunikaciju... samo jedan TW sve ce vam biti jasno...

@mariomaletic
Da li ljudi iz @mojsbb znaju koliko je iritirajuća njihova reklama sa zvonjenjem telefona, pogotovo kada je ima po nekoliko puta zaredom?

@GagaGrne
@mariomaletic Možeš da zamisliš da nervira i moju decu čak. @mojsbb

@mariomaletic
. @GagaGrne ja svaki put ili utišavam tv ili prebacim kanal,strašno, najgora reklama koji sam gledao u životu je @mojsbb sa zvonom telefona

I na kraju njihov odgovor u krajnjem nekom cudnom fazonu tj. procitajte i sami...

‏@mojsbb
@mariomaletic @GagaGrne jeste li probali da se javite, možda je vaš telefon? :)
 
Ljudi, kako sbb naplacuje racun ako ti Duo mix prikace polovinom meseca? Da li je ta polovina free ili ga naplate kao ceo mesec?
 
Ljudi, kako sbb naplacuje racun ako ti Duo mix prikace polovinom meseca? Da li je ta polovina free ili ga naplate kao ceo mesec?

Koliko se ceka od datuma prijavljivanja za neki od Mix paketa do prikljucenja?? U novoj zgradi, tek sad zavrsenoj sam kupio stan i ima broj na vratima od agenta prodaje SBB-a, pa me interesuje koliko pre useljenja da ga zovem da odradi to sto treba da ne budem bez tv-a i neta.. :)
 
Ja sam se u sredu prijavio, danas dolaze da "montiraju" opremu (ko da tu nesto ima da se montira :)...racunaj 3-4 dana...
 
Opet problemi s netom. .. Ovo vec postaje zajebancija:mad:
 
Koja im je fora sa ubijanjem modema prilikom download-a?

Krenem da skidam nesto preko peer to peer-a i modem mi izgubi konekciju svakih 200MB. :(
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno