Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da, cela mreza ima ogroman packetloss!

NEMACKA (HETZNER)- > SBB

--- www.sbb.rs ping statistics ---
75 packets transmitted, 63 received, 16% packet loss, time 74016ms
rtt min/avg/max/mdev = 32.859/41.369/184.631/26.533 ms
 
Kod mene se konekcija izgubi, sve lepo stane... onda ona procedura koju korisnicki servis praktikuje, ugasite modem ako posedujete ruter i njega, sacekajte 5-6 minuta upalite modem, pa onda nakon 5-6 minuta i ruter, i tako tri puta do sada... strasno ceo sbb u kolapsu...
 
K2K tehnologija je danas na delu , cim je poceo da duva vetar odmah otislo sve kvragu :D
 
Evo uspeo sam da dobijem operatera iz prve :D

Kazu da imaju problem na celoj mrezi i da ce biti otklonjeno u toku veceri...

SBB kad radi on radi za sve pare, a kad stane e onda cela mreza dozivi kolaps :D
 
Poslednja izmena:
Nenormalan drop paketa, sreca pa mi ostao pppoe password od telekoma srbije, pa cu da se nakacim na njih.
 
Stvarno su amateri , gde su ti redudantni linkovi, sramota!! Isti problem imaju i firme, 10mbit placamo 500 eur, isti problem kao i kod rezidencijalnih korisnika!!
 
Vi sa firmama makar možete da tražite umanjenje računa i slično... privatni korisnici ne.

Da, bas ce da nam pomogne umanjenje od par stotina dinara.. Koji amateri, sutra trazimo ponudu od drugih provajdera, tagro i telekoma, ovo je smesno, 3 sata da ne mogu da rese problem ..
 
Uspeo sam da obrišem poruku, svaka mi čast (jbga, 2 minuta mi se stranica učitava i ko zna šta ja klikćem). :)

PS: I moj provajder zavisi od SBB-a.

P.P.S: Imaš u ovoj temi ponudu Targo-a za firme (čitaj poruke člana ''newtesla''). I on se isto raspitivao kao i ti.
 
Poslednja izmena:
Kod mene na Vidikovcu takodje. Sad se malo stabilizovalo, bar da pogledam Valensija-PSG hd stream bez problema, a posle cemo lako :)
 
Kod mene na Vidikovcu takodje. Sad se malo stabilizovalo, bar da pogledam Valensija-PSG hd stream bez problema, a posle cemo lako :)

Nista se nije stabilizovalo, packetloss je 40-50%!

Nemacka(Hetzner) - > SBB
[root@CentOS-57-64-minimal ftp]# ping www.sbb.rs
PING www.sbb.rs (82.117.194.4) 56(84) bytes of data.
..
--- www.sbb.rs ping statistics ---
158 packets transmitted, 88 received, 44% packet loss, time 157046ms
rtt min/avg/max/mdev = 32.798/35.253/69.885/7.065 ms

Francuska (OVH) - > SBB
Ping statistics for 82.117.194.4:
Packets: Sent = 100, Received = 92, Lost = 8 (8% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 36ms, Maximum = 704ms, Average = 64ms

Canada (Yesup) ->SBB
Ping statistics for 82.117.194.4:
Packets: Sent = 100, Received = 88, Lost = 12 (12% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 120ms, Maximum = 183ms, Average = 125ms
 
Meni stream ide bez probelma, za sada, tako da ;)
 
Evo uspeo sam da dobijem operatera iz prve :D

Kazu da imaju problem na celoj mrezi i da ce biti otklonjeno u toku veceri...

SBB kad radi on radi za sve pare, a kad stane e onda cela mreza dozivi kolaps :D

+1. Eh da sam znao da će PTT imati akciju ne bih se makao sa njihove usluge...

I u PA isto.....
 
Poslednja izmena:
Ja registrujem oko 14% izgubljenih paketa, baš sam našao kad ću da updejtujem telefon, odužilo se skidanje, dobro nisam kompromitovao update.
 
Sta se dogadja ? Ima neko neki tehnicki info ?

 
Poslednja izmena:
nekako je lakse razumeti ljude kojima sbb ovako duze vremena radi pa hoce da predju na adsl
 
Primetio sam da mi yt jako lose radi nebitno na rezoluciju koju odaberem, tako je zadnjih pa moze se reci petnaestak dana. Ali ovo danas je bas brutal. Ni sam ne znam kako sam uspeo da pogledam tekmu, nije seckalo, al evo sad gledam nesto na yt, i zablokira klip na po 5 minuta pa onda krene. Strasne probleme imaju, samo da mi je znati sta je uzrok.
 
Takodje problemi u radu ceo dan danas... Sada je katastrofa takodje, propadanje paketa, ogroman ping... Zvao sam ih i samo sam dobio informaciju da je problem u celoj Srbiji i da ce kvar biti otklonjen SUTRA.
Bas su brzi i efikasni. Bitno da mi net iskljuce ako zakasniim jedan dan sa uplatom.
 
Cudi me da su im inzenjeri nisu dostupni 24/7, bar kad je rec o biznis korisnicima. Ma bre za toliku platu ja bih se preselio u server sobu :)
 
Poslednja izmena:
SBB u Pozarevcu radi katastrofalno celo vece...treba po 2 minuta da se neka stranica ucita, a o ostalom (youtube itd...) i ne razmisljam trenutno...
 
Ja sam ugasio modem kompletno, necu jos da mi se s**** nesto pa ostanem bez neta danima, dok mi daju drugi modem. Nista do sutra izgleda od neta.
 
Izgleda da se pomice sa mrtve tacke...
 
Da se ispravim, mozda pingtest pokazuje poboljsanje, ali u multiju sam svuda po mapi. Neigrivo
 
Meni se vratilo na normalu sve.
 
Da se ispravim, mozda pingtest pokazuje poboljsanje, ali u multiju sam svuda po mapi. Neigrivo

Da, kada pingujes sve izgleda ok ali u mp katastrofa. Meni je svako vece tako ne samo veceras. Vec sam uzeo ADSL zbog toga, nemam vise zivaca za idijote...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno