Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko cesto dolazi do takvih prekida interneta kod SBB-a, konkretno u BG-u?
 
Da kucnem u drvo, ali, meni, od kad su mi (cak i brzo!) zamenili modem za novi Ciscov, imao sam tacno JEDNOM prekid ili problem (i to sam primetio jer sam igrao dotu i tog dana nije mogla da se igra).
Pre toga mi je stalno pucala veza (igranje je bilo mucenje zbog neta, ne samo zbog nubova na obe strane :D), i kao je sredjeno pre nego sam posao u Koreju pre 3 godine (pa nisam mogao da proverim). 2 godine posle sam opet otisao na SBB (bio skroz happy sa Telekomom dok je trajala 50% akcija), pucao je ko blesav, a nisam se ni igrao tada pa da samo tako primetim... za nedelju dana su sredili, sto je po meni, prihvatljivo :D (nije, ali za nase uslove.... je premija)

Iskreno net u BG-u (24/2) mi radi brze nego trenutni u Koreji (100/100 :D
 
Ljudi, budite realni, SBB-ov internet je jeftin bas zato sto je u dosta primera puno losiji od skupljeg ADSL-a ili VDSL-a.

Kod ADSL / VDSL prikljucka vi ste direkt preko telefonskog kabla (parice) vezani na centralu (DSLAM), a kod interneta preko koaksijalnog kabla je vezana citava zgrada ili cak vise zgrada na jedan koaksijalni kabl i normalno je da je zagusenje protoka vece.
 
Poslednja izmena:
Ja zivim u zgradi gde SVI do jednog ZDERU internet, pa je radio OK. (mislim on je uvek bio OK, jedino se za igranje primecivalo da ima problema, osim zadnji put kada je link nestajao :))
 
Nije aDSL/vDSL skuplji jer je bolji/stabilniji/kvalitetniji, već je skuplji zbog lopova koji rukovode Telekomom.
 
Skuplji je jer vecina NEma alternative ;)
 
Svagde je ADSL / VDSL internet skuplji u odnosu na koaksijalni.
A cene kod Telekoma su kao i na zapadu, mozda kod nas cak i jeftinije...
SBB u odnosu na svoju konkurenciju na zapadu je dosta jeftiniji u Srbiji...
 
Stigao konačno Trio Mix oko 19h. Na prvu loptu, sve izgleda i radi odlično. Telefon se čuje sjajno, kanali su sasvim OK, iako, za nijansu slabijeg kvaliteta od IPTV-a (domaći kanali) a internet je hiper brz. Za više utisaka da sačekamo bar nedelju dana :)

 
Stigao konačno Trio Mix oko 19h. Na prvu loptu, sve izgleda i radi odlično. Telefon se čuje sjajno, kanali su sasvim OK, iako, za nijansu slabijeg kvaliteta od IPTV-a (domaći kanali) a internet je hiper brz. Za više utisaka da sačekamo bar nedelju dana :)


Jel si dobio D3 Go?
 
SBB u odnosu na svoju konkurenciju na zapadu je dosta jeftiniji u Srbiji...

Zezas ili te nismo dobro razumeli? Mozda je jeftiniji nego u Engleskoj ili Nemackoj (gde je realno skup net cudno naspram mogucnosti infrastrukture), ili mozda Francuske. Ali ako se poredi sa Bugarskom, Rumunijom, Skandinavijom, US, KR, JP.... ispada da mi po plateznoj moci placamo 50x vise ;)
 
SBB-ovi vlasnici su stranci, koji su vlasnici i slovenackog Telemach-a.
Ponuda SBB-a i Telemach-a je skoro identicna, obe firme koriste istu opremu, modeme, resivere...

Cene paketa u Sloveniji:
10/1 Mb/s, 25 EUR
20/2, 40
30/4, 52
80/6, 65
120/10 Mb/s, 70 EUR
 
Poslednja izmena:
OK ali oni nisu svoja konkurencija :)
 
Sve strane firme dolaze u Srbiju da zarade, a ne da razmisljaju o korisnicima da li mogu ili ne mogu to da plate...
 
Ma jok, oni lupe cenu a ako niko ne moze da plati, krastavac necemo zaraditi :)
Naravno da dobro znaju koliko mogu da izmuzu ;)
 
Interesuje me kakav je ovo nastavak. Slika je iz kutije od kablovske u hodniku
 

Prilozi

  • 20130203_131328.jpg
    20130203_131328.jpg
    103 KB · Pregleda: 223
Galvanski izolator, stavlja se na kabl koji ide u TV da umanji smetnje u slici.
 
Sta ti trazis u kutiji ? :D
 
Prvi utsci posle 3 dana korišćenja SBB interneta su razočaravajući.

Često dolazi do prekida. Radi 10-15 minuta normalno, zatim sledi zaglupljivanje, recimo bench forum stranicu otvara duže od 60 sekundi, onda krene da je učitava ali bez fotografija, kao da je 56k modem u pitanju. Onda se oporavi, posle 2-3 minuta, pa opet prekid, ali ovoga puta potpuni. 2-3 minuta nema pingova, zatim se unormali i bude OK pola sata. Pa opet...

Nisam još uvek zvao da prijavim problem, nadam se još uvek da je trenutno, i da treba sve da "legne" kako treba. Ima li ko sličan problem i kako SBB reaguje na ovakve slučajeve?
 
Forum je menjao adresu i server, pa nije baš merodavno kako se ponaša. Očisti DNS i probaj neki drugi, da nije do toga...
 
Nema sta da legne, cak i da je na modemu ostala default brzina koju su ranije imali, 256/128, dok ne aktiviraju tvoj paket ipak bi moralo da radi brze i bez prekida kako si ti naveo. Kakvi su ti parametri konekcije, pogledaj iz browsera signal stranicu (upstream i downstream) sa 192.168.100.1 pa napisi i ovde. A u medjuvremenu im obavezno prijavi problem koji imas, ne cekaj nista.
 
Poslednja izmena:
HM... Nikakve probleme u skorije vreme nisam imao... Nema tu sta da se slegne. Ili radi ili ne radi.



Edit:

Inace evo kako je kod mene:

sbb.png
 
Poslednja izmena:
sbb.png

Očigledno imamo različite modele rutera. Ovo kod mene nije baš ni od kakve pomoći.
Model je Cisco EPC3925.

Inače, zvao sam podršku, odradili su standardni daljinski reset rutera.

Od tada, prvih 10 minuta nakon povratka signala radio je identično skokovito a zatim se unormalio i više nema prekida. Ja sam pre toga i sam probao restart i nisam dobio ništa. Da li su i oni nešto "čačnuli" pride, videćemo.
 
Da ti imas novi, a ja imam staru 4-5 godina Scientific Atlantu :)
 
dok sam bio u NS-u i imao atlantu :) sve je bilo ok, u bilo koje vreme dana sve funkcionisalo kako treba (i na detelinari i u centru), dodjoh u Nis i od tada samo problemi sa sbb internetom.... sto je najgore ne zivim na nekoj surovoj periferiji....
sto juznije to tuznije....krastavac...
inace jos uvek nije dosla ekipa iz sbb-a (kvar sam prijavio 29.01)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno