Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sbb kablovski internet ne možeš podeliti na ostale računare bez rutera ili računara koji radi ICS.
 
Biznis korisnik sam i imam internet klub i ruter mi ne treba samo mrezna karta na glavni comp i switcher sve ostalo zavrsava.

Pa on ima ulogu rutera. Nesto mora da rutira saobracaj, switch ga samo razvodnjava narodski receno.
 
Piše se switch, ne switcher.

</grammarnazi>
 
Ako uzmes postpaid sa ugovorom ili bez, ne. Ako uzmes prepaid onda da, i to samo u slucaju da nisi vec bio i potpisao ugovor, nego ako budu tada doneli ugovor, i izaberes prepaid. Ako si bio kod njih i potpisao sve, i izabrao prepaid, moraces da ides do saltera i uplatis mesec dana. Imaj na umu kada kazem ugovor uz prepaid, ne mislim na ugovor o koriscenju na odredjeno vreme, nego na onaj standardni da si primio opremu, izabrao koji paket hoces za taj mesec itd.

Ako se odlucis za postpaid, stizace ti oko svakog 10og u mesecu racun za onaj prosli mesec (tj 10. februara ce ti stici za januar). Ako nisi ceo mesec koristio, naplatice ti samo onoliko koliko dana ti je bio ukljucen paket. Tj. ako dodju sutra, prikljuce, i istog dana bude pusten paket (mada tesko), stici ce ti racun 10. februara za ovih preostalih 19 dana u januaru.
 
Ako uzmes postpaid sa ugovorom ili bez, ne. Ako uzmes prepaid onda da, i to samo u slucaju da nisi vec bio i potpisao ugovor, nego ako budu tada doneli ugovor, i izaberes prepaid. Ako si bio kod njih i potpisao sve, i izabrao prepaid, moraces da ides do saltera i uplatis mesec dana. Imaj na umu kada kazem ugovor uz prepaid, ne mislim na ugovor o koriscenju na odredjeno vreme, nego na onaj standardni da si primio opremu, izabrao koji paket hoces za taj mesec itd.

Ako se odlucis za postpaid, stizace ti oko svakog 10og u mesecu racun za onaj prosli mesec (tj 10. februara ce ti stici za januar). Ako nisi ceo mesec koristio, naplatice ti samo onoliko koliko dana ti je bio ukljucen paket. Tj. ako dodju sutra, prikljuce, i istog dana bude pusten paket (mada tesko), stici ce ti racun 10. februara za ovih preostalih 19 dana u januaru.

hvala na iscrpnom objasnjenju
ja uzimam duo mix paket msm da je to postpaid
a sto kada nameste ne moze odmah da s pusti tj da s koristi sta to mora da se ceka?
 
Bzvze je sto kod SBBa ne postoje internet uredjaji na popustu ako se potpise 24m ugovor.
Recimo u VIPu se za 2000rsd uzme Asus Nexus 7 za 4900. Kod SBBa placamo 1500 plus kablovska a od stimulacije nista.
 
Kada budu imali konkurenciju i potrebu da nas stimulisu (a to je nikad) bice i toga :).
 
Namestili mi danas D3 v2, pa imam jedno pitanje.
Moze li nekako da se sacuva podesavanje razvlacenja slike po kanalu. Znaci kad se udje u opt ili fav pa se stavi stretched/zoom, da ne vraca na default pri svakoj promeni kanala ?
 
Takodje pitanje za D3v2, da li na daljincu postoji opcija da se menja format slike tv-a (16:9, 4:3, Zoom...) ili za to mora da se koristi originalni daljinski?
 
Izvinjavam se na upadu, imam jedno pitanje. :d

Interesuje me da li su telemach i sbb ustvari jedna te ista firma, samo što sbb djeluje u Srbiji, a ovaj telemach u BiH, Sloveniji ili gdje već. Pošto imaju isti logo, i gotovo slične usluge. Uglavnom taj telemach se pojavio u Federaciji BiH još davno, a u RS su tek pripreme, a računam da se prebacim na njih jer su mi ovi Slovenci kod kojih sad imam dosta nepouzdani.

EDIT~Našao sam nešto, gdje piše kako su to dve različite firme koje zajedno posluju i imaju iste usluge.
 
Poslednja izmena:
Namestili mi danas D3 v2, pa imam jedno pitanje.
Moze li nekako da se sacuva podesavanje razvlacenja slike po kanalu. Znaci kad se udje u opt ili fav pa se stavi stretched/zoom, da ne vraca na default pri svakoj promeni kanala ?

Nažalost nema mogućnost memorisanja aspekta pojedinačnih kanala, možda (mada sumnjam) će se ta opcija naći u nekoj od sledećih verzija softvera.

Takodje pitanje za D3v2, da li na daljincu postoji opcija da se menja format slike tv-a (16:9, 4:3, Zoom...) ili za to mora da se koristi originalni daljinski?

Ne, za sada samo najosnovnije funkcije kao on/off, volume +/- i izbor ulaza. Sa obzirom da D3 ne pamti aspekt slike direktan taster za promenu aspekta, bilo na tv-u ili risiveru bi bio poželjan.
 
Izvinjavam se na upadu, imam jedno pitanje. :d

Interesuje me da li su telemach i sbb ustvari jedna te ista firma, samo što sbb djeluje u Srbiji, a ovaj telemach u BiH, Sloveniji ili gdje već. Pošto imaju isti logo, i gotovo slične usluge. Uglavnom taj telemach se pojavio u Federaciji BiH još davno, a u RS su tek pripreme, a računam da se prebacim na njih jer su mi ovi Slovenci kod kojih sad imam dosta nepouzdani.

EDIT~Našao sam nešto, gdje piše kako su to dve različite firme koje zajedno posluju i imaju iste usluge.

Došlo je do spajanja dve firme u jednu grupu pod nazivom SBB-Telemach Group, a sve u cilju obazbeđivanja kredita od EBRD. Inače iza svega toga stoji investicioni fond Mid Europa Partners koji je inicirao i razmotrio mogućnost, a sve zarad poboljšanja usluga i kvaliteta usluge.

Više detalja na http://www.sbb.rs/Vesti/5403/Mid+Eu...decu+TV+platformu+u+jugoistocnoj+Evropi.shtml
 
Poslednja izmena:
Ma sve dobrotvori, niko profit ne spominje :D
 
Kukam ja na njihovom forumu odavno za ove stvari ali ništa. Bolje bilo na eholajtu...

Nažalost nema mogućnost memorisanja aspekta pojedinačnih kanala, možda (mada sumnjam) će se ta opcija naći u nekoj od sledećih verzija softvera.



Ne, za sada samo najosnovnije funkcije kao on/off, volume +/- i izbor ulaza. Sa obzirom da D3 ne pamti aspekt slike direktan taster za promenu aspekta, bilo na tv-u ili risiveru bi bio poželjan.
 
Da, kome ne trebaju HD kanali i mogućnost snimanja bolje da se zadrži na starom echolite ili novijem cisco sd risiveru.
 
Poslednja izmena:
kako se ne dobija u duo mix paketu wifi router kao poklon?
moj drugar uzeo odavno duo mix i dobio wirelless router kao poklon?
 
Mozda je to bio poklon, meni su rekli da samo trio mix dobija wifi ruter. Mozda je jos neko uzeo duo mix pa ce reci, ja sam potpisao sada u oktobru.
 
Poslednja izmena:
Dobija ruter onaj ko potpise ugovor na 2 godine.

Ne mogu da otvorim soundcloud. Jel ide kod vas ?
 
Poslednja izmena od urednika:
Dobija ruter onaj ko potpise ugovor na 2 godine.

Ugovor se vodi na oca i istekao je krajem oktobra, i dalje smo na istom paketu ali bez ugovora. Da li cu dobiti ruter ako potpisem novi ugovor na 2 godine i imam li pravo na one promocije tipa 3 meseca net za dinar ili sta vec?
 
Ruter ces verovatno dobiti (ako ima na stanju), a ono 3 meseca za dinar nema sanse.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno