Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel ima neka podešavanja u Firefoxu za bandwidth limit? To mi jedino pada na pamet...
 
Moram da kazem da sam malo i promenio misljenje o SBB netu(koje je bilo zasnovano na losim iskustvima sa igrama,uglavnom tudjim iskustvima).Koristim bratov net(kuca pored).Hvatam bezicno,preko AP i onda client mode-om ,kablom do kompa.Download ide uvek (kad moze naravno :) 1,1mb/s .Za sada nisam imao problema sa stabilnoscu,ali shvatam da to zavisi od kraja do kraja grada.Cak i igre,u mom slucaju PES 2013 (koji je uvek bio zahtevan za online) rade sasvim solidno.U svakom slucaju mnogo bolje od onoga kako sam mislio da ce raditi gledajuci ping.
Tako da ne treba odmah odustajati od sbb net-a samo zbog tudjih iskustava.Najbolje je videti kako ce tebi raditi ,ako mozes da uzmes neki probni period.Ili ako neki tvoj komsija ima njihov net.

 
SBB-ov net je odličan. Počeo sam da ga koristim kao član jednog wireless community-ja u NS (zakupljivali smo njihov link za net), posle sam uveo kod roditelja i kod sebe.
Uvek je funkcionisao odlično, brzine su na nivou deklarisanih, a prekidi se u toku godine mogu izbrojati na prste jedne ruke.
Online igre baš i ne igram, pa o tom aspektu ne mogu da govorim.
 
Poslednja izmena:
Ja od kad znam za one koji su hteli da se igraju uzimali su SBB, jer kao bolji im je ping, a ovako drugi su uzimali ADSL... Sad koliko se to izmenilo, ne znam...

Ja sam, pa mislim 5 ili 6 godina na SBB-u i samo 2 puta imao intervencije tehničke ekipe... A ovako desilo se valjda svima (ili većini) skoro da je bio problem sa DNS-om dve večeri izmedju 1 i 2 ujutru, to su sredili i opet radi sve najnormalnije...

A sto se tiče igranja... Igram na US serverima dotu 2 i od 100-200 se kreće ping, većinom oko 110-120ms.
 
Koliko često SBB menja IP adresu? Kod mene je jedna ista već 2 meseca. Nisam imao problema sa internetom ali mi je ovo malo čudno.


@seizmos
Hvala na informaciji.
 
Poslednja izmena:
Jako retko, moze da bude i vise od godinu dana jedna ista..
 
Možda nije pravo mesto, ali kad ste već spomenuli IP adrese... Koliko je dobro da se često menja ili da li je to dobro? Ima nekog pravila dobro-loše?
 
Nekom treba jedno a nekom drugo...nekom nije bitno...zavisi u koju svrhu net koristis..
 
Jel ima neko problema sa netom sad? Meni je download izmedju 2 i 5 Mb/s umesto 10. :(
 
Opterecenje..
 
Ko ume da mi pročita ovo, da li valja ... ?
 

Prilozi

  • sbb modem.png
    sbb modem.png
    17.8 KB · Pregleda: 239
  • sbb modem2.png
    sbb modem2.png
    12.8 KB · Pregleda: 185
nije lose, mozda bi Signal to Noise Ratio - SNR mogao da bude malo veci, mada meni su skroz ludi parametri i sve mi radi super.
 
E, pa meni radi 1 download i 1 upload ... Imao sam reklamaciju pre mesec dana, pa su dolazili, tamenili smo kabl, nova račva, jedan nov direkt u modem, jedan direkt u D3, i jedan za ostale TV koji su na običnoj. I radilo ekstra do pre par dana ( i naravno da se desi za praznike) .... a ipak radi loše.

Da li je moguće da je do modema, jer je to još onaj prvi koji sam dobio pre 6 godina?
 
@MagicMaster Do modema ti je obicno ako net tokom celog dana ne radi kako valja, a ako je problem samo u odredjenim satima, tj. odredjenom delu dana onda je do sbb-a (opterecenje mreze).
 
Već 3-4 dana radi ovako. sa D3 nemam problem, a bilo je prošli put. Znači da je sve sređeno novom instalacijom.

Ipak je izgleda do modema:

Bili, gledali, gledali i oni onu stranu što sam postovio, nisu ništa ni merili, samo rekli da će doći sa drugim modemom ... :) :) :)

Rekao sam im , pošto planiram da pređem na njihovu fiksnu čim proradi prenos, da mi donesu odmah taj modem za fiksni što treba.

Valjda će se srediti.
 
Stigao nov modem .....

2412873846.png

Sve radi kako treba ....

Ja sam mislio da kad crkne, on crkne, a ne ovako :) :) :)
 
Ja da pohvalim SBB - par sati pre nove godine došli ljudi i zamenili modem jer je stari posle skoro 10 godina otišao u penziju .
Iskreno nisam očekivao da će posle par sati doći i doneti nov modem i to 31.12 ... :)
 
Jel se dešava nekom u zadnja 2-3 dana da se zamrzne konekcija na oko pola minuta, obično uveče? Nijedan sajt tad ne može da otvori, smrdi mi to na DNS server. Koje DNS servere vam je dodelio DHCP? Moji su 89.216.1.30 i 89.216.1.50 .
 
Jel se dešava nekom u zadnja 2-3 dana da se zamrzne konekcija na oko pola minuta, obično uveče?

Meni se stalno desava. Bas nisam zadovoljan. Krs su u mom kraju :)
Ako sumnjas na dns onda postavi neki javni tipa google.
 
Kako izgleda taj novi modem, meni je star 5 godina?
 
Jel se dešava nekom u zadnja 2-3 dana da se zamrzne konekcija na oko pola minuta, obično uveče? Nijedan sajt tad ne može da otvori, smrdi mi to na DNS server. Koje DNS servere vam je dodelio DHCP? Moji su 89.216.1.30 i 89.216.1.50 .

Meni se desava tako svako vece. Nece da otvara sajtove, a o online igranju da ne govorim. Uzas! ;(

EDIT: Evo sad se smirilo i radi OK. Da ga ne ureknem... do sutra ;)
 
Poslednja izmena:
Da li za ovaj duo MIX paket dobijam wireless router?
I da li dobijam prvih mesec dana sve kanale kao promo akciju neku?
 
Da li za ovaj duo MIX paket dobijam wireless router?
I da li dobijam prvih mesec dana sve kanale kao promo akciju neku?

Daju wifi ruter.
A što se tiče kanala ja sam shvatio da ti daju do kraja tog meseca sve kanale što znači da zavisi od toga kog datuma ti uvedu paket
 
Meni nisu dali, rekli su da samo trio mix dobija wifi ruter.
 
Posto sam biznis korisnik kod sbb interesuje me da li mi treba ruter za umrezavanje racunara ili moze na serovanje.
 
Serovanje konekcije preko rutera u svakom slucaju :)
 
a dali kada mi dodju taj dan da mi nameste to sve da li naplacuju tad ili po isteku meseca pocev od tog dana?

hvala
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno