Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Upravo tako ti si platio brzinu DO 10Mbit a ne OD 10 Mbit, ako zelis garantovanu brzinu OD 10 moze i to se extra placa, cuj svugde ti je tako jednostavno zasto je tako nadam se da znas da ne moram da ti objasnjavam, sto brines ako imas pribliznu brzinu samo uzivaj...
 
Kad sam napisao OD 10 mbps nisam mislio na vece brzine od toga. Nisam ni mislio na garantovanu brzinu od 10 mbps (znam da se to dosta vise placa). Usled preopterecenja mreze imacu tolerancije za negde do 8 mbps. Sve ispod toga je lose i nema opravdanja. Da ne spominjem onu brzinu koju u poslednje vreme imam a to je 1-4 mbps.
 
kakvih crnih 8 mb/s na kablovskom modemu :trust:

sve ispod 9.5 mb/s smatraj da ti je veza i signal katastrofalno los ili u kvaru

naravno govorim o S paketu brzine 10mb/s
 
Poslednja izmena:
Generalno meni sbb sa ovih 10 megabita radi savrseno, torenti uvek idu 1.1MB, nema pucanja, nista, bas sam zadovoljan, i kod roditelja sam presao na sbb sa euneta, i tamo radi savrseno.
 
I kod mene radi ok SBB :)
U kombinaciji sa privatnim trekerima download nikad ne ide ispod 1.1 MB/s :thumbup:
 
Jel to samo kod mene Sbb televizija ne radi ili još kod nekog? Možda okolina, telep? :)
 
Na detelinari je sve super , i pored ove kiše :)

Edit: Moja greška , ipak ima problema i kod mene , sad počelo.
 
Poslednja izmena:
Kod mene se popravilo, ali zaboravio da javim, a večeras sport klub kod devojke nisam mogao da gledam, a ona sva srećna :D
Osećao sam se kao da gledam stream na dial up-u :D
 
Kod mene na Vidikovcu je par dana bio prekid, ceo dan nema ni d3, cable ni neta ali uvece dodje... Sada mi se cini da je ok. Zvao sam ih na 19900 i smorio se od cekanja, i ladno me zovu oni posle 2 sata, kao imali smo propusten poziv ovo ono :D Bas kul.
 
Znači nova fora cimneš ih, pa te oni kasnije nazovu :D mislim bolje to nego da čekaš sat vremena dok se ne jave
 
Može li neko da mi kaže koji je optimalni nivo kvaliteta signala i jačine signala?



p.s.
Ako je pitanje postavljeno na neodgovarajućem mestu molim nekog od moderatora da isto premesti u odgovarajući podforum
 
Poslednja izmena:
Downstream Channel:

Power Level da bude blizu 0 (to je idealno), sasvim OK je ako je u opsegu +/- 7 ako se ne varam, gornja granica je +/- 12.
Signal to Noise Ratio da bude do 40.

Upstream Channel:

Power Level da bude do 50, idealno i do 40, gornja granica je 55, maksimum modema je 60. Jedno vreme sam imao oko 58 i sve mi je radilo odlično.

Modulacija svuda QAM.
 
Hvala ti za info, znam te podatke tj. našao sam podatke za Internet u odeljku korisnička zona tj u PDF-u na sledećoj adresi Tehnički uslovi za korišćenje interneta


Interesuje me ti podaci za Televiziju tipa kvalitet signala, jačina istog itd a to nepronalazim na njihovom sajtu (inače zato sam i rekao da se premesti ako nije odgovarajuće mesto)


I šta raditi ako nisu ispunjeni, dosađivati tehničkoj podršci ili prihvatati pojašnjenja tipa ako nemate problema nema veze što je tako jer sumnjam da će odgovor biti u tom stilu
 

Prilozi

  • parametri.jpg
    parametri.jpg
    278 KB · Pregleda: 97
Poslednja izmena:
Downstream Channels

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -1.0 dBmV 39.8 dB
Channel 2: -1.7 dBmV 40.0 dB
Channel 3: 0.1 dBmV 40.4 dB
Channel 4: -1.8 dBmV 40.0 dB
Channel 5: -2.5 dBmV 39.3 dB
Channel 6: -3.4 dBmV 39.2 dB
Channel 7: -4.7 dBmV 38.6 dB
Channel 8: -4.0 dBmV 39.0 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 31.9 dBmV
Channel 2: 30.7 dBmV
Channel 3: 32.7 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV
po svemu recenom ovo je dobar signal?
mada mi je upstream channel manji nego sto treba?
 
Poslednja izmena:
imam dcois 3.0 modem kad ukucam http://192.168.100.1/ izadje mi ovako ko sto sam stavio
nemam da biram nista.


About

Model: Cisco EPC3212
Vendor: Cisco
Hardware Revision: 1.0
MAC Address: 60:2a:d0:43:cd:d9
Bootloader Revision: 2.3.0_R1
Current Software Revision: e3200-ESIP-16-v302r125533-110811c
Firmware Name: e3200-ESIP-16-v302r125533-110811c.bin
Firmware Build Time: Aug 11 18:29:43 2011
Cable Modem Status: Operational
Wireless Network:


Cable Modem State

DOCSIS Downstream Scanning: Completed
DOCSIS Ranging: Completed
DOCSIS DHCP: Completed
DOCSIS TFTP: Completed
DOCSIS Data Reg Complete: Completed
DOCSIS Privacy: Enabled

Downstream Channels

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -1.0 dBmV 39.7 dB
Channel 2: -1.7 dBmV 39.9 dB
Channel 3: 0.1 dBmV 40.5 dB
Channel 4: -1.7 dBmV 39.8 dB
Channel 5: -2.5 dBmV 39.4 dB
Channel 6: -3.3 dBmV 39.4 dB
Channel 7: -4.5 dBmV 38.8 dB
Channel 8: -4.0 dBmV 38.6 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 31.9 dBmV
Channel 2: 30.7 dBmV
Channel 3: 32.7 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV
 
Poslednja izmena:
Baci neki Screenshot
 
U tehničkim uslovima koji su iz 2009 je dato na primeru WebSTAR EPC2100
 
Imam jedno pitanje, mozda sam promasio temu ali ne znam gde bi bilo primerenije postaviti ovo pitanje.

Kupio sam LCD televizor DVB-T/C MPEG4 i prikljucio ga na SBB-ovu kablovsku. Automatski mi je televizor nasao kablovske analogne programe ali mi nije nasao ni jedan digitalni kablovski program. Ocekivao sam da cu moci gledati digitalne programe iz paketa START koji su besplatni u osnovnoj digitalnoj ponudi!? Da li to znaci da su svi digitalni programi kod SBB-a zakljucani, cak i oni koji su besplatni?
 
^Da, skoro svi digitalni kanali kod SBB-a su zakljucani i treba ti njihov receiver (STB) da bi ih gledao.
Otkljucani su samo RTS HD i SBB Info kanal.

Pozdrav

Edit: typo greska
 
Da li je obavezno imati njihov STB ili je moguce dobiti samo njihovu karticu i staviti ju u televizor u CI Conax modul?

Sa njihovim STB moram koristiti dva daljinska (televizor i STB) dok ako je kartica u televizoru mi je dovoljan samo jedan daljinski...
 
SBB nema u ponudi CI karticu.
 
A da?
Pa na koji nacin onda otkljucavaju kanale? STB ima ugradjen neki cip?
 
Poslednja izmena:
Uglavnom ne moras da koristis dva daljinska - daljinskim od STB-a mozes da upravljas i TV-om. Rade osnovne funkcije: paljenje i gasenje TV-a, kontrola zvuka, izbor ulaznog signala na TV-u, menjanje kanala na TV-u.

Pozdrav
 
SBB koristi Videoguard enkripciju za zastitu svojih kanala a CI slot i karticu imate u resiveru koji dobijate za kablovsku

cela oprema je ugradjena u resiver

posebno se kartica i CI slot ne izdaju
 
Da li je obavezno imati njihov STB ili je moguce dobiti samo njihovu karticu i staviti ju u televizor u CI Conax modul?

Sa njihovim STB moram koristiti dva daljinska (televizor i STB) dok ako je kartica u televizoru mi je dovoljan samo jedan daljinski...

Da li uopste tvoj televizor ima DVB-C/C2 tjuner za prijem digitalnih kanala sa kablovske?

CI slot i kartica sluze kao zastita ko hvata digitalne kanale sa satelita i kablovske
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno