Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja na kablu imam 9.98 mb/s a na adsl-u 14,2 mb/s

paket na kablu je hd mix S 10 mb/s

paket na total mixu je 16 mb/s

i reci mi sada koji je internet bolji i kvalitetniji

jos kad prosire sada ove fiber pakete na celu srbiju korisnici adsl-a ce sledece godine moci samo da placu. :(

veca muka kabla je ta sto se zapravo nalazi na vrlo ogranicenoj teritoriji i sto tu sbb jedini ima kompletnu uslugu od svih kablovskih operatera

treba nama u srbiji jedno 3-4 firme kao sto je sbb tek onda mozemo da kazemo da ce nam sektor telekomunikacija biti na evropskom proseku
 
Poslednja izmena:
ja na kablu imam 9.98 mb/s a na adsl-u 14,2 mb/s

paket na kablu je hd mix S 10 mb/s

paket na total mixu je 16 mb/s

i reci mi sada koji je internet bolji i kvalitetniji

Ja ipak mislim da ti je kvalitetniji na ADSL-u jer poredici cene, ti ipak placas manje za ADSL a dobijas veci protok!
 
Ja ipak mislim da ti je kvalitetniji na ADSL-u jer poredici cene, ti ipak placas manje za ADSL a dobijas veci protok!

ti samo gledas ono sto se tebi svidja u realnosti je sve to drasticno drugacije govorim iz licnog iskustva

moj slucaj je i specifican jer su mi relatvno skoro pre 2 godine uveli digitalnu centralu i renovirali telefonsku mrezu imaju ljudi na total mix-u i 4.5 mb/s a placaju isto kao i ja tako da nemoj da lupas gluposti

posto tako smatras uzmi pa iskljuci kablovsku i predji na adsl da vidis sta ce da ti se desi

brzina interneta direkno zavisi od stanja mreze kroz koju taj internet saobracaj prolazi

kako sbb na kablu uvodi fiber(optika) pakete kabl ce od sledece godine jos vise da ubrza a adsl "drzi vodu dok majstori odu"
 
Kao prvo ja ne "lupam gluposti" (prosto obozavam kada ljudi ovako pricaju, kada nemaju argumenata).

Kao drugo optika na SBB nece biti dostupna svuda u narednih, najmanje 2 godina!

Kao trece ja imam dostupnost 20Mb na ADSL-u ali ne koristim jer imam potpisan ugovor sa SBB-om.

Ja samo trazim izjednacavanje cena/usluga koje pruzaju i na kablu kao na ADSL-u, jel to toliko tesko shvatiti???
 
Poslednja izmena:
Ti poredis babe i zabe i trazis da ti cena bude ista

Razlika u tehnologiji je nebo i zemlja pa prema tome takva je i cena

Fiber paketi ce se vrlo brzo rasiriti gotovo ce sva velika mesta biti pokrivena bar do polovine sledece godine jer sbb do svojih cvorista ima optiku vec skoro 5 godina kao i prema medjunarodnim linkovima tako da im je ostalo jos koji metar optike do zgrada ili kuca.

Ako tebi tvoja lokacija omogucava brzinu od 20mb/s onda si ti veliki sreckovic i pripadas verovatno 0.5%(mozda i manje) ukupnog broja korisika adsl-a

Dakle izjadnacavanje baba i zaba je nemoguce pre svega zbog same tehnologije, lokacije, a i tehnickih mogucnosti oba operatera da sprovedu sve te obecane usluge

p.s. reklama poput ove poslednje koju je pustio sbb je bas za takve kao sto si ti da se nakupe jos malo novaca od vas lakovernih koji misle da je sve to istina.Ja kazem cista navlakusa kao uostalom i svaka reklama ;)
 
Poslednja izmena:
Ok ako je tako kako pricas, dve razlicite tehnologije i nemogucnost izjednacavanja, sta cemo sa poredjenjem SBB/Vektor, na Vektoru duplo vece brzine za isti novac, ista tehnologija? Bas me interesuje kakav ces ovde izgovor naci za SBB???
 
vektor je koliko znam isto kablovski operater kao i sbb i njihova mreza je uglavnom na teritoriji beograda odnosno tacnije novog beograda.

ja tamo ne zivim niti koristim usluge pomenutog operatera tako da zaista neznam sta i kako nude.

rekao sam samo za one usluge koje ja licno koristim i koje znam kako funkcionisu i rekao da se ljudi koji imaju kablovski internet sbb ne zanose sa ponudom total mix-a jer ni iz bliza nije tako dobra kao sto je na reklami.
 
ma cuj ti price 'ljudi koji imaju kablovski internet sbb se ne zanose sa ponudama adsl-a'
evo kod mene je kablovski neprikosnoven sbb internet pa bi sutra presao na adsl ; da u vecernjim satima slika na tv bude bez smetnji a net sa ujednacenim pingom i bez gubitka paketa. brzina neka bude koliko dozvoljava kvalitet parice i udaljenost od centrale. stvarno smesno za citati, kao nazadna adsl tehnologija sa kojom vise izvlacis nego sa naprednom krov to krov to bandera to krosnja drveca naprednom koaksijalnom mrezom
 
jos kad prosire sada ove fiber pakete na celu srbiju korisnici adsl-a ce sledece godine moci samo da placu. :(

Auuuuu, jadni korisnici adsl bože pa šta oni da rade, SBB ih totalno uništio, treba neku peticiju organizovati zbog monopola, mislim koje ruganje i ironija od strane člana nije na mestu prema bilo kome, a prevashodno što jadni adsl korisnici mogu samo da zavide korisnicima SBB-a... joj...

Ako koristis usluge pomenuta dva provajdera "lelekoma" tehnički ispravno i potpuno Telekom Srbija A.D. to ne znači da je kod svih loše, nestabilno, ružno, pohlepno, mlaćenje para, zaglupljivanje od strane SBB-a reklamom za TotalMIX naivnim adsl korisnicima koji koriste Telekom.

Prvo shvatiti da svi nemaju mogućnost SBB Fiber Power, SBB KTV i SBB Internet usluge, to što su samo zgrade pokrivene i mali procenat kuća, drugo na osnovu iskustva to je mali procenat koji uopšte može poslužiti kao relevatna informacije i pokazatelj stanja adsl tehnologije i drugima nametati svoje mišljenje kako je nešto bolje od nečeg drugog.

Za sve postoje mane i prednosti, i kod nekog radi odlično kod nekog nikako važi za svakog provajdera, a to da je SBB jedini i neprikosnoveni provajder u Srbiji će tek biti kada omogući svakom korisniku uslugu, a Telekom Srbija A.D. je u velikoj prednosti jer je internet dostupan i u selima od 1000 stanovnika, dok SBB-u to neće biti na kraj pete dugi niz godina.

Isto tako kad "slučajno" neko nazove SBB korisnički servis bilo za informaciju ili pomoć pa sluša obaveštenje gde trenutno postoje prekidi, malo se čovek i zapita jer to radi ili ne radi, u čemu je problem.

Isto tako sad može neko doći i reći da je TT neprikosnoven i da ovi na kablovskoj i adsl tehnologiji mogu samo da plaču kad vide brzine, kao i drugi niz parametara i da je coax i adsl zastarela tehnologija, nema nikakve razlike u cinizmu koji oni mogu da iznesu i odgovore, a gde to vodi pa nigde.

Jedino što svi traže jeste usklađivanje cena sa trenutnom ekonomskom situacijom, a ne svaki mesec na osnovu nekog pokazatelja da te iste cene skoče uz saglasnost Ratel-a, i gavno da to radi, uvek dstupno bez prekida to je najvažnije, možeš imati i 100mbit ako to ne radi džaba ti, i da daju besplatno...
 
Poslednja izmena:
ljudi znate sta meni ne treba ubedjivanje niti raspravka sa vama sta je bolje a sta ne

ako niste zadovoljni slobodno predjite na adsl i uzivajte

ja sam samo preneo svoje licno iskustvo u koriscenju obe tehnologije.
 
Poslednja izmena:
ma cuj ti price 'ljudi koji imaju kablovski internet sbb se ne zanose sa ponudama adsl-a'
evo kod mene je kablovski neprikosnoven sbb internet pa bi sutra presao na adsl ; da u vecernjim satima slika na tv bude bez smetnji a net sa ujednacenim pingom i bez gubitka paketa. brzina neka bude koliko dozvoljava kvalitet parice i udaljenost od centrale. stvarno smesno za citati, kao nazadna adsl tehnologija sa kojom vise izvlacis nego sa naprednom krov to krov to bandera to krosnja drveca naprednom koaksijalnom mrezom


kako si ti ovo napisao kao da zivis na vrh neke cuke gde ti neko samo doturio parce kabla i eto ti internet i tv.:D

na mestu gde sam ja nema svega opisanog u tvome postu, ako imas ozbiljne probleme sa signalom menjaj operatera
 
Poslednja izmena:
Umesto što se prepirete kako niko nije skontao da je nestao fox, fox life, fox crime?
 
24 Kitchen i Nat geographic! Ceo foxov paket na distribucionom satelitskom linku je u prekidu...
 
neki info sta se desava?
 
Poslednja izmena:
Jao da kuhinjicu sam zaboravio... A to sam bas voleo da upalim i da bacim pogled ponekad... National Geographic mislim da sam video...

Edit: Radi Nat Geo.
 
Nema ni na Vektoru fox crime, kuhinjice i fox filma...
 
Poslednja izmena:
Ovo je bilo brzo :)
Potvrdjujem, vratila se kuhinjica i ostalo :)
 
Vratilo se i na Vektoru... :D
 
Poslednja izmena:
Malo kao da upload ide slabije. Jel kod vas sve ok ?
 
U logu modema stalno se javljaju ove dve greške. Da li neko zna nešto više o njima. Tražio sam po netu ali ko god ih je imao uz njih je išao i neki problem sa konekcijom. Ja nemam ni jedan problem sa konekcijom sve radi bez problema ali greške i dalje stoje :trust:

DHCP RENEW WARNING - Field invalid in response
Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received
 
To ja mislim svi imaju, ja sam na Radijus Vektoru i uvek sam imao te greske.
 
kada napravim svoju listu i raspored od jedno 40ak kanala, na Informacijama o programu na odredjenom kanalu nikad nisu tacni podaci... znaci sve je zabrljano tipa trenutno na programu je Ekskluziv a ono nema veze sa Ekskluzivom vec je neka dokumentarna emisija ili nesto tako. Zasto se to desava i desava li se i vama? Koja je svrha postojanja toga ako nisu tacne informacije?
 
kada napravim svoju listu i raspored od jedno 40ak kanala, na Informacijama o programu na odredjenom kanalu nikad nisu tacni podaci... znaci sve je zabrljano tipa trenutno na programu je Ekskluziv a ono nema veze sa Ekskluzivom vec je neka dokumentarna emisija ili nesto tako. Zasto se to desava i desava li se i vama? Koja je svrha postojanja toga ako nisu tacne informacije?

Redovna pojava kod SBB-a da se EPG ne prati program, obratiš se na forumu SBB-a i uradiće ti sinhronizaciju naloga, pa će biti uredu, ako opet nastavi isto da se dešava poslaće tehničku ekipu da "reše problem"...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno