Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Si potpisao UO za taj paket ili si se presaltao na njega samo na odredjeni vremenski period pa si zato dobio docsis 3.0 ?
 
Skupljam lovu za paket 40 Mb. Docsis 3.0 here I come :D

Pazi ima zackoljica ja sam pre nego sto sam uzeo 40Mb/s zvao centralu da ih pitam da li moga da dobije modem Docis 3.0,jer sam cuo da moze da izdrzi vece brzine naravno rekli su mi da ne i da im javiam ako budem imao probleme inace sam odmah teo da ga uzmem,tako ja ti savetujem ako ti se desi da ovaj tvoj docsis 2.0 pogura svih 40Mb/s i nezagreva se puca nece ti doci da ti zamene znaci moras da ga cim uzmes preopteretis izivi se malo na njemu uzmi torrent i vise njih skidaj gde ima puno sedera i td...

Ako ti se ne desi da ti se zatupi stane ili imas oscilaciju u brzini onda ih lazi krastavac ako sve drugo propadne :d mada ono sto mi je rekao onaj lik sto mi je instalirao mogu da zakljucim da je 2.0 malo G*****E :)
 
Poslednja izmena:
Da li kriza kuca na vrata ili strah od konkurencije, ali evo SBB je u Mirijevu napokon dao ponudu. Malo mi je nerazumljiv njihov cenovnik sa dodacima i sl., pa bih da pitam ovde kako to ide.
Konkretno Duo Mix paket kosta 2550 din (osnovni TV paket i net brzine 10/1), uz ugovor od dve godine. Kako sam uspeo da shvatim, priključna taksa je 2034 din, treba i da im platim 61 din po 1m kabla, mesečna renta uređaja je 203 din?
Po ovoj računici (ako sam je dobro izveo) trebam da za priključenje (sa sve kablovima) platim oko 2500din, a onda mesečnu pretplatu sa rentom risivera 2753 din za jedan TV, odnosno 2956 din za dva TV-a? I sve to uz ugovor od dve godine???

Ja se nadam da sam ovde negde pogrešio, jer u suprotnom mislim da je ovakva ponuda kriminalna. U tom slučaju ne znam što bih sadašnje račune za net i Tv (za koje inače nemam ugovornu obavezu) povećavao za 500 din mesečno?
Plaćanje priključne takse, uz potpisivanje dvogodišnjeg ugovora, deluje mi kao uvreda.

Bio bih vam zahvalan da me ispravite ako sam pogrešno protumačio njihov cenovnik.

Hvala
 
Ne plaćaš te priključne takse ako potpišeš ugovor na 2 godine. I trebalo bi da imaš prva 3 meseca pretplatu na kablovsku gratis
 
Poslednja izmena:
Hvala.
Danas sam video u poštanskom sandučetu flajer sa telefonom komercijaliste. Pozvao sam ga i čovek me ladno otkačio - nije me ni pitao da li hoću da potpišem ugovor; samo mi rekao da imaju jako malo zainteresovanih, jedva 10 u dva solitera (gde mislim da ima oko 400 stanova), pa hoće još malo da sačekaju. Ne znam da li je i druge tako otkačio kao mene. Možda je i to razlog što "nemaju zainteresovanih".
 
Hvala.
Danas sam video u poštanskom sandučetu flajer sa telefonom komercijaliste. Pozvao sam ga i čovek me ladno otkačio - nije me ni pitao da li hoću da potpišem ugovor; samo mi rekao da imaju jako malo zainteresovanih, jedva 10 u dva solitera (gde mislim da ima oko 400 stanova), pa hoće još malo da sačekaju. Ne znam da li je i druge tako otkačio kao mene. Možda je i to razlog što "nemaju zainteresovanih".

Verovatno revoltiran što neće moći da ostvari planirani procenat od potpisanog ugovora, pa iskazuje svoje nezadovoljstvo na kome drugom nego na potencijalnim klijentima... Ako su svi dobili taj "šumski cenovnik" nije ni čudo što nemaju zainteresovanih korisnika za priključenje kad je sve složeno onako kako njima odgovora, a potencijalnog klijenta ko šiša, umesto da su ubacili posebne flajere za ta dva solitera napisano na jednostavnom jeziku sigurno bi bilo više korisnika, a njihov "šumski" flajer samo da bude kao dodatno gradivo...
 
Poslednja izmena:
sto se tice mazanja ociju korisnika fiber power ce biti dostupan tek mozda 2013,do tad samo na ova tri mesta bezaniska kosa novi beograd i dedinje sto je po meni nepostovanje korisnika,zasto su neki korisnici privilegovani a neki ne...
inace sedam godina sam korisnik sbb al jos samo do januara sled godine tad mi istice ugovor. pozdrav svima
 
Jel ima jos neko problem sa onim tp-link 740n ruterom sto daje SBB? Jednom ili dva puta dnevno moram da ga gasim/palim jer se zaglupi wifi
 
Jel ima jos neko problem sa onim tp-link 740n ruterom sto daje SBB? Jednom ili dva puta dnevno moram da ga gasim/palim jer se zaglupi wifi

Takodje, desava mi se nekoliko puta da mi se konekcija izgubi, pa posle minut se vrati.
 
Meni radi za sve pare. U stvari dobio sam ga za dzabe ali radi bez ikakvih problema.

Mozda probate sa novim firmwerom (ako vec nije poslednji), resetovanje na fabricke vrednosti i na kraju reklamacija.
 
Čudno da SBB nije uveo u fiksnu telefoniju kao dodatne opcije besplatno telefoniranje prema HR,BiH i SLO... Sad sam video ponudu Telemach između ostalog stoji i sledeće:

FLAT HR & SLO 10 KM - podrazumijeva pozive za 0 KM/minuti ka svim fiksnim mrežama u Hrvatskoj i Sloveniji uz mjesčnu doplatu od 10 KM na cijenu Super mix paketa, kojeg koristite.

Prilikom svakog poziva u opciji FLAT BH i FLAT HR&SLO, uspostava veze naplaćuje se 0,03 KM.
Minimalno trajanje pretplate na dodatne FLAT opcije Super mix paketa je 180 dana.

Fair use politika za flat opcije usluge telefonije podrazumijeva korištenje usluge na fer osnovi, što uključuje 1.500 minuta besplatnog razgovora mjesečno prema destinacijama iz pojedine opcije
 
Poslednja izmena:
Da li se nekom desava da mu ne svetli lampica data/recive? Sve ostale lampice se pale kad nesto skidam ali ova nakon nekog vremena prestane da svetli. Modem inace radi normalno, veza je stabilna osim sto se dioda na "recive" nekad totalno ugasi.
 
Kad se već pominju lampice da pitam i ja nešto u vezi njih. Dakle od skoro su počele da mi non-stop svetle send/recieve lampice u idle režimu (ništa se ne skida i downloaduje). Modem je na ruteru, wireless je ugašen. Ovo se dešava čak i kad je kompjuter isključen. Što se tiče interneta sve super radi. Probao sam i sa restartom modema ali nije pomoglo.
Da li je neko imao iskustva sa ovim?
 
I meni isto ponekad svetle... Kontam da se šalju podaci in and out
 
Kad se već pominju lampice da pitam i ja nešto u vezi njih. Dakle od skoro su počele da mi non-stop svetle send/recieve lampice u idle režimu (ništa se ne skida i downloaduje). Modem je na ruteru, wireless je ugašen. Ovo se dešava čak i kad je kompjuter isključen. Što se tiče interneta sve super radi. Probao sam i sa restartom modema ali nije pomoglo.
Da li je neko imao iskustva sa ovim?

Meni se to desava povremeno.... Inace, izgleda da sam provalio zasto mi se dioda data/recive ugasi. U uTorrentu nisam limitirao ulpoad vec sam pustio da uploaduje na maximum. Cim sam ogranicio na nekih 75% od maksimuma lampica se ne gasi, evo vec drugi dan.
 
Ja takođe imam problem sa TP-Link 740n ruterom i Wi-Fi konekcijom, naime kupio sam telefon koji podržava Wi-Fi pre par dana i prvi put sam počeo da koristim bežičnu konekciju i dešava mi se da telefon izgubi signal i samo restart rutera pomaže, posle toga opet sve normalno. Nekada se desi da ceo dan imam konekciju bez prekida a nekada se desi da mi prekine par puta dnevno. Da li možda postoje neka podešavanja u samom ruteru koja mogu da reše ovaj problem?
 
@Creative_X

Ok, hvala puno na odgovoru, za sada će da šljaka ipak restart rutera jer mi nije uopšte toliko bitna ta Wi-Fi konekcija. :D
 
Pomoc drugari.. uzeo sam u SBB paket S (standard).. onaj najmanji 6 Mb/s (6144/512).. medjutim vec neko vreme mi na speed testu ping leti od 40 do 80 na niskom serveru na Bg serverima mi varira negde 20 negde 40-50 itd..
e sad problem mi nije download nego Ping.. kad god upalim neku igru da igram javlja mi se lag-seckanje.. Tipa na CS 1.6 na net_graph-u mi pokazuje choke od 3 do 6 a lose 2-3.. dolazili mi njihovi serviseri i gledali.. stavljali njihov modem i testirali i rekli mi da je sve ispravno i da je mozda problem ili do brzine ili da ja palim pozadinske programe koji vucu saobracaj sa neta.. spojio sma sinoc laptop sa svezim OS i isto pokrenuo CS i opet lose i choke skacu.. el zna neko dam i kaze sta je problem ili da skratim muke da otkazem pretplatu i da uvedem adsl ili da povecam brzinu ili mozda nesto drugo.. Hvala
 
Nije 20mbps za 1190 din, već cene kreću od 1190 din. 1.5mbps je 1190 din, 2499 din je cena za 16mbps, total tv i d3go, pod ugovorom. Tako je do sad bilo, a sad su verovatno samo promenili pakete da bi parirali onim 5, 10 i 20mbps telekomovim paketima.
 
Poslednja izmena:
2.430 je bio Total mix od kojih je 1210 samo za tv! Dolazim do zakljucka da je 1220din moglo da se dobije 16Mb, sada ce verovatno za te slicne pare moci da se dobije 20Mb, kazete to je cena na 2 god, pa i ja moram da potpisem ugovor na kablu da bi za 10mb placao 1566RSD! Tako da po meni nigde logike da imaju povoljniju ponudu preko ADSL za koji placaju i Telekomu, nego na kablu koja je njihova infrastruktura???
 
2.430 je bio Total mix od kojih je 1210 samo za tv! Dolazim do zakljucka da je 1220din moglo da se dobije 16Mb, sada ce verovatno za te slicne pare moci da se dobije 20Mb, kazete to je cena na 2 god, pa i ja moram da potpisem ugovor na kablu da bi za 10mb placao 1566RSD! Tako da po meni nigde logike da imaju povoljniju ponudu preko ADSL za koji placaju i Telekomu, nego na kablu koja je njihova infrastruktura???

Na ADSL-u imaju konkurenciju dok su kablovski operateri regionalno podeljeni tako da im je tu konkurencija znatno manja ili je uopste nema pa im se moze...
 
vi svi zaboravljate da na adsl-u nemate garantovani protok vec protok zavisi od vase parice i udaljensti od centrale.

velika su tehnicka ogranicenja na adsl-u sto kod kabla nije slucaj zato i daju ovako pompezne reklame da se masa navuce

imam sbb super hd mix kao i total mix i mogu reci da je kablovski internet neprikosnoven
 
Pa nemaš ni ti garantovan protok (takav vid interneta je mnooogo skup za naše prilike). Ti na kablu dobijaš više jer overhead nije toliko izražen kao kod aDSL-a.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno