Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@bSecurity, mislim da je dslrules pitao za sirenje SBB FP ponude na druga naselja, ne TT :) Ako ne - ja pitam onda ;)
 
Iako mnogo vremena provodim u internet podforumu nisam sebi jos nadenuo dslrules kao nick :)
 
Poslednja izmena od urednika:
To nije nas problem :) SBB ima srecu sto nemamo izbora - inace bi malo sutra forsirao da se zajedno uzima i TV :)

@defcon1:) Pa, ono.... niko te ne tera da koristis to. Po meni ovo nije povecanje osnovnog paketa, jer ipak najnizi paket je 15/4 - sto je prilicno bolje od 10/1 koliko je najnizi paket za net (sa ugovorom) a svega je <300RSD vise.
Slicno i za sledeci paket - 30/6 za <4000 (sa "odrzavanjem profita firme"), dok je placam skoro toliko za 24/2.

E sad dokle ce to ici.... ne znam.

Slazem se sto si napisao da to nije nas problem i to je SBB trebao da resi,ali tvrdoglav je tvoj odgovor da su vece brzi opravdanje da se cena digne plasim se da cemo u jednom trenutku ako se ovako nastavi za jedno 5 ili 6 godina doci u situaciju da ce neko napisati isto sto si ti smo ce to ovako da glasi:

Pa, ono.... niko te ne tera da koristis to. Po meni ovo nije povecanje osnovnog paketa, jer ipak najnizi paket je (pa neki paket) - sto je prilicno bolje od (pa neki paket)koliko je najnizi paket za net (sa ugovorom) a svega je <300RSD vise.
Slicno i za sledeci paket - (pa neki paket) za <6000din ......

Plasi me da ce u jednom trenutku ako se ovo nastaviti osnovni paket kostati mozda cak i 50 e ......

To je problem ovde ja bi voleo da imam sve tri pogodnosti ali ne da mi zbog toga nabijaju cenu na nos,pa sami mozete da odete i da vidite neke provajdere koje nude usluge i primeticete da vecina nude sve usluge zajedno samo negde to kosta ko kod nas samo internet predplata a negde ide i do 70 e...

Sta zelite u buducnosti SBB sa osnovnim paketom od 50 do 70 e ili 20-25 e?

Samo vam skrecem paznju gde sve ovo ide....
 
Poslednja izmena:
Ide tamo gde moze da ode.
 
Ne pretpostavljam ja ništa.:)Moje mišljenje je da je totalna glupost uzeti samo net uz (besmislenu) obavezu održavanja(koja je obavezna i ne možemo je ukinuti),kad za skoro iste pare imam i HD risiver+ TV+3DGO i još + mogu da ubrzam net na mesec dana ,ako imam potrebe za tako nečim.:wave:

Pazi, ja TV ionako ne gledam, ako neko hoce da gleda TV neka ide drugde, ja za takvo "drustvo" necu da placam ni 100RSD ako ne moram.
Sa te strane, ja nemam sta da poredim SBB cene sa odrzavanjem sa TT cene sa TV-om, kad je meni sasvim dovoljan TT bez TV-a - i samim tim SBB je enormno skuplji. To sam hteo reci. I zato mi poredimo cene samo TT neta, bez Duo zavrzlame.

@defcoon221, ne mislim da ide u tom smeru. Sve dok postoje i osnovni paketi, barem. Mislim da je to previse paranoje.
 
Poslednja izmena:
Pazi, ja TV ionako ne gledam, ako neko hoce da gleda TV neka ide drugde, ja za takvo "drustvo" necu da placam ni 100RSD ako ne moram.
Sa te strane, ja nemam sta da poredim SBB cene sa odrzavanjem sa TT cene sa TV-om, kad je meni sasvim dovoljan TT bez TV-a - i samim tim SBB je enormno skuplji. To sam hteo reci. I zato mi poredimo cene samo TT neta, bez Duo zavrzlame.

Što se ovog tiče potpuno si u pravu,ali samo u opciji gde postoji Targo kao konkurencija.Dok Targo postane iole ozbiljna konkurencija SBB-u proćiće još dosta godina.Da ne govorim o tome da SBB ima daleko veći preduslov da na teritoriji gde je Targo napravi čudo od ponude sa fiberom.Ovo što su ponudili je odmereno i u skladu sa zajedničkim deljenjem kolača.
 
Sta su ponudili ? Upload je ponovo mizeran.
 
KOme je TV nebitan, a ima izbor TT-a, SBB uopste nije izbor, osim ako TT ne zezne i bude uzas :)
A i oni kojima je TV bitan... izbor kod TT-a je cini mi se i jeftiniji?
 
Ma kakva procena trzista ? Ne zive oni u ovom vremenu. Kraj 2012-te i oni nude fiksnu telefoniju i neke praistorijske "napredne" servise na d3 televiziji, tipa premotavanje i video klub kod kuce .. .:D
Kod njih ti je stanje kao u onoj reklami za Milku, mrmot zamotava u foliju i tako te fore ;)
 
Poslednja izmena:
To je isto kao kad bih ja pitao zašto Targo nije dao odnos 1/1?Njihova procena tržišta je trenutno takva.

Pa ne baš, Targo koristi GPON tehnologiju za optiku koja u svojoj osnovi nudi 2:1, tj. do 2.488Gbps downstream i do 1.244Gbps upstream.

Googlaj bilo kog provajdera koji nudi FTTH koristeći GPON, videćeš da su paketi 2:1.

Za firme nude simetrične 1:1 linkove, ali mislim da tu koriste EPON tj. Ethernet PON koji je bolji, ali zahteva skuplju infrastrukturu. Naglašavam mislim, nek me ispravi neko ako grešim :)
 
Poslednja izmena:
- Da GPON tehnologija je kriva za 2:1 odnos u ponudi TTa ! Na isti način DOCSIS tehnlogija je kriva za 4:1 u najboljem slučaju kod SBB power paketa kao što je i u ADSL tehnologiji 1Mb upload maksimalni a downloada koliko namakneš (<24Mb) na dužini parice koju imaš do najbliže DSLAMcentrale.
- Da i u ovoj zemlji se itekako gleda tržište i šta može da se proda pre nego se definiše u šta će da se ulaže a ako ne gledaš i ne meriš, promašiš, zezneš banku i ulagače, zatvoriš firmu (kao Nuba invest) pa do nove prevare.
- Da, ako nekome nije bitna TV usluga ili ne treba TT ima bolju ponudu za Internet i tako će biti dok god ne bude bilo iste FTTH tehnologije u konkurenciji. TTu je Internet osnovni servis koji mu isplaćuje ONT i drugih nema bez toga. Suprotno tvrdnji, kome treba TV servis, TT je daleko ispod ponude većine kablovaca, čak i trulog PTT KDSa (poredimo analognu ponudu).
- I na kraju fiksna telefonija u Srbiji 2012 tek u ponudi kablovaca je rezultat državne politike u telekomunikacijama i zaštite Telekoma. Ostali "praistorijski" napredni servisi na D3 platformi su sasvim u skladu sa onim što se u naprednoj EU danas nudi i kamo lepe sreće da su i ostale usluge i biznis u Srbiji u takvom praistorijskom zaostatku za EU.
 
Da li neko ima iskustva sa novim d3 v2.0 risiverom. Da li radi i kao medija plejer kako su reklamirali. Ja sam probao snimanje, ubacio neki flash od 2gb, na svu srecu, trazio mi da formatiram, uradio, poceo da snimam, dok sam snimao nije hteo nists drugo da radi, nisam mogao da zaustavim snimanje...na kompu mi vise ne vidi flash kao 2gb nego samo 98,5mb.
 
Sto si formatirao iz risivera ? Imas PC za takve operacije.
 
Izgleda da risiver pravi neki svoj format što za poseldicu ima da ga PC ne vidi kao ni materijal snimljen na njemu i obrnuto. AKo hoćeš da povratiš flash moraš ga propustiti kroz nek program za particionisanje tipa Acronis Disk Director.
 
Receiver koristi fajl sisteme exfat2 i exfat3. Napravi dve particije: jednu manju i jednu vecu.

Pozdrav
 
Receiver koristi fajl sisteme exfat2 i exfat3. Napravi dve particije: jednu manju i jednu vecu.

Pozdrav

Hvala na odgovoru...ali kako mi se čini reklamirali su da risiver moze da radi i kao medija plejer...odnosno da reprodukuje zapise sa usb flesa ili usb hdd. Ovako sem snimanja i odlozenog gledanja nema neku vecu upotrebu kao sto su najavili.
 
Ne mogu da verujem :S:

Za ovaj mesec sam kod SBB-a uzeo paket od 40 Mb/s i naravno posto sam imao ovaj modem docis 2.0 sve se vuklo brzina stalno varira stalno problemi.Brzina nije prelazila 2.5MB/s u najboljem slucaju pa se zatupi stane restartuje,danas dosli majstori i zamenili mi za docis 3.0 onaj sto sam vidjao u SBB-u sto daju firmama i drugima za velike brzine.

I nisam mogao da verujem kada sam isprobao preko Rapida brzina nespada ispod 4,4 i varira izmedju 4 i neverovatnih 10MB/s i drzi par desetina sekundi na 10Mb/s pa se spusti na 8 pa na 7 pa na 5... :d :D

A na Torrentu sam izvukao 6MB/s max :)
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna na kojoj brzini se dobija docis 3.0? I kada bih napr sledeci mesec smanjio brzinu da li bi mi vratili sa 2.0 modem???
 
Zovi pa pitaj, meni su za RV rekli da je od 50Mb pa navise, ali ja sam na 20Mb pa sam opet na listi cekanja. Mislim da je glavna stvar sto ces mozda morati da placas modem.
 
Da li neko zna na kojoj brzini se dobija docis 3.0? I kada bih napr sledeci mesec smanjio brzinu da li bi mi vratili sa 2.0 modem???

Ako si na SBB-u,ovaj majstor mi je rekao da ovaj docis 2.0 sto sam imao moze da izdrzi brzinu max 24Mb/s mada ni to nije sigurno,znaci ako uzimas brzinu vecu od te a modem ti ne bude radio kako treba onda bi trebali iz SBB -a da ti zamene...
 
A taj jedan mesec uzmes 40 Mb i posle tog meseca se vratis na svoju regularnu brzinu (ajde recimo 10 Mb). Jel ti dodju ti majstori sto su ti bili doneli docsis 3.0 da ti vrate tvoj stari prevazidjeni docsis 2.0 ili te iskuliraju i dalje nastavis da surfujes sa 3.0 verzijom ?
 
da li mozete da pingujete beograd na pingtest.net. meni nece da se spoji sa serverom. da zamolim i ako neko moze da pinguje frankfurt (gornji od dva ponudjena) izmedju 20 i 23 h
kod mene uvece variraju ocene. b, c, d kako zalomi.
 
20121108_161405.jpg
A taj jedan mesec uzmes 40 Mb i posle tog meseca se vratis na svoju regularnu brzinu (ajde recimo 10 Mb). Jel ti dodju ti majstori sto su ti bili doneli docsis 3.0 da ti vrate tvoj stari prevazidjeni docsis 2.0 ili te iskuliraju i dalje nastavis da surfujes sa 3.0 verzijom ?

Ovako meni nisu nista rekli ovim povodom u centrali SBB-a samo kada sam im rekao probleme rekao lik preko telefona mora odmah zamena :) i za 2 dana dosli ,samo mi dosli instalirali i ovaj mi je rekao lik koji mi je instalirao da sam miran bar 2 godine min tako da ako je to tacno ostaje mi Docis 3.0 :d

I vec sam rezervisao sledeci mesec za 10/1 pa kada opet budem imao kintu 40/2 :)
 
Poslednja izmena:
Skupljam lovu za paket 40 Mb. Docsis 3.0 here I come :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno