Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta vi to toliko uploadujete? Kontam da je ovih 2Mbs dosta sasvim ok...
 
^Ako je tebi dovoljno, to ne znači da je i ostalima...
+da bi imao ta 2Mbit UL, moraš da uzmeš paket od skoro 3000din :S:
 
Poslednja izmena:
S*rem se na fiksnu telefoniju. Hoću bre brži net. Izem ti to najavljeno novembarsko iznenađenje.

+1
Sada sam video reklamu za SBB ocajna reklama za promociju telefona....

To ti je ono kada uciteljica propituje djaka a ovaj moli boga da mu da 2 na lepe oci ili se sluzi trikovima i prodavanjem magle i moli da mu to uspe :)
 
Poslednja izmena:
Multi user situacija je po meni najzeljnija velikog upload-a. Torrenti i djene djene, pogotovo danas kad ima dosta ratioless trackera, a da ne pricamo o chitovanju koga se dohvate uglavnom mladji korisnici i pocetnici u file sharing zajednici.
 
Pitao sam za cega izuzmite svi torrente obavezno, jer njih ne ubrajam.

Stalno sinhronizovanje "glomaznih" fajlova sa Dropbox-om, hostovanje nekih online igara...eto, prve 2 stvari koje su mi pale na pamet.
Pogotovo ako deliš net sa još nekim, kao što dulsrules kaže.
 
Pitao sam za cega izuzmite svi torrente obavezno, jer njih ne ubrajam.

Pisao sam ja vec milion puta. Nije poenta da imas link koji ce biti 99% koriscen. Ideja je da imas brz net da kada bi zatreba mozes jako brzo da uradis ono sto zelis, ne cekas, ne ostavljas alarm, ne ostavljas preko noci i slicno. I onda mozes da gasis racunar lepo, ili tablet da ugasi data konekciju recimo.
Ja nisam mogao ni 1% od 100/100 neta u Koreji da iskoristim, ali kada mi zatreba - DOBRO je da je brzi a ne 20/2 pa kao... moze to, ne treba vise.


Inace, sa poslovne strane, 100/100 je ono sto je "dovoljno" i potrebno. Preko toga vec druga strana moze da ima problema sa brzinom diska :)
Ali i za kucne korisnike, kad pocnes da postuje mali milion slika na facebook... zasto da to ne ide 100/100 i da se brzo zavrsi nego 10/1 i onda pustis da to radi... i kao radis ti nesto drugo dok se to zavrsi, a u stvari time samo odlazes sklanjanje od racunara ;)
 
Pisao sam ja vec milion puta. Nije poenta da imas link koji ce biti 99% koriscen. Ideja je da imas brz net da kada bi zatreba mozes jako brzo da uradis ono sto zelis, ne cekas, ne ostavljas alarm, ne ostavljas preko noci i slicno. I onda mozes da gasis racunar lepo, ili tablet da ugasi data konekciju recimo.
Ja nisam mogao ni 1% od 100/100 neta u Koreji da iskoristim, ali kada mi zatreba - DOBRO je da je brzi a ne 20/2 pa kao... moze to, ne treba vise.


Inace, sa poslovne strane, 100/100 je ono sto je "dovoljno" i potrebno. Preko toga vec druga strana moze da ima problema sa brzinom diska :)
Ali i za kucne korisnike, kad pocnes da postuje mali milion slika na facebook... zasto da to ne ide 100/100 i da se brzo zavrsi nego 10/1 i onda pustis da to radi... i kao radis ti nesto drugo dok se to zavrsi, a u stvari time samo odlazes sklanjanje od racunara ;)
Apsolutno se slažem. :)
 
Jel ti sada preko ovog modema ide i net, ili je on specijalno i samo za telefon????
 
Auuu alfa zapeo čovek za Koreju i ne pušta :D

Razmišljam nešto i eto svima vama što treba upload što ne predjete na targo, barem imaš izbor... Ovde u NS-u nema i uvek ćemo biti u senci BG-a... Verovatno dobro u SBB-u poznaju kako da uzmu pare... Sad ja ne razumem neki da kažem "kukaju" da im treba upload, a imaju izbor (targo) a meni da treba nešto i da imam izbor naravno da bih uzeo ono što mi treba tako da ne znam ono čemu barem ovi iz BG-a "kukaju"...
 
Koji će se širiti, a ima i koliko sam na blic video i u Pazovi i u nekim mestima još...
 
Sad ce Dulic na robiju pa ce malo teze da dobijaju dozvole i da se sire ovako pompezno kako su do sada. Mislim, ja bih voleo da se rasire na celu Srbiju al sad ce to malo teze da ide.
 
krastavac ova zemlja nije zemlja ovo je nije ni Banana nego,BANANCINA Drzava,ovi nasi drzavnici kukaju kako nemaju para za budzet a ovi se guraju da naprave optiku da uloze pare plate porez a drzava koja na kolenima moli za pare nece te pare od optike nece i to zestoko odbija,mislim neznam vise sta reci i SBB i TT i Telenor i ADSL svi oni hoce da postave optiku (mislim do krajnjeg korisnika) ali kada je drzava takva sama sebi kopa grob i vuce sebe u njega....

Umesto da kazu oces dozvolu daj plan dobices dozvolu za par dana ako nezavrsis toliko KM kabla(do nekog roka) zestoka kazna i ako se otegne oduzima se dozvola pa ako opet hoces opet plati pa opet ispocetka pa da vidis kada bi tako radili kako bi po Srbiji samo cvetala Optika :)

Jer ovo sa Dulicem i ovim aferama je zbog birokratije jer firma kada dodje u neku zemlju nece da ceka godinama nego oce odmah (i zato nastaju korupcije)
 
Poslednja izmena:
Auuu alfa zapeo čovek za Koreju i ne pušta :D
To pominjem da se zna da imam iskustva sa brzim netom - i da sam primetio koliko je bitno a koliko ne. Evo, ja se ne zalim ni sa 16/1 (tj. nisam se zalio na ADSL-u dok je bila ona akcija 50%). I ja ne prelazim 100GB mesecno protoka na 24/2 na SjBB-u trenutno - sto i sami znate kolika je sica protoka.
Ali kada mi treba net, hocu da bude sto brzi... jer u Koreji sam zbog toga trebao mnoooogo manje da cekam, i mnogo manje sam provodio vremena uz komp. A to znaci pogotovu kada je posao uz komp :)
Druga stvar je cena - sto je brzi net, najnizi paket ce biti dovoljan vecem i vecem broju ljudi - samim tim ispada jeftiniji net.

Razmišljam nešto i eto svima vama što treba upload što ne predjete na targo, barem imaš izbor...
Targo je samo na NBG :( Iksnreo ne da bi presao nego bih ispsovao sve u SBB-u da mogu preci na Targo. I da nije stabilna veza, presao bih - samo zato sto ne bih morao da placam j***no mesecno "odrzavanje zarade SBB-a" :D

Verovatno dobro u SBB-u poznaju kako da uzmu pare... Sad ja ne razumem neki da kažem "kukaju" da im treba upload, a imaju izbor (targo) a meni da treba nešto i da imam izbor naravno da bih uzeo ono što mi treba tako da ne znam ono čemu barem ovi iz BG-a "kukaju"...
Sada znas zasto kukamo :D
 
krastavac ova zemlja nije zemlja ovo je nije ni Banana nego,BANANCINA Drzava,ovi nasi drzavnici kukaju kako nemaju para za budzet a ovi se guraju da naprave optiku da uloze pare plate porez a drzava koja na kolenima moli za pare nece te pare od optike nece i to zestoko odbija,mislim neznam vise sta reci i SBB i TT i Telenor i ADSL svi oni hoce da postave optiku (mislim do krajnjeg korisnika) ali kada je drzava takva sama sebi kopa grob i vuce sebe u njega....

Umesto da kazu oces dozvolu daj plan dobices dozvolu za par dana ako nezavrsis toliko KM kabla zestoka kazna i ako se otegne oduzima se dozvola pa ako opet hoces opet plati pa opet ispocetka pa da vidis kada bi tako radili kako bi po Srbiji samo cvetala Optika :)

Za te stvari nema šanse da se izda dozovla za par dana ni u mnogo mnogo razivjenijim zemljama, a ovde je problem ne samo sa samom brzinom izdavanja dozvola nego sa nerešenom vlasničkom strukturom počev od toga čija je zemlja do uknjižbi i sl. što sve prolongira za x meseci.
 
Ja sam mislio da se Targo siri po celom BG-u :) nista onda svi selidba u blokove :p
 
Za te stvari nema šanse da se izda dozovla za par dana ni u mnogo mnogo razivjenijim zemljama, a ovde je problem ne samo sa samom brzinom izdavanja dozvola nego sa nerešenom vlasničkom strukturom počev od toga čija je zemlja do uknjižbi i sl. što sve prolongira za x meseci.

Kada sam rekao da firma da plan mislio sam da je u tom planu sve lepo nacrtano sredjeni odnosi na relaciji cije su to njive i ko oce a ko nece da proda a i nevidim razlog zasto nebi provukli kabl pored puta ili pruge.

Mislim takodje da bi drzava trebalo da donese zakon po kome je optika nacionalno dobro i tim zakonom obaveze ako ta optika prolazi pored neke njive ili nekog zemljista u vlasnistvu nekoga drugog da mora da ustupi zemljiste za neko vreme recimo 50 godina za neku sumu novca(naravno zadrzao bi pravo da gradi i sve drugo samo bi kabl prolazio kroz to) a ako nece da mu se porez na to zemljiste visestruko naplati ako to odbije i eto resen problem...
 
Poslednja izmena:
To bi se zvalo diktatura. Postoje i druge metode, manje radikalne.
 
Kada sam rekao da firma da plan mislio sam da je u tom planu sve lepo nacrtano sredjeni odnosi na relaciji cije su to njive i ko oce a ko nece da proda a i nevidim razlog zasto nebi provukli kabl pored puta ili pruge.

Mislim takodje da bi drzava trebalo da donese zakon po kome je optika nacionalno dobro i tim zakonom obaveze ako ta optika prolazi pored neke njive ili nekog zemljista u vlasnistvu nekoga drugog da mora da ustupi zemljiste za neko vreme recimo 50 godina za neku sumu novca(naravno zadrzao bi pravo da gradi i sve drugo samo bi kabl prolazio kroz to) a ako nece da mu se porez na to zemljiste visestruko naplati ako to odbije i eto resen problem...

Pa ajmo ovako neko dođe u tvoj stan (isto principijelno važi i za njivu, kola, kuću...) da provuče neke kablove (cevi, neku drugu infrastukturu...) za treću zgradu i kaže ili me pusti ili ćeš da plaćaš 5 puta veći porez ili još gore da te izbace is stana jer ti ne pristaješ da ti neko uzurpira tvoju svojinu ili mir ili si jednostavno nadrndan i ne želiš da ih pustiš ili šta god već...jel bi ti to odgovaralo? Privatna svojina je privatna svojina, i nije baš tako prosto oduzeti nečiju svojinu ili uzurpirati deo prava na nju sem u diktaturi, a između ostalog diktatura i haos koji je izazvala, te nasilnički način gradnje, nas je i dovelo do ovih problema ali to nije tema za ovaj forum.

Čak ako i država odluči da nešto nacionalizuje to je vrlo težak i pipav posao koji uvek ali uvek čak i u razvijenim zemljama traje dugo i često završi na sudu pa traje još duže. Inače kod nas treba oko 180 dana (pod uslovom da je sve uredu sa svojinom) da se dobije dozvola u nekim normalnijim zemljama u Evropi treba oko 120 dana, nije mala razlika ali nije da se dobija danas za sutra :)...mislim da se najbrže izdaje u Singapuru tamo treba oko 30 dana. No oni imaju sređene katastre (najvažnije od svega), procedure...što mi nemamo ni u najavi. U najboljem slučaju može da se računa da ćemo da se spustimo na 120 dana u dogledno vreme, što bi nas dovelo na neki istočno evropski prosek.
 
Poslednja izmena:
Nemoj da izmisljas i da dodajes nesto sto nema veze, lepo sam napisao kroz njivu ili neko zemljiste ako je na tom zemljistu kuca ili zgrada lepo se sprovede ispod zgrade ili kuce,a ako nemoze iz nekog razloga zbog poroznosti ili ako taj kabl ulazi u kucu ili zgradu gde se narusava privatnost,onda se oslobodi toga da mora tu da prodje,ili ako nemoze drugacije da se veca svota novca da neko cije je to pristane ili se odkupi zemljiste po trzisnoj ceni (mada svi znamo nase) cim oce drza odma dizi cenu zemljista nekoliko puta :) ili ako nece da proda onda veci porez jer ometa postavljanje kabla bez valjanog razloga ,nebrini to se sve lepo definise u zakonu i nemoze se porediti sa onim prvim pasuso sto si napisao jer to je vec tvoja fantazija koju si pustio na mastu :)

Sto se tice drugog dela pasusa ok je jedino mogu da zamerim sto je vec proslo 10 godina i nikako da krenemo ka realizaciji da budemo ko Singapur i stalno kada se promeni vlast opet sve ispocetka pa predjemo par metara pa izbori pa se unazadimo 10 koraka i tako u krug.... Sto se nacionalizacije tice jeste malo tezi posao ali ne toliko koliko mislis i to se neradi lajcki problem je u tome sto to nerade strucni ljudi ko sto sam napisao nego ko sto neko rece Bananice pa i levo j***e bi dali da nesto nameste da bude korupcije...
 
Poslednja izmena:
Da bi se izbegli problemi oko privatnog zemljišta i slične zezalice, infrastruktura se provlači uz npr. autoput (Nuba i slučaj Drobnjak, Dulić) jer je autoput vlasništvo države i pored samog kolovoza ima dovoljno prostora da se kopaju kanali za telekomunikacionu infrastrukturu da ne mora da se dira okolno privatno zemljište. Slično je sa železnicama, EPS/EDB...
 
I za drzavno zemljiste i upotrebu istog mora da se prodje ogromna procedura (znam is iskustva)....naravno jednostavnije je nego kada se ide na privatno zemljiste....ali nije bas mnogo ugodno...i tu je izgleda i caka sa kablovima...neko je to dobio preko reda i bez reda, a neko nije...:), no mislim da smo otisli mnogo u off tako da sto se mene tice ja ovde zavrsavam sa ovim filozofskim pitanjima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno