Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ocekujem i ja druze sedmicu na loto-u vec 10 godina, al' nece, nikako...

Da nisi sinoc dobio?
Neko je uzeo samo ne znam gde je izvucena.
Nek mu je sa srecom, dobio je 2,5mil€ i nek ih u zdravlju i veselju trosi a nikad da ih potrosi vec da iz jos i umnozi ...:happy:
 
Priboj.

Nego, ja nešto nisam optimista po pitanju tog noviteta. Mislim da neće ni doći do nekog ubrzanja već se iznenađenje odnosi na neku novu uslugu. Verovatno, kao što je neko pomenuo, početak fixne telefonije. Video sam danas bilbord sa reklamom gde piše otprilike "pozivi ka svim mrežama po istoj ceni". Crna pozadina i nikakva druga oznaka, operatera niti firme. Da se kladimo da će u ponedeljak da nalepe sbb logo na te reklame?
E to mi ne treba uopšte! Razmišljam već neko vreme i telekom fixnu liniju da ukinem, šta će mi još sbb telefon?
 
Nadam se da će onda bar da naprave neki promotivni paket TV/Net/Telefon po dobroj ceni, nešto kao Box u Telekomu. Meni bi baš tako nešto odgovaralo pošto mi treba i kablovska TV i internet
 
Da nisi sinoc dobio?
Neko je uzeo samo ne znam gde je izvucena.
Nek mu je sa srecom, dobio je 2,5mil€ i nek ih u zdravlju i veselju trosi a nikad da ih potrosi vec da iz jos i umnozi ...:happy:

Ma kakvi, bio je sarkazam :)

Ja dobijam zamenu vecinom :D odustao sam od toga davno ;)
 
Gde si uzeo tu dzidzu da se i ja malo puknem kad te tako lepo radi ? :D
Neka radi kako bilo samo da se podigne vec ta brzina. Ni na radijusu ne radi uvek kako treba al bar kad radi radi tako da za sat dva mozes da poskidas sve sto treaba za taj dan a ne da ti komp radi u prazno torentujuci :)

Znas kako Radijus poznatiji kao Novo super ispiranje (mozga) se koprca koliko moze i to zahvaljujuci ljudima ko ti :) kako? Pa lepo vazno je da ti se svidela reklama o Super novi toliko da je jedna super nova udari o glavu :D i sada kako god da im radi tih 20Mb/s i kakva god da im je mreza stabilna ili nestabilna vecinom nije vazno kako ce da radi ako raidi par sati dobro skidaj dok opet neode u 3 l.... i posle se muci (neznam da li si cuo ali internet nije samo za Torrente :p) ... kod mene nemoze tako ili je stabilna i kvalitetna ili menjam operatera a da mi puca da mi je Ping do nebesa nema sanse pa mogu da stave osnovnu brzinu i 100Mb/s ja necu uzimati :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam cuo da su ljudi uvek online samo im nije uvek maximalna brzina. Vecim delom dana i noci jeste tako da ne vidim u cemu je problem ? I tih problema sto ima, ima na mestima gde su cvorista opterecena vise nego sto bi trebalo. Seti se na sta je licio Vektor pre dolaska Targa ;)
 
Ja sam cuo da su ljudi uvek online samo im nije uvek maximalna brzina. Vecim delom dana i noci jeste tako da ne vidim u cemu je problem ? I tih problema sto ima, ima na mestima gde su cvorista opterecena vise nego sto bi trebalo. Seti se na sta je licio Vektor pre dolaska Targa ;)

Nemogu da znam jer i neznam,jer sam famozu oko Vektora krenuo da pratim jos kada sam video onaj panflet o super novi koji me je dobro nasmejao ostatak dana :D
 
Vidi se da stvarno ne znas...
He he! E baš to! :)
Što se Radijusa tiče - ljudi se trude i brane od konkurencije. Šta ima loše u tome?

SBB - moja prognoza:
manje povećanje ili samo fiksna.
Njihov glavni konkurent je Telekom, a sa aktuelnom net ponudom on nije nikakva pretnja.
 
Poslednja izmena:
Ako bude telefonija, samo cu reci - tresla se gora, zgazen je komarac.
 
"ne" se pise spojeno kada stoji uz pridev: nemoguce, nepoznato, nevidljivo, neuracunljiv, nepismen, nepodnosljiv, neveseo

"ne" se pise odvojeno kad stoji uz glagol: ne mogu, ne zelim, ne razumem, ne znam, ne vidim, ne cujem, ne zanima me osim u slučajevima: nemam, necu i nemoj.

Izvinjavam se svima za ovaj OFF, ali bilo je jace od mene, a posebno izvinjenje @defcoon221 nisam imao losu nameru da te sad nesto isprozivam , daleko bilo, vec brate da konverzaciju ucinim laksom, bar je meni lakse da citam kad je po pravopisu.
Pozz...
 
Poslednja izmena od urednika:
nije tacno da je radijus vektor nestabilna mreza,imaju usporenja,sto je normalno za svakog kablovskog operatera,s obzirom da nemaju sponzora kao sto imaju neke kompanije,treba im iskazati postovanje na svakom novom poduhvatu.Videcemo kako ce sbb podneti ubrzanje,koji ima najvishe korisnika u scg
 
Verovatno u zgradama gde ih ima i gde ne moze ADSL da se uzme :D
 
Da, da - ali deo SCG koji sam naveo :D
 
SBB uvodi fiksnu telefoniju, VOIP po ceni od 390 RSD mesečno...

Cenovnik SBB-a koji će se primenjivati od 22. oktobra 2012. godine.
 
Poslednja izmena:
He he! E baš to! :)
Što se Radijusa tiče - ljudi se trude i brane od konkurencije. Šta ima loše u tome?

SBB - moja prognoza:
manje povećanje ili samo fiksna.
Njihov glavni konkurent je Telekom, a sa aktuelnom net ponudom on nije nikakva pretnja.

Nema nista lose u tome sto se neko brani tako ko oni,samo sam naglasio zamerku koju sam imao da su to uradili zato sto su morali (i time pogorsali status svoje mreze) a ne zato sto to mogu da podrze te brzine i naravno imaju problema....

@defcoon221
Totalni off, ali mi stalno bode oci, brate mojne da se ljutis ali uvek ali bas uvek pises ne mogu, ne znam UVEK pises zajedno, a naravno svi smo ucili da se pisu odvojeno, sorry nista lose nisam mislio nemoj da se ljutis zbog toga ali mnogo brate to iritira(bar mene) dok citam.
Brate nije ti prvi put pogledaj unazad stalno pises ne zajedno sa glagolom, NE se pise spojeno ali samo kad stoji uz pridev, ne glagol osim u slucajevima:nemam, necu, nemoj.
Nadam se da se neces ljutiti na ovo, a pomocice i ostalima da se prisete malo pravopisa sto smo ucili u OSNOVNOJ skoli:

"ne" se pise spojeno kada stoji uz pridev: nemoguce, nepoznato, nevidljivo, neuracunljiv, nepismen, nepodnosljiv, neveseo

"ne" se pise odvojeno kad stoji uz glagol: ne mogu, ne zelim, ne razumem, ne znam, ne vidim, ne cujem, ne zanima me osim u slučajevima: nemam, necu i nemoj.

Izvinjavam se svima za ovaj OFF, ali bilo je jace od mene, a posebno izvinjenje @defcoon221 nisam imao losu nameru da te sad nesto isprozivam , daleko bilo, vec brate da konverzaciju ucinim laksom, bar je meni lakse da citam kad je po pravopisu.
Pozz...

Nisam se uopste naljutio jeste zaboravljam to konstantno kada pisem i to je to ako se neko ljuti zbog toga onda mogu da ga samo zalim...

A sada sto se tice SBB -a negde sam procitao ali neznam da li na ovom ili na formu SBB-a da je neko otisao da raskine ugovor jer mu je proslo 12 meseci i neko na salteru mu je rekoao da saceka 22.10 jer cemo se kao prijatno iznenaditi,naravno dosao je i taj dan i video sam u novinama 24 H da su kao uveli fiksnu telefoniju...

Tako da me je SBB razocarao ako je to trebalo da nas obraduje,ostaje da se vidi da li ce se popraviti 1.11 jer kruze glasine da ce tada biti ubrzanja napisao sam ovde sta ocekujem od SBB-a,sem mozda odstupanja od brzine paketa tu sam malo bio nerealan ali dobro to je njihov propust jer su obecali FTH do kraja ove godine za neznam koliko stotina hiljada korisnika a kako su krenuli nista od toga ni traga ni glasa,i nisu jos nista ponudili u tom smislu a trebalo bi da ponude prva prikljucenja mozda i da objave cene na sajtu...
 
SBB uvodi fiksnu telefoniju, VOIP po ceni od 390 RSD mesečno...

Cenovnik SBB-a koji će se primenjivati od 22. oktobra 2012. godine.

Krajnje bezobrazno svi koji imaju paket Duo MIX i Trio MIX i to jos doplacuju koliko sam razumeo :) lepo s SBB-ove strane ....
Brži NET 20 20 / 1,5 900
Brži NET 50 50 / 2 2.800
Brži NET 100 100 / 4 5.300
 
Poslednja izmena:
Znaci, tresla se gora, namseja se Nish :)

Ovo "Brzi Net" su se najzad dosetili da dozvole brzi net u HDMix/SuperHDMix ponudama, mada je glup nacin :)

Da li iko uopste uvodi fixnu vise? Cak su i firme pocele da imaju samo mobilni.
 
Ipak ću ja sačekati DedaMraza da produžim ugovor.:D
 
Poslednja izmena:
Dali će neko ići na konferenciju u Muzeju nauke i tehnike pa da prenese iskustva o telefoniji?

Nije mi jasna baš ova rečenica "Mesečna pretplata za telefonski priključak ne obuhvata nadokandu za mesečno održavanje KDS-a", ipak šalu na stranu koliko sam shvatio prvo SBB infrastruktura pa onda korišćenje telefonije, što ipak neće biti konkurencija Telekomu, jer kod njih može fiksni bez ikakvih drugih dodatnih usluga da se uvede, a kod SBB-a prvo KTV, pa onda fiksna telefonija što i nije za neku pohvalu.

Pogledao sam malo i cenovnik cene su tu i tamo skoro pa iste kao i kod Telekoma, samo je koliko mi se čini ali taj podatak nisam uspeo da nađem kod Telekoma prva zona 4,88din dali je sa pdv ili ne to ne piše, dok je kod SBB 6 din sa pdv...

Sve u svemu uvek postoji neka kvaka kod uvođenja... :)
 
Priča oko fixne je mogla da bude koliko-toliko interesantna pre 4-5 godina, danas to retko koga zanima.
Uspavao se SBB ...
 
Au, mislio sam da će makar neko simbolično povećanje brzina dati. :S:
Što @peja kaže, koga danas interesuje fiksna telefonija...
 
Pogledao sam malo i cenovnik cene su tu i tamo skoro pa iste kao i kod Telekoma, samo je koliko mi se čini ali taj podatak nisam uspeo da nađem kod Telekoma prva zona 4,88din dali je sa pdv ili ne to ne piše, dok je kod SBB 6 din sa pdv...
Pa nije ista prva zona u Telekomu i SBBu. U SBBu u prvu zonu npr. spada i SAD koji se poziva za 6 dinara/minut, a u Telekomu 44,56 dinara, Španija u SBBu 6 dinara/minut, Telekom 24,5 dinara minut itd.
Ti si očigledno gledao Ino Call ponudu koja obuhvata samo pojedine destinacije i plaća se kao dodatna usluga 118,80 dinara mesečno. A cena od 4,88 dinara je sa PDVom, od 1.1.2011. po novom Zakonu o zaštiti potrošača SVE cene za krajnje potrošače moraju da budu prikazane sa PDVom, tako da to više ne mora ni da piše.
 
Poslednja izmena:
Neko bi trebalo da ih obavesti da izbace ono "Najbrži internet u Srbiji!", počinje da deluje smešno.
 
Da SAD je prva zona ali je zato Bosna druga....koja glupost... ko jos zove SAD sa fiksnog telefona?
Sa druge strane u Bosni, Crnoj Gori mnogi imaju rodjake kojima je strana upotreba Skype i ostalih pomagala moderne telekomunikacije...
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno