Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma nisam mislio da budem kao novi korisnik, već da potpišem ugovor i dobijem neku promociju. Valjda ima/će biti neke koja važi za postojeće korisnike. :)

Promocija ti se nastavlja i ako nisi pod ugovorom, D3 u mixu sa osnovnim paketom se ne naplacuje, mozes da zatrazis ako vec nemas, ruter i novi 2.0 resiver za DZ uz produzenje ugovora na 24 meseca.

Ali ajde da se vratimo temi, jel zna neko kada i hoce li biti povecanja brzine Neta ove jeseni na SBB-u?
 
Da li novi risiver2.0 d3 radi preko usb kao medija plejer, tj.da li je nadogradjen softver?
 
Da li jos nekome sporadicno puca net ovih dana?

POZ
 
Meni i komsijama ispod (firma), kontam da je lokalno, a to je najgore... ja sam se zalio vec 2 puta, a ovaj ispod kaze da ih zovu svaki dan (ljudima posao zavisi od neta...)
Kako su preselili kontakt centar u beograd stvar je postala besmislena, sta mi vredi da urlam na nekog iz BG kad ne mogu da mogu da mu kazem da cu mu doci na vrata da mu objasnim...
 
Preneo sam docsis 3 modem sa jedne na drugu lokaciju (Novi Beograd) i ne radi, da li je u pitanju setovanje (upstream kanala) ili su ogranicili koriscenje po cvoristima (ako je modem registrovan na vozdovcu, nece raditi na nbgd)?!
 
Meni je uspelo, doduse sa starim modemom, ali sam morao da cekam nekih 20ak min da proradi
 
@danijel okrenes novi sad?

Ja na telepu nikakvih problema, sve normalno sljaka.
 
Pokusao i sa Docsis2 modemom, ne uspeva da se nakaci na drugoj lokaciji. Signal solidan :

Software Version v2.0.2r1256-060303
Receive Power Level -2.9 dBmV
Transmit Power Level 42.0 dBmV
Cable Modem Status Upstream Parameters Acquired
--
Error log :
Time Not Established Critical (3) No Ranging Response received - T3 time-out
Time Not Established Critical (3) SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire FEC f...
Time Not Established Critical (3) Init RANGING Critical Ranging Request Retries exhausted

Any suggestions ?

* Kontaktirao sbb korisnicku podrsku, definitivno nije moguce koristiti modem na cvoristu na kojem nije registrovan
 
Poslednja izmena:
^Bolje ih zovi ili kači na SBB forum, nego što postuješ ovde. :)
 
Poslednja izmena:
Posle kazu da ne moze da upload bude duplo brzi od download-a :D
 
^Bolje ih zovi ili kači na SBB forum, nego što postuješ ovde. :)

U pravu je čovek.

Kabl nije supermen, pa ga ništa ne može uništiti (dobro, kriptonit može), ali poentu shvataš.

Problem se može desiti na hiljadu mesta zbog hiljadu razloga, i kad se to poklopi... ode mas' u propas'. Po meni, jedino ispravno kukanje kako je neki provajder šlj, jeste kad ne uspeš sa tehničkom podrškom i samim provajderom da razrešiš problem. Ostalo, ''jao, net mi ne radi 10 minuta, umreću... aaaa...''. Znam veoma dobro taj scenario jer imam brata koji isto tako razmišlja.

Benčmark, ne kažem ništa loše, ali prvo probaj da razrešiš problem, pa onda ako nema rešenja, kudi, pljuj, grdi... kojeg god provajdera hoćeš.
 
Ako se na mene odnosilo...
kad nazovete 021 4899899 prebaci vas u bg... NS vise nema call centar. ovi prosto zapisu broj ugovora i broj telefona i kao javicemo se... a imam previse iskustva sa njihovom podrskom da bih se nadao da ce nesto da odrade... bar ne bez jedno 5 poziva

ko sto rekoh problem je lokalni, da posalju ekipu na teren ih mrzi, a kad stvar sljaka onda "ne vide problem", jer sa njihove strane bude sve ok
meni zaista ne znaci ako nemam net 10 minuta, ali ko sto rekoh ljudima ispod mene je velik problem i zvali su ih svaki dan, al i dalje imam skoro svaki dan pre podne problema sa netom (danas prekid od jedno 2 sata, juce takodje)

sbb kad radi radi odlicno, ali kad brlja, brlja, a ovi iz korisnickog su jednostavno nauceni da budu arogantni prema korisnicima kao podrazumevani pristup... najbolji fazon kad nazovete i trazite operatera prvo cujete poruku da se vecina problema resava tako sto iskopcate pa ukopcate modem iz struje -- hvala vam ko bratu
 
Da li moze SBB ugovor da se prebaci na drugu adresu? (da li mora isti grad?)
 
ako ima tehnickih mogucnosti moze ...
 
Imam vec kablovsku na toj lokaciji (drugi grad) koja nije ni pod kakvim ugovorom pa bih da taman tamo prebacim.
 
Moze 100 %
 
Danas bio u poslovnicu SBB-a da platim račun i da se raspitam za obnovu ugovora koji mi ističe 27.10.Hteo sam da nastavim korišćenje usluge bez ugovorene obaveze do nove godine,i da uhvatim neku promociju(ako ih bude).Gospođica na šalteru mi kaže da nas čeka veliko i prijatno iznenađenje 22.10.?Nadam se da se nešali.Ima li neko neki info u vezi ovog datuma?
 
Ako se dobro sećam, SBB ima praksu da poveća brzine svakog 01.11. Moguće je da će da nastave takav trend, a verovatno će 22.10. da objave to. Moguće da je na to mislila.
 
"Nada umire poslednja" :)
 
Veliko i prijatno iznenađenje? Meni bi to bilo da mi daju na korišćenje neki novi lcd ili plazma tv a ja ću za uzvrat da sklopim ugovor za super hd mix. ;)
 
Hocete i kokice da vam donose pre svake premijere? :D
 
Možda će moj paket 16/1.5 da povećaju na 20/5 :D

Meni ne treba TV :p
 
Samo da bude Jelen, a uz pivo mora i kikiriki.

E baš me zanima to iznenađenje... da li ćemo se prijatno iznenaditi, ili će nas opet iznenaditi neka glupost.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno