Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Naravno da će ubrzati i DL...

Verovatno testiraju kako mreža podnosi povećani UL, pošto je to usko grlo trenutne tehnologije.

Verovatno i hoce povecati...ja sam samo izneo svoje misljenje a forum valjda i sluzi za to.
Ako bi bio primoran izmedju paketa 10/1 sadasnjeg da biram i novih 10/2 ili primer 12/1 uvek bi izabrao veci up cak bi pristao i na 8/2
Zbog toga i mislim da je ovo neko testiranje i po meni bolja varijanta,jer kad bi povecali dl 25% + pitanje je kako bi to funkcionisalo
Ne ulazim u to ko na koji nacin koristi internet,da li zaradjuje s njim,multimedijalnu korist ima ili skida tone i tone materijala na hdd pa onda ima dilemu sta i gde s njim.Njima je onda veci trosak hdd/bluray nego cena neta.
Sorry ako tema opet odlazi u off...jedina moja namera je bila da proverim da li jos neko ima slicnih promena.
 
Nikada mi nece biti jasni ljudi kao ti...doduse ne znam koji paket imas i za sta koristis ali konstatacija da ti u ovakvom odnosu trazis dodatni dow pored ocajnog upl mi je malo ....

Ne znam kako ti nije jasno, ali svako ima svoje potrebe. Realnost je da za 90% ljudi upload prestaje da bude bitan onog momenta kad im skype radi kako treba, a posle toga je potpuno nebitna kategorija. Tako da im je tih 1mb sasvim dovoljan.
 
Verovatno i hoce povecati...ja sam samo izneo svoje misljenje a forum valjda i sluzi za to.
Ako bi bio primoran izmedju paketa 10/1 sadasnjeg da biram i novih 10/2 ili primer 12/1 uvek bi izabrao veci up cak bi pristao i na 8/2
Zbog toga i mislim da je ovo neko testiranje i po meni bolja varijanta,jer kad bi povecali dl 25% + pitanje je kako bi to funkcionisalo
Ne ulazim u to ko na koji nacin koristi internet,da li zaradjuje s njim,multimedijalnu korist ima ili skida tone i tone materijala na hdd pa onda ima dilemu sta i gde s njim.Njima je onda veci trosak hdd/bluray nego cena neta.
Sorry ako tema opet odlazi u off...jedina moja namera je bila da proverim da li jos neko ima slicnih promena.
Naravno da je bolje 10/2 nego 12/1, ali sumnjam da ce povecati na 12, pre bih rekao na 15-16 uz upl od recimo 2 (cim testiraju)... Ne bi me cudilo i na 20 da povecaju dl...
 
Bilo je lepo dok je trajalo...4 dana testiranja(ocigledno) i pre par sati mi u modemu ponovo stoji 10/1.
Ali bice valjda u novembru samo pitanje koji odnos.
 
Danas je i meni po speed testu down pokazivao izmedju 12i 14 a paket je 10/1 dok je up bio nesto malo iznad 1.

Nego kako se pristupa modemu, cisco je u pitanju?
 
2217259783.png


Jel ima jos neko ovaj bump sa 1 na 2 mb na uploadu?

@undertaker75 - imas 2mb i dalje?



Odakle tebi ta brzina?
 
Ljudi, ja ne znam za vas ali ja na Voždovcu i dalje nemam svojih 10/1Mbps nego mnogo slabije brzine...slao sšotove sa speedtesta na [email protected] kao što su rekli u poslovnici, niti se javljaju na mob, ni na mail a na 19900 radi samo automat...operatera nigde....šta da radim? o_O
 
Ljudi, ja ne znam za vas ali ja na Voždovcu i dalje nemam svojih 10/1Mbps nego mnogo slabije brzine...slao sšotove sa speedtesta na [email protected] kao što su rekli u poslovnici, niti se javljaju na mob, ni na mail a na 19900 radi samo automat...operatera nigde....šta da radim? o_O

Imao sam i ja problema, probaj da se prijavis na SBB forum i posalji PM korisnickom servisu(SBB Korisnicki servis 1) sa slikama speedtest-a, pingom i brojem ugovora
Meni su obicno u roku od 1 dana resavali probleme
 
čačkali mi modem "daljinskim putem" i opet ništa. napisali kako je do mene a nije do mene....wtf?
 
Evo kako je kod mene:
 

Prilozi

  • 2220848513.png
    2220848513.png
    32 KB · Pregleda: 153
Poslednja izmena od urednika:
18/1.5 ili 24/2? Imas wifi ruter izmedju?
Prvi put vidim nesto sto je toliko razlicito od deklarisanog kod SBB-a pa jedino slabiji wifi ruter mi pada na pamet.
 
A, da, pomesao sam kolone tabele!
 
Ima i 18/1.5 ali samo ako morate da uzimate kao pravno lice.
 

Prilozi

  • 18-1.5.png
    18-1.5.png
    11 KB · Pregleda: 135
Poslednja izmena:
Ima kao standard ponuda (bez ugovorne obaveze), zato sam promasio kolonu.
 
Utiče li Digitalna TV na kvalitet internet signala i brzine? :$
 
Ne
 
Ok hvala :)

Juce majstor dosao da namesti D3 i ja se posle istripovao kako net losije radi, ali sad je sve ok. Jos sam ga pitao hoce li biti skoro povecanje brzina...kaze cim je poskupela televizija, bice mozda neko povecanje za oko 50% tamo vamo. Kad? Krajem oktobra ili pocetkom novembra. ~Nezvanicno~
 
Znači osnovni paket ide na 16/1.5, što je i realno očekivati.
 
^ To bi bilo stvarno super.

A da li neko zna, da li može postojeći korisnik da potpiše ponovo ugovor i ostvari ponovo neke pogodnosti? I da li je osnovni D3 i dalje besplatan uz pretplatu kada istekne ugovor?
 
^ To bi bilo stvarno super.
A da li neko zna, da li može postojeći korisnik da potpiše ponovo ugovor i ostvari ponovo neke pogodnosti? I da li je osnovni D3 i dalje besplatan uz pretplatu kada istekne ugovor?

Ovo bi i mene isto zanimalo posto mi uskoro istice ugovor sa SBB-om pa me zanima da li za akciju 3 meseca za 1din se racuna fizicki lokacija ili fizicki osoba :)
Zasto bi placao pretplatu 3 meseca ako ne moram... :D
Inace stari korisnici nemaju nikakve pogodnosti...
 
To ide malo komplikovanije! Kada vam istekne ugovor, morali bi da vratite svu opremu, i da odjavite osnovnu kablovsku. Kada vas otkace sa mreze, prijavljujete se vec sledeceg dana, i sticete sve pogodnosti novog korisnika, ako ste spremni na ovu avanturu samo napred! :)
 
Ma nisam mislio da budem kao novi korisnik, već da potpišem ugovor i dobijem neku promociju. Valjda ima/će biti neke koja važi za postojeće korisnike. :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno