Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
[mali off-topic]
- Kakva su iskustva sa SBB digitalnom tv? Konkretno mislim na kvalitet slike u odnosu na analognu (imam lcd tv).
[/mali off-topic]

Rođak je pre nekih mesec i kusur dana uzeo ovaj Mix paket + HD Sport paket.
Već je imao LCD TV,slagaću te,treba da je 32" (ne manji).
Koliko sam dosad gledao,slika je više nego dobra!
U poređenju sa onom dok je imao analogni signal na istom TVu razlika je stvrano primetna.Ko koristi TV kako se očekuje,imaće koristi od digitalnog signala.

Pored toga,ja koristim Total TV "na drugoj adresi" :d a u kući imam analogni SBB.Obe usluge na CRT TV iste klase.Iako su oba TV low budget slika sa TotalTV dekodera je upadljivo bolja.
 
Kako trenutno stoje stvari sa mrezom, modem regisrovan na Vozdovcu, da li moze da se koristi na Novom Beogradu ?
 
To moze odavno, pitanje je samo sta ce biti kada budes imao prijave problema u konekciji, tada se obicno ispituje trasa do modema pa mogu da primete na kom je cvoru prijavljen.
 
Izgleda ništa od ubrzanja, prođe skoro ceo septembar ...
 
Mozda cekaju pa ce da iznenade za NG :D
 
Elitu boli uvo za brzi internet :)
 
Kolike su sanse da se u celom Bg-u sbb ponovi sa optikom ? Dakle, da povuku koaksijalce zauvek ?
 
Sve dok budu isporucivali konkurentnu uslygu po razumnoj ceni neka mi signal stize i golubovima pismonosama, ne zanima me. Optika bi ima bila sigurnija investicija, bar kad je rec o Bg-u. Docsis ce uskoro biti pregazen i neisplativ za dalja ulaganja. Bolje sad da stisnu i prelome nego posle kad se jos neko ukljuci u opticku igru pored targa i sbb-a.
 
Mislim da je SBB-ova kablovska - koaksilna ponuda dostigla svoj maksimum i da u skorije vreme neće biti dodatnih ubrzavanja...
 
Maximum? Ne. Sumnjam da ce dati pakete iznad 100Mb/s (DL), ali imaju prostora da povecaju postojece, u prevodu da smanje cene.
 
Cene niko ne voli da smanjuje, pre ce da dizu pakete koliko je moguce nego cene da spustaju..
 
Da, u stvari to sam mislio! Povecace brzine. Mada mi se isto pada - ako sada povecaju moj paket, ja cu smanjiti na nizi :D Jedino ko bi imao najnizi paket, on ne moze nista.
 
Ako nisi vezan ugovorom na odredjeni paket onda mozes ici na nizi, sto da ne..
 
Mislim da niko nije vezan osim onih koji izaberu 100Mb? (i neki tipa HD Mix i slicno koji nemaju alternative za net brzine)
 
Minimalno korišćenje usluge i paketa je 24 meseca i u tom periodu korisnik može promeniti paket na drugi HD Mix ili Super HD Mix.
Recimo HD Mix/Plus daju tacno 10Mbit i nista drugo... nema gore dole.
 
Ima gore. Nisi dobro procitao ugovor.

Ja sam na mixu 10 Mb.
Sledeceg meseca mogu da uzmem 40 Mb i posle da se vratim na standardnu brzinu iz ugovora koje iznosi 10 Mb
 
Poslednja izmena:
HDMix, ne Mix.
 
Isto je, razlika je samo u pretplati, jer se hdmix placa jos dodatnih 200-300 din za iznajmljivanje risivera. Kod obicnog sd mixa risiver se se naplacuje. Moze da se saltaju paketi, najopustenije
 
Ne vidim cene za HDMix u drugim brzinama, samo 10? Nisam siguran, ali pretpostavljam iz toga?
 
Pokusaj u glavi da odvoji net od digitalne tv (bilo ona sd ili hd, nebitno). Imas pravo da menjas internet paket bilo da si u mixu ili samo net pod ugovrnom obavezom. Ako si potpisao na 16 Mb ne mozes dok traje ugovor da ides ispod, dakle na 10 Mb. Na gore mozes slobodno kad god ili nebitno koliko dugo (mora da bude bar mesec dana novi paket). I posle nekog vremena se vratis na onaj paket koji ti stoji u ugovoru. Jedino je izuzetak 100 Mb paket, za koji se potpisuje novi ugovor od 12 meseci ili vise.
 
Jel' ti pricas o ovome:
http://www.sbb.rs/Mix+paketi/5271/HD+MIX.shtml/nav_start=0
ili
http://www.sbb.rs/Mix+paketi/5016/SUPER+HD+MIX.shtml/nav_start=0

Ili mislis na obican Mix?
Jer za SuperHDMix pise konkretno:
Napomena: Ugovor za Super HD Mix pakete je sa trajanjem od najmanje 24 meseca. Pretplatnik ima opciju ugovora sa trajanjem od najmanje 12 meseci, ali bez mogućnosti dobijanja Wi-Fi rutera odnosno Home Gateway-a na korišćenje. Pretplatnik u tom periodu nema pravo otkaza jedne ili više usluga koje čine paket, kao ni promene izabranog paketa.
dok za HDMix kaze da postoji samo jedan jedini paket net protok, od 10Mbit. U oba slucaja (HDMix i SuperHDMix) nema promene paketa?
(obican Mix ima promene paketa)

Inace, paket od 100Mbit nije ni dostupan u Mix, HDMix i SuperHDMix paketima, koliko vidim.
 
Zato sam njega naveo posebno i da je potreban novi ugovor

A sa ovim linkovima si me sad totalno zabagovao. Ovo sto sam pricao gore je izgleda za obican mix na kom sam i ja.
 
Poslednja izmena:
Ma nebitno :)
Bitno je da povecaju brzine da mogu da smanjim paket :D
 
HDMix se ne može menjati,odnosno ubrzavati internet.Sa HDMix-a na SuperHDMix se može preći uz molbu i aneks ugovora.SuperHDMix je moguće menjati uz molbu i aneks jedino na veće brzine,ali ne i na manje dok traje obaveza.U SuperHDMix-u se mora uzeti kompletna veća ponuda,ne može samo internet.Ovako su mi rekli u SBB-u pre mesec dana.Raspitivao sam se jer mi uskoro ističe ugovor.Što se tiče ubrzanja,teško da će nešto biti.Jedino ako ih Telekom ovim novim ponudama i niskom cenom(što je skoro kao SF:D)ne natera na to.
 
da li modem sme da promeni downstream kanal a da se pre toga ne resetuje ?
 
Od 1. oktobra 2012. godine, cena mesečnog održavanja kablovske televizije u Beogradu je 1036 dinara.

fuckyea.png
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno