Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jao ne mogu da docekam ubrzanje.
 
Koj ce ti bre ;) Ja sam navikao na 100/100 pa me ne brine da li mi ubrzaju ili ne :) (u stvari zanima me, jer bih onda presao na najnizi paket :))
 
Pa ti sto su naviknuti na 100/100 mastaju o simetricnom linku tipa 1 Gb/s. :D
Da se bar neko oglasi na njihovom forumu o planiranom ubrzanju ...
 
Mogao sam i Gbit/Gbit da uzmem, ali samo sistemski SSD bi to mogao da podnese :D (eSATA na laptopu ne moze da cita >100MB/s i pise >50MB/s)
:)

Na 100/100 me je sef zvao i pitao da li sam mu poslao neki virus nekako, jer (posto ima laptop HDD obican :D) sistem mu se skroz freezovao dok sam im slao nesto :D
 
Bio sam pre par dana da se raspitam i receno mi je da cena ostaje ista, ali da dobijam sporiji net, jer nisam pod ugovorom.
Speedtest kaze da izmena nema.

Onda su ti produzili ugovor na jos godinu dana, ne boj se ti nista, tesko se oni zeznu sa tim stvarima, nego proveri da ti oni nisu produzili ugovor na jos godinu dana. Ja sam muku iao da raskinem ugovor sa njima, prvo sam otisao 15 dana pre isteka da m najavim, a kada sam dosao da im vratim opremu trazili su mi potvrdu koja mi je bila urucena kada sam raskidao ugovor, ja sam taj papir negde zaturio, pa sam se iscimao samo tako da im dokazem da sam najavio raskid. Izuzetno su podmukli po pitanju raskida ugovora, i na sve nacine ti prave smicalice kako bi te naterali da koristis njihove usluge, telekom je mnogo fleksibilniji i posteniji po tom pitanju.
 
Interesuje me dali ima korisnika iz Šapca SBB usluge i kako su zadovoljni radom istog, takođe i analogna televizija. Hvala
 
Sve ovo u vezi brzine i ugovora,odnosno u vezi smanjenja brzine po isteku ugovora važi samo za one koji imaju samo internet.Ko koristi bilo koji Mix paket po isteku ugovora nastavlja korišćenje istog bez smanjenja i bez ugovora.
 
Zna li iko sta se desava sa nabavkom dodatnih kolicina dekodera i wifi rutera za akciju KTV + NET = 1 DIN?
Od pretproslog petka kada sam potpisao ugovor pa sve do danas niko od "gospode" iz SBB me ne obavestava ni o cemu? A bili su samo pre nedelju dana da puste signal za obicnu kablovsku i rekli da sutradan treba da dodje momak da namesti net i digitalnu.
Radi se o Valjevu, gde je SBB potpuni monopolista, tako da me ne cudi njihovo bezobrazno ponasanje, niti potpuna nezainteresovanost za novog korisnika koji treba svaki mesec po 25e da im iskesira.
Samo me interesuje zna li se ovde na forumu nesto o tome, posto su njihovi rukovodioci kojima bi mogao da se zalis ovde zasticeni ko beli medvedi, pa ti preostaje samo razgovor sa operaterom ili "ljubaznom" salterskom sluzbenicom. :|
 
Poslednja izmena od urednika:
Ne interesuju njih tvoji problemi ali ih interesuje da sto pre pocnu da ti ih naplacuju :)
U BG nista cudno da se mesec dana ceka net od potpisivanja ugovora :(
 
U Nisu ista stvar. Potpises ugovor i posle cekas vise od mesec dana da se pojave, a onda krecu zezanja.
Uzeo sam HD Hit paket, prilikom potpisivanja ugovora obecali dva HD recivera (za dva TV-a) i nisu ni pominjali da treba da se povezuju sa mreznim kablom (60din/m).
E kad je dosao tehnicar i doneo jedan HD jedan SD reciver i kad mi je rekao da treba da doplatim za povezivanje (20m kabla) odustao sam, vraticu im jedan reciver.
Nemam gde vise da protinjem kablove (zena ce da poludi od njih). Zatim reciver mora stalno restart, epg ne radi. Mada su tehnicari koji su, moram da napomenem, izuetno ljubazni i brzi, sutradan to popravili. Neka prigusnica na spliterima smeta novim cisko reciveru.
Posle razgovora i mojih zalbi u centrali, pronasli negde jos jedan HD, pa onda pristali da postavim moj mrezni kabal, a oni samo da povezu itd...
Pokusavaju na sve nacine da otmu jos neku kintu preko. Dugogodisnji korisnici su kao krave muzare, a za nove stalno neke akcije...
Zato su dobili jos jednu nezadovoljnu musteriju.
Kolegi naplatili povezivanje i ako nisu ni povezali reciver, vec 20-ak dana ceka da odgovore na zalbu..
Nadam se da ce ovi vektori, targovci ili bilo ko drugi u sto skorije vreme da dodju do Nisa pa da prave konkurenciju. Videcemo kako ce tada da se ponasaju.
 
i ja se nadam da ce doci barem jos jedna firma poput vektora u valjevo, ovo je zaista klasican monopolisticki bezobrazluk koji vec godinama traje u valjevu, a verovatno i u mnogim drugim gradovima u unutrasnjosti.
 
i ja se nadam da ce doci barem jos jedna firma poput vektora u valjevo

hehe, vektor postoji i u drugim gradovima/mestima i tamo naravno nije ova ponuda koja je u BG, jedini razlog zasto je vektor ponudio ovih 20Mbps, je zato sto je targo direktno usao u teritoriju koju pokriva ...vektor je mnogo losiji nego sto si ti sad stekao utisak na osnovu ove ponude ;)
 
nisam ni citao ponudu, nego sam samo prokomentarisao da bi bilo dobro da bilo ko dodje da im bude ovde konkurencija.
ja ne znam da postoji neko drugi u valjevu, mozda sam neobavesten!? :)

elem, danas sam pozvao beograd i bila je zaista prijatna operaterka i cak je pozvala ove u valjevu koji su joj rekli da su stigli dekoderi i ruteri i da ce od sutra da krenu da instaliraju po kucama. eto barem neki korak napred, nadam se da me nije slagala.
 
Poslednja izmena:
Meni su operateri mesec dana pričali kako će sutra da mi povećaju brzinu.
 
evo jos jednom se ispostavlja da me otvoreno lažu već treći put za redom. naravno, niko niti da pozove a kamoli da dodje.
 
Moj slučaj je neobičan, ja sam najpre dobio kompletnu opremu, modem, d3 2.0, ruter, čovek je vrlo profesionalno i korektno u zakazano vreme došao i završio posao po otvorenom nalogu.
Sada sve to gledam i nadam se da će se najaviti i pojaviti ekipa koja treba da dovede kabal u stan do instalirane opreme, nekih 10-tak metara iz hodnika... :wall: , a po ugovoru imaju fore da to završe do sredine sledećeg meseca...
 
Da li još uvek važi ona ponuda, 3 meseca za dinar Internet za ugovor na 12 meseci?
 
Akcija važi uz ugovor na 24 meseca, tako sam ja razumeo ugovor
 
Istrazi im odeljak vesti i glavnu stranicu.
 
- Vec imam SBB kablovsku tv (analognu). Ako uzmem i SBB net postpaid varijantu na 12 meseci (10/1 Mbps za 1540 din), a oni u medjuvremenu povecaju brzine paketa, da li ce i meni automatski povecati brzinu ili ce mi ostati 10 Mbps sve dok ne istekne ugovorna obaveza?


[mali off-topic]
- Kakva su iskustva sa SBB digitalnom tv? Konkretno mislim na kvalitet slike u odnosu na analognu (imam lcd tv).
[/mali off-topic]
:)

Hvala!
 
Poslednja izmena:
Nisam sbb-ovac, al' uvek je bilo da kada povecaju brzine to urade za sve, nove i stare korisnike...
Paket stari dobije novu brzinu i svim starim korisnicima (koji su imali stari paket pod ugovorom) dobiju novu brzinu.
 
- Vec imam SBB kablovsku tv (analognu). Ako uzmem i SBB net postpaid varijantu na 12 meseci (10/1 Mbps za 1540 din), a oni u medjuvremenu povecaju brzine paketa, da li ce i meni automatski povecati brzinu ili ce mi ostati 10 Mbps sve dok ne istekne ugovorna obaveza?


[mali off-topic]
- Kakva su iskustva sa SBB digitalnom tv? Konkretno mislim na kvalitet slike u odnosu na analognu (imam lcd tv).
[/mali off-topic]
:)

Hvala!

Kod povecanja brzina paketa se automatski svima povecava brzina. Kvalitet digitalne (pogotovo HD) slike je odlican. Opet ima kanala koji emituju muljavu sliku i tu nema pomoci (nije do SBB-a).
 
Da li još uvek važi ona ponuda, 3 meseca za dinar Internet za ugovor na 12 meseci?

Vazi, a racuna se za tri obracunska perioda, kako mi je objasnio momak koji instalira opremu. Sto bi trebalo da znaci da recimo, posto je meni sad uveo 21. septembra, meni se do 1. oktobra vec zavrsava prvi mesec za 1 din, znaci fakticki ti tu racunaju samo 9 dana, a onda jos dva meseca po 1 din. Ali kao, posto su dosli posle 15. u mesecu, onda prvih mesec dana imas sve kanale iz njihove ponude otkljucane (svi HD, HBO, Adult i sl.).

Inace, pise da je server Hosted by Targo Telekom.

2193702414.png
 
Vazi, a racuna se za tri obracunska perioda, kako mi je objasnio momak koji instalira opremu. Sto bi trebalo da znaci da recimo, posto je meni sad uveo 21. septembra, meni se do 1. oktobra vec zavrsava prvi mesec za 1 din, znaci fakticki ti tu racunaju samo 9 dana, a onda jos dva meseca po 1 din. Ali kao, posto su dosli posle 15. u mesecu, onda prvih mesec dana imas sve kanale iz njihove ponude otkljucane (svi HD, HBO, Adult i sl.).

Inace, pise da je server Hosted by Targo Telekom.

Pogledajte prilog 96659

Ajde ti meni posaljes ugovor taj gde ti to pise, jer sam ja pre 20 dana potisao i rekli mi da moze samo na 24 meseca TO!!! Pa da im se nacestitam nove godine!
 
Ne pise verovatno nigde, to mi je rekao ovaj momak sto instalira opremu. Evo kod mene sljakaju svi ti HD kanali bez problema. To vazi valjda samo za one koji posle 15. u mesecu budu prikljuceni na mrezu i vazice ili do kraja meseca, a on je rekao cak i sledeci ceo mesec da ce raditi. Valjda je to istina.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno