Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Onda bi moglo 24/2 umesto 10/1.:p

Ma ne mora ni to. Neka samo dignu download do neki 20 Mb (gore dole koji Mb). Upload je ipak usko grlo docsis-a pa je onda i razumljivo da se sa kategorijama paketa i upload po malo podize. Ako bi start paket bio 2 Mb up koliki bi onda trebao da bude up na najvecem paketu (sad je 4 Mb)? nemojmo preterivati, upload je dovoljan za skype hd i na sadasnjim paketima, kome treba za posao neka uzme biznis paket koji je sa cenom primereniji firmama ili neka se presele na teritoriju targa, tamo uploada ne fali :D
 
Radije bih da mi upload dupliraju ako vec nesto diraju, ionako jedva iskoristim 24Mb/s :)

Ali ponavljam - bolje neka nista ne diraju dok radi :)
 
Alfa, procitaj temu "Zasto su operateri tako skrti sa upload-om ?" .
 
Mislim da je oko 70-ak možda više nemoj me držati za reč lupio sam otprilike...

Evo ovako što se tiče gledanja kad kažeš pola kanala ni ne gledaš ti gledaš na sebe, ali evo ja ti predočavam ovakav tj. moj scenario:

Ja gledam sve sportove + discovery + I'D discovery + animal planet + TLC + history I naravno RTS1 samo u 19:00h zbog "Slagalice", naše kanale ne gledam

Majka gleda one kanale za kuvanje + turske serije + španske serije

Sestra gleda fashion TV + mTV + ne znam sta jos gleda

Kad dodju neka deca u goste dobro je imati one dečije kanale...
Naravno da te ja razumem kad si sam u stanu, ali kad vas je više svako ima neko što gleda iako pojedinac gleda nekoliko kanala...

Nadam se da si razumeo šta sam hteo da kažem ;)

U potpunosti te razumem da gledas sve to,ti,zena,klinci.Koga sta zanima to i gleda.70 kanala a od toga gledas lupam 30.Sta je sa ostalih 40.Ni 50% nije iskorisceno.

Pocela trka sa povecanjem brzina.Imacemo lepu jesen.
 
Poslednja izmena:
Sramota nego sta! A tek sto internet ne koristim ni 10% od onoga sto mi nude, a naplate mi 1500 dinara!
Ewo na primer paket 6 mbps. Sa njim mozes da skines 2 terobajta mesecno, a ja imam saobracaj od nekih 100 GB maksimalnO! Eeeeeeeeej, koristim znaci samo 5% od toga sto mi nude, a naplacuju mi punu cenu. Stoka mafijaska. Taj paket realno vredi 75 dinara mesecno, jer je 75 dinara 5% od 1500!!1!!
 
Joj, sto bi ovo stavio u sig :)
 
Alfa postao dobrica u Koreji, ne shvata da je prosecan srbin pun ironije ko patka govana :D
Ja sam mislio da vas je Boris lozac vec naucio sta je professional trollin, kad ono, uvek bude neko ko nije pratio na casovima. :)

A sto se tice utakmice provajdera, navijam da padne sto vise golova (povecanja u Mb/s), nebitno dal ce da poentira domaci tim (dl) ili gosti (up) :D
 
Poslednja izmena:
Jbm li ga... meni su menjali paket tacno 1. u mesecu, i po tacno mesec naplacivali oba. (koliko znam, ne moze u toku meseca da se menja nego mora do 25. da se zatrazi promena za sledeci mesec)
 
E pa to je ako menjaš 1. u mesecu, ali meni su dozvolili da promenim tokom meseca 9-10. i izgleda mi naplatili dodatno tu uslugu :smash:.
 
A kako SBB naplaćuje ako recimo krajem meseca uzmem njihov HD Mix paket, za sada koristim samo njihovu analognu televiziju. Da li naplaćuju tih par dana za taj paket srazmerno u odnosu mesečnu cenu (1750/30*tih par dana) ili naplaćuju ceo mesec bez obzira kada započne korišćenje usluge. Na sajtu nema te informacije, mogu da zovem i da ih pitam ali čini mi se da ću ovde pre nego tamo dobiti pravi odgovor, hvala unapred.
 
Naplacuje se srazmerno onoliko koliko si koristio.

Samo proveri racun kada ti bude stigao jer umeju da pogresno obracunaju stavke.

Pozdrav
 
E pa to je ako menjaš 1. u mesecu, ali meni su dozvolili da promenim tokom meseca 9-10. i izgleda mi naplatili dodatno tu uslugu :smash:.

Ne kapiras, ja sam bilo 1./7./27. u mesecu trazio promenu paketa - ona je vazila od 1. u SLEDECEM mesecu.
 
@rafiki

Pretpostavljao sam da je tako ali bolje ipak da proverim, hvala ti puno na odgovoru, veliki pozdrav!
 
Ne kapiras, ja sam bilo 1./7./27. u mesecu trazio promenu paketa - ona je vazila od 1. u SLEDECEM mesecu.

Razumem, ali meni su svakako promenili paket od 10. i startovao je od sledećeg dana novi paket. Možda su mi dali da se promeni zato što je isticala ugovorna obaveza, a možda i ne.
 
Insajderi, ima li vas ? :)
Sta se kuva u sbb kuhinji ?
 
Krckaju se korisnici ;)
 
Ja sve racunam bice neko povecanje do kraja meseca za nas koji nismo te srece da budemo zakaceni na optiku.
Radijus je opasno udario, opaka ponuda.
 
danas sam zvao SBB da vidim do kada sam ugovorno vezan za njih, posto sam potpisao jos oktobra 2010.godine na 12meseci.

operater mi je rekao da kada istekne ugovor, usluga se produzava u skladu sa ugovorom - ali samo mesec po mesec. sto znaci, da mogu da raskinem kad god hocu.
posto mi Targo ulazi u komsiluk/zgradu uskoro, a nude i mesec dana za DZ, mislim da cu pozdraviti SBB - sem ako ne bude nekih poboljsanja usluga.
naravno, to sam lepo i rekao operateru, cisto da zna.... like he cares ;)
 
posto mi Targo ulazi u komsiluk/zgradu uskoro, a nude i mesec dana za DZ, mislim da cu pozdraviti SBB

targo nema mesec dana za DZ ,imas kao neki probni period od 14 dana ako ti se ne svidi ... po meni, bolje ostani i cekaj da sbb nesto uradi a uradice sigurno, nisi vezan ugovorom tako da mozes da kalkulises :)
 
danas sam zvao SBB da vidim do kada sam ugovorno vezan za njih, posto sam potpisao jos oktobra 2010.godine na 12meseci.

operater mi je rekao da kada istekne ugovor, usluga se produzava u skladu sa ugovorom - ali samo mesec po mesec. sto znaci, da mogu da raskinem kad god hocu.
posto mi Targo ulazi u komsiluk/zgradu uskoro, a nude i mesec dana za DZ, mislim da cu pozdraviti SBB - sem ako ne bude nekih poboljsanja usluga.
naravno, to sam lepo i rekao operateru, cisto da zna.... like he cares ;)
Mislim da nisi u pravu, koliko ja znam, ako ne najavis 15 dana pre isteka ugovora da hoces raskid , ugovor se automatski produzava za isto vremensko trajanje, godinu dana. Nemoj da se zeznes, proveri ti to jos jednom.
 
I ja mislim da važi tako, automatski se produžava za godinu dana, tako je barem bilo ranije.
 
Mislim da nisi u pravu, koliko ja znam, ako ne najavis 15 dana pre isteka ugovora da hoces raskid , ugovor se automatski produzava za isto vremensko trajanje, godinu dana. Nemoj da se zeznes, proveri ti to jos jednom.

Bio sam pre par dana da se raspitam i receno mi je da cena ostaje ista, ali da dobijam sporiji net, jer nisam pod ugovorom.
Speedtest kaze da izmena nema.
 
Onda su te razvukli na jos godinicu dana :d
 
Targo daje mesec, imam mail od njih, sem ako toliko lažu.
Sbb operater mi je rekao da nisam pod ugovorom, ali dok targo ne uđe u zgradu — alternative nemam.
 
Proveri ti dobro sta ti pise u ugovoru. To sto je SBB operater rekao cesto mozes da okacis macku o rep. Ili nazovi jos par puta, pa vidi sta ce ti reci drugi operateri.

Pozdrav
 
Verovatno su promenili od kad su razlicite cene sa i bez ugovora? Ranije je morao da se potpise novi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno