Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije tako. DVR funcionalnost nisu još aktivirali, uređaj je manjih dimenzija ima bolji softver i tehničke karakteristike.
 
Jeste evo 1. septembar je i odmah su u 00:00 povećali brzinu...
 
Vektor je povecao. Ortaku su sa 10 digli na 20/2. Zato pitam planira li i SBB nesto slicno da uradi?
 
siguran si da je na 20/2 da nije ipak na 20/1.5 ?
 
U SMS-u je napisao 20/2 :) a znam da je pre toga imao 10/1 Mbps.
 
cudo ti nije javio preko fejsa :D to neki virtuelni drug ? :D
 
Ne nego kolega. Zvao me je telefonom ali sam bio u raspalom autobusu pa ga nista nisam cuo od ****ne buke. Zato mi je poslao SMS.
 
Evo koliko bilo ko od ISP konkurencije u Srbiji utiče na SBB!:wall::wall::wall:

"CENE MESEČNOG ODRŽAVANJA

01. sep 2012.

Prema odobrenju RATEL-a, od 1.10.2012. cenu mesečnog održavanja povećaćemo sa 948 na 1020 dinara.

Uvođenje novih i naprednih usluga, promena digitalne platforme, povećanje internet brzina zahtevaju velike investicije u opremu. Sva oprema koju koristimo nabavlja se u inostranstvu, sa plaćanjem u stranoj valuti. Predviđena inflacija ove godine od 10%, promena kursa i depresijacija dinara koja već sada iznosi 12,3%, uslovili su da cenu povećamo za samo 7,6%.

Sigurni smo da će broj i kvalitet usluga u našoj ponudi, kao i stalna ulaganja u unapređenje celokupnog sistema, opravdati poverenje koje ste nam ukazali."
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da su toliki dzukci....
Cudno, ne mogu da nadjem obavestenje na njihovom sajtu. Jel moze link?
 
Ha ha ha, ovo samo kod nas ima. A ja taman planirao da predjem kod njih
 
Stiglo ubrzanje po dzepu moze im se bagra jedna ja sam na SBB-u da kucnem u drvo sve radi....

Ako ako SBB polako sebi kopa grob pa cemo da vidimo kako ce dalje da li ce da ga produbi jos vise...
 
Trebalo bi da kada se potpise ugovor ne mogu da povecaju cene, ali .... ovo je Crbija ;)
 
Mogu, ali ti po povećanju cena možeš da raskineš ugovor bez plaćanja penala.
 
Sve zavisi sta si potpisao, odnosno sta stoji u tom ugovoru. Npr. kad uzmes kredit od banke, u ugovoru lepo pise da cena rate moze da raste u zavisnosti od raznih faktora, i ti si prinudjen da to placas. U principu sam si kriv sto si potpisao tako nesto ;)
 
Za telekomunikacije stoji da operater mora da najavi mesec dana unapred, i da korisnik ima pravo da raskine ugovor ako se menja cena/paket.
Nema veze sta pise u ugovoru. Inace bi mogle svakakve gluposti da stoje..
Problem je sto odrzavanje dozvoljava RATEl, pa ne vazi to pravilo ;)

krastavac... sve dok radi kako treba i ne povecava mi se ukupna cena u evrima, ja sam zadovoljan.
 
Upravo to, cena u € je ista ili niža nego u ranijem periodu, a na sva ostala poskupljenja koja su se desila i koja nam predstoje ovih +7.5% za TV/održavanje kod SBB-a neću ni osetiti :(
 
Ja sam racunao nedavno, i moj paket na Ikomu u evrima izadje primetno jeftinije nego sto je to bio slucaj 2007. godine kada sam uveo njihov net :)
 
Nije valjda da je tih 72 din. sve sto te odbija od sbb-a? Imaju oni stosta za zameriti osim te cene odrzavanja :)

Razmišljao sam se izmedju Telekoma i SBB jer mi treba i televizija i internet pa bih uzeo neki paket. I taman sam prelomio na SBB zbog bržeg interneta ali sa ovakvim džukačkim potezima me odvratiše odmah (ebeš 72 dinara).
Nego i dalje je glavni problem što su podelili teritorije pa u većini slučajeva biraš samo izmedju jednog kablovskog operatera (u Kragujevcu je to SBB). A i neki su orjentisani samo na Beograd (IKOM, Targo...). Nije čovek pametan šta se radi u ovoj zemlji
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da kada se potpise ugovor ne mogu da povecaju cene, ali .... ovo je Crbija ;)

Po tome, ako si potpisao, a oni u medjuvremenu dignu brzine (kao što se dešavalo) tebi ne moraju? I onda opet jovo nanovo .... Ebi ga, zna se kad se ebe zdrebe ...

Razmišljao sam se izmedju Telekoma i SBB

Znas kako ja radim? Kad ne mogu da biram izmedju dobrog i lošeg, nego sam prinudjen izmedju dva zla, izaberem manje zlo po mene ... a to je , po meni, opet SBB .... manje zlo ... kakvi god da su ...
 
Ako SBB u roku od dva meseca ne poveca brzine neta ja skupljam saglasnost stanara i dovodim Vektor u svoju zgradu.
 
Vektor izgleda stvarno povećao brzine.
Evo trenutnog rezultata, a inače imam paket 10/1.

Doduše, juče i danas rezultati variraju prilčno u plus i minus. Nešto čačkaju još uvek.

Evo trenutnog rezultata:
2155426245.png
 
Od 3. sept. Vektor duplira brzine svojih net paketa (valjda cene ostaju iste, nisam 100% siguran) i ubacuje 10-tak novih kanala u svoju osnovnu ktv ponudu. Od sutra ne bi trebalo nista da ti varira. :)
 
Za 5 dana na sbbu prvi nestanak interneta za poslednjih 5 godina (adsl) i poskupljenje. Dijareja
 
Po tome, ako si potpisao, a oni u medjuvremenu dignu brzine (kao što se dešavalo) tebi ne moraju? I onda opet jovo nanovo .... Ebi ga, zna se kad se ebe zdrebe ...

Neam ja nista protiv toga, sami bi povecali jer nikada nisu duplirali paket, nego je uvek bilo "nesto izmedju", tako da bi pravili problem :)
Nije vise doba kad se razmisljam da li da uzmem 512Kb ili da ostanem na 256Kb jer je 512 30e skuplji.... sada mi je i najnizi paket SBB-a dovoljan i bez ugovora. I Click4 mi je dovoljan. Ako mogu da potpisem na 2 godine ugovor bez prava da promene cene, i da NIJEDNOM ne secne net njihovom greskom, rado... ne moraju da mi povecavaju!
 
Ja sam pre 3 godine imao problem sa njima da mi internet nije radio mesec i 23 dana, i da sam na kraju sve to morao da platim, i to TV+paket od 1450+paket od 2090 dinara. Poslednji put kada su bili radnici (neki deseti put), sproveli su kabl od zgrade preko puta ulice do bandere ispred moje zgrade i tu stavili pojacivac, da bi sproveli kabl do mog stana direktno. E sada pre 5 dana su odlucili da skinu celu mrezu sa tavana zgrada i premeste sve na bandere. Samo cekam da dodje elektrodistribucija i poskida im sve po ko zna koji put sa bandera, da bi ponovo prolazio kroz ceo pakao kao pre 3 godine. Pritom im placam brdo para svakog meseca za ovaj bezobrazluk. I moram na silu biti srecan posto bolje nema. A vi ste se uhvatili za tih 72dinara i vagate u odnosu na plate/penzije u stranoj valuti. Strasno...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno