Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na godinu dana ili vise. Mene je mrzelo da se pravim advokat, jer po toj vesti bi morali i na godinu dana da daju ruter (nema nigde fine print koji kaze da je na 24 meseca min. za ruter!). Ko hoce da se bakce - igrajte se dokonog advokata ;)

Inace, pozovite SBBov call center ako hocete da se nasmejete.
Ovih dana da bih stigao do podrske, moram oko minut da slusam nabrajanje lokacija na kojima ima prekida :D SVAKI DAN :) Toliko ih izlistaju u BG-u da imam utisak da ceo Nis nema net i kablovsku.
 
Realno mogli su napisati istinu pa makar i sitnim slovima :D
a nemam sad vremena da ih zovem i slusam sve to xD
 
Ima neko neki info SBB povecava brzine cene optickih paketa odnos ? Pocinjem da mislim da svi povecavaju rade nesto a SBB je bukvalno mrtav.

Samo su objavili kao optiku ce da postavljaju i to je to i nikakav info....

P A T E T I C N O!
 
Poslednja izmena:
Znas ono.... najave i pustanje u promet nisu ista stvar :)
 
Kad budu svi digli brzine onda će i SBB... Nema razloga za žurbu kad su i dalje najbolji...
 
Ma divni su..... zoves tehnicku podrsku i dva minuta cekas prvo da ti izrendaju gde sve u BG-u ima prekida - SVAKI DAN :D

Jedino sto trenutno Lelekom nema neku promociju, pa ne izgleda SBB skup inace..
 
Ja evo za 5 godina sam imao samo jedan problem i to kad sam se preselio, bilo je problema u signalu (bio previše jak) brzina mi bila 3kb/s :D posle 4 dana sredili i od tad 2 godine nikakvih problema... Ja dobijem za 2-3 min tehničku podršku, možda zato što u NS-u ima manje ljudi, pa onda i manje žalbi :)
 
100 ljudi, 100 iskustava :)
 
Moja jedina je primedba na ruter koji dele, posle dva dana danas sam došao u situaciju da ga razbucam tučkom za meso. Zamenio ga svojim starim i svanulo mi je.
 
Ja ozbiljno planiram da ga prodam. Moj dlink dir-300 ga sije u svemu (wi fi ne koristim)
 
Na godinu dana ili vise. Mene je mrzelo da se pravim advokat, jer po toj vesti bi morali i na godinu dana da daju ruter (nema nigde fine print koji kaze da je na 24 meseca min. za ruter!). Ko hoce da se bakce - igrajte se dokonog advokata ;)

Inace, pozovite SBBov call center ako hocete da se nasmejete.
Ovih dana da bih stigao do podrske, moram oko minut da slusam nabrajanje lokacija na kojima ima prekida :D SVAKI DAN :) Toliko ih izlistaju u BG-u da imam utisak da ceo Nis nema net i kablovsku.

To je koliko znam tako vec odavno, jos od pocetka godine, sad sve ide preko glavnog call centra. Ja se tad nisam smejao vec skrgutao zubima jer mi je net bio u jako losem stanju pa mi nije trebala jos jedna njihova zvrcka i cekanje.
 
uzeo bi onaj naveci paket 1 mesec od 40Mb/s molio bi one koji imaju ovaj paket da mi kazu koliko odstupa od zadate vrednosti i koliko MB/s pise kada se nesto skida. Hvala na info :)
 
*Meni vec 24/2 odstupa ~10% za DL - upload odstupa mnogo vise. Ne mogu >80% da dobijem za UL.
Tako da... za 40/x... racunaj da ce zavisiti od cvorista prilicno.
 
Zar ne bi trebalo SBB (mislim uopšte kablovski net) da ne odstupa? Znam za ADSL da se gubi i da nikad nije ta brzina koja piše da jeste...
 
Nije u pitanju odstupanje zbog overhead-a (kao na ADSL-u - mada licno sam imao manje gubitke na ADSL-u 16/1 nego na SBB-u 24/2). U pitanju je zagusenje centrale/linka ili sta vec.
Ako je link zagusen, mogu ja da imam opticki do mene, ali dzaba :)
 
Sva sreća, pa ja oko mene u krugu 100 metara imam babe i dede tako da se nadam da necu imati zagušenje do sada mi 6mbit/s lepo radilo :) videću sad sa 16 kako će sljakati ;)
 
Stan od 56 kvadrata. U celom stanu imam signal. Ruter restartujem jednom u 2 meseca, to ti govori koliko je pouzdan. Nemam zamerke, odlican ruter, pogotovo za te pare.
 
Koliko im obicno treba da posalju majstore da mi montiraju tv i net? Prijavio sam se i potpisao ugovor u subotu 25.08.
I jel tacno da prvo dodje jedan da namesti TV, a onda drugi dan dodje neki drugi lik da namesti net? :S
 
Koliko im obicno treba da posalju majstore da mi montiraju tv i net?

I jel tacno da prvo dodje jedan da namesti TV, a onda drugi dan dodje neki drugi lik da namesti net? :S

Otprilike 4-5 dana im je trebalo u mom slucaju.

Na zalost - da. :S Tj, jos je gore. Jednog dana dodju i nameste analognu TV, posle koji dan dodje drugi lik i namesti net, pa za neki dan dodje treci i namesti digitalnu TV. Da izludis. :D
 
I meni je tako receno, oko 4-5 dana. Juce sam podneo zahtev i potpisao ugovor, rekla mi je da ocekujem majstore krajem nedelje. Mada, prosli put su namestili i tv i net u isti dan, za digitalnu stvarno neznam.
 
Haha pa joj sto lako kad moze komplikovano :D
Gle kad mi uvedu tacno 31. avgusta i onda mi racunaju i avgust u ona "prva 3 meseca po 1 dinar" ^^
 
Prvih pet dana neta ti je besplatno, po nekom promotivnom paketu, barem uz ugovor je bilo :)

A ovo za namestanje, izgleda da imaju najgluplje robote sa druge strane, koji se totalno zbune ako se i TV i net puste u isto vreme, i zato rade ovako :D A kazu i sami da mogu oba odmah i da se odmah puste - ali curani/curke sa druge strane se zbune i shebu nesto ponekad :D
 
Videcemo kad stigne racun :D
Ma samo nek lepo radi pa nije problem par dana gore dole :)
 
Na kojoj si lokaciji ?
 
Haha pa joj sto lako kad moze komplikovano :D
Gle kad mi uvedu tacno 31. avgusta i onda mi racunaju i avgust u ona "prva 3 meseca po 1 dinar" ^^

Na to računaj. :d
Meni su tako uradili. Ja sam podneo zahtev u utorak, 26 juna i računao: hajde, neće valjda doći tako brzo, trebaće im više od 3 dana, onda će vikend, pa će najverovatnije zvati od nedelje, kad je taman 2. jul. Međutim, na moje iznenađenje, zvali su me već sutradan ujutro da mi kažu da dolaze za sat vremena. :eyebrows:
Eto, umeju oni da budu vrlo ažurni. :p
 
Ma divni su..... zoves tehnicku podrsku i dva minuta cekas prvo da ti izrendaju gde sve u BG-u ima prekida - SVAKI DAN :D

Jedino sto trenutno Lelekom nema neku promociju, pa ne izgleda SBB skup inace..

Posto su sada kds i sbb ista firma, pa kada nazovem kds isto tako nabrajaju ulice u NS-u koje nemaju signala. Medjutim slucajno sam jednom pritisnuo taster na fonu (neku cifru) i prekinulo se deklamovanje ulica :d, tako da sada kad god zovem samo pritisnem neki broj i prekinem lika :D
 
Da, i ja sam se vec naucio da treba odmah 2 pa 2 da se odmah dodje do neke osobe - koja ce da napravi gomile reklamacija, pa onda jovo nanovo :)
 
Ja danas pola dana bez neta i kablovske. Zvao ove u Valjevu i slusam kvarove po Beogradu. E lud li je ovaj SBB.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno